DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonów komórkowych marki SonyEricsson i Ericsson oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonów komórkowych marki SonyEricsson i Ericsson oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.

Moderator: Moderatorzy

 #603962  autor: tamek141
 28 gru 2012, 14:40
Witam, chcę korzystać z gg w owym telefonie lecz gdy chce sciągnąć GG widze napis ze GG jest dla telefonów z poprawnymi ustawieniami ..WAP.. Jak ustawić internet w tym telefonie ??
Ostatnio zmieniony 08 sty 2013, 22:15 przez tamek141, łącznie zmieniany 1 raz.

 #603967  autor: pipawolowa
 28 gru 2012, 14:58
W zakładce łacznosc wejdz w ustaw internetowe potem ustawienia Java wybierz profil w której sieci jestes

"Fantazja jest ważniejsza od wiedzy." A Einstein

 #603969  autor: tamek141
 28 gru 2012, 15:03
W opcji Ustaw. Internetowe mam tylko Łącz używając i Zezwól na poł lokalne . ???

 #603979  autor: user_delete34
 28 gru 2012, 15:37
W "Łącz używając" wybierz profil WAP. Jeśli go nie masz, to wejdź na stronę operatora, znajdź coś takiego jak Konfiguracja telefonu i wyślij ustawienia na telefon.

 #604050  autor: tamek141
 28 gru 2012, 21:34
Wysyłałem, zainstalowałem i nic. Zamiast WAP mam INTERNET w łącz używając ;/

 #604058  autor: user_delete34
 28 gru 2012, 21:57
W takim razie, jeśli jest tam opcja ręcznego dodania punktu dostępu to taką wybierz. Ustawienia powinny być na stronie operatora. Zawsze jest też Wuj Google.
Coś mi się wydaję, że w soniaczach to było jakoś dziwnie, trzeba było wybrać profil, dalej w tym profilu jeszcze raz dopiero punkt dostępu.

 #604071  autor: tamek141
 28 gru 2012, 23:01
Mam tam własne ustawienia GPRS, na stronie operatora cieżko znaleźć
1. Wejdź w MENU i wybierz USTAWIENIA.
2. Przejdź do ŁĄCZNOŚĆ przesuwając joystick w lewo.
3. Wybierz TRANSMISJA DANYCH, a następnie KONTA DANYCH.
4. Wybierz NOWE KONTO.
5. Jako TYP KONTA wybierz TRANSMISJA PS.
6. W polu NOWE KONTO wpisz Internet GPRS i naciśnij KONTYN.
7. Przejdź do zakładki NOWA TRANSM. PS
8. Uzupełnij pole APN wpisując internet
9. Uzupełnij pole NAZWA UŻYTKOWN. wpisując internet
10. Uzupełnij pole HASŁO wpisując internet
11. Wybierz ZAPISZ, a następnie EDYTUJ.
12. Wejdź do ZEZWÓL NA POŁĄCZ. i zaznacz TYLKO TRANS. PS.
13. Wejdź do ADRES DNS i wpisz 194.204.159.001
14. Wejdź do UWIERZYTELNIANIE i zaznacz PAP.
15. Wróć do ŁĄCZNOŚĆ, a następnie przejdź do USTAW. INTERNETOW.
16. Po wejściu w PROFILE INTERNETOW. wybierz NOWY PROFIL.
17. Wpisz nazwę Internet GPRS
18. Wybierz ŁĄCZ, UŻYWAJĄC i ustaw Internet GPRS, a następnie naciśnij ZAPISZ.
19. Zaznacz Internet GPRS, naciśnij WIĘCEJ i wybierz ZAAWANSOWANE.
20. Naciśnij ZMIEŃ STR. GŁÓWNĄ.
21. W polu NAZWA wpisz Orange World
22. W polu ADRES wpisz http://www.orange.pl i naciśnij ZAPISZ.
23. Wróć do PROFILE INTERNETOW., zaznacz Internet GPRS i naciśnij WYBIERZ.

wg. tego ustawiałem i nic ;/

 #604077  autor: user_delete34
 28 gru 2012, 23:27
Kod: Zaznacz cały
WAP GPRS
Nazwa konfiguracji: WAP Orange GPRS
Nośnik danych: GPRS
APN (punkt dostępu): wap
Nazwa użytkownika: wap
Hasło: wap
Uwierzytelnianie: normalne
Serwer (strona główna): http://mobile.orange.pl
Adres bramki IP: 192.168.6.102
Port IP: 9201 

UWAGA: w przypadku telefonów obsługujących protokół TCP/IP (wymagających podania adresu serwera Proxy i numeru portu Proxy) zamiast ustawień Adresu bramki IP i Portu IP należy zastosować następujące parametry:
Adres serwera Proxy: 192.168.6.102
Port Proxy: 8080
3 kliknięcia od strony głównej to taki problem? Leń.
Nie wiem jak z rozliczaniem WAPu w pakiecie danych, którego używasz.

 #604106  autor: tamek141
 29 gru 2012, 00:46
Ok, juz mam ustawienia neta. Tylko teraz gdy chce pobrac ggplus wyswietla sie "operacja nie powiodla sie" ? Wiecie moze ocb ??

 #604132  autor: user_delete34
 29 gru 2012, 09:50
Ogarnij się. Chcesz ustawienia internetu, nie mówisz o jakiego opa chodzi, tylko wybierasz Orange i pod niego konfigurujesz telefon, teraz mówisz o GG brandowanym pod Plusa, zapewne ściąganym z jego strony. W Orange pobierasz rzeczy ze strony Orange, w Plusie ze strony Plusa i nie inaczej - oczywiście o brandowanych mówię. Jak chcesz GG to pobierz sobie czyste, ze strony samego GG.
W jakiej sieci masz kartę?

 #604156  autor: tamek141
 29 gru 2012, 12:11
Ustawienia były zmieniane w niektórych punktach z orange na plus. Ale ściągnąłem w telefonie i juz są dobre. Gg chce sciągnąć z siesci operatora czyli Plus, ale nmg bo wyskakuje Operacja sie nie powiodłs.

 #604162  autor: user_delete34
 29 gru 2012, 12:26
OK, to takie podstawy: konto aktywne, jest na nim kasa/aktywny pakiet internetowy i masz włączone GPRS (*101# żeby sprawdzić)? Siłę sygnału masz dobrą i nie pokazuje się "Tylko alarmowe" a nazwa sieci, np Plus? ;) Momentalnie występuje to "Operacja się nie powiodła", czy też telefon połączy się (w soniaczach to chyba taka ikonka aby kula ziemska) i dopiero podczas wczytywania strony wyskakuje komunikat? Podczas łączenia się z inną stroną - np google.pl - też masz taki komunikat? Pamięci w telefonie nie brakuje? Na pewno dobrze ustawiłeś punkty dostępu?
Możliwe, że po prostu w tej chwili coś jest nie tak ze stroną Plusa itp.

 #604587  autor: tamek141
 30 gru 2012, 17:36
No ustawienia gprs mam z powyższych ustawień ale sciągnąłem ustawienia w fonie i mam WAP-GPRS czyli takie jakie powinny być. Mam kase na koncie. Pakietu nie wykupuje bo nie wiem czy gg bedzie ciągneło z pakietu czy wraz pieniądze z konta. Strona normalnie sie ładuje a komunikat wyskakuje jak biore "POBIERZ" ggplus. CZytałem że może chodzić o Jave że już nie jest do końca sprawna i trzeba wgrać aktualizacje.

 #604588  autor: pipawolowa
 30 gru 2012, 17:51
Powinny byc Internet gprs z apn INTERNET dla plusa orange i play. pamietaj o ustawieniu dla javy profilu z danymi pakietowymi

"Fantazja jest ważniejsza od wiedzy." A Einstein

 #604647  autor: user_delete34
 30 gru 2012, 21:37
tamek141 pisze:komunikat wyskakuje jak biore "POBIERZ" ggplus
Tak jest jak już wejdziesz na stronę Plusa (czy gdzie to tam jest) czy też to "Pobierz" to wiadomość usług (chyba tak się to zwie)?
Co Java Ci się skończyła? :P Niewykluczony problem z softem. Może też telefon nie chce zaakceptować wersji z lub bez certyfikatu - wtedy wybierz przeciwną.
Ciężko trochę pomóc kiedy (IMHO) niezbyt dokładnie to tłumaczysz a ja nie widzę telefonu.
Przy okazji przypomnę o niezłych kosztach WAPu... ale jak chcesz.