DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonów komórkowych marki Sagem oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonów komórkowych marki Sagem oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.

Moderator: Moderatorzy

 #65416  autor: Przodek
 05 kwie 2006, 00:54
Witam,
jak od pewnego czasu obserwuje, to wile osob pyta co trzeba miec, badz jak dzialac z sagemem myx6-2. Wiekszosc juz pewnie zapomniala, ze TELEFON sluzy dzo wykonywania rozmow telefonicznych, wiec potrzebuja wzbogacenia swojej zabawki :D
A wiec tak, telefonu uzywamy do celow:
- Granie na Java (gry komorkowe)
- Sluchanie mp3 (zgrywanie gier na karte)
- Wymiana plikow multimedialnych (zdjecia i filmy)
- Wgrywanie nowych tapetek, dzwonkow
- Wysylanie sms pisanych na komputerze przez telefon

Kazda z tych operacji mozna wykonac za pomoca kilku uzadzen, na rozen sposoby. A wiec:
1. Gry ida na komorke tylko zgrywane na karte microSD przez czytnik kart (kabel/blotooth/irda odpada, to nie przejdzie :D juz nie jeden probowal :P) instalke wzucamy na karte, karte pakujemy do telefonu, a potem instalujemy i gra ;D potrzebny sprzet to

- Karta microSD (512 mb to koszt 120 zl na allegro)
- Czytnik kart (na allegro juz po 9 zl, ja mam po 30 ze sklepu)

2. Sluchanie mp3 rowniez wyglada podobnie, by skopiowac muzyke mozemy uzywac kabla, irdy lub blootooth (nie wiem jak sie pisze :P) lub zrobic jak pisalem w pkt 1. Nalezy pamietac jednak, ze czytnik jest najwygodniejszym rozwiazaniem, a przez inne drogi bezposrednio na telefon transfer jest slaby (u mnie to okolo 1 mb na minute) Wszyscy, ktorzy maja soft z orange, zalecalbym uzywanie czytnika, poniewaz nie wiem z jakich powodow, kabel zawsze wzuca pliki na telefon, mimo, ze bedzie ustawione w telefonie by domyslnym miejscem odbierania plikow byla karta (czyzby bug :P).

3. i 4. i 5. Tu wystarczy nam kabel/irda lub blootooth. Ja uzywam kabelka i jestem bardzo zadowolony poniewaz nie trzeba konfigurowac dodatkowych polaczen radiowych badz podczerwonych. Transmisja jest dobrej szybkosci, uzywanie sterownikow USB dostarczonych oryginalnie z telefonem pomaga na przesylanie tapet, dzwonkow, wysylanie smsow, zarzadzanie ksiazka adresowa, smsami otrzymanymi i wiele innych.

- kabel USB (allegro 12 zl)
- blootooth (sklep 60zl?)
- irda (sklep 30zl?)

Piszcie co uwazacie na ten temat, mozecie sie ze mna nie godzic, ale tak jest z tym modelem sagema i jak chcecie z nim zyc w zgodzie to musicie wydac dodatkowa kase na uzadzenia dodatkowe by sie nie meczyc. Po miesiacu walki z tym telefonem dochodzi sie do wniosku, ze trzeba zrobic jak napisalem i nie ma innego wyjscia :P Pozdrawiam :]

 #65419  autor: pantera
 05 kwie 2006, 01:02
zgadzam się z Tobą , :)

giery tylko na kartę a potem isntalowanie
tapetki, dzwonki też tylko na kartę bo z wellphone niema dostępu do karty

reasumując (sam zaprzeczam swoim wcześniejszym postom) - 'dzięki' OrangeMenu korzystanie telefonu coraz częściej staje się dla mnie koszmarem :!: :!: :!:

może jakiś patent żeby się go pozbyć :?: :?: :mrgreen: :mrgreen:

 #65658  autor: Przodek
 06 kwie 2006, 18:12
Na wszystko sa patenty, usunac pieszczotliwe utrudnianie zycia przez orange mozna, chociazby przez zmiane softu, ale to tym napisane jest doklandnie w innym temacie na tym forum :)

 #65703  autor: lukasmarcin
 06 kwie 2006, 19:24
a juz go mam
jest świetny :)...
i bez pomarańcza menu

 #65917  autor: Przemek
 07 kwie 2006, 17:24
Przodek pisze:Na wszystko sa patenty, usunac pieszczotliwe utrudnianie zycia przez orange mozna, chociazby przez zmiane softu, ale to tym napisane jest doklandnie w innym temacie na tym forum :)
Gdzie?