DAJ CYNK
  • Wszystko, co związane z systemami mobilnymi Apple'a
Wszystko, co związane z systemami mobilnymi Apple'a
 #628411  autor: Gexon
 22 kwie 2013, 13:19
Problem dotyczy błędu - braku możliwości poprawnej konfiguracjia punktów dostępowych.
Sprawa trwa od dłuższego czasu dlatego z niemożności zwracam się do was z pomocą.

Mianowicie:
Posiadam Iphona 4S
Dowiedziałem się że aby skonfigurować mms i internet należy w punktach dostępowych APN czyli w ustawieniach połączeń TCP/IP wpisać poprawne wartości.
Problem jest dość prosty a zarazem skomplikowany.

Jeżeli korzystam z karty plus, mogę znaleźć te ustawienia.
Jeżeli natomiast wkładam kartę z redbullmobile (play)
Niestety tego nie widzę, czy to może być spowodowane błędem ze strony karty sim?
Czy karta sim może aż tak wpływać na ustawienia telefonu oraz jego opcje? Czy to może przypadkiem wina nowego oprogramowania?
Karte sim wyrabiałem ponownie jednak problem dalej występuje.
Co w tym przypadku mi doradzicie?
Zależy mi na skonfigurowaniu tych usług i korzystaniu z usług w sieci rbm.

Dzięki z góry za pomoc

 #628419  autor: matteo
 22 kwie 2013, 13:43
Spieszę z pomocą.


W przypadku sieci "autoryzowanych" czyli Play, Orange, T-Mobile nie można zmienić tych ustawień. Po prostu są przypisane na sztywno. Wszystkie zmiany z pozycji operatora, który generalnie nic nie zmienia na żądanie. Jeżeli chcesz ustawić domyśle ustawienia, to wybierz "reset ustawień sieciowych" w ustawieniach ajfona, wówczas zmienią się APN internetu, APN MMSów na defaultowe, ustawiane przez operatora.

Plus nie jest autoryzowanym, zatem można te ustawienia zmieniać ręcznie.

Nie da się tego obejść (przynajmniej oficjalnie).

EDIT: jeżeli mimo tego restartu nadal coś nie działa (np. nie działa net), to trzeba męczyć operatora.
 #628692  autor: code
 23 kwie 2013, 11:33
Gexon pisze:Problem dotyczy błędu - braku możliwości poprawnej konfiguracjia punktów dostępowych.
Sprawa trwa od dłuższego czasu dlatego z niemożności zwracam się do was z pomocą.

Mianowicie:
Posiadam Iphona 4S
Dowiedziałem się że aby skonfigurować mms i internet należy w punktach dostępowych APN czyli w ustawieniach połączeń TCP/IP wpisać poprawne wartości.
Problem jest dość prosty a zarazem skomplikowany.

Jeżeli korzystam z karty plus, mogę znaleźć te ustawienia.
Jeżeli natomiast wkładam kartę z redbullmobile (play)
Niestety tego nie widzę, czy to może być spowodowane błędem ze strony karty sim?
Czy karta sim może aż tak wpływać na ustawienia telefonu oraz jego opcje? Czy to może przypadkiem wina nowego oprogramowania?
Karte sim wyrabiałem ponownie jednak problem dalej występuje.
Co w tym przypadku mi doradzicie?
Zależy mi na skonfigurowaniu tych usług i korzystaniu z usług w sieci rbm.

Dzięki z góry za pomoc
prosta sprawa:

1. w sklepie kupujesz aplikacje apn changer
2. wchodzisz na http://unlockit.co.nz/unlockit i ustawiasz apn.

pozdr
 #628843  autor: matteo
 23 kwie 2013, 18:01
code pisze:
Gexon pisze:Problem dotyczy błędu - braku możliwości poprawnej konfiguracjia punktów dostępowych.
Sprawa trwa od dłuższego czasu dlatego z niemożności zwracam się do was z pomocą.

Mianowicie:
Posiadam Iphona 4S
Dowiedziałem się że aby skonfigurować mms i internet należy w punktach dostępowych APN czyli w ustawieniach połączeń TCP/IP wpisać poprawne wartości.
Problem jest dość prosty a zarazem skomplikowany.

Jeżeli korzystam z karty plus, mogę znaleźć te ustawienia.
Jeżeli natomiast wkładam kartę z redbullmobile (play)
Niestety tego nie widzę, czy to może być spowodowane błędem ze strony karty sim?
Czy karta sim może aż tak wpływać na ustawienia telefonu oraz jego opcje? Czy to może przypadkiem wina nowego oprogramowania?
Karte sim wyrabiałem ponownie jednak problem dalej występuje.
Co w tym przypadku mi doradzicie?
Zależy mi na skonfigurowaniu tych usług i korzystaniu z usług w sieci rbm.

Dzięki z góry za pomoc
prosta sprawa:

1. w sklepie kupujesz aplikacje apn changer
2. wchodzisz na http://unlockit.co.nz/unlockit i ustawiasz apn.

pozdr

To zadziala ale... Tylko pod warunkiem zrobienia jailbreak'a.