DAJ CYNK
  • Wszystko, co związane z Symbianem
Wszystko, co związane z Symbianem

Moderator: Moderatorzy

 #702976  autor: madisza
 07 mar 2014, 21:41
Czesc

zakupiłam nokie e72 ale niestety nie moge w ogole z internetu korzystac :(
np

chce wejsc do ovi nokia wyskakuje mi "polaczenie z blueconnect" a nasteonie "nie mozna polaczyc z serwere,"

chce wejsc na fb wyskakuje "polaczenie z blueconnect"..a nastepnie "przegladarka nie moze polaczyc suie z witryna..."

o gps juz w ogole nie wspomne...

bardzo prosze o pomoc

 #702979  autor: user_delete34
 07 mar 2014, 22:05
Menu -> Panel ster. -> Ustawienia -> Połączenie -> Sieci docelowe
Tu znajdziesz kilka kategorii: Internet, Wiadom. MMS, Usługi WAP, Intranet i jeszcze coś o punktach nieprzypisanych do kategorii. Wchodzisz po kolei w te opcje i usuwasz wszystkie obecne tam punkty dostępu. Potem wchodzisz na samą górę tej listy, w Punkt dostępu -> Wyszukać (...)?: Tak -> Dane pakietowe -> Nazwa (...): wpisujesz bez cudzysłowu "internet" -> OK -> Internet
Teraz przechodzisz w inną pozycję w Ustawieniach. Nadal zakładka Połączenie ale teraz pozycja Dane pakietowe. Tutaj wchodzisz w Punkt dostępu. Będzie on brzmiał "blueconnect" lub "erainternet", więc zamiast tego wpisujesz "internet" (też bez cudzysłowu).

Uwaga, za korzystanie z sieci naliczane są niemałe opłaty, lepiej kup pakiet danych z tzw. lejkiem (transmisja zwalnia po wykorzystaniu paczki megabajtów ale nie płacisz nic poza ceną pakietu).

Za każdym razem przy wejściu w Internet lub Sklep Ovi powinnaś być teraz zapytana czy użyć punktu dostępu "internet". Odpowiadasz tak.

Żeby nie otwierać żadnej strony po wejściu w Internet, wejdź w niego i od razu kliknij Stop/Zakończ czy coś takiego. Zostaniesz przeniesiona do zakładek. Tam z menu lewego klawisza przejdź do ustawień i w Ogólne wybierz Strona główna -> Zakładki.

Żeby skonfigurować MMSy, wchodzisz na stronę swojego operatora, szukasz pozycji "automatyczna konfiguracja telefonu" lub coś w podobie i wysyłasz ustawienia. Jeśli nie znajdziesz, możesz tutaj powrócić z pytaniem. Gdy ustawienia przyjdą do skrzynki odbiorczej, instalujesz je ale przy pytaniu czy zrobić punkt MMS domyślnym wybierasz Nie. Musisz jeszcze wejść w Wiadomości -> Ustawienia (menu lewego klawisza) -> Wiadomość MMS -> Punkt dost. w użyciu i wybrać MMS.

Żeby działała nawigacja GPS, a raczej by A-GPS wspomagał GPSa, wejdź w Panel ster. -> Ustawienia -> Ogólne -> Pozycjonowan. -> Serwer pozycjonowania -> Punkt dostępu i wybrać "internet". Gdy wejdziesz do aplikacji Mapy i zostaniesz zapytana o to, czy przejść do trybu online, odpowiesz Tak. Warto nadmienić, że pobieranie map z sieci w czasie jazdy szybko pochłonie pakiet i (jeśli jesteś w zasięgu ledwie 2G) będzie trwało długo. Zdecydowanie lepiej zainstalować na komputerze Nokia Suite i wgrać mapy na kartę pamięci.

 #702993  autor: madisza
 07 mar 2014, 23:13
niestety zrobilam wszystko krok po kroku ale dalej mam ze nie mozna polaczyc z internetem :/

 #702995  autor: user_delete34
 07 mar 2014, 23:15
madisza, z takim podejściem to będzie trudno.

Ja napisałem wyczerpująco, może Ty też podaj jakieś szczegóły: co, kiedy i jak się dzieje, że nie działa? Do czego nie dochodzi? Nie masz sygnału? Nie widzę telefonu, więc jak tu pomóc bez informacji?

 #703021  autor: dario321
 08 mar 2014, 10:12
wejdz na strone operatora i wyslij na swoj numer konfiguracje.

 #703025  autor: user_delete34
 08 mar 2014, 10:28
dario321, o ile jest poprawna. Mi chciało wysłać WAP GPRS, a w zależności od oferty może to być zupełnie inaczej rozliczane.

 #703044  autor: dario321
 08 mar 2014, 12:13
tak czy siak wszelkie konfiguracje znajdziemy w sieci :wink:
zauwaz,ze podales obszerne tlumaczenie wraz ze sciezkami menu i nici z tego.
moze telefon ma brandowane menu i tu tkwi problem; karta sim np z plus'a a telefon z ery ;-)

 #703062  autor: user_delete34
 08 mar 2014, 13:27
dario321 pisze:moze telefon ma brandowane menu
Z tym, że mam IDENTYCZNIE właśnie (też telefon z Ery) i nie miałem problemu nawet przez chwilę. Piszę właśnie na podstawie mojego przykładu. Też tu miałem kartę z Plusa. ;)

Coś mi się zdaje, że autorka może mieć puste konto i to taki problem.