DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonów i smartfonów marki Nokia, w tym serii Lumia oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonów i smartfonów marki Nokia, w tym serii Lumia oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.

Moderator: Moderatorzy

  • Strona 5 z 7
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

 #652046  autor: goral2099
 02 sie 2013, 21:31
No w Play też standardowo wyświetla się "Play" na wyświetlaczu telefonu niezależnie do jakiej sieci jesteś zalogowany (przynajmniej w Nokii 112). I można sobie tan wyświetlany napis (etykietkę) dowolnie modyfikować. Jeżeli wybierzesz pustą etykietkę to zamiast domyślnego "Play" będzie wyświetlać się nazwa sieci do której jesteś aktualnie zalogowany. Tylko nie wiem czy w Virgin też to działa.

 #652052  autor: Ventussi
 02 sie 2013, 22:04
W tym telefonie chyba nie ma takiej opcji. Owszem, mogę zmienić nazwę karty sim, ale nie da się zrobić pustej. Zalogowanie do Plusa poznaję po tym, że w mojej okolicy ma niemal zawsze maksymalny zasięg, natomiast gorzej z Orange, ponieważ tam jest dokładnie taki sam zasięg, jak w Play.

 #652064  autor: kowcio
 02 sie 2013, 22:47
Tylko etykietka SMS to usługa sieci PLAY, a nie danego modelu.
http://www.play.pl/uslugi/etykietka/ spróbuj ją aktywować, mi się kiedyś udało będąc w Virgin, Wyślij po prostu pustego SMSa na tamten numer. Ale dziwna sprawa, bo od jakiegoś czasu nowe karty domyślnie wyświetlają nazwę w sposób taki: PLAY (Orange), PLAY (Plus) i chyba tak samo było w Virgin Mobile.

 #652086  autor: Ventussi
 03 sie 2013, 05:22
Tak też zrobiłem i teraz zamiast Virgin, pokazuje mi operatora, do którego jestem podłączony. Czyli mam na ekranie Play, Orange PL, lub Plus. Wszystko cacy, ale nie wiem, jak teraz powrócić do stanu przed tych kombinacji. Czyżby tego już się nie dało odwrócić? Jak dam automatyczny wybór sieci, to pokazuje mi teraz Play. W ogóle traktuje tą kartę, jak Play, a nie wiem, jak przywrócić Virgin.

 #652107  autor: goral2099
 03 sie 2013, 10:42
Ale dziwna sprawa, bo od jakiegoś czasu nowe karty domyślnie wyświetlają nazwę w sposób taki: PLAY (Orange), PLAY (Plus) i chyba tak samo było w Virgin Mobile.
Ale to też zależy od telefonu bo umnie na tej samej karcie w zależności od telefonu w jakim ona jest wyświetla się się w różny sposób.

 #653423  autor: msq2
 08 sie 2013, 14:05
po 18 dniach 206 do mnie powróciła, zmienili jej płytę główną

 #661093  autor: castagnet
 11 wrz 2013, 09:16
Sam testuję Nokię 206.
Jeżeli ktoś ma zawachania czy kupować...
jak dla mnie warta swoich pieniędzy.
Jeżeli ktoś był zadowolony z modelu 6300 to z tej też będzie.
Duży LCD, wygodne klawisze...
Jak dla mnie największą przeszkodą jest aparat.
Czasem chce się zrobić jakąś fotkę gdy nie ma sie przy sobie aparatu cyfrowego, a w modelu 206 przy delikatnie słabym świetle zaczynają się szumy itp.

Poza tym telefon wart swej ceny.

Powiedzcie mi tylko, czy Wasze 206 też mają słabszy zasięg jak weźmie się je do ręki?
W mojej spada np z 4 na 2 kreski. Ogólnie ma jakiś gorszy zasięg (tzn wyświetla gorszy) od innych telefonów. Pomimo że np jest wyświetlana tylko jedna kreska - da się normalnie rozmawiać. Jak to jest u Was? Soft najnowszy 4.51. DUAL SIM.

 #661233  autor: sa
 11 wrz 2013, 16:57
To albo coś twój model albo dual sim u mnie takich objawów nie ma...i też mam najnowszy soft ale ja mam na jedną kartę..Co do aparatu zmień ustawienia na światło naturalne od razu lepiej i zdjęcia lepsze wychodzą...Ja nie narzekam no ale foty tylko na tapety robię...

 #661393  autor: castagnet
 12 wrz 2013, 09:31
W centrum miasta też mam zasięg na full.
Problem pojawia się na jakiejś wiosce.
Telefon leży - zasięg np na 4 kreski, wezme go do ręki - zasięg faluje np 1-2 kreska.
Rozumiem że jak weźmiemy telefon do ręki do zasłaniamy mu antenkę, ale żeby był aż tak na to czuły? Chyba że po prostu wyświetlanie zasięgu jest z takim odświerzaniem że zauważamy skoki, a w innych telefonach zmiana informacji o zasięgu jest dopiero po jakimś czasie.
Widziałem test nokii 301 na YT, i w niej zasięg tak samo skakał - tylko że 3G.

 #661400  autor: shadowman333
 12 wrz 2013, 10:49
Normalny objaw z tym zasięgiem. Mam tak na każdym telefonie niezależnie od marki. Jak telefon leży, to zasięg jest zawsze lepszy.
PS: Do najbliższego BTS mam jakieś 5km.

 #661460  autor: sa
 12 wrz 2013, 17:19
castagnet pisze:W centrum miasta też mam zasięg na full.
Problem pojawia się na jakiejś wiosce.
Telefon leży - zasięg np na 4 kreski, wezme go do ręki - zasięg faluje np 1-2 kreska.
Rozumiem że jak weźmiemy telefon do ręki do zasłaniamy mu antenkę, ale żeby był aż tak na to czuły? Chyba że po prostu wyświetlanie zasięgu jest z takim odświerzaniem że zauważamy skoki, a w innych telefonach zmiana informacji o zasięgu jest dopiero po jakimś czasie.
Widziałem test nokii 301 na YT, i w niej zasięg tak samo skakał - tylko że 3G.
Powtarzam u mnie nie ma takiego problemu sprawdzałam specjalnie, może to kwestia wielkosci ręki?co do nadajników u mnie skaczą jak małpy w zoo tj w każdym pokoju mam inny nadajnik co jest aż śmieszne a zasieg skacze od play do plusa i na odwrót także do orange(mieszkam na granicy dwóch miast).Nadal obstawiam że to kwestia indywidualna danego egzemplarza a nie norma...

 #661491  autor: kowcio
 12 wrz 2013, 19:43
Ja jako tester i osoba która ma do czynienia ze wszystkimi modelami, które są na rynku mogę powiedzieć tyle, że kwestia zasięgu jest coraz gorsza w coraz nowszych telefonach. Dzisiaj dostałem LG L5 II, lezy - full, wezmę do ręki, zero kresek. Nie wiem czy mam się śmiać, czy płakać, ale chyba pora do tego się przyzwyczaić. Kiedyś telefony miały świetne zasiegi, bo pokrycie na ogół nie było tak dobre, jak teraz.. A teraz nikt do tego nie przykłada żadnej wagi. Tak jak do jakości rozmów, sprzedaży to nie napędzi (i tak myślą producenci). 206 była ok, 301 była tragiczna... a 515? Tam to chyba w ogóle zasięgu nie będzie. Jutro będę miał z nią pierwszy kontakt...
 #679423  autor: DomagalskiA
 02 gru 2013, 19:37
Witam kupiłem swojej mamie tel Nokia 206, i mam problem z zasięgiem raz jest pełny a raz skacze na jednej kresce albo go nie ma wogóle.. jest to siec plus, W domu nie ma wogole zasięgu na tej noki ale inne telefony starsze i nowsze mają pelen zasięg w tym czasie czy może być to spowodowane wadą telefonu? czy może raczej jakimiś ustawieniami?

 #679432  autor: adamtomas
 02 gru 2013, 19:50
Ja mam w sieci Play i też ostatnio gubię zasięg, więc jak widać, sieci już zaczynają lecieć w chu... za przeproszeniem. Kiedyś chyba nie było aż takich problemów, i jest to na pewno wina sieci a nie telefonu

 #679434  autor: hdfunpack
 02 gru 2013, 19:51
Może spróbuj nie trzymać telefonu od dołu, bo tam ma antene.

 #679438  autor: DomagalskiA
 02 gru 2013, 20:00
Tylko, posiadm Nokie 6303i też w Plusie i w niej mam cały zasięg a w Noki 206 nie ma w cale albo się pojawia jedna kreska, ale i tak nie można się dodzwonić nigdzie a z mojego telefonu dzwonię bez problemu..

 #683858  autor: northwood
 18 gru 2013, 18:55
Witam czy na 206 z softem Plusa wyszły jakieś aktualizacje? Na telefonie mam v3.58, za każdym razem jak sprawdzam jest komunikat o braku dostępnej aktualizacji.

 #683870  autor: poziom
 18 gru 2013, 20:01
A jaki masz product code? (dostępny na naklejce pod baterią)

Ogólnie trochę już softów wyszło
Change log of Nokia 206 4.53 SW release:

Available for certain operator variants, such as T-Mobile Czech, T-Mobile Poland, T-Mobile Slovakia, Tele2 Slovakia, Tele2 Hungary & Cosmote Greece only.
Audio quality improvements.
Fix for a pre-configured Gmail account not receiving incoming emails.
General performance & usability improvements.

Change log of Nokia 206 4.51 SW release:

Improved phone call quality.
Improvements for self-portrait voice guidance.
Youtube launcher added.
Updated versions of Nokia Xpress Browser, Twitter, Facebook, Email, eBuddy, Notifications & News & Offers applications.
General performance & usability improvements.

Nokia 206 3.60 SW release:

This SW release is available only for Europe & Eurasia
Fix for displaying contact names in phone calls, inbox & conversations
General performance and usability improvements

Nokia 206 3.58 SW release:

This was the device sales start SW on many countries/regions.
Znając product code możesz sam sprawdzić http://www.symbian-toys.com/navifirm.aspx jaki jest najnowszy fw na serwerach nokii dla plusa.
Ewentualnie wgrać czysty soft nokia care suit'em.

 #683908  autor: northwood
 18 gru 2013, 23:39
PC to 059R6K3, sprawdziłem w Navifirm i jest tylko ten 3.58 :shock:

 #683918  autor: poziom
 18 gru 2013, 23:56
Czyste mają 4.51:
059Q6G0: RM-873 EURO_E3_MAGENTA_LATIN_PL
059Q4C2: RM-873 EURO_E3_BLACK_LATIN_PL
059Q787: RM-873 EURO_E3_YELLOW_LATIN_PL
059Q4D6: RM-873 EURO_E3_WHITE_LATIN_PL
059Q6D4: RM-873 EURO_E3_CYAN_LATIN_PL

Idź do budki niech ci wgrają czysty soft lub sam kup http://allegro.pl/kabel-usb-serwisowy-n ... 93393.html (tylko zapytaj sprzedawce czy działa pod nokia care suite) i wgraj soft. Na plusa bym nie liczył - pewnie nokia chcę za dużo $$ za aktualizacje softu ze śmieciami polkomtela :lol:
  • Strona 5 z 7
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7