DAJ CYNK
  • Uwagi dotyczące serwisu - propozycje zmian, zauważone błędy, itp. Także komunikaty administratorów forum.
Uwagi dotyczące serwisu - propozycje zmian, zauważone błędy, itp. Także komunikaty administratorów forum.

Moderator: Moderatorzy

 #634247  autor: Blank
 20 maja 2013, 21:27
Ten post postanowiłem napisać, po "reakcji" administratora na liczne spamowanie dwóch bałwanów w tematach o no limit w działach Sieci Komórkowe, Oferta prepaid i mix oraz Oferta Abonamentowa.

O 11:00 wysłałem zapytanie do jednego z administratorów, czy jego zdaniem, poniżej zacytowane posty, wyczerpują jego zdaniem definicję spamowania, czy też nie:

http://www.telepolis.pl/f...p=634018#634018
Zapomniałeś dodać iż w NJU tak faktycznie NO LIMIT niea funkcjonuje dla użytkownika .


http://www.telepolis.pl/f...p=634075#634075
Nie zmienia to faktu iż NO LIMIT nie istnieje w NJU oraz tego że ta sieć kradnie środki na karcie .
http://www.telepolis.pl/f...p=634083#634083
Nadal nie zmienia to faktu iż NO LIMIT nie istnieje w NJU oraz tego że ta sieć kradnie środki na karcie
Te posty zostały wysłane w jednym temacie, który dotyczył zupełnie czego innego. Miał to być temat, w którym łatwo można byłoby znaleźć informacje o ofertach no limit i zapytać / zobaczyć czyjeś opinie (nie lubię fragmentacji - informacje powinny być łatwo dostępne - najlepiej w jednym temacie).
Od tamtej pory, w 3 wymienionych działach, dwójka idiotów (i teraz pewnie, ja dostanę ostrzeżenie, ale co tam) zrobiła sobie poligon, notorycznie spamując, pisząc posty kompletnie bezwartościowe, powodując bałagan, wprowadzając w błąd i uniemożliwiając normalne wyszukiwanie informacji przez użytkowników, a w rezultacie, Administrator serwisu, ani moderacja, pomimo, że widać, że wielu uzytkowników ma już dość nie reaguje.No po prostu gratulacje. Jeszcze rozumiem, że te posty mogłyby być nie zauważone. Ale na posty tego bałwana odpowiadali już junior admin (edycja cytatu), moderator i administrator (Sirmark). Rozumiem, że mogłoby nie być reakcji, gdyby działanie nie było celowe, ale czy można mówić o tym w tym wypadku?
Z jednej strony, uginacie się pod bzdurnymi żądaniami użytkowników (jak chociażby sprawa z "Polkomtelu" - stosujecie już "Polkomtela"), a z drugiej wasza polityka upomnień i ostrzeżeń nie ma najmniejszego sensu.
Przykładowo, Calm7, użytkownik, z którym w większości wypadków się nie zgadzam, dostał ostrzeżenie "Za słowo "Skur...wysyn"" (cytat), co moim zdaniem nie było potrzebne - to nie jest forum dla dzieci, a wątpię, aby zdarzyło mu się to wielokrotnie. Ja na samym początku "zabawy" na tym forum, mogłem dostać kilka ostrzeżeń, a dostałem bzdurne - "niewłaściwe użycie raportu" (chodziło o to, że zamiast raportować kilka postów jednego użytkownika, mogłem napisać PW do moderatora - raporty były zasadne, ale moderatorowi nie spodobało się, że dostał tyle powiadomień ; nie odwołałem się, gdyż uznałem, że miał rację).
Użytkownicy czasami są karani za naprawdę najdziwniejsze rzeczy.

Tymczasem za oczywisty, wielokrotny i celowy spam, wielokrotne wprowadzanie w błąd i złamanie prawa (pomówienie - przestępstwo), banda idiotów nie została tak naprawdę nawet w sposób należyty upomniana.

Oto wartość merytoryczna wypowiedzi kawa73:
Nie ważne czy długa czy krótka czy rozmowa czy nie i tak banują jeśli tylko zadzwonisz na play z zm .
To może wystarczyć do bana . Bo nie podają limitu dla no limitu . Czyli nawet po 10minutach do play zm masz bana .
Nie podają w regulaminie limitu no limit . Więc się nie ośmieszaj .
Nie licz na NO LIMIT w NJU , czegoś takiego tam nie ma . Jeśli zadzwonisz choć raz z godzinkę do play z ZM to masz od razu bana zapewnionego przed końcem umowy . To złodziejska sieć nie wierz w reklamy .
Zrobiłem jak mówisz , więc tylko naspamiłeś . Przestrzegam wszystkich przed NJU bez NO LIMIT i regulamin w tym nie przeszkadza jak czytałeś go w ogóle ./quote]
Dokładnie tyle , lecz nie zmienia to faktu iż NO LIMIT nie istnieje w NJU oraz tego że ta sieć kradnie środki na karcie .
Nadal nie zmienia to faktu iż NO LIMIT nie istnieje w NJU oraz tego że ta sieć kradnie środki na karcie .
Nie zmienia to faktu iż NO LIMIT nie istnieje w NJU oraz tego że ta sieć kradnie środki na karcie .
Zapomniałeś dodać iż w NJU tak faktycznie NO LIMIT nie funkcjonuje dla użytkownika .
Kolego NJU nie bierz pod uwagę jeśli zadzwonisz do kogoś ze ZM , bo zbanują cię kradnąc środki na karcie .
Czy w Nju jest no limit? NIE . Kradną środki z konta i tyle . Faktycznie drugiej takiej oferty z kradzieżami nie znajdziecie . . :D
Pytanie - czy posty te cokolwiek wnoszą do tematów i czy merytorycznie się od siebie różnią?

Dziwi mnie takie zachowanie, więc proponuję ze swojej strony zmianę gry, która decyduje o wystawieniu ostrzeżenia lub nie, gdyż obecna nie zdaje egzaminu.
Proszę o nie odbieranie tego jako ataku na moderację, lub administrację. Po prostu zachowanie ekipy w tej sprawie mnie zdziwiło i z tak dziwnie działającą polityką ostrzeżeń i upomnień nie miałem chyba nigdy do czynienia.

Polecam: Zestawienie ofert 3w1 i no limit na kartę | Zestawienie ofert No Limit na abonament

 #634253  autor: Niezgodna7
 20 maja 2013, 21:40
Divhash, ale ja tego słowa nawet tak nie napisałem, to moderator w pełni napisał!

 #634272  autor: wypasiony
 20 maja 2013, 22:07
proponuje warna dla autora tematu. za próbę wymuszenia na moderatorze cenzury w celu ukrycia haniebnie praktyk orange polegających na wprowadzeniu nolimtu który z nolimitem nie jest

 #634279  autor: Sig
 20 maja 2013, 22:16
To jest naprawdę proste. Post nie na temat - wylatuje (o jego tematyczności powinien decydować zaczynający wątek). Ktoś chce założyć sobie własną ścianę płaczu - proszę bardzo, niech zakłada nowy temat. Ciągle w nim bełkocze bez sensu? Krótka piłka - reklamacja była? Nie? Temat do zamknięcia. Jak była, to jaka odpowiedź operatora i ewentualna dyskusja o niej. W ostateczności stworzyć rezerwat dla pokrzywdzonych przez los cwaniaków w ich tematach, bez wymogu reklamacji (bo Polak lubi marudzić, zamiast coś zrobić).

No, ale ile wtedy byłoby mniej postów i odsłon :-).

I'll touch you in any way or manner that my professional judgment indicates.

 #634283  autor: Niezgodna7
 20 maja 2013, 22:22
Ryby i PZP nie mają głosu.

 #634303  autor: wypasiony
 20 maja 2013, 22:57
wnioskuje żeby przy profilach autora tematu i SIG był dopisek że to napinacze orange i napinacze rzeczywistosci. SIG reklamacja była raczej jej próba bo w bok to oni nic nie mogą trzeba pisać list fizyczny jak to nazwiesz ? bo moim zdaniem to gra na zniechęcenie przez pietrzenie utrudnień . .

 #634322  autor: user_delete34
 20 maja 2013, 23:28
Wtrącę swoje 3 grosze.

Nie jestem za tym, by TO forum zmieniło się w obfite źródło darmowych banów i warnów, takich zachowań moderatorów doświadczam na WIELU*** innych forach.

MAM JEDNAK JEDNO ALE - JĘZYK.
Używajmy poprawnej polszczyzny, interpunkcji itp. Nie oczekuję tego od kogoś, kto pospiesznie napisze na smartfonie posta lub ma problemy z językiem. Autokorekta jest jednak darmowa - dlaczego często jest lekceważona? Dalej: przecinki. Widzę posty (mam na myśli 2 użytkowników) długie jak rzeka, ale nijak nieuporządkowane, jedynie oddzielone przecinkami (o ile te są). Czegoś takiego nie da się czytać.

Mimo wszystko, za zupełne lekceważenie poprawności językowej przydałyby się czasem jakieś ostrzeżenia.

Traktujcie tą uwagę jak chcecie, ja lubię porządek, a to forum wygląda mi na jedno z (ostatnich?) niewielu sensownie działających i niech trzyma poziom.

***Przykładowo, ubuntu.pl swoim "wsparciem" zniechęca mnie do systemu. Ten jest super, jednak mam problem i szukam porady na forum. Piszę posta i regulaminowo go tytułuję. Co mi to daje? Odpowiedź moderatora, że tytuł jest zły (a raczej się nie podoba) - kiedy jasno daje on do zrozumienia, czego szukam. Przerabiam - powtórka. Tak oto zamiast pomocy dostaję kolejny kopas w dupas. :) Na szczęście, na Telepolis nie ma problemu z czyjąś pomocą.

 #635612  autor: Sirmark
 27 maja 2013, 14:56
divhashmorex, nie do końca rozumiem o co ci chodzi.
Mamy takie, a nie inne zasady ostrzeżeń. W szczególności ja, przeważnie zanim wyciągnę konsekwencję, to jeszcze upomnę na forum czy na priv. Dopiero jak nie ma reakcji to już wtedy zdecydowanie koszę delikwenta.
I tak było w tym przypadku. Chyba większość postów tego od NJU to ja posprzątałem.
divhashmorex pisze:Przykładowo, Calm7, użytkownik, z którym w większości wypadków się nie zgadzam, dostał ostrzeżenie "Za słowo "Skur...wysyn"" (cytat), co moim zdaniem nie było potrzebne - to nie jest forum dla dzieci
I bardzo słusznie, że był warn. Ja się nie zgadzam, aby każdy sobie w ten sposób tutaj przeklinał.
Markadiusz pisze:Nie jestem za tym, by TO forum zmieniło się w obfite źródło darmowych banów i warnów, takich zachowań moderatorów doświadczam na WIELU*** innych forach.
Dokładnie o to mi chodzi. Ja nie chcę rozdawać banów na lewo i prawo.

--
Masz juz 18 lat? Oddaj Krew

!

 #635626  autor: Niezgodna7
 27 maja 2013, 16:28
Panie Sirmark, ale ja się nie zgadzam z tym warnem, bo nie napisałem w pełni tego wyrazu, a z kropkami! To pana adminek sam go SOBIE całego WPISAŁ!
Ponieważ NIE UZNALIŚCIE mojej reklamacji , to uznaję, że w którymś momencie napiszę to słowo w całości, bezkarnie.
PS.
Poza tym, pan nie tolerujesz takiego słownictwa, a ja nie toleruję takiego zachowania przez które zmuszony byłem słowa użyć.
Jak ktoś robi komuś sku...stwo, to ja to tak będę nazywał.

 #635750  autor: Sirmark
 28 maja 2013, 01:58
Calm7, jeżeli myślisz, że dodanie kropek coś tu zmienia to się mylisz.
Masz zamiar w ten sposób się wypowiadać, licz się z warnami. To jest twój wybór, a nasz zasady.

A co do reklamacji to nie przypominam sobie, abyś do mnie w tej sprawie pisał.

--
Masz juz 18 lat? Oddaj Krew

 #635752  autor: Niezgodna7
 28 maja 2013, 07:42
Witam p. Sirmark.
Aa.. To stanowisko Telepolis, a nie jednego moderatora..
(że kropkowanie nic nie zmienia)
*
Składałem, ale nie do pana, bo to mały problem, żeby smolić do głównego Admina Telepolis.
**
No to liczę się z warnami, ale w tym przypadku - one mnie nie zmienią... Bo ja też mam zasady, jak i Wy.
Choć odmienne.
Konflikt?
Cóż...
Czyń Waść swoją powinność.
Poza tym i tak używam mało razy, więc raz na miesiąc mi WCALE nie zaszkodzi
;-)

 #635773  autor: Edmund
 28 maja 2013, 10:20
Calm7 - "calm down" ;) Nie ma się czym przejmować i kłócić o takie pierdoły :P

Na marginesie: Yeah! tysięczny post :D

Wszechobecnemu analfabetyzmowi, braku poszanowania dla języka ojczystego i braku czytania ze zrozumieniem mówię nie!

Orange: Nowe GO
Play: Fresh, stare Lubię to!
Plus na Kartę
Net: OFnK, Aero2

 #635801  autor: Sirmark
 28 maja 2013, 13:14
Calm7, no proszę cię. Można się bawić w wstawianie kropek miedzy litery czy innych znaków i twierdzić, że to oznacza coś innego i "ja nie przeklinam".
Trzymajmy tutaj jakiś poziom.

Ja rozumiem, że czasami kogoś może ponieść, a moderator też nie jest nieomylny, dlatego zawsze można do mnie napisać tzw. reklamacje.
Albo po prostu przyjąć ostrzeżenie na klatę.

--
Masz juz 18 lat? Oddaj Krew

 #635813  autor: Blank
 28 maja 2013, 14:09
SirmarK, zauważ tylko, że jeżeli pozwalacie imbecylom pokroju wypasionego, czy kawy (moim zdaniem to jedna i ta sama osoba, korzystająca po prostu z urządzenia mobilnego i stacjonarnego) zaśmiecać i denerwować innych użytkowników przez długi czas, w ogóle nie reagując, lub po długim czasie po prostu piszecie - dobra, wystarczy, bo następnym razem może będzie warn, no to wybaczcie, ale wielu osobom skończą się nerwy i zaczną nazywać takie istoty po imieniu (ot, skur*** chociażby).

Zdaje sobie sprawę, że interpretacja regulaminu leży po stronie moderatorów i administracji, jednakże w obecnej sytuacji, interpretacja ta jest niepokojąco nieprzewidywalna, w rezultacie czego za nagięcie regulaminu często łatwiej można otrzymać ostrzeżenie, niż za jego poważne złamanie (chociażby wspomniana wypasiona kawa).
No, chyba, że jako Administrator Telepolis uważasz, że napisanie kilkunastu postów o tym samym znaczeniu i podobnej treści nie jest spamem, to w takim razie dalsza dyskusja rzeczywiście jest nie na miejscu, bo inaczej interpretujemy słowo "Spam"

Polecam: Zestawienie ofert 3w1 i no limit na kartę | Zestawienie ofert No Limit na abonament

 #635829  autor: Sirmark
 28 maja 2013, 15:01
divhashmorex, nie gadaj, że przez długi czas nikt nie reagował. Reakcji nie było na początku, dlatego, że każdy ma prawo napisać co mu się wydaje w danym temacie.
Od pewnego momentu reakcja była już raczej dość szybka. Sam także czyściłem wątki.

Ale też nie będę od razu po 3 postach od razu nakładał banów, są w końcu po coś jednopunktowe ostrzeżenia.
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 01:00 przez Sirmark, łącznie zmieniany 1 raz.

--
Masz juz 18 lat? Oddaj Krew

 #635850  autor: Niezgodna7
 28 maja 2013, 16:39
Ed, ja się nie kłócę, a ustalam granice z p. Sirmarkiem
*
Wszystko jest dla mnie jasne.
A raz na miesiąc sobie warna zgarnę.
Jak medal za odwagę
Hehe
Pozdrawiam.