DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
W tym dziale dyskutujemy o ofertach na ABONAMENT.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
 #716342  autor: SomalijskiWluczega
 10 maja 2014, 20:08
Nie wiem - może już był temat o SFERII mvno, która działa na zasięgu Polkomtela/Plusa. Ale jeśli nie to postanowiłem napisać parę słów o ofercie która weszła w życie od 1 kwietnia 2014 roku i to wcale nie był żart pryma aprylisowy....
Ale do rzeczy
Napiszę najpierw o rzeczach które były tu pisane w wiadomościach telepolis czyli jakie są abonamenty (na czas nieokreślony, na 12 i 24 miesiące)
Najtańszy abonament (w promocyjnych cenach) jest od 6,90zł miesięcznie w nim jest 30 min dla nowych klientów lub dla przenoszących numer z innych sieci - zaś dla klientów ze "starej" sferii jest specjalna oferta gdzie podwajają liczbę minut w abonamencie - czyli za 6,90zł można mieć 60 minut do wszystkich sieci. Jest też promocyjnie w umowie na czas nieokreślony i w umowie na 12 miesięcy 12 miesięcy po 1000 minut do sieci SFERIA.
Przy umowie na 24 miesiące 1000 minut dostaje się razy 24 miesiące...
W obu wariantach po wykorzystaniu minut w abonamencie minuta rozmowy kosztuje 18gr/min brutto do wszystkich pl sieci z naliczaniem oczywiście sekundowym, sms do sieci SFERIA to 4gr/sztukę (160 znaków/100kb), a do innych sieci 9gr/sztukę.

Kolejne wysokości abonamentów i ilość minut w Nich wiecie zapewne z informacji na telepolis.pl - jedno - czego nie wiem jak działa to usługa do 4 numerów na jednej karcie sim - czy to będzie opcja dodatkowo płatna czy w ramach abonamentu??

Myślę że to jest dobra opcja dla emerytów - czy ogólnie ludzi starszych czy dla innych ludzi dla których z jakiś powodów potrzebny jest numer stacjonarny (np jak ma się rodzinę za granicą??)

30 zł a 6,90zł miesięcznie - robi różnicę.

A co Wy myślicie o ofercie SFERIA??

PS jest jeszcze promocja od 1 kwietnia do 30 czerwca 2014 - jak zakupi się usługę SFERII w salonach SFERII w Warszawie to w salonie dadzą kartę a pamięci microSD o pojemności 8GB z adapterem SD o wartości jednostkowej 11,28zł - jedna osoba może dostać max 5 prezentów od SFERII.
Wiem drobnostka - ale jak ktoś jest z Warszawy i ma blisko salon SFERII to jest to jakaś miła niespodzianka - prezent...

[ Dodano: 2014-05-13, 19:17 ]
właśnie się dowiedziałem, że oferta telefonii stacjonarnej jest TYLKO na terenie numeracji 22 i 29 (Warszawa, Ostrołęka i okolice) w reszcie kraju jest TYLKO telefonia komórkowa (= numer komórkowy).
Takie ograniczenie numerów stacjonarnych powoduje, iż oferta SFERII staje się z oferty ciekawej i takiej która zrobiłaby rewolucje w telefonii stacjoarnej (6,90 zł miesięcznie w którym jest 30-60 min do wszystkich pl sieci komórkowych i stacjonarnych i 1000 min wewnątrz sieci sferia) stała się ofertą przeciętną - bo co mi z numeru komórkowego z taką ofertą jak mam już za 18-19 zł miesięcznie no limit na wszystkie pl komórki w innych sieciach (nju mobile, white mobile.pl)....
Innymi słowy jak nie mieszka się ani w Warszawie ani w Ostrołęce to szkoda czasu na sferie...:(

 #720067  autor: ukefake
 26 maja 2014, 17:24
z ciekawostek dodam tylko, że opłata aktywacyjna dla osób migrujących z oferty nomadycznej jest darmowa. Natomiast nowy klient (również z MNP) zapłaci 99pln.
 #1006646  autor: rodrigoXXL
 08 sie 2018, 13:21
po dluzszym czasie zaciekawila mnie sprawa sferii, wszedlem na strone a w inch dokumentach sa caklem przyjemne taryfy nawet z telefonami klasycznymi.. np Myphone 7300 calkiem dobrze wyglada