DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.
Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.

 #662178  autor: tiger93
 16 wrz 2013, 16:41
Pamiętaj też o jednym, że rezygnując teraz z Neo możesz już nigdy nie mieć możliwości jej ponownego założenia, mnóstwo osób jeszcze wisi na tzw. PCMkach i tylko czeka aż ktoś zwolni parę naturalną w kablu.

http://www.speedtest.net/result/2572992339.png

 #662334  autor: flerovium
 17 wrz 2013, 10:45
Wiem o tym. Ale nie opłaca mi się ani telefon stacjonarny, ani Neostrada z opłatą za utrzymanie łącza. Taniej wyjdzie już nawet abonament Orange Free 30 GB na rok, ale aż tyle nie potrzebuję. A w Neostradzie całkiem często, mimo że kontrolka od połączenia w ruterze świeciła się, strony się nie otwierały.

Playowski Mobile Partner też zawyża zliczane dane i to chyba ze 3-4 razy. Według niego zużyłem w obie strony 295,44 MB, a na Play24 piszą, że pozostało 389 MB promocyjnych i 18,81 zł (1 gr/300 kB), czyli w sumie wykorzystałem jakieś 84 MB. Jak zmusić go do pokazywania prawdy?
Nie widzę też w nim możliwości wysłania kodu doładowującego, chyba że przez SMS. Jak można to obejść? Byłaby to najwygodniejsza forma doładowania; z doładowań online, mimo tych +10%, na razie nie będę korzystał.

 #662352  autor: Maniek99
 17 wrz 2013, 13:24
Nie wiem czy na Play24 niema czasem jakichś opóźnień.
Poza tym jak logowałeś się przez mobilny, to aktualna sesja pewnie też nie była dopisana.

A kody wysyłasz przez "Zarządzaj usługą".

 #662398  autor: flerovium
 17 wrz 2013, 16:37
Najpierw logowałem się przez Play i było 406 MB, potem się rozłączyłem, zalogowałem z Neostrady i było 389. Tak więc chyba dane są aktualne, a licznik w programie pokazał w tej sesji coś ponad 60 MB, czyli 4 razy więcej.

Podłączyłem modem do netbooka z Windows 7 Starter. Wszystko się zainstalowało normalnie, ale nie mogę nawiązać połączenia. Niezależnie od tego, czy łączę się przez ten program Playa, czy przez system, jest połączenie z modemem, ale nie ma z internetem. Zasięg jest. Do tego nie działa bezpieczne usuwanie - po kliknięciu wysuń nic się nie dzieje.
Na laptopie z Vistą łączy się i usuwa bez problemu.

 #662400  autor: Maniek99
 17 wrz 2013, 16:48
Pewnie masz ustawiony w opcjach tryb NDIS, a nie modem.

 #662404  autor: flerovium
 17 wrz 2013, 17:16
Rzeczywiście, teraz działa. Dzięki. Przestawiłem to też na drugim laptopie i teraz licznik danych działa dobrze. Niestety bezpieczne usuwanie dalej szwankuje, chociaż nie wiem, czy ma to jakieś znaczenie.

 #662405  autor: Maniek99
 17 wrz 2013, 17:22
Dla modemu niema znaczenia, chyba że będziesz korzystał z wbudowanego w niego czytnika kart.
Ale to też trzeba mieć wybitnego niefarta żeby uszkodzić dane na takiej karcie (wyciągnąć podczas kopiowania itp.).

Choć ja na Win 7 mam tą opcję, więc nie wiem czemu u Ciebie niema.

 #662406  autor: flerovium
 17 wrz 2013, 17:24
Opcja jest, tylko po kliknięciu nic się nie dzieje, dalej modem jest widoczny. Z czytnika nie korzystam, więc nie powinno być problemu.

 #662410  autor: Maniek99
 17 wrz 2013, 17:28
Aaa, no bo modem nie zniknie.
Zostaje "wysunięty" tylko wirtualny napęd z softem Play Online.

 #662412  autor: flerovium
 17 wrz 2013, 17:31
No to też nie znika. W Viście od razu pojawia się, że mogę bezpiecznie odłączyć, a tu nic. Po wejściu w Komputer dalej jest widoczny jako napęd. Ale mniejsza o to, skoro to bez znaczenia.

 #662414  autor: Maniek99
 17 wrz 2013, 17:38
Napęd też nie znika, znika tylko jego zawartość.

 #662556  autor: flerovium
 18 wrz 2013, 11:58
Przeczytałem komentarze tutaj: http://www.telepolis.pl/wiadomosci/nowa ... .html?cp=1 i mam mieszane uczucia. Jeśli ma być tak:
Cała ta oferta frii jest całkiem ok dla pewnych profili dzwonienia, ale ten cały bałagan z doładowaniami, awariami, niedziałającymi kodami, ciągłymi błędami iboa odbije się czkawką na wizerunku t-mobile. Wizerunkowo i technicznie to przecież totalna katastrofa!
Dziś w salonie sieci t-mobile w Warszawie na Placu Bankowym kupiłem starter -Internet na kartę z Taryfą Frii. Jakie było moje zdziwienie kiedy po zalogowaniu do iBoa byla taryfa blueconnect na kartę
to chyba lepiej zdecydowac się na coś innego, jakiś abonament i jak najdalej od T-Mobile.

 #662582  autor: Maniek99
 18 wrz 2013, 14:22
Z tą nieodpowiednią taryfą, to raczej choroba wieku dziecięcego i reklamacja powinna załatwić sprawę ( w iBoa można sprawdzić jaka jest wybrana i ewentualni od razu zlecić zmianę).
iBOA rzeczywiście czasem działa w kratkę, ale rzadko jest potrzeba logowania się tam jeżeli licznik już masz ogarnięty.
Sama usługa działa dość poprawnie.

Tak jak wspomniałem przy Twoich wymaganiach można rozważyć, coś z wydłużone terminem pakietu (>30dni), ze względu na to że pakiety mogą niepotrzebnie przepadać.

A zacząłbym od Aero2, bo to raptem o 0,5Mb wolniej niż Play, a kosztuje 27zł na kilka lat!
Jak nie potrzebujesz długo utrzymywać (>60min) tego samego IP, to ta usługa spokojnie daje radę.

 #662611  autor: flerovium
 18 wrz 2013, 15:46
Nie wygląda to przekonująco - iBOA nie działa prawidłowo, za wszystko, łącznie ze sprawdzeniem stanu konta i zmianą taryfy kodem każą płacić... Poza tym do punktów/salonów pozostałych 3 operatorów mam 10 minut piechotą, a do najbliższego T-Mobile 3,5 km. Jakby trzeba było coś załatwiać, reklamować, to bardzo duży minus.

Spróbuję chyba w Orange Free, najpierw starter, żeby sprawdzić jakość połączenia, a potem 6 GB na rok. Trudno, trzeba się wiązać umową, ale cena przystępna, nie trzeba pilnować i szukać doładowań, a w razie czego nie muszę jeździć i tracić czasu na załatwienie każdej sprawy.

Aero 2 też rozważam, ale jako uzupełnienie w razie wyczerpania limitu lub awarii. Prędkość raczej nie wystarczy, 1 Mb/s to takie absolutne minimum, a przydałoby się ze 2-4 przynajmniej. I chyba z zasięgiem gorzej, w niektórych regionach mają mało przekaźników.
Trzeba tylko wydrukować wniosek i potwierdzenie przelewu - wystarczy wydruk czarno-biały czy musi być w kolorze (logo firmy itp.)?

 #662663  autor: Maniek99
 18 wrz 2013, 19:34
@flerovium
Wybierz to co najlepiej chodzi w danej lokalizacji.
Ja poza przeniesieniem numeru niczego nie załatwiam w salonie.

Do aero2 wszystko papiery i kopia dowodu mogą być czarno białe.
Często ta sieć lepiej radzi sobie z zasięgiem niż komercyjna konkurencja.

 #697948  autor: oshibby
 13 lut 2014, 12:46
Witam,
a jak to ogarnąć.
Mam teraz net z netii, telefon (przymusowo lub oplata za dzierżawę łącza).
Mam rozejście na strychu kablem na 3 telewizory i oprócz tego wifi.
Korzystam z internetu w tv, szczególnie jeśli chodzi o allshare.
Chciałbym nie mieć nic wspólnego z neostradą czy tam netia to jedno i to samo bo na tych samych łączach.
Jedyna możliwość to internet mobilny, ale w taki sposób by mieć kablem (koniecznie kablem gdyz tv nie ma wifi) internet na kartę.
Da się? Co potrzeba?

 #698003  autor: MarekAG
 13 lut 2014, 19:26
Kablem internet na kartę? :shock:

Napisz precyzyjniej o co ci chodzi, bo za chu chu nie wiem o co tu może chodzić.

 #698008  autor: mn9
 13 lut 2014, 19:45
oshibby, Da się będzie ci potrzebny dobry modem najlepiej już z lte lub bez + router z obsługa modemów 3g/Lte ja mam TP linka mr3420 v2 i sprawuje się bardzo dobrze ;)

http://www.speedtest.net/android/2021729455.png

 #698015  autor: ja.michal
 13 lut 2014, 20:11
Najpierw to proponuję sprawdzić ile GB zużywasz miesięcznie na kablu.

 #698030  autor: oshibby
 13 lut 2014, 20:52
MarekAG pisze:Kablem internet na kartę? :shock:
Napisz precyzyjniej o co ci chodzi, bo za chu chu nie wiem o co tu może chodzić.
Teraz mam netie rozdzieloną switchem na 3 rozejscia i idzie kablem net do tv. Jakby się dało to w taki sam sposób tyle, że net z karty.
Inny sposób, by miec net w tv to dokupienie jakiegos adaptera wifi pod usb.
ja.michal pisze:Najpierw to proponuję sprawdzić ile GB zużywasz miesięcznie na kablu..
Ściągam trochę nie powiem, ale zamierzam to ograniczyć w razie potrzeby.


mn9 LTE u mnie nie ma. 3g się znajdzie.

A tak jeszcze jedno pytanie, by sie upewnić. Gdy mam wifi z modemu na kartę to chyba nie zużywam danych, gdy uzywam allshera, by ogladac cos na tv?