DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 3 z 111
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 111

 #694769  autor: cyanoone
 30 sty 2014, 19:31
Czy rozmowy Plus ----> Klucz mobile są traktowane jako wenątrzsieciowe czy nie?
Pozdrawiam ;)

Plus-->Play (2015) -->Plus (2018)
Klucz-->Orange-->Lajt (2017)

 #694770  autor: molibden
 30 sty 2014, 19:34
A ha... no to jutro kupię jakiegoś telekoda i zrobię zadymę na majdanie :-D :-D :-D .
Ja wziałem ten starter tylko do dzwonienia za granice właściwie. zobaczymy jak to będzie się sprawować ale na razie wszystko hula.

 #694774  autor: Dziedzic Pruski
 30 sty 2014, 19:45
To ciekawe, że my za granicę do UE dzwonimy taniej, niż większość ludzi w Polsce do Polski. :)

Używam: virginmobile.pl, klucz.net, nju.pl, happycall.pl, aero2.pl, RBM, alditalk.de, vipnet.hr, du.ae
Dawniej: Centertel, Era, Plus, Heyah, T-Mobile, Play
iPhone 6+128GB, iPhone 4, Nokia 6310 i 6230, HTC TD, iPad Air cellular

 #697214  autor: Klucz Mobile
 10 lut 2014, 14:36
molibden pisze:ja zrobiłem dziś połączenie z klucza i wyświetliło mi info że konto ważne do kwietnia więc trzeba chyba raz na 3mc wykonać choćby sms żeby nie stracić konta. Czyli doładowując z plusa nie mam obowiązku wygadania tych 5 minut np w tydzień? Jak mam rok ważności to chyba wygląda na to że nie
konto jest ważne rok czasu po doladowaniu, ale jeśli 3 mies. nie ma żadnej aktywności, konto się "zawiesza". wystarczy razna 3 mies. wyslać np. darmowego sms w sieci

w KLUCZ nie obowięzują terminy PLUS. my korzystamy z ich doladowań ale ofertę mamy swoją. Jesli nie wygadasz 5 PLN w ciągu tygodnia nic się nie stanie, konto będzie aktywne i kasa cały czas do wykorzystania

www.klucz.net

https://www.facebook.com/KluczMobile

 #700033  autor: molibden
 21 lut 2014, 06:54
mam takie pytanko. Czy mając numer w Kluczu kupiony w PL i ktoś kupi sobie Klucza na Ukrainie to istnieje możliwosć aby rozmawiac w sieci za darmo przy wykupieniu pakietu? To działa tylko przy połączeniach krajowych? i jeszcze jedno. Jak chce doładowac z Plus to musze kupowac zdrapkę czy moge doładowac to ze strony PLuS podajac numer telefonu z sieci KLUCZ?

 #700202  autor: JacekK
 21 lut 2014, 18:45
molibden pisze:mam takie pytanko. Czy mając numer w Kluczu kupiony w PL i ktoś kupi sobie Klucza na Ukrainie to istnieje możliwosć aby rozmawiac w sieci za darmo przy wykupieniu pakietu? To działa tylko przy połączeniach krajowych? i jeszcze jedno. Jak chce doładowac z Plus to musze kupowac zdrapkę czy moge doładowac to ze strony PLuS podajac numer telefonu z sieci KLUCZ?
Klucz Mobile działa tylko w Polsce. Co prawda starter można nabyć na Ukrainie, jednak one są tam tylko dla Ukraińców jadących do Polski.

Co do drugiego pytania, to oczywiście możesz doładować ze strony Plus.

 #702257  autor: german
 04 mar 2014, 09:01
Sprawdziłem, że połączenia z Plusa na Klucz (testowałem na Mix V) są taryfikowane jak wewnątrz sieci. Tzn. użytkowniki Plusa mogą dzwonić na Klucz po takiej cienie jak na Plus.

 #702274  autor: buba1234
 04 mar 2014, 10:46
molibden pisze:mam takie pytanko. Czy mając numer w Kluczu kupiony w PL i ktoś kupi sobie Klucza na Ukrainie to istnieje możliwosć aby rozmawiac w sieci za darmo przy wykupieniu pakietu? To działa tylko przy połączeniach krajowych? i jeszcze jedno. Jak chce doładowac z Plus to musze kupowac zdrapkę czy moge doładowac to ze strony PLuS podajac numer telefonu z sieci KLUCZ?
Orange niedawno mial promocje 19gr/min do Ukrainy w Orange na kartę ale to sie chyba skonczyło 1 marca, choć może przedłuzyli.

Klucz ma chyba 35gr/min, a lycamobile 29gr/min na stacjoanrne.
Na komorki Klucz ma 50gr/min a lycamobile 49gr/min. Klucz ma chyba rozliczanie co 30 sekund a lyca chyba co minutę.

________________________________

 #703649  autor: dajcynk
 12 mar 2014, 00:08
Witam!

Przeczytałem regulamin klucz moblie, ale zaciekawił mnie poniższy punkt:
Kod: Zaznacz cały
8. Klucz Telekomunikacja może dokonać blokady usług przychodzcych Abonentowi, który w terminie określonym w Cenniku i liczonym od dnia upływu ważności okresu dla usług wychodzących nie dokona zasilenia konta. Nie póniej niż w terminie 2 dni od dnia Zasilenia Konta Klucz Telekomunikacja dokonuje automatycznego usunięcia blokady.
Ja zrozumiałem powyższy punkt w ten sposób, że konto które zostało zasilone pakietem topup5 za 5 zł może zostać zablokowane dla połączeń przychodzących już na 2 dzień. Wynika to z faktu, że pakiet topup5 przedłuża ważność na rozmowy wychodzące tylko o 1 dzień.

Jeżeli więc chcemy utrzymać dwa numery przez rok dla połączeń wychodzących i przychodzących to musimy zrobić takie zasilenia:

(50 zł x 2) x 2 = 200 zł

Nie wiem, czy to jest aż tak dobra oferta. Co o tym sądzicie?

 #703960  autor: JacekK
 14 mar 2014, 11:34
(...)w terminie określonym w Cenniku i liczonym od dnia upływu ważności okresu dla usług wychodzących nie dokona zasilenia konta(...)

Tu chyba raczej chodzi o okres ważności połączeń wychodzących ("od dnia upływu ważności okresu dla usług wychodzących").

Każde doładowanie (nawet za 5 zł) przedłuża ważność konta na połączenia wychodzące o 12 miesięcy.

A co do oferty, to wygląda mocno konkurencyjnie. Nie licząc cen połączeń międzynarodowych, bo w nich właśnie operator się specjalizuje (np. cała UE 20 gr/min na wszystkie numery z 30-sekundowym naliczaniem), to mamy:

- połączenia krajowe 0,19gr/min (naliczanie sekundowe)
- SMS 9gr
- zawsze darmowe i nielimitowane SMS w sieci Klucz
- darmowe rozmowy w sieci Klucz po doładowaniu (np. za 50 zł mamy 12 000 minut na pół roku).

Ponadto konto można w wygodny sposób doładować dokładnie tak samo, jakbyśmy mieli Plusa na kartę.

 #704405  autor: Przemix
 16 mar 2014, 23:19
Czy w Kluczu działa teleprzelew?

 #704465  autor: JacekK
 17 mar 2014, 12:04
Przemix pisze:Czy w Kluczu działa teleprzelew?
Regulamin Teleprzelew mówi, że oferta dostępna jest tylko dla klientów Plusa, więc raczej nie działa.

Założyciel i redaktor naczelny MVNO-GSM.PL. Tu prywatnie.

 #704687  autor: soyo
 18 mar 2014, 17:00
Mam spory problem z internetem w klucz'u, a moze ktos ma podobny przypadek?

Generalnie sytuacja jest taka sama, jak dla dwoch osob w tym watku:
http://www.telepolis.pl/forum/viewtopic.php?p=687299

Robie dokladnie tak samo jak Emsi, i dokladnie tak samo jak ta osoba, nie mam internetu. Co ciekawe (pierwszy raz sie z taka historia spotkalem) internet jest, ale tylko jak wysylam/odbieram mms'y (pokazuje sie ikona do transferu danych) - jako, ze mms'y sa wysylane jako dane.

Wiec mms'y dzialaja (internet sie wlacza, kiedy mms trzeba wyslac/odebrac), ale internetu zwyklego nie ma...

Telefon to Galaxy S4/Android 4.3

Czy ktos mial moze podobny problem i moze nakierowac na jego zrodlo (oraz rozwiazanie)?

 #704701  autor: JacekK
 18 mar 2014, 17:53
Nie powinno być problemu. Z internetu Klucza korzystam od dość dawna.

Jeśli jesteś pewien, że masz aktywny GPRS, to najpewniej coś źle jest skonfigurowane. APN to www.klucz.net. Jeśli APN jest prawidłowy zobacz, czy oby na pewno wybrany jest odpowiedni profil do łączenia się z internetem.

Działające MMS-y nie mają nic wspólnego z internetem. To zupełnie inna usługa, którą się osobno konfiguruje.

Założyciel i redaktor naczelny MVNO-GSM.PL. Tu prywatnie.

 #704726  autor: soyo
 18 mar 2014, 18:42
Dzieki za odpowiedz

Oddzielna usluga, to prawda, ale rowniez wymagajaca danych pakietowych. Odnosnie APN, to jestem pewny, ze jest wpisany poprawny. Profil rowniez jest ten co ma byc.

Sprawdzalem wlasnie na telefonie siostry (Galaxy S+, Android 2.3.6) i internetu rowniez tam brak.

ps. Poprzednio mialem w play'u, wiem jak internet ustawic w punktach dostepowych. Poprosilem o wymiane karty sim(nic mi innego do glowy nie przychodzi), oby pomoglo.

 #704779  autor: JacekK
 18 mar 2014, 20:42
MMS nie potrzebuje danych pakietowych.

A wracając do tematu, nie wiem czy dobrze zrozumiałem, że poprosiłeś o wymianę karty SIM. Jeśli karta SIM byłaby wadliwa, problemy istniałyby ze wszystkimi usługami.

Czy oby na pewno masz aktywny GPRS? Bo jeśli jest dobrze skonfigurowany i jest aktywny GPRS to musi działać:)

Spróbuj utworzyć jeszcze (o ile GPRS jest na 100% aktywny) nowy profil. Nie zmieniaj nic, tylko nadaj nazwę i w pole APN wpisz www.klucz.net. Zapisz, ustaw jako domyślny.

Założyciel i redaktor naczelny MVNO-GSM.PL. Tu prywatnie.

 #704787  autor: soyo
 18 mar 2014, 21:02
Na wstepie chce powiedziec, ze doceniam, ze chcesz pomoc, oraz ze nikt nie jest nieomylny (rowniez i ja). Ale jesli mms nie maja nic wspolnego z wymiana danych, to dlaczego kiedy odbieram oraz wysylam mms'y, pojawiaja sie ikony dotyczace gprs'a (3g/h+) ?

Odnosnie karty SIM, tez tak myslalem, ale na prawde juz nie mam pomyslu co moze byc nie tak... Wszystko jest super, poza internetem, ktorego nie mam. Nigdy nie myslalem, ze takie bede mial z tym klopoty (powtorze tylko, ze wczesniej mialem w play'u telefon przez wiele lat i nigdy nie bylo problemow z APN'em itp)

Odnosnie aktywnego GPRS'a:
Obrazek

Odnosnie profilu:
Obrazek

Obrazek

 #704788  autor: Flash999
 18 mar 2014, 21:14
MMS korzysta z innego APN, dlatego mimo poprawnie działającej usługi wiadomości Internet może nie działać.

Stacje bazowe w województwie podlaskim

 #704789  autor: soyo
 18 mar 2014, 21:17
Rozumiem.

Czy przychodzi Ci cos do glowy, co by moglo byc nie tak? Na prawde, koncza mi sie juz tutaj pomysly...

[ Dodano: 2014-03-18, 23:09 ]
Widze, ze jestescie w takiej samej kropce jak ja...

No nic, musze liczyc, ze jakims zrzadzeniem losu to wlasnie karta SIM powoduje, ze nie mam internetu. Jak to nie pomoze, to bede plakal. Moze ktos w KLUCZ'u mnie nie lubi :wink:
  • Strona 3 z 111
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 111
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 111