DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.

Moderator: Moderatorzy

  • Strona 1 z 29
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 29
 #712336  autor: pipawolowa
 23 kwie 2014, 16:08
Witam Serdecznie wszystkich forumowiczów. Jak sprawdzić czy tel obsługuje hd voice (według producenta tak) mowa oczywiście o se Hazel. W tel pozbyłam się brandowanego softu Plusa i wgrałam oryginalny producenta przez program Seus. Pozdrawiam i liczę na wasze odpowiedzi Jeśli się uda nie zapomnę kliknąć Pomógł :).

"Fantazja jest ważniejsza od wiedzy." A Einstein

 #712379  autor: manyaky
 23 kwie 2014, 18:48
Jeśli jesteś w Play 3G lub T-Mobile, to najlepiej i najprędzej organoleptycznie łącząc się z innym abonentem z terminalem wspierającym HD Voice.

A tak na serio to jakiś netmonitorem sprawdzić, czy telefon koduje AMR-WB podczas rozmowy.

 #712382  autor: ciekawy
 23 kwie 2014, 18:52
tak najprościej to czytać specyfikacje techniczną telefonu i patrzeć czy na opakowaniu albo zdjęcia na stronie netowej jest logo HD Voice czy nie ma

 #712394  autor: pakierhakierxd
 23 kwie 2014, 20:02
Usłyszysz rozmowę jak będziesz ty i rozmówca w zasięgu odpowiednim i będziecie mieli odpowiednie telefony.
Play 3g-Play 3g
T-Mobile 3g/2g-T-MObile 2g/3g

Pozdrawiam :)

 #712397  autor: pipawolowa
 23 kwie 2014, 20:13
Właśnie testowałam w play z telefonami typu elm,x8,x10mini pro,neo v itd brak było hd voice dodam że dwa terminale były w 3g, czy jest kod w którym można podejrzeć jakie kodeki tel wspiera?.

[ Dodano: 2014-04-23, 20:19 ]
manyaky pisze:Jeśli jesteś w Play 3G lub T-Mobile, to najlepiej i najprędzej organoleptycznie łącząc się z innym abonentem z terminalem wspierającym HD Voice.

A tak na serio to jakiś netmonitorem sprawdzić, czy telefon koduje AMR-WB podczas rozmowy.
Tutaj jest właśnie problem ponieważ ten tel jest bez systemu operacyjnego (ma tzw własny jak większość klasycznych), Czy jest netmonitor na jave?.

"Fantazja jest ważniejsza od wiedzy." A Einstein

 #712418  autor: ciekawy
 23 kwie 2014, 21:09
pakierhakierxd pisze:Usłyszysz rozmowę jak będziesz ty i rozmówca w zasięgu odpowiednim i będziecie mieli odpowiednie telefony.
Play 3g-Play 3g
T-Mobile 3g/2g-T-MObile 2g/3g
a na lini Play T zadziała HD Voice ?

 #712419  autor: pakierhakierxd
 23 kwie 2014, 21:13
Nie tylko T-Mobile-T-Mobile lub Play-Play :P ,ale może kiedyś będzie :)

Pozdrawiam :)

 #712420  autor: Halset
 23 kwie 2014, 21:18
pakierhakierxd pisze:Nie tylko T-Mobile-T-Mobile lub Play-Play :P ,ale może kiedyś będzie :)
Marzenia :P
To szybciej będzie w Orange HDVoice jak TM puści Play po swoim roamingu w HDVoice :)

 #712423  autor: ciekawy
 23 kwie 2014, 21:26
ktoś wie z jakiego kodeka korzysta Plus,że ma tak dobrej jakości połączenia nawet na 2G ?

 #712451  autor: user_delete34
 23 kwie 2014, 23:46
ciekawy pisze:Plus,że ma tak dobrej jakości połączenia nawet na 2G ?
Można wiedzieć gdzie? Mam skrajnie odmienne odczucia.

 #712480  autor: KA
 24 kwie 2014, 08:30
Nie należę do narzekających na Play, miałem u nich abo, potem Virgin i nie działo się prawie nic z cudów opisywanych na forum. Jednak po zmianie na Plusa odczułem ogromną różnicę "na plus" właśnie. Przy rozmowach z tymi samymi osobami głos jest o wiele wyraźniejszy i głośniejszy (na 3G, 2G nie używam z powodu neta).
Dla mnie takie HD T-m do T-m i Play do Play plus oba telefony obsługujące HD to taka "sztuka dla sztuki", dla pasjonatów, nic przydatnego dla ogółu w codziennym użytkowaniu. Może kiedyś...

 #712601  autor: alkonauta
 24 kwie 2014, 14:36
Ja obserwuje juz na drugim telefonie z HD voice ze polaczenia z wykorzystaniem tej technologii sa CICHSZE. Mozna poeksperymentowac i polaczenia w roamingu krajowym sa glosniejsze w 3G (bo nie jest obslugiwany HD voice) niz na macierzystym zasiegu 3G. U mnie 2G play to porazka, dzwiek cichy, przytlumiony. Robilem nawet zgloszenie do play ze HD voice jest cichszy, generalnie play to olal a konsultant przeslal sprawe do dzialu technicznego i zamknal zgloszenie, jednoczesnie potwierdzil ze obserwowane przeze mnie mankamenty sa typowe ;)

 #712641  autor: Halset
 24 kwie 2014, 17:03
Markadiusz pisze:
ciekawy pisze:Plus,że ma tak dobrej jakości połączenia nawet na 2G ?
Można wiedzieć gdzie? Mam skrajnie odmienne odczucia.
Mam to samo.
Plus na 2G bardzo słaby. Dla mnie teraz czuję się jak za czasów jeszcze IDEI.
Ponadto w Trójmiście, w centrum Gdyni czy Gdańska, praktycznie 8 na 10 rozmów zrzuca z 3G na 2G.
A poza miastem - notorycznie.
Nie należę do narzekających na Play, miałem u nich abo, potem Virgin i nie działo się prawie nic z cudów opisywanych na forum. Jednak po zmianie na Plusa odczułem ogromną różnicę "na plus" właśnie. Przy rozmowach z tymi samymi osobami głos jest o wiele wyraźniejszy i głośniejszy (na 3G, 2G nie używam z powodu neta).
Już to od dawna mówiłem. Jak się korzysta z Play na co dzień to człowiek przyzwyczai. Ale Play ma słabą jakość połączeń. Nawet HDVoice ma słabszy niż O po modernizacji bez HDVoice. Do TM w HDVoice Play to nawet nie stał obok.

 #712722  autor: Krystian_4G
 24 kwie 2014, 19:54
Zauwazylem inna akustyke przy niektorych polaczeniach glosowych w GSM Play prawdopodobnie tylko w tzw DCS 1800 niechce siac paniki moze wdrazaja HD Voice po GSM ?

Krystian

 #712729  autor: pipawolowa
 24 kwie 2014, 20:01
Panowie odbiegacie od Meritum Pytania, czy ktoś orientuje się co kryje pod menu serwisowym w zakładce konfiguracja info o kodekach a mam zestaw hr fr efr (to dla mnie oczywiste jest, Zastanawia mnie co oznacza Amr1 i Amr2?.

"Fantazja jest ważniejsza od wiedzy." A Einstein

 #712730  autor: ciekawy
 24 kwie 2014, 20:02
to by było ciekawe gdyby Play dało HD Voice na 1800

 #712731  autor: pakierhakierxd
 24 kwie 2014, 20:04
By było zajebiście !! :D

Pozdrawiam :)

 #712738  autor: ciekawy
 24 kwie 2014, 20:13
HD Voice w Play w całym kraju zanim wprowadzi to Plus i Orange

 #712758  autor: Halset
 24 kwie 2014, 21:05
ciekawy pisze:HD Voice w Play w całym kraju zanim wprowadzi to Plus i Orange
By było zajebiście !! :D
Ale byście mieli radochę :)
Pseudo sieć i to jeszcze z HDVoice Full 55G ;] Playofani by mieli znowu powód do psioczenia, zwłaszcza na O......
Panowie odbiegacie od Meritum Pytania, czy ktoś orientuje się co kryje pod menu serwisowym w zakładce konfiguracja info o kodekach a mam zestaw hr fr efr (to dla mnie oczywiste jest, Zastanawia mnie co oznacza Amr1 i Amr2?.
Również mnie to zastanawia.
Może ktoś tu mądrzejszy opisałby te najciekawsze elementy w menu serwisowym? ;)
  • Strona 1 z 29
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 29
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 29