DAJ CYNK
  • Uwagi dotyczące serwisu - propozycje zmian, zauważone błędy, itp. Także komunikaty administratorów forum.
Uwagi dotyczące serwisu - propozycje zmian, zauważone błędy, itp. Także komunikaty administratorów forum.

Moderator: Moderatorzy

 #619627  autor: Andrzej24
 12 mar 2013, 12:57
mikkel pisze:Panowie ja uważam że powinno się wykupić konto premium choćby dlatego że większość z nas korzysta z informacji na temat przedłużenia umowy i targowania się. Że nie wspomnę o opiniach i testach telefonów. 5zł to przecież bardzo niewiele.
Ja bym i dał te 5 zł za brak reklam lecz 1 z regulaminu mnie odpycha. Pisze tam: "w celu wysyłania przez TELEPOLIS.PL S.C. na adres mojej poczty elektronicznej informacji handlowych pochodzących od TELEPOLIS.PL S.C. lub osób trzecich będących partnerami TELEPOLIS.PL S.C., w szczególności newslettera mogącego zawierać informacje marketingowe związane z tematyką Serwisu". Wpis " lub osób trzecich będących partnerami TELEPOLIS.PL S.C" Ten wpis powoduje, że się nie zgadzam, bo już dość mam spamu a w sytuacji gdy Telepolis zakończy z nimi umowę to i ta będę w ich bazie i będę dostawał reklamy.

 #619631  autor: mikkel
 12 mar 2013, 13:02
No tu się zgodzę. Narazie nie otrzymuję takich reklam ale jak otrzymam pierwszą to zmienię nastawienie.

 #619668  autor: Sirmark
 12 mar 2013, 16:50
Andrzej24 pisze:ten wpis powoduje, że się nie zgadzam, bo już dość mam spamu a w sytuacji gdy Telepolis zakończy z nimi umowę to i ta będę w ich bazie i będę dostawał reklamy.
A teraz wskaż w tym wpisie miejsce, z którego wynika, że przekazujemy jakiekolwiek wasze dane obcym firmom.

Zacytuje tutaj zdanie z
http://www.telepolis.pl/polityka-prywatnosci,1,6,0.html
"TELEPOLIS.PL S.C. nie sprzedaje danych zebranych o Użytkowniku podmiotom trzecim"
A jak nie sprzedaje to tym bardziej nie daje za darmo.
Nawet gdyby doszło do wysłania jakiejś reklamy (co u nas nie miało jeszcze miejsca) to
żaden reklamodawca nie otrzymuje waszych danych.

--
Masz juz 18 lat? Oddaj Krew

 #619695  autor: Andrzej24
 12 mar 2013, 18:48
SirmarK pisze:
Andrzej24 pisze:ten wpis powoduje, że się nie zgadzam, bo już dość mam spamu a w sytuacji gdy Telepolis zakończy z nimi umowę to i ta będę w ich bazie i będę dostawał reklamy.
A teraz wskaż w tym wpisie miejsce, z którego wynika, że przekazujemy jakiekolwiek wasze dane obcym firmom.

Zacytuje tutaj zdanie z
http://www.telepolis.pl/polityka-prywatnosci,1,6,0.html
"TELEPOLIS.PL S.C. nie sprzedaje danych zebranych o Użytkowniku podmiotom trzecim"
A jak nie sprzedaje to tym bardziej nie daje za darmo.
Nawet gdyby doszło do wysłania jakiejś reklamy (co u nas nie miało jeszcze miejsca) to
żaden reklamodawca nie otrzymuje waszych danych.
Po pierwsze nie napisałem, że sprzedajecie lecz udostępniacie osobom trzecim. Poniżej z rzut ekranowy z waszej strony przy rejestracji konta więc jak mam to rozumieć jeśli wyraźnie pisze:
Obrazek

 #619701  autor: WitekT
 12 mar 2013, 19:02
Informacje handlowe mogą pochodzić od osób trzecich, a nie że dane osobowe przekazujemy osobom trzecim! Czyli jak ktoś nam da materiał reklamowy (nie nasz materiał), to my możemy go wysłać. ŻADNE DANE nie są przekazywane innym podmiotom! Widzisz i czujesz już tę różnicę?

Zapis jest zrobiony z dużym zapasem, zabezpieczyliśmy się mocno, żeby nikt się nie przyczepił. A w realnym życiu ma wyglądać to tak - nie będziemy stosować dedykowanych mailingów, a w co najwyżej szukać kogoś w stylu "sponsora newslettera", gdzie reklama nie byłaby w oddzielnym mailu, a w stopce lub nagłówku newslettera.

I teraz porażające statystyki... Newsletter mamy od kilku lat... Wysłaliśmy 0 (słownie: ZERO) reklam.

 #619703  autor: Andrzej24
 12 mar 2013, 19:15
WitekT pisze:Informacje handlowe mogą pochodzić od osób trzecich, a nie że dane osobowe przekazujemy osobom trzecim! Czyli jak ktoś nam da materiał reklamowy (nie nasz materiał), to my możemy go wysłać. ŻADNE DANE nie są przekazywane innym podmiotom! Widzisz i czujesz już tę różnicę?

Zapis jest zrobiony z dużym zapasem, zabezpieczyliśmy się mocno, żeby nikt się nie przyczepił. A w realnym życiu ma wyglądać to tak - nie będziemy stosować dedykowanych mailingów, a w co najwyżej szukać kogoś w stylu "sponsora newslettera", gdzie reklama nie byłaby w oddzielnym mailu, a w stopce lub nagłówku newslettera.

I teraz porażające statystyki... Newsletter mamy od kilku lat... Wysłaliśmy 0 (słownie: ZERO) reklam.
Teraz rozumiem i w takiej formie już jestem spokojny. Mi chodzi aby mój e-mail tylko był u was w nie został przesłany gdzieś dalej. Bo już takie przypadki miałem. Co do newslettera to wierzę bo od ponad roku go mam i faktycznie tylko jego dostaję.

 #619704  autor: WitekT
 12 mar 2013, 19:17
ABSOLUTNIE nikomu nie udostępnimy Waszych danych osobowych NIGDY W ŻYCIU. Jeżeli kiedykolwiek tak się stanie, to sam osobiście Wam napiszę skargę na TELEPOLIS.PL, Wy ją tylko podpiszecie i wyślecie do GIODO. Umowa stoi? :-)

 #619711  autor: Andrzej24
 12 mar 2013, 20:07
WitekT pisze:ABSOLUTNIE nikomu nie udostępnimy Waszych danych osobowych NIGDY W ŻYCIU. Jeżeli kiedykolwiek tak się stanie, to sam osobiście Wam napiszę skargę na TELEPOLIS.PL, Wy ją tylko podpiszecie i wyślecie do GIODO. Umowa stoi? :-)
No dobra. Umowa stoi :lol:

 #620163  autor: Mila89
 14 mar 2013, 23:40
Ja na TELEPOLIS.PL bylem znany jako główny orędownik prawa do blokowania reklam, blokowałem wszystko nawet ten czarny komunikat potrafiłem sobie zablokować bo generalnie nie chcialem mieć do czynienia(w mojej opini) ze zbyt nachalnymi reklamami. Po jakimś czasie dotarły do mnie argumenty o zarabianiu serwisu wiec postanowiłem wyłaczyć na probe. Generalnie wyszło ze nie sa zbyt nachalne(a przynajmniej znacznie mniej niz na onecie i innych) wiec od lipca przyznaje ze cały czas mi sie wyświetlaja i jakoś zyje. Czytelnośc poralu w ogole sie nie zmniejszyła, fakt co jakiś czas mi cos tam wyskoczy ale szybko zamykam i po problemie także nie ma sie co uprzedazć. Inna kwestia ze nie lubie w ogole "okradac" innych dlatego od zawsze nigdy niczego nie pobierałem(nawet torentami) gry tez zawsze orginalne. Blokowanie reklam to coś podobnego tyle ze wczesniej nie odbierałem tego w tych kategoriach więc mi nie przeszkadzało

Ps Andrzej twoje posty o reklamach i newsleterze, no jakby zywcem przekopiowane moje posty z przed 1-1,5 roku :)

14 lipca wyłaczyłem AdBlocka-


Nokia 33310--> Mitsubishi Trium :P --> Nokia 3310--> SE K300i-->SE K700i-->Samsung L760-->LG KU990--> Nokia e72--> Samsung Galaxy SII--> Sony Z3c--> Xperia XZ--> LG G6

 #620187  autor: Andrzej24
 15 mar 2013, 07:57
Mila89 pisze: Ps Andrzej twoje posty o reklamach i newsleterze, no jakby zywcem przekopiowane moje posty z przed 1-1,5 roku :)
Proszę o namiary tych postów. nie chce mi się 360 postów czytać a potem kopiować

 #676467  autor: MaciejM
 21 lis 2013, 12:45
Odnośnie złego działania telepolis z obecnym stylem i reklamami aż się niedobrze robi, rozumiem iż w jakiś sposób musicie to wszystko utrzymać, ale szczerze mówiąc zniechęcacie ludzi do odwiedzania telepolis bez adblocka, czemu ? Wszystko z tymi reklamami wygląda jak na bazarze, okno ze zdjęciem w artykule reklamy, wszędzie pchacie reklamy, niedługo pojawią się również w "PW" i podejrzewam, że już macie reklamy w panelu administracyjnym. Strona główna z reklamami waży 2 MB i aż 230 zapytań w tym 5 elementów flash z adblockiem tylko 100 i niecałe 840 KB.

Styl macie naprawdę fajny, ale reklamy psują go i to bardzo. Z dniem dzisiejszym nie pozostaje mi nic innego jak włączenie adblocka

 #676529  autor: Sirmark
 21 lis 2013, 16:21
MaciejM, przeniosłem twój post, bo wstawiłeś go w watek dotyczący nowej wersji mobilnej i jej nie dotyczył.

W tym wątku możesz sobie poczytać pewne nasze wypowiedzi. Nie my odpowiadamy za jakość reklam, to sieć reklamowa w której jesteśmy decyduje i emituje. Jesteśmy tylko małym serwisem w dużej sieci. To pierwsza sprawa.

Po drugie jak sam zauważasz musimy się z czegoś utrzymać. Umowa jest prosta, czytasz nas za darmo i są reklamy. Nie chcesz reklam to możesz za naprawdę niewielkie wsparcie kupić Konto Premium i wtedy nie masz żadnych reklam.
To jest chyba uczciwe.

Naprawdę irytujące jest to, jak przychodzą użytkownicy i jeszcze wprost nam mówią, że nie akceptują naszych warunków, odpalą adblocka i dalej będą nas czytać.
Jak nie jesteśmy warci wsparcia, to znajdź sobie lepszy serwis.

A tak nie dość, że nie mamy przychodu a adblokowców, ani nie widnieją oni w statach reklamowych, to jeszcze generują obciążenie serwerów i tym samym koszty.

--
Masz juz 18 lat? Oddaj Krew

 #676548  autor: drcox
 21 lis 2013, 17:14
SirmarK pisze:A tak nie dość, że nie mamy przychodu a adblokowców, ani nie widnieją oni w statach reklamowych, to jeszcze generują obciążenie serwerów i tym samym koszty.
Ryzyko zawodowe. Jakoś inni nie płaczą na każdym kroku.

 #676554  autor: Sig
 21 lis 2013, 17:36
MaciejM pisze:...Z dniem dzisiejszym nie pozostaje mi nic innego jak włączenie adblocka
Ależ pozostaje ci coś innego. Wykupić konto Premium. Ja nie kupuję tego konta, bo w moim odczuci jest za mało autorskich materiałów tutaj, a więcej agregowania i tłumaczenia różnych treści, więc pozostaje oglądanie reklam.

[ Dodano: 2013-11-21, 17:38 ]
drcox pisze:
SirmarK pisze:A tak nie dość, że nie mamy przychodu a adblokowców, ani nie widnieją oni w statach reklamowych, to jeszcze generują obciążenie serwerów i tym samym koszty.
Ryzyko zawodowe. Jakoś inni nie płaczą na każdym kroku.
Nie, no sorry, ja tu nie widzę płaczu. Kto blokuje ten widzi nieinwazyjne przypomnienie, że serwis musi z czegoś żyć i ma wybór czy blokować dalej czy nie. Takie informacje mają sens, bo duża grupa użytkowników tnie wszystko równo z trawą bez zastanowienia...

I'll touch you in any way or manner that my professional judgment indicates.

 #676593  autor: Sirmark
 21 lis 2013, 19:26
Ryzyko zawodowe. Jakoś inni nie płaczą na każdym kroku.
Och płaczu.
My podjęliśmy trud uświadamiania i edukowania jak wyglądają realnia.
W większości stali czytelnicy rozumieją nasze stanowisko, choć i tak ciągle dostajemy jakieś maile z bluzgami odnośnie reklam i ze jak śmiemy utrudniać dostęp do serwisu.
Takie poplątanie postawy

--
Masz juz 18 lat? Oddaj Krew

 #676683  autor: MaciejM
 21 lis 2013, 23:06
Sig, konto premium nie blokuje reklam na forum...

Zrobiłem w ten sposób, co prawda używam adblock, ale zostawiłem reklamy te najmniej inwazyjne typu adkontext, google ad service itp.

 #676691  autor: wtd
 21 lis 2013, 23:23
MaciejM pisze:Sig, konto premium nie blokuje reklam na forum...
To ja mam chyba jakieś specjalne, bo u mnie blokuje.

 #676699  autor: MaciejM
 21 lis 2013, 23:41
wtd, już widzę w czym problem, trzeba w dwóch miejscach się zalogować. Na forum swoją drogą, a portal też swoją.

Nie można tego zrobić w taki sposób iż logujemy się na forum to automatycznie na portalu też i na odwrót ? Wygląda na to iż to działa jakby na dwóch różnych bazach msql, przecież da się zrobić wspólną tylko trzeba się sporo nagimnastykować :-D

 #676747  autor: Niezgodna7
 22 lis 2013, 07:59
Czy jest /będzie jakiś inny sms, który nie kosztuje 11zł?
PS. Mam rozumieć, że z tych 11zł - 5 idzie dla Telepolis, a 6zł dla operatorów?
Ostatnio zmieniony 22 lis 2013, 23:32 przez Niezgodna7, łącznie zmieniany 1 raz.

 #676864  autor: wtd
 22 lis 2013, 16:02
MaciejM pisze:Nie można tego zrobić w taki sposób iż logujemy się na forum to automatycznie na portalu też i na odwrót ?
Było wałkowane milion razy, obecne forum na to nie pozwala, jak już nadejdzie to mityczne "nowe forum" to pewnie wtedy coś ruszy w temacie.