DAJ CYNK
  • Uwagi dotyczące serwisu - propozycje zmian, zauważone błędy, itp. Także komunikaty administratorów forum.
Uwagi dotyczące serwisu - propozycje zmian, zauważone błędy, itp. Także komunikaty administratorów forum.

Moderator: Moderatorzy

 #662705  autor: Artur051
 18 wrz 2013, 23:12
Jak zapewne wiecie, lub mniej na dziale Jaki telefon wybrać gości troll. Galtom ma na imię. Kocha MS i Lumię miłością bezwzględną, przez co przysparza śmietnika w każdym temacie usiłując wciskać MS i Lumię każdemu.

Jeśli znacie AppleFan-a to galtom jest nim tylko z ołtarzykiem.... MS.

Jestem użytkownikiem telepolis.pl od 2008 roku. Dział Jaki telefon wybrać - trzymał poziom od kiedy pamiętam. Jednak ostatnio poziom zaczyna spadać. I galtom przysparza o mdłości nie tylko mnie, ale i innych.

Nie mam pojęcia co można by z tym zrobić. I czy wogóle są inni, którzy mają odwagę się wypowiedzieć. Ja bym powiedział, że przydałoby się więcej moderatorów lub po prostu utemperowanie tego gościa (chociaż czy się da?).

Jeśli nieodpowiedni dział - przepraszam i proszę o przesunięcie ;)

 #662774  autor: znawca
 19 wrz 2013, 12:44
Szczerze?

Uważam, że powinieneś sobie darować takie osobiste wycieczki, bo sam nie jesteś bez winy. Mnie chyba też kiedyś oskarżałeś o trolling i z tego, co widzę łatwo ci to przychodzi.

Mi osobiście nie przeszkadzają posty użytkownika galtom, a jeśli któryś z nich łamie regulamin, można zgłosić go do moderacji, co jest nagradzane warnem.

Za to ten temat wygląda już na konkretną nagonkę przeciwko niemu, co mi się nie za bardzo podoba.

DLACZEGO BBCODE NIE DZIAŁA?!

 #662787  autor: user_delete17
 19 wrz 2013, 13:14
Co do działu co wybrać to już dawno osiągnął niski poziom i mi osobiście nie podoba się polecanie do wszystkiego Samsunga.

Mi się nie podobają naganiacze, ale taki urok internetu.
Rozwiązaniem jest pomijanie tego co nam nie pasuje.

 #662790  autor: Micho
 19 wrz 2013, 13:16
Oj tam czepiasz się. Galtom kupił pierwszego w życiu smartfona, padło na Nokie i teraz jest najarany na tę marke jak szczerbaty na suchary :) A tak poważnie, każdy ma prawo się wypowiadać w końcu mamy "demokrację".

Bo idąc tym tokiem rozumowania, z 90% ludzi trzeba by banować bo a to jeden zakochał się w jabłuszku, inny w szajsungu a jeszcze inny wyznaje religie androidową :)

 #662808  autor: user_delete34
 19 wrz 2013, 13:59
Micho pisze: A tak poważnie, każdy ma prawo się wypowiadać w końcu mamy "demokrację"
Jest przecież tylu użytkowników, by jeden drugiego skorygował. Po coś tu jesteśmy?

Dobrze, że tutaj mamy takie bardziej otwarte forum, bo np na dobreprogramy, ubuntu, elektroda i jakimś tam o windows phone to jak widzę, admini i modzi czuwają cały czas. Jak tylko napisze się posta, tak ci od razu wejdą do tematu. Tylko nic nie pomogą, zwrócą za to uwagę (przez kilka linijek) na jedną literówkę czy temat, który ich (i TYLKO ich) zdaniem jest nieczytelny. Polskie chamstwo w pełni.

Z poprawiania forum, przydałaby się inna funkcja, a raczej przekształcenie obecnego systemu nagradzania. Zamiast "Pomógłów" lepsze byłoby piwo czy cokolwiek, aby tylko każdy użytkownik w każdym wątku mógł wyróżnić czyjś post. Od razu będzie widoczne, co warto czytać. Gdyby jeszcze było takie coś, a na minus!...

Ale temat to powinien być w TELEPOLIS.PL Strona Główna » INNE » TELEPOLIS.PL. :)

 #662828  autor: Jumperone
 19 wrz 2013, 14:41
Markadiusz pisze:[
Z poprawiania forum, przydałaby się inna funkcja, a raczej przekształcenie obecnego systemu nagradzania. Zamiast "Pomógłów" lepsze byłoby piwo czy cokolwiek, aby tylko każdy użytkownik w każdym wątku mógł wyróżnić czyjś post. Od razu będzie widoczne, co warto czytać. Gdyby jeszcze było takie coś, a na minus!...
Dobry pomysł, sam chętnie zobaczyłbym coś takiego na tym forum.

Co do tematu to ktoś powinien wpłynąć na galtoma. Jego prowokowanie, błędy ortograficzne i pisanie dziesiątek wykrzykników naprawdę nie zachęca do czytania tego działu i w ten oto sposób inni użytkownicy porzucają ten portal na rzecz innego, nieskażonego fanbojstwem userów.

Rozumiem, że można lubić jakiś system. Ja sam najbardziej lubię iOS jednak nie wciskam go każdemu i najczęściej polecam androida biorąc pod uwagę wymagania, a i czasem moje polecenie wp się zdarzy (dla osób bez wymagań).

 #662998  autor: vonski
 20 wrz 2013, 10:54
Micho pisze: A tak poważnie, każdy ma prawo się wypowiadać w końcu mamy "demokrację".
Wypowiadać tak, ale obrażać już nie. Poza tym forum służy do dyskusji, a ciężko dyskutować z kimś, kto ma problemy ze zrozumieniem słowa pisanego i sam pisze jak ośmiolatek.
Ja osobiście tęsknię za moderacją tamtego działu, było wolniej ale przynajmniej był porządek.

 #663011  autor: Artur051
 20 wrz 2013, 11:47
vonski pisze:Ja osobiście tęsknię za moderacją tamtego działu, było wolniej ale przynajmniej był porządek.
Trudno się z Tobą nie zgodzić ;)
Markadiusz pisze:Z poprawiania forum, przydałaby się inna funkcja, a raczej przekształcenie obecnego systemu nagradzania. Zamiast "Pomógłów" lepsze byłoby piwo czy cokolwiek, aby tylko każdy użytkownik w każdym wątku mógł wyróżnić czyjś post. Od razu będzie widoczne, co warto czytać. Gdyby jeszcze było takie coś, a na minus!...
Popieram ;)
znawca pisze:powinieneś sobie darować takie osobiste wycieczki
Wskaż mi miejsce, w którym obrażam Galtoma, bo ja aktualnie widzę tylko ocenę jego twórczości na forum.
znawca pisze:Za to ten temat wygląda już na konkretną nagonkę przeciwko niemu, co mi się nie za bardzo podoba.
Akurat jest conajmniej kilka osób, które mają go serdecznie dość. A są wśród nich i ci, którym wcisnął Lumię.

 #663014  autor: darek638
 20 wrz 2013, 11:54
Przy każdym poście jest ikona wykrzyknika. Można jej użyć. Jeżeli będzie dużo zgłoszeń to chyba obowiązkiem moderatora jest przyjrzenie się takiemu postowi. Poza tym kto jest bez grzechu pierwszy niech żuci kamień 8) Mnie Galtom nie przeszkadza.

Nigdy więcej Play.

 #663015  autor: maniek89
 20 wrz 2013, 11:55
No ale nawet jesli wciska komus Lumie, to nie oznacza ze kogos obraza. Keep calm :)

 #663030  autor: znawca
 20 wrz 2013, 13:54
No właśnie :P samo polecanie Lumii nie jest trollingiem. Każdy ma prawo polecać to co mu się podoba, podając odpowiednie argumenty.

DLACZEGO BBCODE NIE DZIAŁA?!

 #663033  autor: user_delete17
 20 wrz 2013, 13:57
maniek89 pisze:No ale nawet jesli wciska komus Lumie, to nie oznacza ze kogos obraza. Keep calm :)
Dodam, że trzeba być chyba niespełna rozumu, żeby sugerować się opiniami na forum przed zakupem jakiegoś sprzętu. Przecież nie ma tam nikogo oprócz naganiaczy.

Zalecam rozsądek i nieco dystansu.

 #663039  autor: Artur051
 20 wrz 2013, 14:55
znawca pisze:Każdy ma prawo polecać to co mu się podoba, podając odpowiednie argumenty.
Więc każdemu, kto chce dużego wyświetlacza do komfortowego przeglądania internetu polecajmy Nokię 3310, bo subiektywnie ma ogromny ekran.
johnny pisze:Dodam, że trzeba być chyba niespełna rozumu, żeby sugerować się opiniami na forum przed zakupem jakiegoś sprzętu. Przecież nie ma tam nikogo oprócz naganiaczy.
Widzicie wszyscy jak zeszmaciło się postrzeganie naszego forum? To jest główne sedno, czemu temat założyłem.

 #663043  autor: maniek89
 20 wrz 2013, 15:44
johny - nie do konca. Ja np mimo iz interesuje sie tematyka telekomunikacyjna to nie nadazam za ofertami i modelami telefonow i sam juz kilkakrotnie zasiegalem tu rady - co lepsze. Sam staram sie pomagac na miare mozliwosci w dziedzinach ktore ogarniam ale wiadomo ze czlowiek nie obejmie wszystkiego wiec dobrze jest sie czasem zapytac kogos albo ewentualnie porownac opinie. Kwestia zasadnicza jest to w jaki sposob dyskurs zostanie poprowadzony.

 #663046  autor: user_delete17
 20 wrz 2013, 16:07
maniek89 pisze:johny - nie do konca... Sam staram sie pomagac na miare mozliwosci w dziedzinach ktore ogarniam ale wiadomo ze czlowiek nie obejmie wszystkiego wiec dobrze jest sie czasem zapytac kogos albo ewentualnie porownac opinie.
Ok. Chcę jedynie zwrócić uwagę, że w natłoku naganiaczy jakikolwiek głos rozsądku zginie.
Nie jest to proste żeby go znaleźć. Dlatego moim zdaniem taki temat jest bez sensu i może co najwyźej być po to żeby zwiększać klikalność. Gdyby stowrzyć gremium specjalistów to ok. Z całym szacunkiem, ale z udzielających się tutaj takowych nie widzę włączając to tych co przeprowadzają testy dla telepolis.

 #663056  autor: maniek89
 20 wrz 2013, 16:48
Jakimś konkretnym rozwiązaniem byłoby utworzenie grupy. Są osoby na Telepolis rzeczowo pomagające użytkownikom i fachowo udzielające rad czy testujące sprzęt często kupiony za własne pieniądze na potrzeby artykułu. Możnaby w jakiś sposób wyróżnić takie grono co automatycznie pokazywałoby że mamy do czynienia z osobami kompetentnymi. Nie wiem rozwiązanie nie jest może idealne ale to jakaś taka myśl. Z drugiej strony szkoda osób które nie mają kompletnie pojęcia o temacie i szukają pomocy - wtedy rzeczywiście jak to mówisz "naganiacze" mogą być przez te osoby nieodróżniane w związku z czym dochodzi do nietrafnej porady. Większosc osob na forum jednak ma jako takie pojęcie o telefonach czy ofertach i zasięgają porady by utwierdzić się bądź ostatecznie odwieść od danej decyzji więc szybko wyłapują osoby udzielające się dla samego faktu pisania. Uważam, że sytuacja na forum nie jest jakaś zła. Z tego co obserwuje to użytkownicy starają się wzajemnie kontrolować i robią to w kulturalny sposób. Sam kiedyś zostałem delikatnie upomniany na PW przez osobę która moderatorem nie jest że moja sygnaturka jest trochę za duża. I chwała takim osobom za to.

 #663072  autor: znawca
 20 wrz 2013, 17:36
maniek89 pisze:Z tego co obserwuje to użytkownicy starają się wzajemnie kontrolować i robią to w kulturalny sposób.
I właśnie o to chodzi! Nigdy nie zdarza się, żeby w temacie pisała tylko jedna osoba, także ewentualna opinia "naganiacza" zawsze będzie skonfrontowana z inną, bardziej obiektywną.

DLACZEGO BBCODE NIE DZIAŁA?!

 #663136  autor: Blank
 20 wrz 2013, 21:53
No ten temat to chyba jakiś żart.
Jeśli znacie AppleFan-a to galtom jest nim tylko z ołtarzykiem.... MS.
No ty chyba sobie kpisz. Przeczytaj komentarze AppleFana - on oczywiście jest trollem, który moim zdaniem po prostu nabija się z innych.
Galtom może nie jest do końca obiektywny, ale NIE MOŻNA zarzucić mu trollingu, skrajnej nieobiektywności, czy wprowadzania w błąd.
Niewątpliwie jest "zakochany" w Nokii i na tą miłość nic nie poradzicie. Ma jednak prawo mieć własne zdanie i go bronić. A także przekonywać innych użytkowników.
Jeżeli ktoś uważa, że jego opinia jest nie do końca właściwa, to może sam napisać inną, a jeśli uważa, że wprowadza on w błąd, albo w inny sposób danym postem łamie regulamin, to ma WYKRZYKNIK, czyli opcję RAPORTOWANIA postów.

Mimo wszystko jednak, jego posty są niewątpliwie bardziej obiektywne od postów autora i jeśli kogoś trzeba "utemperować" to właśnie Artura.
Ten temat to naprawdę jakaś kpina. Dziwie się, że sam zainteresowany nie wypowiedział się w tym temacie, ale najwyraźniej uznał, że nie należy ruszać gówna, żeby nie śmierdziało.
I galtom przysparza o mdłości nie tylko mnie, ale i innych.
Jeżeli czytanie postów jednego z użytkowników przyprawia cię o mdłości, to może powinieneś UTEMPEROWAĆ swój organizm. Dziwi mnie jak to możliwe, że o mdłości może przyprawiać TEKST i to w dodatku ani brutalny, ani obrzydliwy. Może owe "problemy" przyprawia ci niewłaściwa dieta?
Nie mam pojęcia co można by z tym zrobić.
Odpowiadam. Jeśli nie uda ci się utemperować organizmu samodzielnie, to pozostaje ci wizyta u lekarza. Na początek polecam sprawdzić, czy nie jest to problem gastryczny, albo wynik niewłaściwej diety. Jeśli okaże się, że nie, to najwyraźniej jest to problem o podłożu psychologicznym lub neurologicznym. Tak czy siak, wizyta u lekarza moze okazać się konieczna.
I czy wogóle są inni, którzy mają odwagę się wypowiedzieć.
Tak w ogóle to nie wiem, czy brak komentarzy negatywnych, lub niewielką ilość można będzie rozpatrywać pod względem "odwagi". Przypuszczam, że spora część użytkowników po przeczytaniu twojego posta, albo wybuchnęła śmiechem (nie od dziś wiadomo, że najbardziej śmeiszy głupota), albo walnęła się kilkukrotnie w głowę, nie mogąc dowierzać, że ktoś takie głupoty mógł napisać.
lub po prostu utemperowanie tego gościa (chociaż czy się da?).
Gość to użytkownik niezarejestrowany. I raczej ciężko utemperować ich posty, bardziej niż już są utemperowane - gdyż nie mogą ich pisać.

Polecam: Zestawienie ofert 3w1 i no limit na kartę | Zestawienie ofert No Limit na abonament

 #663140  autor: KA
 20 wrz 2013, 22:16
Kolega galtom poleca Nokię i WP8 BARDZO konsekwentnie, można powiedzieć, że do znudzenia i do przesady.
Jednak dużo więcej jest na tym forum postów użytkowników, którzy daliby się "pokroić" w obronie WielkiegoCudownego Androida (czego nie rozumiem, ale każdy ma tu prawo do wypowiedzi).
Tak więc odczepmy się od galtoma, bo naprawdę są tu o wiele gorsze, głupsze i bardziej bezsensowne wypowiedzi, niż jego.
Każdy niech czyta, co chce i - używając rozumu - wyciąga wnioski.

 #663163  autor: znawca
 21 wrz 2013, 01:16
Ja proponuję zamknięcie tematu

DLACZEGO BBCODE NIE DZIAŁA?!