• Wszystko, co związane z Androidem
Wszystko, co związane z Androidem
 #613565  autor: orson_dzi
 13 lut 2013, 16:30
Dzisiaj zajechał do mnie nowy Dual SIM od Sony, więc zapraszam do zadawania pytań.

Lista używanych telefonów nie mieści się w tym polu tekstowym :)

 #613588  autor: wook
 13 lut 2013, 17:36
dual sim działa tak że stale są aktowne karty? Jak z baterią przy 2 simach? Wydajność dobra? Jak działają bardziej wymagające gry (GTA, Asphalt, itp.)? Czy lepiej kupić 2 fony?

Jestem dysortografem więc jak zrobię błąd to normalne.
"Od Samsunga, tragicznych plastików, Amoledów i TouchWiz'a Wybaw nas Stevie!

Od Androida i lagów Zachowaj nas Stephenie!

My userzy Was wielkich prosimy, wysłuchajcie nas!"

 #613618  autor: orson_dzi
 13 lut 2013, 19:50
O działaniu kart napiszę raczej jutro. Bateria za kilka dni. Gry w weekend i do testów mam NFS-a Most Wanted, GTA III i Wild Blood. Jak pociągnie coś z tej trójki (w co mocno wątpię) to będzie dobrze.

Póki co na plus jest niespotykanie dobry głośnik jak na Androida, niezłe wykonanie i niska waga (o ile to dla kogoś plus). Beznadziejny jest natomiast ekran. Jak ktoś używał np. Tipo, to wie o czym mówię. Tragedia jest straszna, a jak położyłem obok P990, to można się załamać.

Lista używanych telefonów nie mieści się w tym polu tekstowym :)

 #615421  autor: orson_dzi
 20 lut 2013, 18:48
Ok, to tak na szybko kilka spraw.
Ekran tragedia. Przyzwyczaiłem się do niego i zdania nie zmieniam. Jakość obrazu słaba, kąty widzenia beznadziejne.

Ogólnie szybkość działania w porządku, ale czasem jak zamuli coś w tle, to nie jest ciekawie.

Rozmowy ok. Łba nie urywa, ale solidne 8/10.

Bateria 2-3 dni bez większych problemów.

Muzyka cudo :!: Głośność tragedia. Ale prawie na pewno to wina odtwarzacza, który ogranicza głośność. Na Winampie czuć różnicę, nie sprawdzałem jeszcze innych.

Uciągnął GTA III na low i czasami delikatnie przymula. Ale grać spokojnie można.

Lista używanych telefonów nie mieści się w tym polu tekstowym :)

 #615435  autor: best
 20 lut 2013, 19:31
Jak w nim z jakością wykonania i aparatem ? :D

 #615655  autor: orson_dzi
 21 lut 2013, 16:37
Przemilczę :lol: .
Jest i działa.

Lista używanych telefonów nie mieści się w tym polu tekstowym :)

 #618053  autor: orson_dzi
 04 mar 2013, 18:26
Także podsumowując, tak ogólnie na plus:
- wykonanie - tanie materiały, ale bardzo dobre spasowanie i ogólnie jest dobrze;
- bateria na 2 dni bez problemów (używania, nie leżenia), bez katowania więcej;
- niezłe rozmowy;
- jakość dźwięku :!: ;
- sprawne działanie;

Na minus:
- karty sim nie działają jednocześnie - dzwoniąc z jednej, na drugą nikt się nie dodzwoni;
- głośność muzyki :!: , ale da się to poprawić (trochę) alternatywnym odtwarzaczem, systemowy ma ograniczenie głośności;
- plastikowy ekran - fakt, lepiej zniesie upadki, ale wrażenie z dotyku są wg mnie przez to na minus;

Lista używanych telefonów nie mieści się w tym polu tekstowym :)

 #635849  autor: radmi
 28 maja 2013, 16:38
Witam.
Od tygodnia mam Xperię E dual i wszystko chodzi jak należy. Mam tylko jeden problem: samozmieniające się ustawienia... Tzn. na przykład ustawiam żeby wyświetlał się mój numer dzwoniąc z karty 1, a był ukryty przy karcie 2, a po jakimś czasie oba są ukryte. Podobnie sprawa wygląda z trybem cichym - sam się załącza, mimo że ustawiam wyłączony żeby przy połączeniu był dzwonek i wibracje. Czy ktoś ma podobny problem? Czym to może być spowodowane? Będę wdzięczny za wszelki sugestie.

Pozdrawiam
radmi

 #637851  autor: OberD
 06 cze 2013, 16:26
Witam wszystkich użytkowników forum!

Ponieważ przymierzam się do zakupu tego telefonu mam kilka pytań do orson_dzi lub innego użytkownika chętnego do pomocy :)
1.) czy telefon posiada jakiś wbudowany rozszerzony soft do obsługi profili - jak w mojej Nokii E52 którą obecnie używam :) (np.cichy, spotkanie, pager, na zewnątrz, własny itp.) czy też jest po prostu jak na każdym innym androidzie (bawiłem się zdaje się na Andku 2.1).
1.a) w wersji minimalnej chodzi mi o możliwość wyciszania połączeń np z SIM1 (bez całkowitego wyłączania karty/offline) kiedy SIM2 pracuje normalnie np w trybie vibra oczywiście ideałem byłaby możliwość ustawiania pełnych w/w (jak w 1.) profili osobno do poszczególnych kart sim... ale nie wiem czy nie wymagam zbyt wiele...
2.) czy telefon pyta przed wykonywaniem każdego połączenia z której karty SIM chcemy skorzystać? Czy też może po wybraniu np SIM1 wszystkie połączenia realizowane są przez tę kartę aż do momentu kiedy przełączymy na SIM2?
3.) czy dioda powiadomień działa jak należy? :) To trochę przewrotne pytanie, ale chodzi mi o to czy miga w kilku kolorach w zależności od rodzaju zdarzenia i czy da się skonfigurować czas jej działania np 60minut od zdarzenia.

Na razie tyle - to ma być mój pierwszy telefon dotykowy i to jeszcze jak widać po wymaganiach wykorzystywany do pracy. Jestem zmuszony przejść na Dual-Sim. Niestety różne przyzwyczajenia ze starej E52 będą pewnie chwile dawały się we znaki, a to niestety może oznaczać nerwy że coś działa inaczej niż przez ostatnie x-lat. Dobrze byłoby więc żeby jak najwięcej funkcjonalności było podobnych, a sprawy które pow.opisałem są dla mnie najistotniejsze.

:) Pozdrawiam!

 #637868  autor: Xy
 06 cze 2013, 18:04
Nie jestem Orsonem ale odpowiem Ci na kilka pytań jako, że Androidy zasadniczo się od siebie nie różnią...

OberD pisze:1.) czy telefon posiada jakiś wbudowany rozszerzony soft do obsługi profili - jak w mojej Nokii E52 którą obecnie używam :) (np.cichy, spotkanie, pager, na zewnątrz, własny itp.) czy też jest po prostu jak na każdym innym androidzie (bawiłem się zdaje się na Andku 2.1).
Nie. Możesz wyciągnąć widżety na pulpit i nimi wyciszać dźwięk, wibracje... W andku 2.3.x dało się wyciszyć telefon przesuwając pasek na ekranie blokady w lewo (i w ten sam sposób włączając dźwięk).


Ja od siebie napiszę tylko tyle, że mam Androida ale coraz częściej wracam do Symbianowej Nokii 6650d. Android mnie mocno rozczarował...

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71

 #637886  autor: OberD
 06 cze 2013, 19:35
Dzięki za tą odpowiedź.
orson_dzi pisze:Ja od siebie napiszę tylko tyle, że mam Androida ale coraz częściej wracam do Symbianowej Nokii 6650d. Android mnie mocno rozczarował...
To nie pierwsze forum na którym czytam podobne opinie (choć nie za bardzo mam czas czytać fora).

Tak czy inaczej czekam może ktoś rozwieje moje wątpliwości z mojego wcześniejszego posta :)

 #637922  autor: orson_dzi
 06 cze 2013, 22:38
Na 1.b) odpowiedź jest taka sama. Chyba, że o czymś zapomniałem, ale nie przypominam sobie żeby dało się wyciszyć jedną z kart.
OberD pisze:czy telefon pyta przed wykonywaniem każdego połączenia z której karty SIM chcemy skorzystać?
A wystarczyło przeczytać test na Telepolis. To jest do ustawienia. Może pytać, albo i nie.
OberD pisze:czy miga w kilku kolorach w zależności od rodzaju zdarzenia i czy da się skonfigurować czas jej działania
Nie można. Świeci i tyle.

Lista używanych telefonów nie mieści się w tym polu tekstowym :)

 #647505  autor: radmi
 16 lip 2013, 08:45
Witam.
Ponawiam moje pytania z końca maja. Może jednak ktoś spotkał się z podobnymi problemami i potrafi mi pomóć? A może jakaś wskazówka gdzie mogę poszukać wyjaśnienia?
radmi pisze:Witam.
Od tygodnia mam Xperię E dual i nie wszystko chodzi jak należy. Mam problem z samozmieniającymi się ustawieniami... Tzn. na przykład ustawiam żeby wyświetlał się mój numer dzwoniąc z karty 1, a był ukryty przy karcie 2, a po jakimś czasie oba są ukryte. Podobnie sprawa wygląda z trybem cichym - sam się załącza, mimo że ustawiam wyłączony żeby przy połączeniu był dzwonek i wibracje. Czy ktoś ma podobny problem? Czym to może być spowodowane? Będę wdzięczny za wszelki sugestie.

Pozdrawiam
radmi

 #648819  autor: unikat
 21 lip 2013, 10:21
orson_dzi pisze:
OberD pisze:czy telefon pyta przed wykonywaniem każdego połączenia z której karty SIM chcemy skorzystać?
A wystarczyło przeczytać test na Telepolis. To jest do ustawienia. Może pytać, albo i nie.
Witam

Próbowałem na różne sposoby ,niestety nie mogę ustawić takiej konfiguracji, proszę zatem o pomoc, w teście telefonu w Telepolis nie znalazłem wskazówek jak to zrobić.

Pozdrawiam
Paweł