DAJ CYNK
  • Uwagi dotyczące serwisu - propozycje zmian, zauważone błędy, itp. Także komunikaty administratorów forum.
Uwagi dotyczące serwisu - propozycje zmian, zauważone błędy, itp. Także komunikaty administratorów forum.

Moderator: Moderatorzy

 #608600  autor: user_delete19
 19 sty 2013, 09:16
hm, jakoś techniczna realizacja takiej zmiany nicku mnie ciut-ciut przeraża, bo to już wtedy nie jest jedno pole w tabeli ;)
niemniej z ciekawości - gdyby nie było pseudonimu w cytowaniach to dlaczego miałoby to powodować zamieszanie?

 #608611  autor: max4max
 19 sty 2013, 10:39
wojciech pisze:niemniej z ciekawości - gdyby nie było pseudonimu w cytowaniach to dlaczego miałoby to powodować zamieszanie?
To skąd by było wiadomo do kogo odpowiadasz?
Mało tego zwykły cytat może być z zupełnie innego forum, czy np. wikipedii, lub innego dowolnego miejsca w sieci.

 #608613  autor: user_delete19
 19 sty 2013, 10:54
max4max pisze:To skąd by było wiadomo do kogo odpowiadasz?
A to odpowiadasz osobie czy komentujesz pewną treść? jeżeli to KOMU (a nie CO) komentujesz jest takie istotne to właśnie zawsze byłaby możliwośc kliknięcia i zobaczenia oryginalnej wiadomości.
max4max pisze:Mało tego zwykły cytat może być z zupełnie innego forum, czy np. wikipedii, lub innego dowolnego miejsca w sieci.
tak, tak... jeszcze nigdy nie widziałem, żeby ktoś wrzucał jako atrybut /quote/ cokolwiek innego niż wygenerowane przez forum :P

 #608621  autor: user_delete34
 19 sty 2013, 12:28
wojciech, to mało widziałeś. Cytowanie z nickiem jest przydatne i wygodne.

 #608634  autor: user_delete19
 19 sty 2013, 13:58
Markadiusz, pokaż a nie twierdź. Po wtóre pokaż gdzie takie cytowanie nastąpiło bo ktoś *z palca* wpisał stosowne dane. Tertio - "jest przydatne i wygodne" ponieważ?

 #608635  autor: max4max
 19 sty 2013, 14:01
wojciech pisze:A to odpowiadasz osobie czy komentujesz pewną treść?
A widzisz oba przypadki są możliwe. To forum dyskusyjne więc dyskutujesz ogólnie na jakiś temat lub konkretnie na dany temat z jedna/wieloma osobami.
Jak odpowiadasz na poprzedzający post to jasne, ze nie musisz cytować, ale jak odpowiadasz na post np. z poprzedniej strony to cytowanie bez nicka jest mało eleganckie.
wojciech pisze:tak, tak... jeszcze nigdy nie widziałem, żeby ktoś wrzucał jako atrybut /quote/ cokolwiek innego niż wygenerowane przez forum
Wiesz co ja mam mało postów, ale kilka razy sam użyłem cytowania by przywołać treści inne niż z forum.

 #608636  autor: user_delete19
 19 sty 2013, 14:12
max4max pisze:Jak odpowiadasz na poprzedzający post to jasne, ze nie musisz cytować, ale jak odpowiadasz na post np. z poprzedniej strony to cytowanie bez nicka jest mało eleganckie.
Łojzicku, ja nie mówię że cytowanie jest złe... :roll: twierdzę jedynie, że wstawianie przy cytacie od razu pseudonimu jest niekoniecznie potrzebne bo jak już mówiłem - komentujesz pewną treść. No chyba, że chcesz zrobić wycieczkę ad personam to wtedy faktycznie bez wstawienia pseudonimu może być ciężko ;) Z drugiej strony, od czego całość się zaczęła - wstawianie "na pałę" pseudonimów przy cytowaniu może generować później jakieś nieporozumienia.
Wiesz co ja mam mało postów, ale kilka razy sam użyłem cytowania by przywołać treści inne niż z forum
Łał! Powtórzę jeszcze raz - CYTOWANIE JEST OSOM! Wstawianie ekstra źródła już niekoniecznie. Ba! Jeżeli nie robi tego forum to, ponownie obstaje przy swoim - mało kto to robi z palca. Zadałem sobie nawet trud przejrzenia Twoich postów i faktycznie, zacytowałeś coś innego, ale źródła cytatu już nie chciało Ci się w /quote/ umieścić: http://www.telepolis.pl/forum/viewtopic ... ht=#606655
Dostrzegasz już subtelną różnicę o której cały czas mówię? :D

 #608660  autor: user_delete34
 19 sty 2013, 17:04
wojciech, np będąc "redaktorem" na nieistniejącym już forum sysbeta często z tego korzystałem przy podawaniu newsów. Jednak na niejednym forum byłem lub jestem (aktywnym użytkownikiem) i z tego korzystałem (-tam). Nie jestem też jedyną osobą, która z tej funkcji skorzystała...
wojciech pisze:"jest przydatne i wygodne" ponieważ?
Wiele powodów, np lepszy wygląd posta, lepsze porozumienie się z innym użytkownikiem tak, żeby nie pisać wiadomości prywatnej, bo jakiś konkret może być dobrą informacją na forum (nie umiem prosto zapisać swoich myśli w tej chwili;)).
Krótko: Ty może tego nie potrzebujesz. Innym może być to bardzo przydatne.