DAJ CYNK
  • Uwagi dotyczące serwisu - propozycje zmian, zauważone błędy, itp. Także komunikaty administratorów forum.
Uwagi dotyczące serwisu - propozycje zmian, zauważone błędy, itp. Także komunikaty administratorów forum.

Moderator: Moderatorzy

 #596210  autor: drcox
 19 lis 2012, 15:01
A ja ostatnio właściwie przestałem zwracać uwagę na odpychający wygląd Telepolis i zupełnie przestało mi to przeszkadzać - bo czytam newsy głównie przez RSS (Nextgen Readera na Windows Phone i gReader na ICS w tablecie - i tak wszystko przechodzi przez Instantpaper, Readbility, czy co sobie tam wybierzesz i jest dostępne w przystępnej, przystosowanej do czytania i pozbawionej reklam formie).

 #596212  autor: user_delete19
 19 lis 2012, 15:33
drcox pisze:bo czytam newsy głównie przez RSS (Nextgen Readera na Windows Phone i gReader na ICS w tablecie - i tak wszystko przechodzi przez Instantpaper, Readbility, czy co sobie tam wybierzesz i jest dostępne w przystępnej, przystosowanej do czytania i pozbawionej reklam formie).
Ale tu głownie chodzi o silnik forum (IMHO) gdzie coś takiego jak możliwość obserwacji bądź nie danego wątku/forum/kategori zwyczajnie nie istnieje :/ szczególik, ale szalenie upierdliwy..

 #596239  autor: Sharly
 19 lis 2012, 18:16
divhashmorex pisze:Andrzej24, akurat moim zdaniem jakieś tam bajery, które tylko obciążają komputer i łącze to telepolis posiada w postaci chociażby uciążliwych i wprowadzających w błąd reklam.

Sharly, akurat nie pamiętam, aby ktoś dawał propozycję telepolis opartego na flashu, więc wiesz.
Wiem tyle,że to była przenośnia ale akurat nie pamiętam .

you made my day

Bez odrobiny hipokryzji - swiat nie potrafilby istniec

 #596260  autor: Mila89
 19 lis 2012, 20:18
WitekT pisze:Jak macie wolne kilkadziesiąt tysięcy złotych, to się z nami podzielcie...
Witku nie wiem skad te kilkadziesiat zl wziales ale np modernizacja samego forum np na VBulettin to jest koszt ok 1000zł(przekladajac z $ na zl) mysle ze na poczatek mogloby starczyc co do zmiany pozostalych czesci serwisu... tutaj powiem ze bylbym sceptyczny, osobiscie bardzo sie przyzwyczailem do obecnego wygladu i wg mnie jest bardzo dobry co prawda brakuje takich rzeczy jak np na mgsm.pl czyli sortowanie telefonow wg wybranych parametrow ale reszta wg mnie prezentuje sie dobrze :)
Jest przejrzyscie latwo mozna wyszukac potrzebne informacje wiec co tutaj chcecie zmieniac???

14 lipca wyłaczyłem AdBlocka-


Nokia 33310--> Mitsubishi Trium :P --> Nokia 3310--> SE K300i-->SE K700i-->Samsung L760-->LG KU990--> Nokia e72--> Samsung Galaxy SII--> Sony Z3c--> Xperia XZ--> LG G6

 #596942  autor: WitekT
 23 lis 2012, 14:13
No więc uwierz, że to kilkadziesiąt tys. zł. A sama zmiana forum to nie jest prosta sprawa, bo jest ono dość mocno spięte z komentarzami w serwisie.

Ale już naprawdę niedługo...

 #597497  autor: paker
 26 lis 2012, 13:57
A mi się podoba, fakt stylistyka jest trochę z PRL-u, ale w każdym większym mieście są bary nawiązujące do odległych czasów :)
___________________________
Twoja strona osiągnie apogeum

 #597575  autor: Edmund
 26 lis 2012, 20:24
Powiem jako okazyjny webmaster - przejście na autorski system CMS spięty z Invision Power Board w przypadku strony której baza danych zajmowała 0,5GB kosztowało 10 tys zł. Poza tym było dodane wyszukiwanie pełnotekstowe i indeksowanie bazy za pomocą Sphinx'a (co znacznie odciążyło MySQL), oraz stworzenie nowej szaty graficznej.
Tak więc rozsądnym jest mówienie że to będzie kosztować kilkanaście tys. zł.

Wszechobecnemu analfabetyzmowi, braku poszanowania dla języka ojczystego i braku czytania ze zrozumieniem mówię nie!

Orange: Nowe GO
Play: Fresh, stare Lubię to!
Plus na Kartę
Net: OFnK, Aero2

 #597681  autor: Sirmark
 27 lis 2012, 14:12
Edmund pisze:Tak więc rozsądnym jest mówienie że to będzie kosztować kilkanaście tys. zł.
Naprawdę nie ma sensu taka dyskusja na temat kosztów zmiany serwisu, bez wiedzy na temat tego, co my tu właściwie mamy i ile trzeba zrobic. To może się tylko wydać, że to jest prosta strona.
Musicie przyjąć (albo i nie ;) ), że to jest zdecydowanie więcej niż kilknaście kzl.
Tylko nie mówcie, że można w takim razie taniej, bo próba zlecenia zmian
u programisty jednego czy drugiego, którzy po godzinach chcieli robić, nie była skuteczna.

--
Masz juz 18 lat? Oddaj Krew

 #597689  autor: Mila89
 27 lis 2012, 14:53
Czy dobrze rozumiem ze juz zlozyliscie zlecenie i juz ktos sie NAPRAWDE zajmuje zmiana serwisu? :)

14 lipca wyłaczyłem AdBlocka-


Nokia 33310--> Mitsubishi Trium :P --> Nokia 3310--> SE K300i-->SE K700i-->Samsung L760-->LG KU990--> Nokia e72--> Samsung Galaxy SII--> Sony Z3c--> Xperia XZ--> LG G6

 #597726  autor: Sirmark
 27 lis 2012, 18:32
Mila89 pisze:Czy dobrze rozumiem ze juz zlozyliscie zlecenie i juz ktos sie NAPRAWDE zajmuje zmiana serwisu? :)
Powiedzmy tajemniczo, że robimy ostatnie poprawki. Potem jeszcze trzeba będzie parę testów przeprowadzić, a potem podjąć decyzję, że już można wprowadzić.

--
Masz juz 18 lat? Oddaj Krew

 #597747  autor: Edmund
 27 lis 2012, 19:44
SirmarK, nie chodziło mi o wykłócanie się że to może kosztować taniej niż kilkadziesiąt tys zł. Tylko chciałem niektórych niedowiarków zgasić tym że to może kosztować bardzo duże sumy.

Wszechobecnemu analfabetyzmowi, braku poszanowania dla języka ojczystego i braku czytania ze zrozumieniem mówię nie!

Orange: Nowe GO
Play: Fresh, stare Lubię to!
Plus na Kartę
Net: OFnK, Aero2