DAJ CYNK
  • Wszystko, co związane z Symbianem
Wszystko, co związane z Symbianem

Moderator: Moderatorzy

 #723825  autor: astrokarl
 09 cze 2014, 10:36
Witam,
kilka dni temu kupiłem Nokię N8 używaną z Allegro. Telefon w super stanie, tak jakby była wymieniona obudowa (a ponoć nie) a telefon ma już 3 lata.
Od początku mam problem z zasięgiem. Mam przeważnie 1-3 kreski w T-Mobile a na innych telefonach 5 czy 6. W Play podobnie choć trochę lepiej. Oczywiście po przysłonięciu dolnego panelu zasięg ginie do 0. Jak wezmę ją w dłoń za górna cześć to czasami podskakuje zasięg nawet do 5 kresek.
Po za tym pośrednio z tym chyba się związane zużycie baterii.
Wytrzymała po pełnym ładowaniu:
ok. 18 godz. w trybie offline
jeden nagrany film (krótki)
trochę sprawdzenia map OVI - próba ich uruchomienia (wystarczyło dopisa GPRS i działa w Play)
i jakieś łącznie ok. 1 godziny Internetu przez Operę 12

Łącznie od soboty 21.00 do dziś rano (8.00).

Czy to winna szukania zasięgu ? Czy po prostu zużycia baterii ?

EDIT: to na trybie oszczędności.

 #723834  autor: dwaeuro
 09 cze 2014, 11:35
astrokarl pisze:Czy po prostu zużycia baterii ?
astrokarl pisze:a telefon ma już 3 lata.
To może być główna przyczyna. Po 3 latach bateria jest minimum po ok. 700 cyklach, to dużo i dlatego może już słabo trzymać. Dlatego polecałbym wymienić baterię i zobaczyć czy to pomoże.

Mogłeś kupić też składaka złożonego z kilku. Różne rzeczy dzieją się na allegro z N8 ostatnio.

Nowa Huta Wolne Miasto!
 #723837  autor: darek638
 09 cze 2014, 11:47
astrokarl pisze:Witam,
kilka dni temu kupiłem Nokię N8 używaną z Allegro. Telefon w super stanie, tak jakby była wymieniona obudowa (a ponoć nie) a telefon ma już 3 lata.
Czasem nie trafiłeś na jakiegoś składaka? Pewny ten sprzedający?

Nigdy więcej Play.

 #723852  autor: astrokarl
 09 cze 2014, 13:04
A skąd mogę wiedzieć czy to składak ?
Na pewno pewne jest to że wygląda jak nowy (min. folia na wyświetlaczu).
Sprzedający ma 100% pozytywów z czego 80 rzeczy sprzedał. Wydaje się być uczciwy ale nigdy nie wiadomo.
RM-596
Przy włączaniu wyskakuje logo Plusa

Aha kosztowała 350 zł

 #723858  autor: Niezgodna7
 09 cze 2014, 13:28
Kupił co kupił, teraz trzeba myśleć co zrobić.
1. Słaba bateria - to da się załatwić
2. Zasięg. Sam nie naprawi. Czy da się zwrócić taki telefon, i odzyskać 350zł?
Może to problem 2G/3G? Przełącz na stałe na 2G, sprawdź. Przełącz na 3G, sprawdź.

Ewidentnie nie wypiję herbatki z administracją Telepolis

 #723877  autor: astrokarl
 09 cze 2014, 14:18
Calm7 pisze:2. Zasięg. Sam nie naprawi. Czy da się zwrócić taki telefon, i odzyskać 350zł?
To pytanie retoryczne ? Spytać zawsze można sprzedającego.

Zasięg na 2G i 3G podobnie. Momentami super (w szczególności gdy go trzymam w ręku) a momentami tragedia.

 #723911  autor: dario321
 09 cze 2014, 16:07
wg mnie skladanka i stad zasieg szaleje

 #724721  autor: greenrs
 12 cze 2014, 13:44
N8 jest tak pożądanym telefonem, że nikt sprawnej raczej się nie pozbywa. Te, które są na allegro to przeważnie składaki lub chińskie podróbki.
Przy okazji ciekawe spostrzeżenie dotyczące baterii i zasięgu. Używam mojej N8 w domu i na działce. W obu miejscach zasięg podobny - ok. 3/4. W domu używam nieco intensywniej i ładuję najczęściej co 4 dni. Na działce używam mniej i ładuję co drugi dzień. Najwyraźniej na trwałość baterii ma jakaś charakterystyka nadajnika, z którego korzysta telefon i niekoniecznie o zasięg tu chodzi.