DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonów komórkowych marki Sagem oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonów komórkowych marki Sagem oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.

Moderator: Moderatorzy

 #64114  autor: Przemek
 29 mar 2006, 18:04
Jak do słuchania muzyki to na pewno odtwarzacz mp3.Nawet najlepszy odtwarzacz mp3 w telefonie nie zastąpi chociażby średniego odtwarzacza mp3 :wink:

 #64120  autor: Tragedya
 29 mar 2006, 18:29
Myślałem, że microSD i miniSD to to samo. Co do mp3 to mam powazny dylemat. Głównie chodzi tutaj o ilość pamięci, która jest zachęcająca (nie kupiłbym raczej nowego mp3 playera za niecałe 200zł z 512mb pamięci). Poza tym moją uwagę przyciąga ten odtwarzacz mp4 z którego i tak pewnie nie będe korzystał (ale to inna sprawa).
EDIT: a czy to obsługuje format wma?

 #64125  autor: kamil1221
 29 mar 2006, 19:10
Tragedya pisze: a czy to obsługuje format wma?
Jezeli WMA to to samo co WAV to tak.
Jeszcze nie sprawdzalem tych WMA - jak znajde jakis plik to sprobuje go wgrac.
Ale juz istnieja karty typu microSD 1 giga :arrow: Allegro

 #64162  autor: Przemek
 29 mar 2006, 21:21
A wracając do tego Orange Menu...myślicie,że jest szansa,że Orange zacznie je likwidować na życzenie likwidować?Kiedyś był o tym artykuł na telepolis ;-)

 #64175  autor: kamil1221
 29 mar 2006, 22:01
Jezeli wrescie orange wyslucha klientow to pewnie tak - ale jakos szybko sie na to nie zanosi.
Ale jezeli in zalerzy tak bardzo na orange menu to nie go wgrywaja w takiej wersji w ktorej masz wybor czy chcesz korzystac z menuOrange, czy z orginalnego softa.
Juz wiele razy czytalem o tym menu na innych forach i wszyscy chca sie go pozbyc.
Prawdopodobnie menuOrange to aplikacja JAVA ktora sie wlancza odrazu z telefonem.
Jakis ktos na jakiejs motoroli usunol ja przez jakis program (ale tylko do motorol).
Sagem nie ma takiego programu ktorym mozna by bylo grzebac w plikach systemowych - szkoda, bo juz pelno by ludzi wywalilo tego pasozyta.
Zycze wszystkim uzytkownikom Sagema myX6-2 aby juz w niedlugim czasie mogli zadecydowac czy chca miec te wredne menu, ktore zwalnia telefon i blokuje funkcje - i zasmakujecie nornalnego softa !! :smt006

 #64179  autor: orB
 29 mar 2006, 22:09
Można poprosić żeby orange dało nam swoją zgodę na usunięcie orange menu na papierku z tym idziemy do serwisu i nam wgrywają :wink:

 #64184  autor: kamil1221
 29 mar 2006, 22:28
Poprosic - przeciez to pewne ze sie nie zgodza.
Oni albo zrobia tak ze bedzie te orangeMenu, lub nie bedzie.
OrangeMenu to jest cos takiego co rozróznia ten telefon od innych - bo ma tego softa - a to jest reklama dla sieci.
Nie tylko orange tak robi z softem.
Vodafon, TIM tez maja takie praktyki.
Sam ja mam softa TIMowskiego - ale on jest praktycznie nie zmieniony - jest tylko dodane pare funkcji ktorych orginalny soft nie ma np. CHAT, postcard, photo service.
I mam troszke zmienione ikonki i nic po za tym + blokada motywow - jest tylko 1 niebeiski a jak wchodze w mwnu sa ikinki na tle loga "I" - czyli usluga iTIM - takie cos jak orangeWord tylko lepsze =)

 #64188  autor: orB
 29 mar 2006, 22:40
Każdy operator branduje swój telefon, tylko niektórzy robią to mniej delikatnie jak np orange 8) a jak pojdziesz i zagadasz to się zgodzą. Już parę osób tak zrobiło z motką v360.

 #64191  autor: kamil1221
 29 mar 2006, 22:46
EEE to fajnie - ale czy sie zgodza na tego sagema ??
A czy ta motka jest dostepna u innych operatorow.
Bo orange ma monopol na myX6-2 - nie zapowiada sie szybko na to ze ten telefon bedzie dostepny u innych operatorow, a szkoda .... ja nie mam problemu ale inni maja z tym orange.

 #64194  autor: Tragedya
 29 mar 2006, 22:50
moze to mialo byc troche zabezpieczenie dla Sagema przed dumpingowymi cenami telefonów w sieciach bez promocji? Jak ktoś chce kupic telefon to woli dac 100zł wiecej w normalnym miejscu. To na pewno gwarantuje wieksze zyski dla Sagema, bo na pewno sieci kupuja po bardzo zanizonych cenach telefony
Ostatnio zmieniony 29 mar 2006, 22:52 przez Tragedya, łącznie zmieniany 1 raz.

 #64195  autor: orB
 29 mar 2006, 22:51
Jakby orange miał monopol na niego to byś nie miał swojego myx6-2 :D pozatym jest dostępny w sklepach rtv w Polsce więc o żadnym monopolu mowy nie ma :wink:

 #64197  autor: Tragedya
 29 mar 2006, 22:56
Tak na prawde jakie są uklady miedzy operatorem, a producentem nie dowiemy się prawdopodobnie nigdy.
Ostatnio zmieniony 29 mar 2006, 23:03 przez Tragedya, łącznie zmieniany 1 raz.

 #64198  autor: orB
 29 mar 2006, 23:01
Ten post był odpowiedzią na post Kamila i w ostatniej chwili Ty wskoczyłeś :)
Nie wiem jak ma się sprawa z sagemami, powiedziałem co wiedziałem o tej v360. Sytuacja niemalże identyczna, tylko że v360 jest dostepna jeszcze w plusie ale i tak nikt tam jej nie kupuje, bo za drogo mają ;)

 #64199  autor: kamil1221
 29 mar 2006, 23:03
orB pisze:Jakby orange miał monopol na niego to byś nie miał swojego myx6-2 :D pozatym jest dostępny w sklepach rtv w Polsce więc o żadnym monopolu mowy nie ma :wink:
Chodzi mi o monopol w sieciach komorkowych.
Ten sagem jest dostepny jedynie w orange - a szkoda....
Nie chodzilo mi tez o sklepy rtv. :wink:

 #64200  autor: Tragedya
 29 mar 2006, 23:06
Hmmm my wam dajemy wyłączność na myx6-2 w Polsce, a wy dajecie nam do durne, zjechane i ogólnie okropne orange menu. A propos, była juz chyba jakas afera o orangemenu w nokii N70, czy mi sie wydaje?

 #64201  autor: kamil1221
 29 mar 2006, 23:16
No cos slyszalem o tej noki - ze w Wielkiej Brytani - wlasnie teraz przed kupnem telefonu klient bedzie decydowal czy orange menu bedzie czy nie - (czy cos w tym stylu)

 #64222  autor: Przemek
 30 mar 2006, 09:11
Przejdę się jutro do salonu Orange i się wypytam o możliwość wywalenia go.
Trzeba będzie podać jakieś racjonalne powody,telefonu nie mam,ale chyba jak powiem,że telefon strasznie wolno chodzi i szpeci mi telefon wystarczy :-D

 #64311  autor: szczeka
 30 mar 2006, 20:15
Przemek pisze:Przejdę się jutro do salonu Orange i się wypytam o możliwość wywalenia go.
Trzeba będzie podać jakieś racjonalne powody,telefonu nie mam,ale chyba jak powiem,że telefon strasznie wolno chodzi i szpeci mi telefon wystarczy :-D
i myslisz, ze Ci wywala to slynne orange menu?
jak tak sadzisz to sie mylisz.

 #64389  autor: Przemek
 31 mar 2006, 11:15
Wysłałem stosownego meila,zobaczymy jaka będzie odpowiedź.

UPDATE:
Witam.

W odpowiedzi na Pana zgłoszenie wyjaśniam, że producent telefonu Sagem MyX6-2, dostępnego w Polsce w sieci Orange, nie oferuje innego oprogramowania do tego telefonu. Ponadto oprogramowanie, które jest obecnie instalowane w telefonach myx6-2 zgodne jest ze specyfikacja zamówienia Orange.

W autoryzowanym serwisie Sagema otrzyma Pan zaktualizowany soft do tego aparatu, ale tylko i wyłączenie według naszej sieci i specyfikacji.

Kupując ten telefon w naszej sieci otrzymał Pan wraz z nim instrukcję Sagema według sieci Orange. Zamieszczamy w niej informacje, że zastrzegamy sobie prawo do wprowadzania zmian w aparacie, a co za tym idzie dane zamieszczone w instrukcji mogą ulec zmianie:

"Informacje zamieszczone w niniejszym przewodniku są zgodne ze stanem faktycznym w dniu przekazania do druku, jednak Orange zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w jego treść, modyfikacji, uzupełniania lub wycofania usług." (druk w sierpniu 2005r.).

Dziękujemy za nadesłaną korespondencję i wyrażona opinię.

Z powazaniem,

Agnieszka Błaszczak

Młodszy Konsultant w Biurze Obsługi Klienta Indywidualnego

PTK Centertel Sp z o.o.
I takiej odpowiedzi się spodziewałem :smt010 :smt010 jak coś to jest jeszcze możliwość kupna przez eBay...jak klientom się to nie podoba,to nie rozumiem po co oni to stosują :smt011

 #64650  autor: lukasmarcin
 01 kwie 2006, 16:24
dziś w jednym z salonów RTV przez 30 min poznawałem ten model sagema i moje wrażenia są następujące:

1. wyposażenie (funkcje) - świetne
2. wyświetlacz - świetny
3. wymiary - duży telefon, ale dobrze wykonany, w mojej dłoni leżał jak trzeba
4. menu - bez orange :) !, dziwny wygląd ikonek (największe moje zastrzeżenie)
5. klawisze - wygodne

bardzo polecam, ja sam kupię go w kwietniu :)

a zainteresowałem się tym modelem dzięki kamil 1221 i na jego recę składam podziękowania