DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonów komórkowych marki Sagem oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonów komórkowych marki Sagem oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.

Moderator: Moderatorzy

 #69259  autor: Bobic
 21 kwie 2006, 16:32
Witam wszystkich :) Może zacznę tak: Ze stronki mini opery ściągnąłem sobie tą przeglądarkę, tyle, że mam problem, bo nie bardzo che ruszyć. Tzn. wszystko ładnie się zainstaluje, ale w momencie, gdy pyta o sprawdzenie poprawności połaczenia sieciowego telefon zatrzymuje się na przetwarzaniu - zostawiłem go tak na ponad godzinę i nic. Innym osobom w innych modelach rusza po ok. minucie. Ściągnąłem sobie profil WAP Orange GPRS, ale to nic nie zmieniło :( Nie wiem co zrobić - chciałbym sobie poprzeglądać witryny internetowe a nie potrafię tego aktywować (GPRS mam włączony zawsze). Podobny problem mam z Paplą, bo po założeniu konta(na komputerze), takze pozostaje w momencie logowania :? Ma ktoś jakikolwiek pomysł? :)

PS. Czy można gdzieś dostać, czy ściągnąć jakąś nowszą wersję oprogramowania do tego telefonu? :)

 #69281  autor: pumba
 21 kwie 2006, 18:03
Miałem podobny problem ale w Noki 3220 i powodem była niekompletna konfiguracja pomimo że wszystko inne związane z GPRSem działało poprawnie tzn. MMSy i WAP ale żadna z aplikacji JAVA nie mogła się połączyć z interentem tylko przy próbie połączenia wyskakiwał komunikat "Najpierw zaabonuj GPRS" a powodem tego był brak ustawień "Punktu dostępowego" polecam ściągnąć ze strony orange http://ustaw.orange.pl plik pdf do samodzielnej konfiguracji i w nim na stronie 2 jest coś takiego
Internet GPRS
• Nazwa konfiguracji: Internet GPRS
• Nośnik danych: GPRS
• APN (punkt dostępu): internet
• Nazwa użytkownika: internet
• Hasło: internet
• Uwierzytelnianie: normalne
• Adres IP telefonu: Automatyczny
• Podstawowy serwer DNS: 194.9.223.79
• Dodatkowy serwer DNS: 194.204.159.1
Dla połączenia Internet GPRS nie należy ustawiać bramki IP, adresu serwera Proxy oraz numerów ich portów (pola te należy zostawić niewypełnione).
i zgodnie z tym należy skonfigurować Punkt dostepowy w telefonie a następnie wybrać go jako domyślny do łączenia się z internetem dla aplikacji JAVA u mnie to rozwiązało problem i teraz Opera mini i Papla śmiga aż miło :wink:

 #69347  autor: Bobic
 21 kwie 2006, 21:55
Rozumiem, ale w moim sagemiku nie mam takich opcji :( Jedyne co mam w ustawieniach profilu to: apn, użytkownik, hasło, ip, uwierzytelnienie, czyli nie mam połowy z tych opcji do uzupełnienia. Poza tym gdy nie uzupełnię pola ip, to mi nie zatwierdza profilu i nie mogę go aktywować, ale gdy wejdę, to muszę już jakiś ustawić, bo samych zer nie akceptuje, wiec nie wiem co robić :? Czy pomogli by mi w salonie orange?

Tak dodatkowo spytam - czy w salonie też mógłbym dowiedzieć się czegoś o zmianie oprogramowania?

 #69363  autor: kamil1221
 21 kwie 2006, 22:53
Nie mam sagema myX7 ale mysle ze mozesz znalesc w podobnym miejscu takie same ustawienia. (telefon mam po angielsku wiec tlumacze - szukaj podobnych rzeczy)

Wejdz tam gdzie masz aplikacje JAVA >> opcje >> ustawenia generalne (1opcja) >> polaczenie >> opcje >> dodaj nowy profil >> nazwij go jak tam chcesz np.Idea (i jeszcze zobacz czy przypadkiem nie masz tam juz profilu IDEA) >> ten nazwany profil wejdz opcje >> modyfikuj >> i tam edytuj ustawienia ktore juz podal Pumba.

Powodzenia. :smt006

Jeszcze przed tym wyslij sobie ustawienia z tej strony http://ustaw.orange.pl/

 #69511  autor: Bobic
 22 kwie 2006, 15:36
Wejdz tam gdzie masz aplikacje JAVA
To zdanie mi wystarczyło :) Dzwoniłem do biura obsługi i obojętnie co robiłem, to on kierował mnie do ustawień wapu, a nie ustawień aplikacji, przez co nie potrafiłem do tego dojść ;) Dziękuję Wam obu, bardzo mi pomogliście :)

PS. Punciki dodane :)

 #69526  autor: stodola
 22 kwie 2006, 16:41
A po co wyszla Opera na telefony?? Co ona daje?? :|

Obrazek
Obrazek
Sprzedam Sagema my400x. Chętnych proszę o kontakt na PW / GG ;)

 #69534  autor: kamil1221
 22 kwie 2006, 17:34
stodola pisze:A po co wyszla Opera na telefony?? Co ona daje?? :|
Nie musisz miec telefonu z funkcja xHTML - naprzyklad sagem myX7 nie ma tej funkcji w standardzie.
Opera przetwarza zwykle strony internetowe na taki rozmiar w ktorym telefon sie polapie.
Sam mam opere mini na telefonie ale z niej nie korzystam bo nie mam takiej potrzeby :wink:
to taka ciekawostka na moim telefonie. :smt005

 #69536  autor: stodola
 22 kwie 2006, 17:41
a ja mam xHTML :?: :D na histori weszlismy se z kumpela na fotka.pl :smt005 i ruszyla! ale nie na operze ale na zwyklej przegladarce :P

Obrazek
Obrazek
Sprzedam Sagema my400x. Chętnych proszę o kontakt na PW / GG ;)

 #69667  autor: kamil1221
 23 kwie 2006, 15:16
stodola pisze:a ja mam xHTML :?: :D na histori weszlismy se z kumpela na fotka.pl :smt005 i ruszyla! ale nie na operze ale na zwyklej przegladarce :P
Pwenie ty masz w Sagemie przegladarke OpenWAVE 7 a ona ma juz wbudowany modul xHTML. :wink:

 #75652  autor: ppvv
 23 maja 2006, 20:08
mógł by ktos wytłumaczyc w punktach co mam zrobić zeby to działało ?

dowiedzałem sie jak to zrobić więc nie muszci odpowiadac :-D :-D