DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
 #598304  autor: zdzislaw
 30 lis 2012, 16:30
Witam,

ja wiem, ze wielu z nas dostaje rozne dziwne sms-y, ktore zachecaja do "wydania" naszych pieniedzy, lecz takiego sms-a dostalem pierwszy raz
sms z nr 883213xyz
"Czesc Zdzislaw - obejrzyj sobie zdjecia na pobierzfoty.pl i daj znac co sadzisz. Kod dostepu Zdzislaw1242"

strona pobierzfoty.pl zarejestrowana 2012.11.27 przez osobe prywatna pewnie tylko na uzytek tego walka. Na stronie wlasciwie nic poza polem na wprowadzenie kodu z sms-a (zreszta mozna wprowadzic dowolny kod:) ). po wpisaniu czegokolwiek perfidnie maskuje ramke zewnetrzna z serwisu plv3wo.lp.akazoo.pl z prosba o wprowadzenie nr telefonu bez jakichkolwiek informacji ze toto cokolwiek bedzie kosztowac,...
plv3wo.lp.akazoo.pl zas, to serwis: "Serwis Akazoo jest usługą subskrypcyjną prowadzoną przez Mobile Dialogue. Po wprowadze..." bla bla bla za ~~ 5 pln dziennie.

i nic w tym nie byloby dziwnego (walek jak kazdy inny) gdyby nie to , ze w tresci sms widnieje moje imie - gdyby to automat losowy wysylal sms-y to w jaki sposob polaczyl by poprawne imie z nr??
Wyprzedzajac - moj nr tel nie widnieje nigdzie w dostepnych miejscach w internecie, nie podawalem go zadnej firmie krzak, czyzby wyciek danych z jakiegos duzego serwisu...??
Ciekawy jestem czy to powszechne "zjawisko"

Z.

 #598424  autor: Vieslav
 01 gru 2012, 12:38
zdzislaw pisze:moj nr tel nie widnieje nigdzie w dostepnych miejscach w internecie, nie podawalem go zadnej firmie krzak,
Jesteś pewien? Nawet podając numer telefonu np. firmie kurierskiej wyrażasz zgodę na "udostępnianie danych podmiotom współpracującym" (czyli firmom "krzak"). Dlatego zawsze trzeba dokładnie czytać co się zaznacza.

 #598518  autor: dylanpl
 02 gru 2012, 00:09
Przed chwilą otrzymałem wiadomość o takiej samej treści i niczym nie różniło by się to od zwyczajnego spamu gdyby nie to, że w smsie jest moje imię. Nr tel. nadawcy to 883213945 Bardzo podejrzana sprawa.

 #598536  autor: ms93
 02 gru 2012, 10:39
A może wysyłaliście SMSy na jakiś konkurs, gdzie się podaje imię? Chyba w RMFie tak było, że trzeba było je wpisać w treści.

 #598539  autor: lzur
 02 gru 2012, 11:37
A może tak jak istnieją strony gdzie jest formularz typu "poleć znajomemu" gdzie wpisuje się jego email to na jakiejś stronie jest formularz tego typu gdzie wpisuje się telefon i imię znajomego ? No i ktoś Wam polecił tą stronę.

 #598546  autor: zdzislaw
 02 gru 2012, 12:23
Vieslav pisze:
zdzislaw pisze:moj nr tel nie widnieje nigdzie w dostepnych miejscach w internecie, nie podawalem go zadnej firmie krzak,
Jesteś pewien? (...) trzeba dokładnie czytać co się zaznacza.
jestem pewien, do celow "krzakowych" mam "tymczasowy" nr tel., ten jest tylko w bankach, u operatora telekomunikacyjnego, ubezpieczyciela, US, ZUS i u pracodawcy :-)
dylanpl pisze:Przed chwilą otrzymałem wiadomość o takiej samej treści
a juz myslelem ze ten caly walek tylko dla mnie zostal przygotowany :D
ms93 pisze:A może wysyłaliście SMSy na jakiś konkurs, gdzie się podaje imię? Chyba w RMFie
z tego nr tel NIGDY nie wysylalem zadnych sms-ow konkursowych, aufdiotele itp.
lzur pisze:A może tak jak istnieją strony gdzie jest formularz (...) gdzie wpisuje się telefon i imię znajomego ? No i ktoś Wam polecił tą stronę.
a po co ktos mialby to robic? przeciez to walek na odleglosc, no chyba ze to ktos kto mnie lubi ujemnie :-). Pozyskiwanie nr tel w ten sposob do tego walku byloby malo skuteczne.

Z.

 #598695  autor: Sharly
 03 gru 2012, 12:13
#up

tu nie chodzi o zablokowanie tego typu sms,tylko o fakt,że facet dostał tego typu spam z jego własnym imieniem.

#top
jeszcze chwila a ludzie będą podszywać się pod ZUS i wysyłać nasze numery pesel z informacją ' prosimy potwierdzić nr pesel wysyłając "TAK" na nr . XXXXX '


Wracając do znaku zapytania w tej sytuacji. Mało która osoba w firmie kur. naraża się na tego typu zachowanie i przeciąganie struny. W branży jeden mail = 3 zł. Numer tel = 10 zł.
Wystarczy,że firma która posiada powierzchowne dane takie jak imię+nazwisko i mail podsuwa Ci przez stronę www. regulamin który rzadko sie czyta( czytałeś regulamin przy podejmowaniu próby rejestracji na naszym portalu? ) i masz tego typu wiadomości zapewnione dopóki dopóty nie zablokujesz tego typu połączeń u swojego operatora.

Sytuacja jest o tyle trędowata moralnie, że ciężko oskarżać spółki akcyjne o sprzedawanie danych klientów czy Ciebie o to,że nie pamiętasz rejestracji przy które podawałeś nadane przez rodziców imię. Podejrzewam,że gdyby firma zadzwoniła do Ciebie i dała jasno i rzeczownie znać o tym,że dzieki takiej rejestracji wygrałeś sumę X - przypomniałbys sobie,że rzeczywiście - gdzieś,kiedyś podawałem swoje danę.

Nie potrafie gdybać ale strony czy całe portale gdzie dla własnego interesu trzeba podać realne dane(np. LOCKERZ) raczej nie maczają swoich dłoni w tego typu biznesie,bo po co narażać się na ciężkie umysły klientów(bo i tacy sie zdarzają patrz. Ty czy Ja).

Bez odrobiny hipokryzji - swiat nie potrafilby istniec

 #598703  autor: Blank
 03 gru 2012, 12:54
Sharly, wiem, że nie w takim celu został założony ten temat, ale to nie zmienia faktu, że takie nadużycie / próba oszustwa powinna zostać zgłoszona operatorowi, aby przestrzec innych przed manipulacją...

Polecam: Zestawienie ofert 3w1 i no limit na kartę | Zestawienie ofert No Limit na abonament

 #598715  autor: Sharly
 03 gru 2012, 13:39
jasne,zgadzam się z Tobą.
ale obydwoje wiemy,że jeden zakupiony starter = 5 zł. zablokowanie karty = kolejny starter i kolejne 2 tygodnie naciągania :)

Bez odrobiny hipokryzji - swiat nie potrafilby istniec

 #598718  autor: PalonyLolek
 03 gru 2012, 14:20
zdzislaw, jeśli podasz mi ten numer to sprawdzę czy go już zablokowali, jeśli nie to zgłoszę blokadę na niego i dowiemy się jak często ten gagatek wysyła tego typu smsy, myślę że też o wiele więcej :mrgreen:

 #598765  autor: PalonyLolek
 03 gru 2012, 17:31
divhashmorex, nie zauważyłem, dzięki.

Sprawdziłem, prepaid oczywiście niezarejestrowany, zwykły starter za 5zł, wykupione nielimitowane smsy do wszystkich. Kolejny automat, potrafi wysyłać sms co minutę, chyba wszystkie lecą poza Play. No cóż, zgłosiłem w odpowiednie miejsce, poza tym procederu zaprzestał wczoraj w nocy, nie wiem czy szykuję się na noc dzisiejszą, wczoraj skończył prawie o 1.00 wysyłać wiadomości...

 #598926  autor: symbolika
 04 gru 2012, 17:27
Hey przed chwilą dostałam wiadomość o treści takiej jak Zdzisław podawał tylko ze swoim imieniem (tak tutaj trafiłam :? ) . Nr z play: 792925497... możecie go sprawdzić/zablokować jakoś?

 #598944  autor: kincho2
 04 gru 2012, 18:55
Witam!
Dziś otrzymałem takiego samego smsa z moim imieniem i kodem dostępu. z numeru 726803389. W moim przypadku ten sms jest zgrupowany w jedną konwersacje z wiadomościami sieciowymi z heyah. Powyżej same: "heyah poleca", "podwójne doładowanie itp". Mało tego, wcześniej także z nieznanego numeru dostałem wiadomość "Co u Ciebie - Agnieszka H.". Nie byłoby w tym nic dziwnego, ze ten sms też jest zgrupowany w jedną "konwersację" z siecia heyah, a ja w kontaktach mam Agnieszkę H! NIestety nie pamiętam jaki to był nr. Teraz widnieje tylko 726803389, gdy dostaje wiadomość z sieci to widnieje HEYAH. Dziwne to jest.

 #598951  autor: aduska
 04 gru 2012, 19:40
symbolika pisze:Hey przed chwilą dostałam wiadomość o treści takiej jak Zdzisław podawał tylko ze swoim imieniem (tak tutaj trafiłam :? ) . Nr z play: 792925497... możecie go sprawdzić/zablokować jakoś?

ja przed chwila tez dostałam eska z tego nr telefonu co użytkowniczka "Symbolika" i tez mnie zdziwiło ze ktos zna moje imie
 #598971  autor: zdzislaw
 04 gru 2012, 21:40
zdzislaw pisze: Ciekawy jestem czy to powszechne "zjawisko"
No to widac, ze cos ewidentnie wycieklo lub zostalo wyniesione:)

Nie dziwilo by mnie, gdyby to byla akcja jakiejs firmy oferujacej sms-premiowe zabawy, ktora kupila sobie baze numerow, lecz...

to jest prymitywny walek jakiegos goscia, ktory:
- zalozyl sobie konto (pewnie partnerskie) w serwisie akazoo.pl, nastepnie
- posklecal prymitywna strone pod adresem pobierzfoty.pl gdzie pod pretekstem pobrania zdjec rzekomo przeslanych przez kogos kogo znamy (a najpewniej on nas zna albowiem ma nasz nr) , "ukryl" formularz wysylajacy dane do akazoo.pl, ktory to kasuje od uzytkownika po 5-ku (chyba co 3 dni do usr.. smierci) a prowizja leci do "goscia".
- "skombinowal" baze numerow tel. wraz z imionami (minimalnie)
- zakupil startery playa (obecnie 792925497 jak wskazuje symbolika) na ktorych wlaczyl darnowe sms-y
- sle korzystajac z bazy sms-y ""Czesc <imie> - obejrzyj sobie zdjecia na pobierzfoty.pl i daj znac co sadzisz. Kod dostepu <imie>1242"

mnie tylko ciekawi skad dzieciak "wydobyl" baze nr-ow - moze z miejsca gdzie pracuje (telekom??), no bo chyba nie z banku :), oraz ... ile osob zdola sie na taki walek nabrac - czy to warte zachodu.

Z.

 #598999  autor: Pijo
 04 gru 2012, 23:43
Przed sekundą również dostałem takiego smsa jak powyżej z numeru 792925497 i w treści jest moje imię. To jest gruba sprawa. Ktoś musial dorwać czyjąś bazę - albo od operatora albo od banku.

 #599004  autor: makafaka
 05 gru 2012, 00:16
Również dostałem takiego sms z imieniem z numeru 792925497

Ciekawe jestem skąd pobiera nasze numery, może zobaczmy co nas łączy, wtedy bedziemy mogli określić źródło,

Miejsca w których podawałem numery :

Mbank
AliorSync
21Diamonds
Grupon

 #599017  autor: Mike29
 05 gru 2012, 02:22
Witam,
Również dostałem z numeru 792925497 smsa z moim imieniem.

Miejsca, gdzie podawałem tel i dane personalne:
Mbank
Groupon
Citeam

+ Różnej maści internetowe sklepy komputerowe, z odzieżą itp


Wg. mnie ewidentny wałek i ta osoba na pewno nie jest przypadkowa. Na 100% ktoś musiał "leaknąć" dane klientów któregoś z banku lub jakiegoś sklepu internetowego lub serwisu typu groupon. Pytanie, czy ktokolwiek to namierzy i dojdzie do sprawcy...? Jak dla mnie sprawa jest poważna, bo owszem dostajemy smsy tylko z naszym imieniem, ale jeśli ten ktoś zna nasze imię tzn, że ma również nazwisko i kto wie jakie jeszcze dane.