DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonów komórkowych marki Sagem oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonów komórkowych marki Sagem oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
 #67542  autor: popo76
 14 kwie 2006, 18:55
Od trzech dni jestem szczęśliwym posiadaczem sagema MY-401X. Stałem się sagemowiczem :D . Chciałbym się dowiedzieć, jeżeli już ktoś użytkuje ten model (lub 400X, bo to chyba to samo poza kilkoma szczegółami) czy istnieje możliwość wyłączenie dżwięku przy włączaniu telefonu? Czy dźwięk dzwonka da się zrobić jednostajnie głośny a nie narastający? Wiem, że naraz wibracje i dzwonek w sagenie nie działa (a szkoda). Denerwuje mnie także sposób w jaki wysyła się sms-y :? Chodzi o to, że jak się pomylę w książce adresowej po napisaniu już sms-a i wybiorę nie ten numer to jak dam wróć to telefon wraca do pisania sms-a i jak daję znowu wyślij to mam tylko ten numer co się pomyliłem a nie ma możliwości jeszcze raz skorzystania z książki (chyba, że ja coś nie umiem :roll: ) Zawsze miałem sismensy ale postanowiłem kupić sagema ( i nie żałuję) ale parę rzeczy albo nie wiem albo są niedopracowane. Proszę wszystkich o radę jak to rozwiązać.

Z góry wielkie dzięki :-)

 #67544  autor: stodola
 14 kwie 2006, 19:06
1.) Ojj nie wiem bo w moim my400x nie mam dzwięku przy włączniu
2.) Menu :arrow: Ustawienia :arrow: Dzwięki :arrow: Tony dzwonka :arrow: Połączenia :arrow: wybierasz dzwonek :arrow: Zamiast "+" ustaw "1","2","3","4"
3.) Robisz "opcje" i "skasuj" i potwierdasz

Ja tak mam w my400x ale nie wiem czy wszytko jest tak samo w my401x. Gdzie kupiłeś ten telefon? Jak u operatora to w jakiej teryfie (abonament, mix, pre-paid) i z ile?? :D

Obrazek
Obrazek
Sprzedam Sagema my400x. Chętnych proszę o kontakt na PW / GG ;)

 #67545  autor: popo76
 14 kwie 2006, 19:19
Dzięki za odpowiedzi a szczególnie za radę z tym wybieraniem adresata w sms-ie (już myślałem, że się załamę jak dzisiaj rano musiałem pisać od nowa) A dzwięki jak nawet ustawię na 1234 to i tak jest lekko narastający :-) ale to już tak bardzo nie przeszkadza. A Dzwięku przy włączaniu chyba nie da się wyłączyć. Telefon kupiłem na raty w sklepie mix electronix za 529 zl. 10 rat po 56,90 :-) czyli da się znieść :-) Jestem bardzo zadowolony z tego telefonu ale kilka rzeczy bym zmienil (czytaj przyzwyczaję się :mrgreen: ) Wielkie dzięki. Jakby ktoś coś wiedział na temat dzwieku na poczatku to proszę o informacje.

 #67547  autor: stodola
 14 kwie 2006, 19:25
aha rozumiem o co chodzi z tym dzwiękiem :D on tak sie przygłaśnia z 1-2 sek. Tego sie nie da zmienić i według mnie specialnie tak zrobili zeby się głosnik nie niszczył jak nagle zaczyna wyć dzwonek. Ale może się mylę ;) proszę o waszą opinię na ten temat :D pozdrawiam :smt006

[ Dodano: 2006-04-14, 19:28 ]
Sprawdź w ustawieniach dzwięku. Może będzie "dzwięk powitalny" czy jakoś tak, bo ja w mojej starej nokii (2600) miałem coś takiego :wink:

Obrazek
Obrazek
Sprzedam Sagema my400x. Chętnych proszę o kontakt na PW / GG ;)

 #67549  autor: popo76
 14 kwie 2006, 19:37
[ Dodano: 2006-04-14, 19:28 ]
Sprawdź w ustawieniach dzwięku. Może będzie "dzwięk powitalny" czy jakoś tak, bo ja w mojej starej nokii (2600) miałem coś takiego :wink:[/quote]

Tylko gdzie te ustawienia dzwięku? :roll: Bo jakoś nie mogę tego znaleźć.

 #67551  autor: stodola
 14 kwie 2006, 19:40
Chodziło mi o to żebyś wszedł w "Ustawienia" :arrow: "Dźwięki" :arrow: i tam tego poszukać. Może masz jakieś dodatkowe podmenu :|

Obrazek
Obrazek
Sprzedam Sagema my400x. Chętnych proszę o kontakt na PW / GG ;)

 #67556  autor: popo76
 14 kwie 2006, 19:50
Nie ma nic takiego ale trudno jakoś się przyzwyczaję. Dzięki za odpowiedzi :-). Nie wiesz może jaki kabelek kupić lub jaka IRDE do tego modelu (pewnie do 400 będzie to samo i może już masz). Mój brat chce kupić właśnie 400 w plusgsm mix za 99 zeta :-) i myślę, że byśmy się podzielili kabelkiem :mrgreen:

 #67564  autor: stodola
 14 kwie 2006, 20:01
Ja mojego my400x kupiłem w EraFun za 149 PLN. Od razu poleciałem do sklepu komórkowego kupić IrDe. W moim przypadku był to wydatek 30 PLN (normalnie 35 zł ale mi po znajomości obniżyli :wink: ) Jak kupujesz irde to najlepiej w sklepie (przetestuj ją przed kupnem) i najlepiej firmy FOREVER. Masz pewność, że w 100% będzie Ci działać. Kabelki będą te same, ale chyba nie ma jeszcze dostępnych do tych modeli. Pozdrawiam :smt006

Obrazek
Obrazek
Sprzedam Sagema my400x. Chętnych proszę o kontakt na PW / GG ;)

 #67570  autor: popo76
 14 kwie 2006, 20:08
Wielkie dzięki za wszystkie odpowiedzi :-) Po Świętach lecę kupić irde do skelpu (mam nadzieję, że przetestują na miejscu). A tak w ogóle to WESOŁYCH ŚWIĄT :-) Pozdrawiam. :smt006

 #67573  autor: stodola
 14 kwie 2006, 20:12
A ja również życzę wesołych świąt :wink: pozdrawiam :smt006

Obrazek
Obrazek
Sprzedam Sagema my400x. Chętnych proszę o kontakt na PW / GG ;)