DAJ CYNK
  • Wszystko, co związane z Symbianem
Wszystko, co związane z Symbianem

Moderator: Moderatorzy

 #612504  autor: icetruskafka
 08 lut 2013, 14:52
W telefonie e52 są 4 tryby po podłączeniu telefonu do portu USB - PC Suite, magazyn masowy, przesyłanie zdjęć oraz połącz komp. z siecią. Po wyborze trybu "magazyn masowy" komputer reaguje dźwiękiem jak gdybym podłączała USB a za chwile jest dźwięk ale nie potrafię go opisać, bo nie jest to dźwięk ani podłączenia USB ani odłączenia. W każdym innym trybie i kabel, i wejście USB z kompa i telefonu działa, komputer wychwytuje telefon, jednak po wyborze"magazynu"...echo.... Już sformatowałam kartę, i nie wiem co dalej mogę zrobić by to zadziałało. Karta działa normalnie po podłączeniu jej do adaptera i czytnika,wiec z kartą wszystko jest ok. Wejście na kabel USB jest jednocześnie gniazdem ładowania , ładowarka działa, ładowanie również , wiec gniazdo tez jest dobre...Pomóżcie mi proszę, bo oszaleje. Na dniach mam zmieniać SOFT więc to gniazdo jest niezbędne. Ps. W tych sprawach jestem całkowicie początkująca. Proszę o tłumaczenie ŁOPATOLOGICZNE!!!
Ostatnio zmieniony 26 lut 2013, 23:03 przez icetruskafka, łącznie zmieniany 1 raz.

 #612510  autor: Forest150
 08 lut 2013, 15:05
Coś się mogło stać ze stykami telefonu od karty pamięci. A co do softu to tryb pamięci masowej nie jest potrzebny. A czy pliki zawarte na karcie pamięci ten telefon "widzi"?

Jeśli Ci pomogłem, kliknij "pomógł"

 #612515  autor: icetruskafka
 08 lut 2013, 15:36
tak,wszystkie pliki które zapisane są na karcie telefon rozpoznaje, odtwarza. Więc z kartą tez wszystko ok.

 #612520  autor: Forest150
 08 lut 2013, 16:00
Jak podłączasz telefon do kompa to wyświetlane są jakieś komunikaty na kompie lub telefonie jeśli zatwierdzisz pamięć masową?

Jeśli Ci pomogłem, kliknij "pomógł"

 #612523  autor: icetruskafka
 08 lut 2013, 16:06
nie, nic sie nie wyswietla.Ani w jednym ani drugim urzadzeniu.

 #612527  autor: Forest150
 08 lut 2013, 16:25
Wcześniej ten tryb chodził? Jeżeli to nie jest usterka techniczna (styku trybu usb do przesyłania danych) to może coś z softem jest nie tak bądź ze sterownikami w kompie. Trzeba sprawdzić.

Jeśli Ci pomogłem, kliknij "pomógł"

 #612531  autor: gader
 08 lut 2013, 17:14
Menu start > uruchom: devmgmt.msc
Obrazek
Ostatnio zmieniony 09 lut 2013, 05:22 przez gader, łącznie zmieniany 1 raz.

 #612534  autor: max4max
 08 lut 2013, 17:21
icetruskafka, Moim zdaniem wina kabelka - za słabe zasilanie.
Spróbuj na innym kabelku i do innego portu usb.

 #612598  autor: icetruskafka
 08 lut 2013, 23:37
Forest150 pisze:Wcześniej ten tryb chodził? Jeżeli to nie jest usterka techniczna (styku trybu usb do przesyłania danych) to może coś z softem jest nie tak bądź ze sterownikami w kompie. Trzeba sprawdzić.
Tak.wczesniej normalnie chodził. Predzej z softem, bo wszystko inne na kompie normalnie chodzi.


gader- nie wiem nawet gdzie szukac takiego czegos. Weszlam w panel sterowania (xp) nastepnie dodaj sprzet, wlaczyl sie kreator szukania sprzetu, pojawilo sie okienko Obrazek i jest tam jakis wykrzyknik na zoltym polu :/

max4max pisze:icetruskafka, Moim zdaniem wina kabelka - za słabe zasilanie.
Spróbuj na innym kabelku i do innego portu usb.

Niemozliwe, bo meza telefon na tym samym kabelku dziala bez zarzutu.

 #612622  autor: gader
 09 lut 2013, 05:23
Menu start > uruchom: devmgmt.msc
Obrazek

 #612645  autor: dario321
 09 lut 2013, 10:01
icetruskafka pisze:Weszlam w panel sterowania (xp) nastepnie dodaj sprzet
wejdz tak;
start-->uruchom i wpisz komende; devmgmt.msc
lub;
podlacz telefon do komputera w trybie PC SUITE,odpal na komputerze OVI SUITE i zrob kopie zapasową wszystkiego czego chcesz oprocz ustawień.
odlacz telefon i wklep mu kod *#7370# (kod zabezpieczen to 1 2 3 4 5)
powodzenia

 #612655  autor: icetruskafka
 09 lut 2013, 11:28
Obrazek


gader
Czy chodzi o to co zaznaczone strzałką ?


dario321
W tym jest problem, ze zrobiłam ostatnio kopie zapasową kontaktów i jestem w tym temacie tak zielona ze nie umiałam potem tego z powrotem wrzucić w telefon :) Ja się po prostu na tym nie znam :)

 #612658  autor: gader
 09 lut 2013, 11:44
Podlacz telefon i z menu widok > urzadzenia w/g polaczen.
Odszukaj to swoje masowe urzadzenia magazynujace.
Powinno byc latwo bo jest z wykrzyknikiem i samo sie rozwinie.
Szukaj bardziej w kontrolery uniwersalnej magistrali szeregowej.

 #612660  autor: dario321
 09 lut 2013, 11:49
wiec,wejdz w telefonie w kontakty/opcje i zaznacz wszystkie a nastepnie skopiuj lub przenies je na karte sim i dopiero wklep ten kod.
mozesz tez otworzyc OVI Suite na kompie (podlaczyc telefon w trybie pc suite) i zrobic kopie kontaktow (zaznaczyc tylko kontakty),a plik kopi zapisac na PULPIT w komputerze,klikajac w Zmień ;

[img]src=http://www.sendspace.pl/file/pic/1b209c ... 715e43df/3[/img]

moim zdaniem to cos jest z softem w Twoim telefonie,bowiem meza taki sam dziala po podlaczeniu do tego samego komputera,tym samym kablem USB i pod to samo wejscie USB.pomoże w/g mnie wklepanie tego kodu,jak nie umiesz przeniesc kontaktow lub przywrocic ich z kopii to spisz je sobie recznie :-)

 #612673  autor: icetruskafka
 09 lut 2013, 13:24
dario321 pisze:wiec,wejdz w telefonie w kontakty/opcje i zaznacz wszystkie a nastepnie skopiuj lub przenies je na karte sim i dopiero wklep ten kod.
mozesz tez otworzyc OVI Suite na kompie (podlaczyc telefon w trybie pc suite) i zrobic kopie kontaktow (zaznaczyc tylko kontakty),a plik kopi zapisac na PULPIT w komputerze,klikajac w Zmień ;

[url=src=http://www.sendspace.pl/file/pic/1b209c ... 715e43df/3]Obrazek[/url]

moim zdaniem to cos jest z softem w Twoim telefonie,bowiem meza taki sam dziala po podlaczeniu do tego samego komputera,tym samym kablem USB i pod to samo wejscie USB.pomoże w/g mnie wklepanie tego kodu,jak nie umiesz przeniesc kontaktow lub przywrocic ich z kopii to spisz je sobie recznie :-)
dario 321
zrobilam i nie pomoglo, cos innego rozwiazalo problem :D


gader
DZIAŁA :D Dziękuje wszystkim za pomoc w moim nieszkodliwym aczkolwiek uciazliwym problemie :D

 #612685  autor: max4max
 09 lut 2013, 14:41
icetruskafka pisze:zrobilam i nie pomoglo, cos innego rozwiazalo problem :D
icetruskafka pisze:DZIAŁA :D Dziękuje wszystkim za pomoc w moim nieszkodliwym aczkolwiek uciazliwym problemie :D
To napisz tutaj co to było i jak rozwiązałaś problem, a pomoże to następnym :)

 #612691  autor: icetruskafka
 09 lut 2013, 15:33
gader pisze:Menu start > uruchom: devmgmt.msc
Obrazek
zrobiłam to, co pokazał na obrazku gader. Odistalowałam poprzedni sterownik przy podłączonym sprzęcie , po czym go odłączyłam i włączyłam raz jeszcze tym razem bez problemów :) Jeszcze raz dziękuje,gader ;)

 #612719  autor: dario321
 09 lut 2013, 19:25
gader pisze:Menu start > uruchom: devmgmt.msc
icetruskafka pisze:gader- nie wiem nawet gdzie szukac takiego czegos
dario321 pisze:wejdz tak;
start-->uruchom i wpisz komende; devmgmt.msc
fajnie,ze Cie pokierowalem bo jeszcze trzeba by bylo winde stawiac :roll:

 #612861  autor: icetruskafka
 10 lut 2013, 19:21
fajnie,ze Cie pokierowalem bo jeszcze trzeba by bylo winde stawiac :roll:
dario321
Bardzo dziekuje :) Przepraszam,ale zapomnialam, ze tez pomogles mi przebrnąć przez ten problem :)

 #711479  autor: atomek
 19 kwie 2014, 17:18
Witam wszystkich serdecznie !
Miałem ten sam problem,walczyłem chyba z tydzień aż do momentu (dzisiaj) kiedy to natrafiłem na to forum.
Bardzo,bardzo dziękuję użytkownikowi gader za pomoc w rozwiązaniu problemu,specjalnie się zarejstrowałem na tę okoliczność ;-) Dodam,że funkcja przesyłania zdjęć też nie działała ( ten sam schemat odinstalowania sterownika) ale teraz wszystko jest ok !
Dzięki raz jeszcze gader !