DAJ CYNK
  • Uwagi dotyczące serwisu - propozycje zmian, zauważone błędy, itp. Także komunikaty administratorów forum.
Uwagi dotyczące serwisu - propozycje zmian, zauważone błędy, itp. Także komunikaty administratorów forum.

Moderator: Moderatorzy

 #568996  autor: adam3407
 20 lip 2012, 11:28
Jak patrzę na źródło pierwszej lepszej strony telepolis.pl to mnie w żołądku ściska. Ani to transitional, ani strict. Układ oparty na tabelkach. Tragedia. Tak tworzyło się strony w latach 90-tych!

 #569000  autor: butterfly
 20 lip 2012, 11:47
No i? Chyba najważniejsza jest treść... Poza tym sprawa poruszana już na forum.

 #569002  autor: PalonyLolek
 20 lip 2012, 11:50
adam3407, myślę, że Ty byś się sprawdził w tej kwestii najlepiej :mrgreen:

 #569098  autor: WitekT
 20 lip 2012, 18:50
Prace trwają, ale nie są ani proste, ani tanie...
 #569201  autor: code
 21 lip 2012, 08:04
adam3407 pisze:Jak patrzę na źródło pierwszej lepszej strony telepolis.pl to mnie w żołądku ściska. Ani to transitional, ani strict. Układ oparty na tabelkach. Tragedia. Tak tworzyło się strony w latach 90-tych!
Fajny oldschool w XXI wieku. Właśnie dlatego, że nikt już tak nie robi, wszyscy jadą na CSS i wyglądają podobnie.

 #569353  autor: ManiacGSM
 21 lip 2012, 21:02
A ja bym wolał w razie co ,abyście za dużo nie zmieniali. Mialem kiedyś konto na innym forum też o tematyce GSM i taryf ogólnie rzecz biorąc jednej sieci i po odświerzeniu forum wszystko się z***o. Tragedia taka ,że nie było się jak połapać.

PLUSH na Kartę x1. Virgin Mobile x1, Orange FREE x1, PLAY MIX x1.
iP 5s, NOKIA C7, HUAWEI Y5, BB 9810, NOKIA 2610.

 #569355  autor: drcox
 21 lip 2012, 21:11
ManiacGSM pisze:A ja bym wolał w razie co ,abyście za dużo nie zmieniali. Mialem kiedyś konto na innym forum też o tematyce GSM i taryf ogólnie rzecz biorąc jednej sieci i po odświerzeniu forum wszystko się z***o. Tragedia taka ,że nie było się jak połapać.
Forum moim zdaniem może zostać takie jakie jest, phpBB jest bardzo popularne i ten interfejs się przez te lata wrył w głowy ludziom, a wcale nie jest zły. Gdyby tylko była możliwość zmiany koloru na jakiś... mniej kiczowaty oraz gdyby to forum było wysrodkowane, bo przecież to wygląda fatalnie na 1024x768, a co dopiero na panoramach... A co do samego serwisu to oczywiście wygląda jakby go zrobiono w 2000 roku i nie spodziewajcie się w tej płaszczyźnie zmiany, przecież wszyscy stosują adblocka więc kasy nie ma a Witku też musi coś zarobić ;-)

 #569358  autor: Maniiiek
 21 lip 2012, 21:25
adam3407, a mi to pasuje. Mam bardzo słaby komputer i wolny internet. Są strony na które nawet nie wchodzę bo się długo ładują, a jak się załadują to animacje we Flashu się przycinają. Notabene dziwny nick jak na dziewczynkę.

B-brand - unikaj jeśli nie znasz prawdziwego producenta.

 #570151  autor: adam3407
 25 lip 2012, 21:47
@Maniiiek, witryna wykonana zgodnie ze standardami zajmuje mniej miejsca (więc wczytywałaby się szybciej) i jest szybciej obsługiwana przez przeglądarki (więc Twój wolny komputer radziłby sobie z nią szybciej).

@ManiacGSM, wygląd witryny nie musi się zmienić, wystarczy by inaczej wyglądał zapis tego samego. Różnice będą zauważalne, ale na plus, i będą one minimalne - paropikselowe odległości, justowania, ogólnie wszystko przyjemniejsze dla oka.

 #589260  autor: user_delete19
 18 paź 2012, 15:30
adam3407 pisze:@Maniiiek, witryna wykonana zgodnie ze standardami zajmuje mniej miejsca (więc wczytywałaby się szybciej) i jest szybciej obsługiwana przez przeglądarki (więc Twój wolny komputer radziłby sobie z nią szybciej).
+1
dodatkowo nei trzeba by serwować osobno telepolis.pl i m.telepolis.pl tylko odpowiedni arkusz css dla tej samej strony tak, że łatwiej byłoby przeglądać na teleofnie.

To samo z forum - nowe silniki / templatki wspierają różne rozdzielczości wyświetlaczy i zwyczajnie wygladaja dobrze niezależnie od urządzenia (już pomijam sąsiedni wątek tapatalk).

I jeszcze to zajmowanie 1/2 monitora (24") z maciupką czcionką strony głównej... tak, mogę sobie to przerobić usercss i zrobiłem, ale przez to, że layout jest na tabelkach często gęsto robiąc takie zmiany na około ma się ochotę użyć młotka :/

EDIT:
w sumie może mi ktoś wyjaśnić jaki jest sens używania w artykułach "font-size: 10px;" poza denerwowaniem użytkowników?! może na komputerach z 14" monitorem i rozdzielczością 640x480 to może miało jakiś sens, ale to było półtorej dekady temu...

 #589268  autor: UndiscloseD
 18 paź 2012, 15:56
Moim zdaniem również przydałyby się jakieś zmiany kosmetyczne. Ja wszystko rozumiem, że pieniędzy nie ma, bo ludzie blokują reklamy, bo fakt jest taki, że wnerwiają jak cholera, ale myślę, że w niedalekiej przyszłości pomału coś będzie wprowadzane. Zresztą gdzieś już czytałem, że trwają prace nad nowym serwisem, ale właśnie ze względów finansowych przeciąga się to w czasie. Osobiście podoba mi się, np. wasze zdjęcie w tle na FB i gdyby tak wyglądała strona to zapewne cieszyłaby oko. Rozmieszczenie wszystkiego na stronie jest moim zdaniem ok. Brakuje tylko "krągłości" ;)

 #589294  autor: Sirmark
 18 paź 2012, 17:55
Panowie (i panie), jeszcze chwilkę. Nowy serwis jest na ukończeniu. Potem jeszcze tylko szybkie testy trzeba będzie zrobić i będziemy się przełączać.

--
Masz juz 18 lat? Oddaj Krew

 #589299  autor: Rezo
 18 paź 2012, 18:21
Zamiast zmieniać design portalu, lepiej doprowadzić do porządku bazę telefonów, bo wielu modeli, także tych sprzedawanych w Polsce po prostu brakuje.

Jeśli pomogłem kliknij "pomógł" ;)
UnixStorm.org - stabilny hosting WWW

 #589336  autor: Sirmark
 18 paź 2012, 20:40
Rezo pisze:Zamiast zmieniać design portalu, lepiej doprowadzić do porządku bazę telefonów, bo wielu modeli, także tych sprzedawanych w Polsce po prostu brakuje.
Pozwól jednak, że zrobimy to w swojej kolejności. Baza jest cały czas rozbudowywana, ale jak jakiegoś modelu komuś szczególnie brakuje, to zawsze może wysłać info.
Zostanie to w pierwszej kolejności dodane.

Niestety wszystkiego na raz nie jesteśmy wstanie zrobić.

--
Masz juz 18 lat? Oddaj Krew

 #591700  autor: babeo
 28 paź 2012, 18:31
WitekT pisze:Prace trwają, ale nie są ani proste, ani tanie...
Za tę wypowiedź, otrzymuje Pan - pierwszy głuchy telefon edycji 2012 :lol:
SirmarK pisze:Panowie (i panie), jeszcze chwilkę. Nowy serwis jest na ukończeniu. Potem jeszcze tylko szybkie testy trzeba będzie zrobić i będziemy się przełączać.
Prace trwają już chyba ze 6 lat :P więc, aż strach się bać co stworzycie. onet i pclab się schowają :)

 #593077  autor: ganc2
 04 lis 2012, 17:33
babeo pisze:
WitekT pisze:Prace trwają, ale nie są ani proste, ani tanie...
Za tę wypowiedź, otrzymuje Pan - pierwszy głuchy telefon edycji 2012 :lol:
SirmarK pisze:Panowie (i panie), jeszcze chwilkę. Nowy serwis jest na ukończeniu. Potem jeszcze tylko szybkie testy trzeba będzie zrobić i będziemy się przełączać.
Prace trwają już chyba ze 6 lat :P więc, aż strach się bać co stworzycie. onet i pclab się schowają :)
no, rok temu też był na ukończeniu, i dwa lata temu też, nawet zakładałem tematy w tej sprawie

 #596163  autor: WitekT
 19 lis 2012, 09:54
Jak macie wolne kilkadziesiąt tysięcy złotych, to się z nami podzielcie...

 #596171  autor: Andrzej24
 19 lis 2012, 10:36
Czepiacie się szczegółów. Czy to aż takie ważne czy jest na tabelkach czy CSS. Ważne że działa. Serwis głównie ma zawierać treść a nie jakieś tam bajery, które tylko obciążają komputer i łącze. Jak komuś nie pasuje wielkość czcionki to niech sobie powiększy stronę w przeglądarce,

 #596179  autor: Sharly
 19 lis 2012, 11:22
Dlaczego tu jesteśmy ? Bo jak już ktoś wcześniej napisał - jest nam tu wygodnie i mamy to czego szukamy. Więc po cholerę zmieniać coś co dobrze funkcjonuje ? Może to dla Was być mijające się z prawdą ale ktoś kto odwiedzał telepolis dwa lata temu zrobi to w przyszłości gdzie interfejs i forum będą zmienione, poczuje ból w żołądku i stwierdzi,że to pewnie nie to samo. Tacy są ludzie a www żyje własnym życiem,nie oceniajmy książki po okładce!

Aż dziw,że taki temat dostał tyle odpowiedzi.


#
Wyobrażacie sobie telepolis oparte na flash'u ? Tak myślałem ;)
btw. z kolei ja nie jestem w stanie sobie wyobrazić bonda w innym miejscu niż na samej gorze naszego forum.

forum które my tworzymy nie desing!

Bez odrobiny hipokryzji - swiat nie potrafilby istniec

 #596207  autor: Blank
 19 lis 2012, 14:42
Andrzej24, akurat moim zdaniem jakieś tam bajery, które tylko obciążają komputer i łącze to telepolis posiada w postaci chociażby uciążliwych i wprowadzających w błąd reklam.

Sharly, akurat nie pamiętam, aby ktoś dawał propozycję telepolis opartego na flashu, więc wiesz. Strony zajmujące się nową technologią (czy też raczej ich administratorzy) starają się raczej iść w kierunku zgodności ze standardami (pal licho XHTML czy HTML5), ale niektóre strony pozostają w epoce kamienia łupanego.

Mi tam obecny wygląd telepolis nie przeszkadza. Telepolis wyróżnia się w tle konkurencji (tak tak, może to być traktowane dwojako, bo rozpadająca się rudera też wyróżniać się będzie w cywilizowanym świecie) swoim wyglądem, a po za tym "szata graficzna" forum dość dobrze komponuje się z "szatą graficzną" serwisu.
Moim zdaniem to nawet lepiej, że portal nie jest przeładowany graficznie jak co niektóre (no, poza reklamami ofc), ale takie drobnostki jak beznadziejny silnik forum (działa dobrze, ale maluchy też nadal jeżdzą, podczas gdy nowym samochodem można jeździć szybciej, bezpieczniej i wydajniej) czy mobilna wersja strony nadal błaga o aktualizacje (rozszerzenie funkcjonalności, której się nie doczeka) nie wróżą zbyt dobrze na przyszłość.
Mimo wszystko, to nie odstrasza - a raczej wręcz przeciwnie. Niedawno na którymś portalu czytałem o Hostelu, który reklamował się jako najgorszy na świecie i przy zdecydowanie wygórowanych cenach... znajdował dużą ilość nabywców. Z użytkownikami telepolis jest trochę jak z cierpiącymi na syndrom sztokholmski. Telepolis "więzi nas" w XX wieku, a nam (tak, także mi) z tym dobrze ;D

Polecam: Zestawienie ofert 3w1 i no limit na kartę | Zestawienie ofert No Limit na abonament