DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonów i smartfonów marki Nokia, w tym serii Lumia oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonów i smartfonów marki Nokia, w tym serii Lumia oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.

Moderator: Moderatorzy

  • Strona 14 z 16
  • 1
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16

 #694323  autor: user_delete65
 29 sty 2014, 11:05
Dokopałem się do oficjalnego opisu:

Change log of Nokia 301 Dual SIM 9.04 firmware release:

Phone software stability & battery life improvements.
Share to Social Accounts feature added.
New icons for Music, Radio and Videos added.
WhatsApp launcher, Youtube icon, Transfer app and Lunar calendar (available in China only) added.
Updated versions of Email, Facebook, Notifications, Nokia Store, Social Accounts and Twitter apps.
General performance & usability improvements.

Mam nadzieję, że faktycznie bateria więcej potrzyma...

 #694854  autor: Pytam
 31 sty 2014, 00:43
I jak z ta bateria ? Trzyma dluzej po aktualizacji softu ?

 #694922  autor: mariiko
 31 sty 2014, 13:16
ogolem firma nokia jesst najlepsza ffirma moim zdaniem. nokia 301 rowniez dobry teleffon :) polecam kupowanie ftelefonow noki!! :)

 #694931  autor: Morvius
 31 sty 2014, 13:40
mariiko co ty ćpiesz?

Klasyczny obserwator wątku.

 #694940  autor: Krystian_4G
 31 sty 2014, 14:03
Po aktualizacji dwóch nokii 301 dual sim pierwsza po 5 dniach miala jeszcze 2 tzw kreski ale musiała zostac na weekend doladowana druga wytrzymala 4 dni przed aktualizacją pierwszy tel trzymał do 4 dni a drugi 2 max 3

Krystian

 #694959  autor: Pytam
 31 sty 2014, 15:07
Ciezko gdzies znalesc ten telefon w wersji single sim. Jest sens brac duala jesli wiem ze nie bede do niego wkladal dwoch kart czy moze szukac czegos innego ?

 #695214  autor: maniek89
 01 lut 2014, 13:58
W sumie mozesz wziac duala. Z czasem niewykluczone ze przyda ci sie 2 slot.

 #698929  autor: rahim
 17 lut 2014, 12:50
Coś Wam dała aktualizacji w dual simie? Wydawało mi się, że bateria trzyma dłużej (więcej rozmów w 3G), ale jednak nie jestem do końca przekonany. Wróciłem z zagranicy i nie wytrzymała nawet trzech dni w stanie czuwania (niemal zero rozmów i sms-ów), zasięg cały czas był. A do tego teraz nagle sama zaczęła się... "ładować"! Wyskoczył komunikat, że trwa ładowanie i ikonka bateria zachowywała się jak w trakcie ładowania. Odłączyłem baterię i jest ok, na razie.

 #700150  autor: przemster
 21 lut 2014, 15:16
Aktualizację przeprowadziłem jakieś 2 tyg temu. Liczyłem, że czas pracy 301 się poprawi-jednak przeliczyłem się. Teraz ledwo wytrzymuje na jednym ładowaniu 3 dni. Codziennie budzik, 1,5 h rozmów, kilka sms, 1 h BT-padaka jednym słowem. Dobrze, że sam za ten sprzęt nie płaciłem tylko kupiony jest na firmę. Dla porównania - wcześniej miałem Blackberry 8520 - 3 skrzynki pocztowe, kilka godzin rozmów, internet, budzik i wytrzymywał na jednym ładowaniu 4 dni bez najmniejszego problemu. Zrezygnowałem tylko dlatego, że nie chciało mi się nosić dwóch telefonów.

Pozdrawiam

 #703239  autor: rahim
 09 mar 2014, 14:10
301 coraz bardziej zawodzi. Ostatnio nie mogę nawet z niej dzwonić, nikt się nie może do mnie dodzwonić, to samo z sms-ami (kiedy jest ustawiony w 3G, mimo że pokazuje, że zasięg jak najbardziej jest), a do tego kiedy chciałem przywrócić ustawienia fabryczne to nie mogę zrobić kopii zapasowej...

 #703296  autor: DanielR
 09 mar 2014, 19:08
A tak w ogóle, pytam z czystej ciekawości, to do tego modelu pojawią się czasem jakieś aktualizacje softu...

Z sieci komórkowych korzystam począwszy od 2004 roku.
Aktualny numer:
Era Tak Tak -> Play Fresh / Play na Kartę (MNP) -> Virgin Mobile (MNP)

 #703718  autor: rahim
 12 mar 2014, 15:41
Ostatnia miała miejsce w grudniu, wcześniej wersja oprogramowania była z maja.

[ Dodano: 2014-03-12, 15:37 ]
Zrobiłem kopię zapasową i teraz nie chce się przywrócić. Przez kilka godzin "Przywracanie danych 0%". Jakieś pomysły by wrócić do tego co było? Jakaś aplikacja na kompa do nbf'ów?

 #704404  autor: goral2099
 16 mar 2014, 23:15
Zamówiłem dziś wersję dual SIM, jutro odbiorę w sklepie. Mam nadzieję, że przy jakichś 30min rozmów dziennie i godzince słuchania mp3 wytrzyma te 4-5 dni.

[ Dodano: 2014-03-17, 18:43 ]
Mam pytanie do posiadaczy trzysta jedynki:to normalne,żeby wskaźnik baterii pokazywał np dwie kreski, po rozmowie jedną kreskę, aby za chwilkę znów dwie kreski pokazać?
Ogólnie widzę, że telefon jest ok i posłuży mi ten rok czy dwa, o ile bateria wytrzyma odpowiednio długo.

[ Dodano: 2014-03-18, 20:34 ]
Jak na razie 301 to jeden wielki zawód (trochę wad wyszło od ostatniego wpisu :) ) :
- co jakiś czas gubi zasięg drugiej karty i trzeba ponownie uruchomić telefon bo inaczej rejestracja nieudana.(POPRAWKA: problem nie dotyczy drugiego slotu, tylko kart Lycamobile - z Playem i Orange problemów nie ma). Ogólnie tel chyba sobie nie radzi z kartami, które nie działają w sieci macierzystej.
- zasięg 3G to tragedia - nie dość, że słaby to jeszcze "pływa". Na różnych kartach, różnych operatorów.
- co jakiś czas nie można wejść do skrzynki odbiorczej sms - pamięć niegotowa. Trzeba ponownie uruchomić.
- co jakiś czas wyskakuje komunikat: "Aby aplikacja działała w trybie on line...". Niestety nie wiadomo jaka to aplikacja dobija się do internetu bez mojego udziału - pewnie te shitowate facebooki, ebudy itp, których niestety nie można usunąć, ani skonfigurować im uprawnień.
- bateria...jak tak dalej pójdzie zapowiada się, że tel na jednym ładowaniu nie przetrwa nawet 48h (z wyłączonym 3G).
No z chińskim Myphonem nie miałem takich problemów - oprogramowanie było biedne, ale tel przynajmniej działał jak należy - a tu: PORAŻKA. Zaktualizowałem oprogramowanie do wersji 9.04, ale nic się nie poprawiło.

[ Dodano: 2014-03-19, 20:20 ]
No i wisienka na torcie - nie można zaktualizować czy sprawdzić dostępności nowszego oprogramowania, gdy karta jest w roamingu krajowym(np Play, Lycamobile i zapewne reszta wirtualnych operatorów). Otrzymuje komunikat: "Nie można pobrać gdy się jest za granicą". Nawet mimo, że transmisja mobilna w roamingu jest włączona. Po prostu mistrzostwo świata.

[ Dodano: 2014-03-21, 18:32 ]
Jeszcze jedna wisienka - pamięć kontaktów niegotowa lub brak kontaktów np z SIM2 - jak zwykle trzeba uruchomić ponownie telefon co by naprawić błąd.
Najbardziej uciążliwe jest ciągłe wywalanie kart Lycamobile z sieci. Nawet ręczne wybranie sieci kończy się błędem rejestracji. Ludzie mają to w Play, a ja dla odmiany w Lyca. :D

Mógłby ktoś napisać, czy to normalne rzeczy w tym modelu, czy mam po prostu felerny egzemplarz. Tak czy inaczej oddam go na gwarancję w przyszłym tygodniu, tylko chciałbym wiedzieć czy oczekiwać po wymianie poprawy, czy nastawiać się na walkę o zwrot pieniędzy...

 #705421  autor: Pytam
 22 mar 2014, 13:51
Az takich problemow to chyba nikt nie mial. Ogolnie gdyby nie te wszystkie problemy to ta nokia wizualnie jak i we wszystkich innych aspektach bylaby bardzo dobrym telefonem.

 #705436  autor: goral2099
 22 mar 2014, 15:24
No mój powrót do telefonów 3G po latach okazał się nieudany... :) Trzeba będzie dalej używać najprostszych i niezawodnych telefonów. Dobrze, że nie skusiłem zię na 515-tkę, bo to to samo tylko w innej obudowie w sumie.

 #705445  autor: rahim
 22 mar 2014, 16:44
goral2099 pisze: Jak na razie 301 to jeden wielki zawód (trochę wad wyszło od ostatniego wpisu :) ) :
- co jakiś czas gubi zasięg drugiej karty i trzeba ponownie uruchomić telefon bo inaczej rejestracja nieudana.(POPRAWKA: problem nie dotyczy drugiego slotu, tylko kart Lycamobile - z Playem i Orange problemów nie ma). Ogólnie tel chyba sobie nie radzi z kartami, które nie działają w sieci macierzystej.
- zasięg 3G to tragedia - nie dość, że słaby to jeszcze "pływa". Na różnych kartach, różnych operatorów.
- co jakiś czas nie można wejść do skrzynki odbiorczej sms - pamięć niegotowa. Trzeba ponownie uruchomić.
- co jakiś czas wyskakuje komunikat: "Aby aplikacja działała w trybie on line...". Niestety nie wiadomo jaka to aplikacja dobija się do internetu bez mojego udziału - pewnie te shitowate facebooki, ebudy itp, których niestety nie można usunąć, ani skonfigurować im uprawnień.
- bateria...jak tak dalej pójdzie zapowiada się, że tel na jednym ładowaniu nie przetrwa nawet 48h (z wyłączonym 3G).
No z chińskim Myphonem nie miałem takich problemów - oprogramowanie było biedne, ale tel przynajmniej działał jak należy - a tu: PORAŻKA. Zaktualizowałem oprogramowanie do wersji 9.04, ale nic się nie poprawiło.
U mnie dokładnie jest to samo. Ale na x2-02 (też s40) też tak było.

 #705450  autor: goral2099
 22 mar 2014, 17:10
rahim: No ja z Nokią 112 czy X1-01 takich problemów nie miałem, a system też chyba w obydwu ten sam. X1-01 oddałem mamie i używa bez problemów cały czas, a w 112 brakowało mi USB...zachciało mi się USB, motyla noga. ;)

pytam: No tak - tel jest ładny, zgrabny, nieźle odtwarza mp3 i radio na dobryh słuchawkach (bo dołączone do zestawu były do d... ), może służyć z powodzeniem jako pamięć przenośna, a wyświetlacz i wbudowana przeglądarka są dobrej jakości i do okazjonalnego przeglądania sieci nadają się bardzo dobrze... tylko nie da się z niego dzwonić przez te problemy. :)

[ Dodano: 2014-03-22, 20:08 ]
Do zauważonych felerów dodam jeszcze niedochdzące czasem smsy. Oczywiście trzeba uruchomić ponownie telefon i wtedy hurtem dostaje smsy np z całego dnia lub z dwóch...już miałem parę nieporozumień, a tu się okazywało, że ktoś kilka godzin temu pisał lub poprzedniego dnia. Tragedia.

Jeżeli to nie jest odosobniony przypadek, to po prostu w głowie mi się nie mieści jak można coś takiego dopuścić do sprzedaży...

 #705715  autor: rahim
 24 mar 2014, 11:29
goral2099 pisze:Do zauważonych felerów dodam jeszcze niedochdzące czasem smsy. Oczywiście trzeba uruchomić ponownie telefon i wtedy hurtem dostaje smsy np z całego dnia lub z dwóch...już miałem parę nieporozumień, a tu się okazywało, że ktoś kilka godzin temu pisał lub poprzedniego dnia. Tragedia.

Jeżeli to nie jest odosobniony przypadek, to po prostu w głowie mi się nie mieści jak można coś takiego dopuścić do sprzedaży...
Nie jest odosobniony, mam dokładnie tak samo.

 #705730  autor: mariuszh82
 24 mar 2014, 13:13
Uważam, że Nokie to jedne z najlepszych telefonów.

 #705733  autor: mikkel
 24 mar 2014, 13:44
Zapomniałeś dopisać "były". I to dawno dawno temu.
  • Strona 14 z 16
  • 1
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 1
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16