DAJ CYNK
  • Uwagi dotyczące serwisu - propozycje zmian, zauważone błędy, itp. Także komunikaty administratorów forum.
Uwagi dotyczące serwisu - propozycje zmian, zauważone błędy, itp. Także komunikaty administratorów forum.

Moderator: Moderatorzy

 #626184  autor: raz666
 10 kwie 2013, 21:27
Ja się pytam kiedy powstanie jakaś sensowna wersja mobilnego telepolis?!?! To co jest teraz pod m.telepolis.pl to jakaś masakra! Przestarzała strona, niedostosowana do dzisiejszych standardów. Acha... i nie możecie zrobić automatycznego przekierowania z głównej telepolis.pl na m.telepolis.pl gdy wchodzimy z telefonu?

O aplikacji na Androida/iPhone/Tablety nawet nie marze.

Śmieszne kawały i suchary. Mój blog o aplikacjach na androida.

 #626194  autor: Sirmark
 10 kwie 2013, 22:13
Przygotowujemy wersję mobilną. Mam nadzieję, że wyjdzie porządnie.
A przekierowaniami zajmiemy się jak będzie ta strona zrobiona. Same przekierowania mają tyle zwolenników co i przeciwników. Ja osobiście nie lubię jak mnie ktoś automatycznie przekierowuje.

Dedykowanych aplikacji na razie nie planujemy, a $$$ wolę przeznaczyć na inną funkcjonalność.

--
Masz juz 18 lat? Oddaj Krew

 #626336  autor: Ramirez
 11 kwie 2013, 16:54
Przydałaby sie mobilna wersja forum a nie tylko strony z wiadomościami...

 #626734  autor: SQBI
 13 kwie 2013, 12:55
Tapatalk :roll:

 #627286  autor: Sirmark
 16 kwie 2013, 00:18
SQBI pisze:Tapatalk
Przypominam, ze Tapatalk nie działa z tą wersja forum.

--
Masz juz 18 lat? Oddaj Krew

 #627292  autor: pakierhakierxd
 16 kwie 2013, 06:50
Fajnie by było aby forum działało na Tapatalku :),może kiedyś to będzie :D.

Pozdrawiam :)

 #627523  autor: SQBI
 17 kwie 2013, 13:01
SirmarK pisze:
SQBI pisze:Tapatalk
Przypominam, ze Tapatalk nie działa z tą wersja forum.
Zgadza się, dlatego przypomniałem tę aplikację. Telepolis.pl już odmłodzone, pora na forum :)

 #628133  autor: babeo
 20 kwie 2013, 23:17
SirmarK pisze:Same przekierowania mają tyle zwolenników co i przeciwników. Ja osobiście nie lubię jak mnie ktoś automatycznie przekierow
Ja też nie lubię. Jak chcę stronę mobilną to odpalam Opera Mini, a jak normalną to Opera Mobile.

 #646783  autor: Duskhorizon
 13 lip 2013, 14:43
SQBI pisze:Tapatalk :roll:
Zaarejestrowałem się tylko po to by poprzeć kolegę wyżej, uwielbiam czytać wasze forum. Chciałbym robić to w sposób wygodny także z mojego sprytnofona!

 #647443  autor: znawca
 15 lip 2013, 21:56
Ja za to błagam

proszę nie robić automatycznych przekierowań na wersję mobilną

Większość przeglądarek w smartfonach nie ma poprawnie działającego user agenta i uruchamianie się za każdym razem okrojonej wersji mobilnej to męka

DLACZEGO BBCODE NIE DZIAŁA?!

 #647488  autor: sq
 15 lip 2013, 23:44
znawca pisze:Ja za to błagam

proszę nie robić automatycznych przekierowań na wersję mobilną

Większość przeglądarek w smartfonach nie ma poprawnie działającego user agenta i uruchamianie się za każdym razem okrojonej wersji mobilnej to męka
W każdej smartfonowej przeglądarce można ustawić user agent na PC i wtedy jeśli chcesz oglądać wszystkie str jak na PC - to rozwiązanie jest dla Ciebie.

Myślę, jednak, że większość osób patrzy na to inaczej..popieram przekierowania na wersje mobilne. + na niektórych str przy wersji mobilnej jest odnośnik do wersji standardowej, więc może tutaj jest opcja pogodzenia wszystkich.


/off: 100 post :-D

Siemens C35i->Siemens MC60->SE k800i->N5530XM->N1600 ->Moto Cliq2/ S5610 ->Jiayu G4->LG G4/S5=>S9+ /A5

 #647652  autor: adiq1033
 16 lip 2013, 16:31
sq pisze:Myślę, jednak, że większość osób patrzy na to inaczej..popieram przekierowania na wersje mobilne. + na niektórych str przy wersji mobilnej jest odnośnik do wersji standardowej, więc może tutaj jest opcja pogodzenia wszystkich.
Najlepiej niech będzie umieszczony w widocznym miejscu, np. wyśrodkowany, na samej górze bądź na dole.

 #647804  autor: znawca
 17 lip 2013, 00:36
sq pisze: W każdej smartfonowej przeglądarce można ustawić user agent na PC i wtedy jeśli chcesz oglądać wszystkie str jak na PC - to rozwiązanie jest dla Ciebie.
Nawet na Chrome na Androidzie "wersję komputerową" trzeba zaznaczać za każdym razem, na systemowej przeglądarce w N9 w ogóle nie ma user agenta, podobnie jak w wielu innych przeglądarkach na wielu systemach, więc na całej linii się mylisz

Natomiast każdy może ustawić sobie skrót do "m.telepolis.pl" w zakładkach czy coś, a jeśli woli desktopową to ustawi sobie "telepolis.pl" - dzięki temu niezależnie od user agenta, będzie można wybrać, którą wersję strony chcemy oglądać ;)

To upierdliwe, że wpisuje adres wersji desktop, a i tak przekierowuje mnie na mobilną i znów muszę przełączać się ręcznie. Klikam jakiś artykuł na głównej... i znów ląduje na wersji mobilnej, która jest okrojona, brzydsza i której nie chcę - tak to z reguły wygląda i ja np: nie chcę żeby z Telepolis było tak samo

+ jestem jak najbardziej za odnośnikiem, ale do wersji mobilnej :)

A można zrobić takie coś, żeby strona po wykryciu agenta "mobile" pytała się z jakiej wersji chcę korzystać (mobile czy desktop) oczywiście z opcją zapamiętania mojego wyboru na danym urządzeniu?

DLACZEGO BBCODE NIE DZIAŁA?!

 #650859  autor: sq
 28 lip 2013, 23:20
i teraz rozważ sobie te załużmy 70-80% osób, które jednak mają albo małe pakiety, albo wolne połączenie - pomijaąc już tych, którzy docelowo po prostu chcą mieć wersję mobilną
i będą długo czekać (i jeszcze więcej płacić) za otworzenie strony, z której przeniosą się na wersję mobilną - osobną kwestią byłby aplet pytający przy wejsciu na strone jaką wersję chcemy załadować - albo info, ze forum można przeglądać z dedykowanej aplikacji na smartfona (co przy forum telekomunikacyjnym, uważalbym za jak najwłaściwsze rozwiązanie)

Siemens C35i->Siemens MC60->SE k800i->N5530XM->N1600 ->Moto Cliq2/ S5610 ->Jiayu G4->LG G4/S5=>S9+ /A5

 #650871  autor: pakierhakierxd
 29 lip 2013, 00:36
Aplikacja byłaby dobrym pomysłem :D

Pozdrawiam :)