DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
W tym dziale dyskutujemy o ofertach na ABONAMENT.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 1 z 37
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 37
 #735228  autor: hruszcz
 26 lip 2014, 17:09
Jak zapewne słyszeliście T-mobile zmienia warunki umowy od 1.09
Wiem, co mogą mi zaproponować, więc szukam czegos w innych sieciach
Potrzebuję:
- oferta bez telefonu
- nielimitowane sms (piszę koło 600 w mies)
- pakiet minut na stacjonarne
- ok. 250 - 500 MB internetu
- ok. 400 min na komórki

patrzyłem na nju, heyah non stop - tam to wszystko mam za ok. 50 zł
płacę obecnie 40 - bez internetu (mam dualsima i kartę BC - ale z niej pewnie też zrezygnuję po zmianach warunków) - mam 800 min, no limit sms i stacj

zalezy mi na sms, int i stacjonarnych

Proszę o sugestię w wyborze sieci

 #735234  autor: cyanoone
 26 lip 2014, 18:14
Redbull mobile 38 zł
>no limit rozmowy do wszystkich sieci.
>no limit na stacje.
>no limit SMS do all.
>2 GB z lejkiem.
>umowa na czas nieokreślony.
>zasięg Play, T mobile, Plus, a Orange można włączyć za free na infolinii.
Pozdrawiam ;)

Plus-->Play (2015) -->Plus (2018)
Klucz-->Orange-->Lajt (2017)

 #735278  autor: Blank
 26 lip 2014, 22:07
Jeśli masz bezpośredni zasięg 3G Playa, to Red Bull Mobile najlepszą ofertą. Jak wspomniał powyżej, nielimitowane rozmowy do sieci komórkowych i stacjonarnych (w tym wideorozmowy do sieci komórkowych, oraz przekierowania rozmów), oraz pakiet 2 GB internetu.
Koszt abonamentu: 29,00 zł
Do tego nielimitowane SMSy i MMSy do wszystkich sieci komórkowych za 9,00 zł.

Razem: 38,00 zł miesięcznie. Po przekroczeniu limitu 2 GB internetu, dalsze korzystanie z internetu odbywa się bezplatnie z prędkością do 32 kb/s.

Cena obejmuje rabat w wysokości 10,00 zl, w tym:
- 5,00 zł za wybór e-faktury [należy doliczyc 5 zł, jesli chcesz papierową]
- 5,00 zł za przeniesienie numeru [należy doliczyć 5 zł, jeśli chcesz nowy numer]

Polecam: Zestawienie ofert 3w1 i no limit na kartę | Zestawienie ofert No Limit na abonament

 #735290  autor: cyanoone
 26 lip 2014, 22:40
divhashmorex, Redbull mobile@T mobile też powinno być ok. Obecnie na moim terenie T coś zwaliło z nadajnikami i ogólnie ich sieć 'działa' bardzo dobrze. To jest zaleta Playowych sieci, która jest traktowana przez wielu jako wada: zawsze można zmienić partnera roamingowego jeśli ma zasięg np. na Plusa.
Pozdrawiam ;)

Plus-->Play (2015) -->Plus (2018)
Klucz-->Orange-->Lajt (2017)

 #735293  autor: Blank
 26 lip 2014, 22:51
cyanoone,

Bezpośredni zasięg 3G Playa daje ci większe prawdopodobieństwo braku problemów. Roaming to ruletka. U jednych działa dobrze, u innych niekoniecznie. Bez wątpienia Play @ T-Mobile działa lepiej od innych [przynajmniej u mnie], ale mimo wszystko mając tylko zasięg roamingowy ryzykujemy znacznie więcej, bo ew. problemy zależą wtedy zarówno od Playa, jak i partnera roamingowego.

Ah wlaśnie,
jeden "haczyk" RBM: 49 zł opłaty aktywacyjnej. Musisz się na to przygotować, jeśli zechcesz skorzystać z oferty ;D

Polecam: Zestawienie ofert 3w1 i no limit na kartę | Zestawienie ofert No Limit na abonament
 #735704  autor: erwp
 28 lip 2014, 22:09
Witam

Dostałem pismo podniesieniu o 5 zł abonamentu. Temat pewnie wałkowany ale nie mogę nic konstruktywnego znaleźć.
Czy mogę "bezboleśnie" zrezygnować, przenieść numer do ... czy ... ??? W razie czego pismo mogę zeskanować.

 #735705  autor: zygikuleczka
 28 lip 2014, 22:14
...a jaki masz pakiet? i pokaz skan tego pisma jak możesz...

5XX XXX XXX: Plus :arrow: Orange :arrow: Play :arrow: T-mobile
6XX XXX XXX: T-mobile :arrow: Nju mobile :arrow: Play

 #735708  autor: erwp
 28 lip 2014, 22:33
zygikuleczka pisze:...a jaki masz pakiet? i pokaz skan tego pisma jak możesz...
Załączam

pierwsza strona

druga strona

 #735724  autor: thonka
 28 lip 2014, 23:47
a czemu masz nie mieć możliwości zrezygnowania?

Masz napisane na drugiej stronie, że możesz rozwiązać umowę bez konsekwencji, a numer zawsze możesz przenieść.

Jeżeli jesteś na umowie bezterminowej (a najprawdopodobniej tak jest) to możesz nawet jutro iść do konkurencji i przenieść numer.

Osoby używające więcej niż 3 wykrzykników lub pytajników to osoby z zaburzeniami własnej osobowości - Terry Pratchet

 #735755  autor: erwp
 29 lip 2014, 07:43
Dzięki za odpowiedź, umowę mam do października, brałem bez telefonu.

A z innej beczki, przenosząc np numer do nju, którą opcję mam wybrać ?? tam zdaje się są 3, na koniec okresu promocyjnego z konkretną datą i nie pamietam trzeciej.

 #735786  autor: molibden
 29 lip 2014, 10:07
A z innej beczki, przenosząc np numer do nju, którą opcję mam wybrać ?? tam zdaje się są 3, na koniec okresu promocyjnego z konkretną datą i nie pamietam trzeciej.
3. Zachowując okres wypowiedzenia.

Która opcje wybrać? Zależy co chcesz osiagnąc i w jakiej sytuacji jesteś. Jeśłi na umowie promocyjnej która kończy się w umówionym okresie - np za 3mc. to wybierz na koniec okresu promocyjnego jeśłi nie chcesz płacić kar. jeśłi masz umowę na czas nieokreślony - z zachowaniem okresu wypowiedzenia. jesli chcesz zerwać natychmiast - z konkretną datą ale wtedy oczywiscie kary umowne.

Widze ze co do poniektórych dotarło co robią wielkie koncerny. ja juz przeniosłem numery. W sobotę rodzicom wkładam nowe karty i adieu. Oni tylko rozmawiają a brani dla nich jumpa czy zostawanie na starych ktore teraz kosztowałyby odpowiednio 24 i i 34 za łacznie zdaje się 5 godzin rozmów w tych abonamentach to nieporozumienie.
zamias Nju można jeszcze wybrac White mobile ale to już mały i nieznany w sumie operator i wszystkie zwiazane z tym ryzyka.
Nju jest dobre jak sie tylko rozmawia . jak potrzeba neta dużo to też się poprawili ale chyba można znalexć coś lepszego. Niektóre prepaidy oferują niezłe pakiety minutowe jak ktoś tylko rozmawia i mieści sie w kilkuset minutach/mc. Klucz ma ponoć wprowadzić właśnie dobre pakiety minutowe ale juz tak wprowadza i wprowadza i wprowadzić nie moze.

 #735795  autor: usiu128
 29 lip 2014, 10:33
tekst
Ostatnio zmieniony 06 sie 2014, 13:42 przez usiu128, łącznie zmieniany 1 raz.

 #735801  autor: molibden
 29 lip 2014, 10:46
No tak jest stety/niestety. Nie rozumem ludzi którzy biorą wyższy abonament za usługi z których nie korzystają. większosć starych użytkowników z tanimi abo nie ma pojęcia co to LTE i parę innych usług wliczonych w to abo wie po co im to? A ze strony OPa to jest to klasyczne skubanie. Tym razem na aż 5 zeta. Nigdy bym się na to nie zgodził. Obecnie na rynku telefonii mobilnej jest tyle ofert że każdy sam znajdzie sam czy przy pomocy znajomych oferte skrojona pod siebie. Ludzie nie czytaja też własnych faktur i nie widza ze mają właczone usługi które doliczane są do abonamentów.
A co do sytuacji na rynku to jeśli jest tak jak mówisz to inni też podniosą abonamenty. Mi to ryba bo zawsze sobie coś wynajdę żeby mieć tanio. Mi wystarczy Virgin + jego lejek. Rodzicom wziąlem Nju bo tylko rozmawiają. jak nju zacznie kręcić to przeniosę im prawdopodobnie do prepaid tylko usze znaleźć sieć z dobrym pakietem minutowym i to wszystko. Do T-mobile na razie nie mam po co wracać. A w tych cenach to na pewno nie. U mnie w rodzinei prawie wszyscy już wynieśli się z T-mobile a mieliśmy jakby tak policzyć z 11 numerów. Mi sie najbardziej podobają prepaidy bo tam sam decydujesz ile chcesz wydać.

 #735804  autor: thonka
 29 lip 2014, 10:52
Usiu wizerunkowo jest to jednak kolejna wpadka po wprowadzeniu opłat za aneksowanie (nawet jeżeli się rakiem z tego wycofano), opłat za kuriera czy opłat za sprawdzanie stanu konta.
Poczytaj jakie wiadro pomyj jest wylewane właśnie na wyborcza.biz za ten "genialny" pomysł. Ludzie po prostu czegoś takiego nie lubią i nie łykają PRowego gadania pani Rybak-Dowżyk.
Casus nc+ pokazał, że ludzie nie lubią być przymuszani choć tam akurat były to podwyżki na większą skalę zarówno finansowo jak i pod względem zasięgu.

A że są tacy co się nie orientują i mając abonament za 20zł siłą rzeczy będą płacić dalej o te 5zł więcej, bo nie mają rozeznania - to logiczne. Przecież nie wezmą NL za 40zł, bo to o wiele więcej niż te dodatkowe 5zł.

I tak - to niebezpieczny precedens, bo jak podłapią to inni operatorzy to może być nieciekawie. Zwłaszcza, że za niedługo odpadnie kolejna kura znosząca złote jaja - roaming, a konkretniej dane w roamingu. Gdzieś trzeba będzie bilansować straty.

molibden, tylko dla osób starszych prepaidy przeważnie są zbyt ciężkie do ogarnięcia. Liczy się głównie prostota użytkowania. Dla nich lepszy jest już pomysł nju z rachunkiem.

Osoby używające więcej niż 3 wykrzykników lub pytajników to osoby z zaburzeniami własnej osobowości - Terry Pratchet

 #735812  autor: macc
 29 lip 2014, 11:03
usiu128 pisze:
molibden pisze:Widze ze co do poniektórych dotarło co robią wielkie koncerny
ale to tylko co poniektórzy :wink:

Pracuje w salonie - codziennie mamy około 20 osób z pismami i uwierz, że albo przechodzą na JUMP albo zostawiają to co mają z wyższym abonamentem - nikt nawet nie mówi o rozwiązaniu umowy, czy przeniesieniu numeru do innej sieci.
I z tego co się orientuje to w innych sklepach/salonach jest podobnie. Klienci rozwiązujący umowę/przenoszący numer to tylko drobny odsetek tych co pismo dostali (tzw. klienci świadomi :) ).
Tak więc ta podwyżka nie odbije się T-Mobile czkawką (przynajmniej takie jest moje zdanie) - a to dla pozostałych konsumentów (nawet innych opów) nie jest dobrą wiadomością.
zgadzam się z usiu128 bo sam wiele miesięcy namawiałem własną siostrę do przejścia do nju ,ale jak tylko dostała propozycję i telefon z t-mobile z taryfą jump to decyzję zmieniła. Na razie zadowolona to co dostała,ale porozmawiam z nią za 15 miesięcy umowy a w sumie ma chyba ze 30 miesięcy podpisanego cyrografu :wink: .
Drugi przykład to mój wujek który siedzi w play i co z tego,że tłumaczyłem prosto jak dla przygłupa.Dostał telefon i telefonik i umowe na wiele miesięcy.
Teraz nie tłumacze i przekonuje bo to szkoda czasu i gardła.

 #735813  autor: molibden
 29 lip 2014, 11:07
No faktem jest że prepaid jest trochę zawiły, ale z kolei dla mnie to czytanie umów T-mobile to była męczarnia. Nawet to pismo które tu pokazano jest tak napisane że odwołuje się do kolejnych regulaminów i umów do których trzeba zajrzeć aby rozkminić o co chodzi. Męczyło mnie to i choćby dlatego wole prepaidy - przynajmniej te prostsze bo chyba prostszego od tego co jest w Klucz i Virgin to już chyba nie ma. Dla emeryta to ja nie widze lepszego rozwiazania niż nju albo właśnie prepaid ktry jest obsługiwany w ostatecznosci przez wnika czy syna/córkę. Z chęcią tez pozłbyłbym się stacjonarnego na rzecz nju ale mam neostradę i nie mam alternatywy więc po podliczeniu kosztów wychodzi mi 10zł różnicy na koszt telefonu komórkowego chyba wiec to bez sensu.
A tak na marginesie.. Ciekawe czy zorganizuje się akcja jak w przypadku nc+. Wydaje mi się że nie ze wzgl na niską kwotę strat jaka dotyka abonentów. 5zł wydaje mi się jest do przełknięcia dla większości... choć nie wiem w jakim celu szczerze mówiąc to mają przełykać.

 #735815  autor: usiu128
 29 lip 2014, 11:14
tekst
Ostatnio zmieniony 06 sie 2014, 13:41 przez usiu128, łącznie zmieniany 1 raz.

 #735817  autor: komanch
 29 lip 2014, 11:16
No dobra, ja też dostałem to pismo, a nawet 4, bo mam 4 abo, płacę 4x20zł, dla każdego numeru mam 400 minut darmowych (rodzina 60).
Czytam, że sporo osób proponuje zerwanie umowy i wybranie czegoś innego, ale gdzie znajdę coś lepszego? raczej nie widzę, albo ślepy jestem ....

 #735818  autor: usiu128
 29 lip 2014, 11:16
tekst
Ostatnio zmieniony 06 sie 2014, 13:42 przez usiu128, łącznie zmieniany 1 raz.

 #735819  autor: macc
 29 lip 2014, 11:17
molibden pisze:przynajmniej te prostsze bo chyba prostszego od tego co jest w Klucz i Virgin
zgadzam się ,lecz jest jeden problem i podam taki przykład:
mój ojciec miał numer w virgin ,ale ze względu na b.słabą jakość połączeń przyszedł do mnie do domu i mówi tak 'zrób coś z tym', przenieść gdzie chcesz i może być odrobinę drożej grunt by działało.
No i przeniosłem numer do sieci klucz.
Ojciec b.zadowolony jakość mówi super,ale zadaje mi pytanie : słuchaj koledzy pytają mnie się co to za klucz?.
Mam już dosyć namawiania kogokolwiek i tłumaczenia i mówię do niego tak- słuchaj klucz to taka nowa taryfa w sieci plus, ktorą można zakupić tylko przez internet.Mów kolegom w pracy ,że masz plusa. Niczym się nie martw tylko jak brak kasy to grzej do kiosku po doładowanie do sieci plus np.za 10zł.
Acha no dobra to tak powiem kolegom w pracy.
Ludzie po prostu nie znają ofert, operatorów a sami operatorzy się nie reklamują w sposób widoczny dla ludzi i potem upadają.
Ostatnio zmieniony 29 lip 2014, 11:27 przez macc, łącznie zmieniany 1 raz.
  • Strona 1 z 37
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 37
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 37