DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
 #710947  autor: szpenton
 17 kwie 2014, 14:12
Czy można bez dodatkowych kosztów zerwać z dnia na dzień umowę na MIX, która przeszła na okres nieokreślony?
Chodzi o to że chciałbym przenieść nr do innego operatora bez zachowania okresu wypowiedzenia i nie ponosić żadnych dodatkowych kosztów. Nikt, żaden konsultant nie jest w stanie mi odpowiedzieć na to pytania, czy zostanie naliczona jakaś opłata za zerwanie kontraktu, którego defacto nie ma..

 #710963  autor: Horacy
 17 kwie 2014, 14:49
W umowie chyba jest że z miesięcznym wypowiedzeniem bo tak to usługa nie przechodzi na kartę tylko dalej jest tak jakby w mix, te same stawki co były. Ale Mix-a mało kto ma, a ja ledwo co pamiętam jak to z ojcem moim było...

 #710971  autor: usiu128
 17 kwie 2014, 15:11
Możesz przenieść numer z dnia na dzień do innego operatora i T-Mobile nie naliczy kary.
Wniosek o przeniesienie numeru musi być zrobiony tak jak gdyby był to numer w abonamencie i bez zachowania okresu wypowiedzenia.

 #710976  autor: Karlos20
 17 kwie 2014, 15:31
Jeśli umowa na ilość doładowań została wykonana, możesz ten numer z łatwością przenieść nawet w 24h, jak zwykły numer prepaid :) Nie będzie żadnych kar! Śmiało :)

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥

 #710978  autor: usiu128
 17 kwie 2014, 15:55
Karlos20 pisze:jak zwykły numer prepaid
nie do końca - ponieważ wniosek o przeniesienie numeru musi być napisany w trybie post-paid.

 #711460  autor: Karlos20
 19 kwie 2014, 14:49
usiu128, niezupełnie - wystarczy, że wybierzesz opcję 1-dniową przeniesienia - trzeba podpisać wniosek, w którym jest mowa o karze umownej przy przedwczesnym zerwaniu umowy terminowej lub kwotowej (jeśli mix jest spłacony, KARY NIE MA).
Więc polecam tryb 1-dniowy, a nie 30 (dla Abo).

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1081959  autor: poziom
 10 paź 2019, 17:45
Odkopuje po latach :D

Bo chcę przenieść numer kolegi który poszedł do salonu tmo wymienić sim i wcisnęli mu mixa.

To: 25zł bez telefonu:
https://www.t-mobile.pl/r/repo1/tm/docu ... 017578.pdf
Zobowiązania spłacone. Zarejestrowałem się w Orange Flex i Tmobile strzelił datą przeniesienia za miesiąc.
Konsultant pisze, że nie jest w stanie zmodyfikować wniosku, kazał anulować i dać nowy.
Dałem i dzisiaj Tmobile strzelił datą za dwa miesiące.

Doładowania wszystkie zrobione, taryfa goła mix bo nie idzie żadnego pakietu włączyć, migracji do prepaid kodem ussd/sms nie ma (pismo + 30dni jedyna opcja)

Jak to wygląda obecnie? Czy Tmobile może sobie odmówić puszczenia numeru wcześniej niż z miesięcznym okresem?
Przechodziłem z nju abo z dnia na dzień, żadnych kar nie miałem.
Przechodziłem z play abo bez zachowania okresu wypowiedzenia płaciłem jeden abo karny.
I to wszystko.
A tu taki cyrk. Obstawiam celowe działanie aby wymusić anex umowy.

Ktoś coś? Bo nie wiem czy targać jutro właściciela numeru po galeriach? Pewnie jeszcze jak usłyszą, że do prepaid to system się popsuje i kart sim zabraknie :D
 #1081997  autor: Karlos20
 11 paź 2019, 05:23
W takiej sytuacji polecam wędrówkę do salonu Orange i przenieść się na kartę, wybierając tryb jak najszybszy (spłacony mix = przenosisz go jak zwykłego prepaida), po przeniesieniu numeru do Orange na kartę w kilka minut przeskoczysz do Orange Flex (nie potrzebują wtedy skanu dowodu osobistego do weryfikacji + posiadasz kartę SIM).

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1082000  autor: unnameduser
 11 paź 2019, 08:16
O ile się nie mylę, samo spłacenie zobowiązań w Mix T-mobile to nie wszystko - trzeba jeszcze rozwiązać umowę i wtedy odbywa się przejście do oferty "czysto" na kartę. Miałem tak z 2 numerami, które były brane jako mix z 10 lat temu.

LuiN pisze:Desktopowa wersja Telepolis to ostatnia rzecz na której się skupiamy.
 #1082023  autor: poziom
 11 paź 2019, 14:05
Dzisiaj przyszedł sms od tmo typu
'dziękujemy za wykonanie wszystkich doładowań, jak nie podejmiesz żadnych kroków to twój numer przejdzie do tmobile na kartę za 90dni'

To co mam wybrać w salonie? Abo czy karta? Wydaje się, że abo bo iboa i mój tmobile pokazują wciąż taryfe mix.

Przećwicze pierw play, w budce do której idę już praktykowałem jednodniowe przenosiny bez problemu. Ale nigdy nie z tmo i nie z mixa :lol:
 #1082105  autor: Karlos20
 13 paź 2019, 11:21
Jak chcesz przenieść numer do karty w innej sieci, wybierz tryb przeniesienia w jeden dzień, czyli jak ze zwykłej karty w T. W innym wypadku numer przeniesie się dopiero po okresie wypowiedzenia, czyli po miesiącu.
Jeśli chcesz szybciej przejść wewnątrz sieci do segmentu prepaid z mixa (po spłaceniu zobowiązań umowa staje się bezterminową), konieczne jest wypowiedzenie, albo tryb przeniesienia numeru do innej sieci, a po kilku dniach powrót do T w ramach innej sieci na kartę.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1082171  autor: poziom
 14 paź 2019, 11:00
W piątek poleciał wniosek.

Tmobile wybrany mix jako abo
Data przeniesienie z dnia na dzień.

Dzisiaj już mam informacje, że 15.10 numer przejdzie. Czyli to Orange we flexie (tylko tutaj próbowałem) nie potrafi przenosić numerów z dnia na dzień, lub nie mają narzędzi do tego w systemie aby ponowić wniosek w trybie jednodniowym i tmobile wyznaczał date na za 30dni.

W budce play też gościu mnie informował, że 'nie da się' - nalegałem aby złożył taki wniosek bo przerabiałem to już wcześniej i poszło bez problemu.
 #1082307  autor: Karlos20
 16 paź 2019, 13:21
Co to za problem złożyć wniosek w salonie Orange z trybem 1-dniowym? Po dokonaniu przeniesienia numeru, w kilka minut przeskoczysz do Flexa bez rutynowej weryfikacji, bo ją dokonano w salonie.
Tryb "jak najszybciej" to zautomatyzowana opcja transferu numeru dla tych, co mają ofertę abonamentową z miesięcznym wypowiedzeniem, aby uniknąć kar umownych. Doceń to, że sami to załatwiają, a Ty nie czekasz w kolejkach i nie podpisujesz jakichkolwiek papierów.

Nie oszukujmy się, aby upolować dobrą ofertę, trzeba przejść te korowody.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥