DAJ CYNK
  • Wszystko, co związane z Symbianem
Wszystko, co związane z Symbianem

Moderator: Moderatorzy

 #685542  autor: spik3r
 26 gru 2013, 14:54
Witam, krotko i na temat, zaczalem wysylac zyczena swiateczne znajomym i nagle problem. Wyskoczyl komunikat "Bład dysku-nie mozna..." dalej nie widac.. i na dole Mam ponow probe, inaczej utracisz dane. i do wyboru Stop lub ponow probe...

klikajac ponow probe to samo ciagle wyskakuje, klikajac stop czasem na chwile jest spokoj, ale ciagle to wyskakuje i nie mozna uzytkowac telefony. Prosze pomocy


Wsadzajac inna karte Kingstona 8gb gdy wchodze w biuro i tam w ten menadzer plikow to pokazuje ze karty nie czyta ze jest uszkodzona. Jednak pozyczylem karte 512mb od kobiety to normalnie czyta.. Czy z karta uszkodzona ta 8gb czy z 512 inna nie wystepuje ten blad i nic nie wyskakuje. Gdy wsadze tamta karte , ciagle to samo. Co moge zrobic? Nie chce zepsuc. Probowalem formatowac przez komorke ale gdy wyskakuje ze jest uzywana przez inna aplikacje i czy kontynowac mimo to klikam TAk to sie zacina i trzeba baterie wyjmowac.
Ostatnio zmieniony 18 lip 2014, 20:56 przez spik3r, łącznie zmieniany 1 raz.

 #685550  autor: user_delete34
 26 gru 2013, 15:15
Czy masz na telefonie (pamięć telefonu) jakieś istotne rzeczy?
Jeśli tak - na komputerze zainstaluj pakiet Nokia Suite i zrób ich kopię zapasową (dotyczy: notatek, kontaktów, kalendarza, zakładek; NIE dotyczy: ustawień, aplikacji - tego kopii nie rób!).
Jeśli nie - przygotuj się do twardego resetu, czyli przywracania telefonowi stanu "z pudełka". Rozwiązuje wiele problemów, ale niesie ze sobą konieczność ponownego ustawienia różnych rzeczy, jak dzwonka, skrótów, wgrania aplikacji itp.

Czy na karcie pamięci masz jakieś istotne rzeczy?
Jeśli nie - możesz przejść do twardego resetu.
Jeśli tak - włóż kartę do innego, w pełni sprawnego czytnika (np w modemie USB) i podłącz do komputera. Z poziomu "Mojego komputera" prawoklik na kartę pamięci, Właściwości i wykonaj sprawdzanie błędów i automatyczne naprawianie. Po tym, po pomyślnym ukończeniu, wejdź na kartę pamięci i przenieś z niej ważniejsze dane na dysk komputera. Jesteś gotowy.

Poza tym telefon działa dobrze, czy są jakiekolwiek problemy?
Jeśli problemy są, wykonaj twardy reset.
Jeśli ich nie ma - wypróbuj twardy reset, może pomoże na tą jedną dolegliwość. ;)

Jak go zrobić? Z innego forum:
Wyłączyłem telefon i w nacisnąłem jednocześnie

- "Zieloną" słuchawkę, czyli ten klawisz odpowiadający za odbieranie rozmów
- Gwiazdkę na klawiaturze - *
- Klawisz "3"
- i ten WŁĄCZNIK e52, który jest na górze telefonu

(...)

musisz przytrzymać wszystkie klawisze jakieś 5 sekund

(...)

aż telefon zapyta o miasto pobytu
Nie jest to może cudowny uzdrowiciel ale często potrafi pozbyć się problemów systemowych. Być może coś się "ubzdurało" systemowi, może też masz zepsutą kartę pamięci albo czytnik? Na odległość póki co Ci tego nie mogę powiedzieć.

 #685895  autor: spik3r
 28 gru 2013, 00:06
Uwazam ze twardy reset tu nic nie pomozesz, bo na innych kartach telefon smiga super. Moze format karty tej zlej ?
A tak w ogole na karcie pamieci chyba nie zapisuja sie kontakty tylko na telefonie , bo teraz dzialam bez karty i telefony nadal sa wszystkie. Karte wsadzilem do komputera i wszytstko przenioslem. Ten twardy reset to nie sadze skoro na innych kartach, lub bez niej smiga dobrze.

 #685896  autor: user_delete34
 28 gru 2013, 00:37
Niewykluczone, że to tylko błąd karty, ale może też coś być nie tak z telefonem.
Kartę koniecznie przeskanuj na obecność błędów z automatyczną naprawą (potrwa długo).

 #685897  autor: Niezgodna7
 28 gru 2013, 00:41
Kupić nową kartę..?
:- )
PS. Tą 8GB, to jak długo użytkujesz w e52?

Ewidentnie nie wypiję herbatki z administracją Telepolis

 #686089  autor: spik3r
 28 gru 2013, 21:12
Sformatowalem karte 8gb i wszystko idealnie smiga. Wiec chyba wina tamtej karty starej co ? Tylko jak ja sformatowac jezeli nie mozna na telefonie ? Na komputerze przez FAT 32 i tyle ?

 #686098  autor: user_delete34
 28 gru 2013, 21:45
spik3r pisze:Na komputerze przez FAT 32 i tyle ?
Tak.

 #702013  autor: spik3r
 02 mar 2014, 19:23
Witam, karty oryginalnej nie moge sformatowac ani tak ani tak ;/ a jest problem bo w nokii e52 teraz mam inna karte, wsystko chula, fajnie, ale jest problem bo nie dziala juz mi nawigacja , nie dzialaja dzwonki sms, mimo ze ustawione sa, moge wybrac. Ale nie dziala. Tak jakby na karcie byly wazne rzeczy , mapy, gps, dzwonki itp ;/ i co ja moge zrobic by to dzialalo ? Bo gps wazna sprawa, sms dzwonek itp ;/

 #702014  autor: user_delete34
 02 mar 2014, 19:29
spik3r pisze:nie dziala juz mi nawigacja
Jak to rozumieć? Napisz, co dokładnie robisz i efekt tego (np klik na ustawienia czegoś w Mapy i wywalenie aplikacji).
Mapy możesz wgrać i na tę kartę. W Nokia Suite (na PC) pobierasz mapy regionów, głosy i o ile sama aplikacja w telefonie działała, wszystko powinno hulać.
Gdyby nawet aplikacja coś odwalała, możesz wgrać soft ponownie powyższym softem (chyba w opcji aktualizacji to jest).
spik3r pisze:nie dzialaja dzwonki sms
To znaczy? Masz wybrany dzwonek SMS, który NIE JEST na karcie pamięci i podczas SMSa dźwięk się nie odtwarza?

[ Dodano: 2014-03-02, 19:31 ]
Spróbuj jeszcze sformatować kartę w komputerze tym.

 #702024  autor: Precelos
 02 mar 2014, 20:24
pomieszanie z poplataniem trudno cos wywnioskowac z twoich postow
ale pewnie karta padla calkowicie

nie dziala nawigacja?
ale ktora zystemowa czy miales inna?
jak systemowa to podlacz fona z kompem i w ovi suite zainstaluj na nowo mapy

Obrazek