DAJ CYNK
  • Wszystko, co związane z muzyką i serwisami umożliwiającymi streaming muzyki, słuchanie radia przez internet lub podcastów.
Wszystko, co związane z muzyką i serwisami umożliwiającymi streaming muzyki, słuchanie radia przez internet lub podcastów.

Moderator: Moderatorzy

 #650434  autor: user_delete34
 27 lip 2013, 12:08
Niestety, na mojej radiowieży ani telewizorze nie ma czegoś takiego jak AdBlock, co skłoniło mnie już dawno do porzucenia oglądania TV i słuchania radia. W TV oglądałem głównie Teleexpress i Panoramę na TVPkach, z radiostacji słuchałem ZETki i RMFu.

Poradźcie, czego to można posłuchać, na co się stroić (FM, internetowe)?
Nadal chciałbym usłyszeć krótkie, a treściwe wiadomości, posłuchać trochę muzyki, a ciekawe programy gadane będą miłym dodatkiem (o ile nie będą długie).
Z muzyki słucham... wszystkiego, co niepolskie. :) Jakoś mnie nasi "artyści" nie przekonują swoimi tworami. Gatunkowo: rock i pochodne (przykłady: Kings of Leon, Blink 182, Green Day, Florence and the Machine, The Rasmus), r&b, hip hop/rap ("czarny", nie żadne Macklemore), soul, trance i niemęczący pop także (byle nie coś typu Taylor Swift).

Czasem włączam sobie kanały tematyczne na 181.FM, R&B 95.7, Sunshine Live albo NRJ München, tylko nie znajdę tam żadnych wiadomości.

Raczej normalne, że nie znajdę tego na jednej stacji, więc czekam, pochwalcie się propozycjami. :)

PS: Chwilę słucham ZETki i już nie jest tak źle z reklamami, ale chętnie posłucham też czegoś innego.

 #650448  autor: kowcio
 27 lip 2013, 13:00
Nie znajdziesz takiego radia. Ja często słucham Jedynki i ostatnio rzadziej Trójki, ze względu na to, co tam gadają. Muzyki jak chcę sobie posłuchać to mogę sobie puścić z telefonu. A Jedynka dla mnie ostatnio jest bardzo wartościowa i praktycznie wszystkiego mogę sie dowiedzieć. Tak jak podoba mi się koncepcja Expressu emitowanego w TTV. Bardzo przyjemnie podane informacje i to ciekawe rzeczy, a nie tylko polityka i same tragedie. Nie tylko to się na świecie dzieje :)
RMF to przykład radia, które powinno zostać opuszczone przez słuchaczy, zaś mają największą słuchalność, bo po prostu ludzie lubią słuchać reklam. :) Tam to ja nie wiem ile % czasu antenowego zajmują reklamy i te ich wiadomości, które może faktycznie kiedyś były doszlifowane, a teraz to jakieś sensacje rewelacje robią z byle czego. Działają mi na nerwy z tymi konkursami do tego stopnia, że nawet w aucie skasowałem 94,6 FM. Co piosenkę chcą bym wysłał SMSa, ile można. http://nonsensopedia.wikia.com/wiki/RMF_FM
Z tych ogólnopolskich najlepiej wypada Zetka, ale z tym gatunkiem muzycznym to chyba pora się przerzucić na Eskę Rock, choć mi sama koncepcja tego radia nie odpowiada.
No chyba, że zaczniesz słuchać Eski :-) :-) i zapomnisz o Green Day, czy też o Florence :smt006 :smt007

 #650519  autor: user_delete34
 27 lip 2013, 15:36
No to chyba będę robił skoki Jedynka-ZET-tematyczne. ;)
kowcio pisze:Expressu emitowanego w TTV.
Jeżeli nie koliduje z innymi wiadomościami oglądanymi przez domowników - chętnie sprawdzę, przekonuje mnie. A długie to jest? I o której?
kowcio pisze:ludzie lubią słuchać reklam
"Tylko teraz w sklepach EURO!"
kowcio pisze:nawet w aucie skasowałem 94,6 FM
Zuch. :-D

 #650520  autor: kowcio
 27 lip 2013, 15:41
Markadiusz pisze: kowcio napisał/a:
Expressu emitowanego w TTV.

Jeżeli nie koliduje z innymi wiadomościami oglądanymi przez domowników - chętnie sprawdzę, przekonuje mnie. A długie to jest? I o której?
15 min, jest chyba 17:45, 19:45 i 21:45. Po Expressie jest pogoda o pełnej godzinie :) To jest stacja należąca do TVNu. Tylko nie wiem, czy codziennie jest o 21:45. Kiedyś coś nie było, ja nie ogladam codziennie, ale wieczorem jak wracam do domu to włączam telewizor i właśnie staram się wrzucić 11 na pilocie. Mi akurat telewizor nie koliduje z nikim ;)
Markadiusz pisze:kowcio napisał/a:
ludzie lubią słuchać reklam

"Tylko teraz w sklepach EURO!"
Albo Lidl ;)
Markadiusz pisze: kowcio napisał/a:
Eskę Rock, choć mi sama koncepcja tego radia nie odpowiada

Jakieś Wojewódzkie i inne?
Chyba nadal tam jest, choć nie wiem, dawno nie słuchałem. Nie odpowiadała mi taka nerwowa atmosfera. Czułem jakąś presję :-D Te jingle takie okropne, taka presja tych dźwięków. Lepiej słucha mi się Trójki, tu zawsze jest jakiś spokojny komentarz i chwila na przemyślenia. Ostatnio Zet Gold się pojawiło, grają starą muzykę, ale koncepcja radia mega udana. Też możesz posłuchać. Na pewno lepsze od RMFu. No i reklam mało, choć teraz coraz więcej. Stacja nadaje od 1. lipca.

 #650527  autor: user_delete34
 27 lip 2013, 15:53
kowcio pisze:Ostatnio Zet Gold się pojawiło, grają starą muzykę, ale koncepcja radia mega udana.
To może nie najlepiej trafia w moje gusta, ale odpalę sobie kiedyś dla sprawdzenia.

Express 17:45 pasuje mi niemal idealnie (choć akurat raczej nie dziś).
kowcio pisze:Mi akurat telewizor nie koliduje z nikim ;)
Do swojego nie mam dekodera i w tym problem. Tylko mój (choć stary) jeszcze ani razu się nie zepsuł, w przeciwieństwie do "głównego" LCDeka. Mam zamiar kupić tuner do laptopa, bo na weeb.tv transmisja jest dość cicha.

 #650530  autor: kowcio
 27 lip 2013, 15:59
Markadiusz pisze: kowcio napisał/a:
Mi akurat telewizor nie koliduje z nikim

Do swojego nie mam dekodera i w tym problem. Tylko mój (choć stary) jeszcze ani razu się nie zepsuł, w przeciwieństwie do "głównego" LCDeka. Mam zamiar kupić tuner do laptopa, bo na weeb.tv transmisja jest dość cicha.
Te tunery są tanie :) Ale ja tam wolę zwykły telewizor, wygoda ;) Na razie ma 2 lata i się nie zepsuł, rok gwarancji pozostał, ale oby wytrzymał dużo więcej :mrgreen:

 #650533  autor: user_delete34
 27 lip 2013, 16:15
kowcio pisze:rok gwarancji pozostał
U mnie zepsuł się (po raz pierwszy) dwa tygodnie po gwarancji. Potem jeszcze kilka razy. Dziś ma chyba 4 lata.

Wiem, że tunery są tanie, ale poczekam, może ktoś ze znajomych będzie wymieniał na lepszy i wezmę używkę.

 #650537  autor: kowcio
 27 lip 2013, 16:24
Markadiusz pisze: kowcio napisał/a:
rok gwarancji pozostał

U mnie zepsuł się (po raz pierwszy) dwa tygodnie po gwarancji. Potem jeszcze kilka razy. Dziś ma chyba 4 lata.
To co to za Szajsung? :) Ja teraz planuję remont dużego pokoju i też juz się rozgladam za tymi telewizorami, tylko ostatnio coś ceny poszły w górę :roll:

 #650549  autor: user_delete34
 27 lip 2013, 18:18
kowcio pisze:To co to za Szajsung?
Właśnie ten producent, chyba seria 5. Jeszcze 60 Hz...
Jak chcesz coś kupić, nie wydawaj więcej jak 1,5 kafla. To nie ma sensu imho.

Czy ktoś oprócz kowcia słucha jeszcze radia? :D

 #650581  autor: bulgar_rpk
 27 lip 2013, 21:19
albo Plus jest dobre lecą stare kawałki typuvModern Talking Bad Boys Blue ;) ale wkurza jak leci shit typu Ona Tańczy Dla mnie

MY400x,MT50,A52,T290i,C260,L760,K510i,J105I,Avila,K770I
,3110c,I5800,6300,E65,PAP3500,S'POP,Ace2,L530DS,Y560 L01, Idol 4, R4A

 #650713  autor: kowcio
 28 lip 2013, 14:00
Markadiusz pisze: kowcio napisał/a:
To co to za Szajsung?

Właśnie ten producent, chyba seria 5. Jeszcze 60 Hz...
Jak chcesz coś kupić, nie wydawaj więcej jak 1,5 kafla. To nie ma sensu imho.
No co Ty, nie kupię więcej niż za 1,5 tys ;) Kupię jakiś tani i tyle. Mi zależy by miał MPEG4. I raczej przy LG zostanę, na razie żaden mi się nie zepsuł, a jeden już 8 lat ma.
bulgar_rpk pisze:ale wkurza jak leci shit typu Ona Tańczy Dla mnie
_________________
To jest hit ;)

 #650716  autor: Kryniczanin
 28 lip 2013, 14:08
Wszelakie Polskie radia poza trójką i Radiem Kraków w nocy(tylko i wyłącznie) to badziewie. U siebie słucham Słowackich stacji i dzięki temu wiem jak nadają radia na poziomie.

 #650721  autor: Ramirez
 28 lip 2013, 14:48
Markadiusz pisze:
kowcio pisze:To co to za Szajsung?
Właśnie ten producent, chyba seria 5. Jeszcze 60 Hz...
Jak chcesz coś kupić, nie wydawaj więcej jak 1,5 kafla. To nie ma sensu imho.
Bardzo słusznie. Nie ma co przesadzać z wydawaniem na takie coś . Moim zdaniem najlepszy wybór to tv firmy Funai, a tylko dlatego że po pierwsze składane w Polsce a po drugie maja najdłuzsza gwarancje :D 2 lata plus kolejne 3 po rejestracji na stronie producenta.

 #650740  autor: kowcio
 28 lip 2013, 16:42
Ramirez pisze:Markadiusz napisał/a:
kowcio napisał/a:
To co to za Szajsung?

Właśnie ten producent, chyba seria 5. Jeszcze 60 Hz...
Jak chcesz coś kupić, nie wydawaj więcej jak 1,5 kafla. To nie ma sensu imho.



Bardzo słusznie. Nie ma co przesadzać z wydawaniem na takie coś . Moim zdaniem najlepszy wybór to tv firmy Funai, a tylko dlatego że po pierwsze składane w Polsce a po drugie maja najdłuzsza gwarancje 2 lata plus kolejne 3 po rejestracji na stronie producenta.
Polecasz? Jak wygląda na nich obraz? Kąty widzenia? Bo generalnie widzę że dużo zależy od producenta, Sony ma chyba jedne z najgorszych telewizorów w tej kwestii, oczywiście mówię tylko o tych modelach, które są w zasięgu większości osób (chodzi mi o portfel) :P Też się nad nimi zastanawialem, a Funai to japońska marka więc nie taka tandeta.

Taki mały OT, w końcu od tego jest hydepark :)

 #650811  autor: Ramirez
 28 lip 2013, 20:52
To bedzie chyba z 8 miesiecy jak kupiłem takiego Funai 32fl552 za 999 zł i jakos działa.
Z premedytacja :mrgreen: Bo to był najtanszy telewizor 32 cale, taki zwykły HDReady, 50Hz, z jak najniższym poborem energii czyli niby max 42 , a typowe 32 W, na LEDach, i z nagrywaniem i najdłuższa gwarancją.
Tylko wycieli odtwarzanie plików wideo z USB kosztem nagrywania. I co dziwne nawet zadowolony jestem, katy widzenia jak dla mnie sa dobre , nic nie bziuczy, nie trzeszczy, dobrze wszystko spasowane, pilot przyjemny nie to co potrafia dac w megawypasionych telewizorach jak u mojego znajomego co kupił Sony za ponad 3 tys gdzie pilot jest załosny - klapka od baterii w nim lata. Może jacys maniacy by powiedzieli ze to szajs ale dla typowiego ogladacza wystarczy, bo nie ma zadnych irytujacych niedoróbek. Co do firmy przed zakupem troche czytałem jak ludzie marudza na jakosc tych wyrobów ale zawsze sie ktos znajdzie kto ponarzeka. Ten zakład gdzie je składaja znajduję sie w Nowej Soli, istnieje z 5 lat to chyba nauczyli sie juz je składać :lol: Z takich ciekawostek co do tej firmy to w tym roku podano ze Funai kupiło od Philipsa który sie zwija niestety, zakłady produkujace elektronike uzytkową i maja dalej produkowac pod nazwa Philips przez kilka nastepnych lat.

 #650817  autor: user_delete34
 28 lip 2013, 21:12
Chyba zmienię nazwę tematu. :mrgreen:

W rodzinie (nie: domu) pojawił się nowy Szajsung z jakiejś lepszej serii. Tylko na moment spojrzałem, jak się w nim ogląda TV. Jeśli taki obraz, jaki widziałem, jest "winą" wyświetlacza, a nie jakości transmisji w ntc - dno. Mój 14"-owy "grubas" ustępuje mu w obrazie tylko odświeżaniem i rozdzielczością, poza tym - wyprzedza tą nówkę we wszystkim. Na analogu. Przesterowany. Aż szkoda płacić za taki badziew.

 #650821  autor: Ramirez
 28 lip 2013, 21:18
Na analogu LCD zawsze bedzie grał fatalnie i bedzie przegrywał ze starymi CRT. Ale teraz mamy w zasadzie ere telewizji cyfrowej , analog juz został tylko w kablówkach którego juz dawno powinni wyłaczyć a puscic zwykły cyfrowy bez tych smiesznych dekoderów.

A temat mozna zmienic :D mamy jakis watek telewizyjny?? :D

 #650826  autor: kowcio
 28 lip 2013, 21:32
Ramirez pisze:Z takich ciekawostek co do tej firmy to w tym roku podano ze Funai kupiło od Philipsa który sie zwija niestety, zakłady produkujace elektronike uzytkową i maja dalej produkowac pod nazwa Philips przez kilka nastepnych lat.
Pożarli się z LG to mają. Tak jak kiedyś było LG-Philips Displays, kupili to od Philipsa i sami robią. Chyba największy producent paneli LCD do TV i monitorów. Swego czasu wszystkie te markowe telewizory typu Toshiba, Panasonic (przede wszystkim) korzystali z tych matryc wyłącznie ;) teraz już nie wiem jak to jest, ale taki Panasonic czy Toshiba nie robią paneli, więc kupują. Teraz wiem że Samsung kupuje chińskie panele do tych tanich TV, przez co na tę markę już nie patrzę jako producent TV. Ja kupię też taki tani telewizor, po co mi lepszy. Jakiś czas temu w MM był LG z tej nowej serii budżetowej 2013, 899 zł za LEDowy 32" telewizorek. I do dzisiaj żałuje że go nie przygarnąłem, bo jaki by nie był, to za te pieniądze... A taniości się nie boję, u siebie mam mały bo mały, 22" LG za 699 PLN i działa świetnie. Takiego obrazu i odbioru życzę Wam wszystkim ;) W rodzinie mają Sony i już więcej nie kupią, obraz w tym telewizorze jest taki blady, jakby odchodził do wieczności :roll: Może drogi nie był, bo 1800 zł za LED jakieś 3 lata temu, no ale litości. To już drugi LG 32" który kosztował niecałe 1500 ma dużo żywsze kolory i jakoś lepiej się na niego patrzy. Dlatego pytałem o Funai jak z tymi kolorami, bo jak co to wolę dołożyć do LG i mieć ładniejszy obraz. Trwałość pewnie wszędzie taka sama, nie oczeukuję że wytrzyma tyle ile CRT. Ten co mam CRT ma 8 lat i gdyby nie ten remont i ta cyfryzacja, to bym pewnie dalej go miał. Te tunery co są to takie badziewia.. Mam dwa i z obu jestem niezadowolony! Czemu takich tunerów nie robi żaden z czołowych producentów TV, taki jak Samsung, LG, Panasonic czy Sony tego nie wiem, ale wydałem na te puszki sporo kasy i porównując do mojego LEDa z wbudowanym tunerem, to po prostu szkoda nerwów. :|

 #650841  autor: user_delete34
 28 lip 2013, 22:25
Ramirez pisze:Na analogu LCD
Ja mówiłem o analogu tylko w przypadku mojego CRT, a Szajsungi to pokazują NTC. No i nadal bida.

 #651321  autor: Xy
 31 lip 2013, 09:24
Polecam lubelskie Akademickie Radio Centrum. Cały przekrój muzyki z przewagą rocka i muzyki niezależnej. Brak komercyjnego szamba serwowanego w RMF, Zet i innych stacjach ogólnopolskich. Reklam mało, wiadomości krótkie (głównie lokalne), ciekawe audycje (głównie problemy dotyczące studentów). Adres: www.centrum.fm. Jest zakładka do słuchania radia on-line.
Nie jestem pracownikiem tej rozgłośni ale polecam bo radyjko całkiem fajne.

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71