DAJ CYNK
  • Wszystko, co związane z Androidem
Wszystko, co związane z Androidem

Moderator: Moderatorzy

 #680579  autor: Coin
 06 gru 2013, 12:34
Witam,

proszę o poradę.
Od dłuższego czasu mój kilkuletni Samsung Galaxy S2 stał się telefonem, który denerwuje.
Chodzi o zawieszanie się, restarty i baterię która trzyma dramatycznie.
Opisze kilka sytuacji.

1. Dziś o godzinie 7 rano telefon ma 100% baterię, ładowany całą noc. Do godziny 12 czyli w ciągu 5 godzin, przy cały czas włączonym 3G, około godzinie włączonego odtwarzacza mp3, i regularnym wchodzeniu na facebook i facebook messenger przy czym nie siedzę na zapalonym ekranie non stop tylko co chwile sprawdzam i wysyłam wiadomości ze znajomymi - mam 35% baterii. No to jest jakiś dramat, 35% spodziewam się mieć ale może jakoś wieczorem, a nie po 5 godzinach ?

2. Przy równoczesnym użytkowaniu internetu, aplikacji fb, odtwarzacza muzyki BARDZO CZESTO tj kilka razy na dzien, telefon sie zawiesza, klawiatura nie dziala, wygaszanie ekranu nie dziala. Albo sie odwiesza, albo sie nie odwiesza i restart telefonu. Po restarcie jest lepiej.

Te zawiechy i restarty ostatnio mocno mi przeszkadzają, mam np 15 minut w tramwaju na przejrzenie stron www i akurat na 7 minut telefon ma zwiechę. Bateria za to jest mega tragiczna (oryginalna, niewymieniana) i naprawde oczekiwalbym ze pozwoli ma na dluzej siedziec na necie 3G niz pare godzin i 30%.

Dodam tez, że bardzo czesto jest sytuacja, że np zwieszka nastepuje przy stanie baterii na przykład 70%, jest przymusowy restart, a po restarcie bateria ma 30%, albo 15% i to się dzieje np po kilku godznach użytkowania telefonu co sprawia, że na resztę dnia jestem praktycznie bez smartfona.


Czy macie jakieś rady dla mnie co mógłbym zrobić, żeby sytuacja się poprawiła?
Jeśli potrzeba więcej informacji to proszę dać znać jakie i gdzie je mogę znaleźć bo w kwestiach telefonów jestem ogólnie laikiem i użytkuję, mało się znam co to za wersja androida itd.

Dzięki z góry !

[url=http://dariuszczepiel.com]Fotograf z Krakowa[/url]

 #680584  autor: Xy
 06 gru 2013, 12:45
Ile lat ma telefon? Obawiam się, że bateria kończy swój żywot i dlatego tak krótko trzyma plus różne wskazania po restarcie. Na pocieszenie powiem Ci, że w SE K700i po półtora roku bateria trzymała mi nie dłużej jak dwie godziny. Co do innych objawów to może rozwiązaniem byłaby aktualizacja oprogramowania? Ewentualnie przywrócenie ustawień fabrycznych? Telefon nie jest nowy ale S2 to na tyle fajny sprzęt, że warto go reanimować dopóki go np. nie rozdepczesz ;-)
Tak więc primo kup nową baterię (oryginalną najlepiej) albo pożycz jeśli masz od kogoś mniej zużytą aby zobaczyć czy objawy będą takie same. Secundo to aktualizacja softu...

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71

 #680599  autor: Coin
 06 gru 2013, 13:34
Aktualizacja sfotu mówisz o androidzie ?

Ustawienia fabryczne mam jakieś orange, sporo czasu poświęciłem żeby wgrać te aplikacje które chcę i wywalić te co nie chcę, więc wolałbym tego uniknąć.

Baterię kupię niezwłocznie, zobaczymy czy to coś da.

[url=http://dariuszczepiel.com]Fotograf z Krakowa[/url]

 #680603  autor: Niezgodna7
 06 gru 2013, 13:52
Ustawienia fabryczne, to fajnie w SE działało, tylko nie wiem, czy w SGS2 nic mu nie ubędzie z tych aplikacji?
Coin.
Tak, baterię możesz kupić, tylko nie taką co ma napisane 5000mAh.

Ewidentnie nie wypiję herbatki z administracją Telepolis

 #680609  autor: Morvius
 06 gru 2013, 14:22
U mnie jak był z początku na pierniku to miał małe kłopoty z podtrzymywaniem baterii przy życiu. Zaktualizowałem go na żelka i się trochę poprawiło a teraz instalowałem CM Mod i ogólnie jest lepiej 8) :) poza tym zapomniałem co to zawieszenie telefonu. Dodatkowo zainstalowałem clean master i zrobię czystkę raz na jakiś czas i mam święty spokój :wink: ;) pozdrawiam :D :wink:

Klasyczny obserwator wątku.

 #680614  autor: Coin
 06 gru 2013, 14:36
Morvius Twoje rady wyglądają na cenne, ale są dla mnie niezrozumiałe :)
Poproszę nieco jaśniej :)

Póki miał gwarancję to nic z nim nie robiłem co by miało ją naruszyć, dziś gwarancji już nie ma.

[url=http://dariuszczepiel.com]Fotograf z Krakowa[/url]

 #680622  autor: marcinb
 06 gru 2013, 14:56
Jedna uwaga do Twojego problemu, może będzie pomocna: spotkałem się w Internetach z kilkoma bardzo negatywnymi opiniami dot. aplikacji FB na Androida. Przytaczano przede wszystkim problemy z baterią. Po jej usunięcia podobno dużo się poprawiło.

Spis dwukartowców
Taryfa: Play Fresh + ZM

 #680630  autor: Morvius
 06 gru 2013, 15:41
piernik czytaj: Android 2.3 Gingerbread; żelek czytaj: Android 4.1.2 Jelly Bean; CM Mod czytaj: CyanogenMod 10.2 20131114 snapshot, w zasadzie telefon pokazuje mi teraz wersję androida 4.3.1 (hm... to dziwne bo to jest chyba dla nexusa) :D co do Clean Master to jest to program do czyszczenia śmieci z telefonu jednym słowem :P

Klasyczny obserwator wątku.

 #680668  autor: Coin
 06 gru 2013, 17:06
a jaka inna aplikacja do facebooka na androida ? :)

[url=http://dariuszczepiel.com]Fotograf z Krakowa[/url]

 #680671  autor: Morvius
 06 gru 2013, 17:09
opera mini i przez przeglądarkę :P

Klasyczny obserwator wątku.

 #681493  autor: jujeahip
 10 gru 2013, 08:49
Ja do takich sytuacji zaopatrzyłem się w btterbatterystats, aplikacja pozwala podać dość dokładne dane co i ile pożera baterii. Ostatnio u mnie się okazało, że jakimś sposobem zblokował się proces wifi (rom miui na desire Z) zjadał baterię w 5h :)

 #681555  autor: Morvius
 10 gru 2013, 14:16
łakomczuszek, zrestartuj albo odśwież system bądź zainstaluj właśnie tego CM moda i powinno mu sie poprawić, może przez te zawiechy zapomina że coś jest wyłączone i pożera dalej baterię

Klasyczny obserwator wątku.

 #682788  autor: znawca
 14 gru 2013, 15:58
Mam złą wiadomość - winna jest jakaś aplikacja, która miesza ci w systemie, jakieś nieszczęśliwe ustawienia, albo jeszcze gorzej - coś, co już odinstalowałeś, ale zdążyło trwale uwalić ci soft.

Niestety, ale najlepszym wyjściem będzie przywrócenie ustawień fabrycznych i format.

Android po prostu tak ma, że jest podatny i takie zagrożenia - dlatego z resztą nie przepadam za tym systemem. Podobne kwiatki mogą wystąpić na każdym modelu niezależnie od wersji softu…

DLACZEGO BBCODE NIE DZIAŁA?!

 #689255  autor: sarkotka
 10 sty 2014, 03:58
Witam, mam identyczne objawy, co autor tego wątku. Denerwuje mnie zwłaszcza zawieszanie się klawiatury, ale bywa, że telefon zawiesi mi się na jakiejś aplikacji, przeglądarce lub nawet nieużywany (!).Odkąd używam CleanMastera, trochę się poprawiło (wcześniej potrafił zawiesić się nawet kilka razy dziennie!), ale nadal raz na kilka dni się zawiesi i trzeba go resetować.
Czy zainstalowanie Cyanogen Moda pomogło?

 #689274  autor: Niezgodna7
 10 sty 2014, 09:22
Sarkot. Po co CM?
Przecież format powinien pomóc.

Ewidentnie nie wypiję herbatki z administracją Telepolis

 #689279  autor: sarkotka
 10 sty 2014, 09:58
Przywróciłam ustawienia telefonu do fabrycznych za pomocą odpowiedniej opcji w menu (przywracając po tym wszystkie aplikacje, kontakty, smsy itp.) - nie pomogło. Zawiesza się dalej. A że ktoś tu sugerował zainstalowanie CM, to pytam, czy autorowi pomogło.

 #689305  autor: sarkotka
 10 sty 2014, 12:04
Ciężko jest zapisać kilkaset kontaktów w zeszycie...

Czy przez "format urządzenia" mam rozumieć coś innego niż przywrócenie ustawień fabrycznych z menu?

 #689309  autor: Morvius
 10 sty 2014, 12:27
Format pomógł w moim przypadku ale jednorazowo. Zmiana na CM wyeliminowała kompletnie problem. Używam CyanogenMod 10.2-20131114-snapshot wersja systemu android 4.3.1

Klasyczny obserwator wątku.

 #689513  autor: sarkotka
 11 sty 2014, 04:10
Super! Przywróciłeś mi nadzieję na poprawę :) też tak zrobię!

 #689910  autor: Morvius
 13 sty 2014, 12:52
mnie pomogło przy instalacji to, że miałem kogoś kto mnie pokierował bo sam też się nie znałem na tym, zrób sobie wcześniej kopię zapasową systemu a już na pewno kontaktów i innych rzeczy zapisanych na telefonie.

Klasyczny obserwator wątku.