DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
W tym dziale dyskutujemy o ofertach na ABONAMENT.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
 #578746  autor: Xy
 30 sie 2012, 15:01
Hej.
Moja dziewczyna dostała wczoraj smsa z informacją, że aktualna wysokość rachunku wynosi ~420 złotych, zawsze płaciła kwotę w przedziale 60 - 90 złotych. Z naszych wyliczeń wynika, że pakiet minut (150) nie został wykorzystany. Do mnie wydzwoniła 140 minut. Transferu internetowego zużywa mniej więcej 30 - 40 MB miesięcznie z dostępnych 100 MB (korzysta z Opery Mini).
Co mogło wpłynąć na tak wysoki rachunek? Nie byliśmy za granicą ani przy granicy aby włączył się roaming. Czy za kilka minut korzystania z map mogło naliczyć tak wielki rachunek? Jest jakaś szansa na reklamację i uniknięcie zapłaty tak astronomicznej kwoty?
Na szczęście jeszcze dwa miesiące smyczy w Minus i zmieniamy operatora.

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71

 #578756  autor: user_delete34
 30 sie 2012, 15:24
Xy pisze:Czy za kilka minut korzystania z map mogło naliczyć tak wielki rachunek?
Jeśli używa A-GPS i ma ustawiony APN WAP, to bardzo możliwe, że połączenie było rozliczane poza pakietem. Sprawdź też u niej domyślny punkt dostępu. Ja kiedyś "dzięki" WAPowi straciłem 20 zł (było jeszcze -40 zł na koncie, więc gdybym nie wyrzucił tej karty a używał ją dalej, to byłbym stratny o 60 zł).
Szansa na reklamację? A Ty wiesz dokładnie co chcesz reklamować? :) Najpierw zamów (chyba płatny) szczegółowy rachunek, żeby się dowiedzieć, czemu naliczyli tak dużo.

 #578760  autor: Espi
 30 sie 2012, 15:31
reklamacje można składać na wystawioną fakture, także należy poczekac na wystawienie faktury w ramach której bedzie mozna zwerfikować co spowodowało przekroczenie abonamentu, ewentualnie jeżeli korzystanie z Plus online i bieżace zuzycia to możecie przez stroną internetowa Plusa sprawdzic co na bieżąco powoduje przekroczenie rachunku, w wypadku złozenia reklamacji na czas jej rozpatrywania możecie nie opłacac reklamowanej kwoty, oczywiscie podstawe abonamentu trzeba bedzie opłacic normalnie.

 #578768  autor: markoz7874
 30 sie 2012, 16:04
Ja w takich przypadkach sprawdzam bilingi ale niektorzy pytaja sie wrozki lub na forum ;)

 #578774  autor: Xy
 30 sie 2012, 16:16
Sęk w tym, że na PlusOnLine nie ma bilingów. W pakietach jest "Pakiet wykorzystany" i tyle... Taka sytuacja z rachunkiem pojawiła się po raz pierwszy.

Jeśli używa A-GPS i ma ustawiony APN WAP, to bardzo możliwe, że połączenie było rozliczane poza pakietem
Aha, czyli w Plusie zryczałtowany internet można zwinąć w rulonik i sobie wsadzić? Map Google używała od zawsze i nigdy nie przyszedł taki wielki rachunek. W telefonie nie były zmieniane ustawienia internetowe. Raz przyszła większa kwota za korzystanie z YouTube bo oczywiście Minus każe sobie za wszystko płacić extra.

Markadiusz pisze:Szansa na reklamację? A Ty wiesz dokładnie co chcesz reklamować?
Tak, opłaty zawyżone o co najmniej 320 złotych.

Markadiusz pisze:Najpierw zamów (chyba płatny) szczegółowy rachunek, żeby się dowiedzieć, czemu naliczyli tak dużo.
W poniedziałek pójdziemy do głównego gniazda Plusa w Lublinie.

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71

 #578780  autor: user_delete34
 30 sie 2012, 16:27
Xy, oczywiście, że chodzi o wysokość rachunku, chciałem tylko przypomnieć o sprawdzeniu powodu tego zawyżenia. Skoro masz informację, że pakiet został wykorzystany, to sprawdź jakie połączenia on obejmuje (Internet, czy Internet i WAP). Jeżeli ma androidowca, to czy nie ma włączonych jakichś pierdół/aktualizacji oprogramowania?

 #578787  autor: Espi
 30 sie 2012, 16:32
Biling jest dostepny w plus online na osob posiadajacych elektroniczny obraz faktury, dodatkowo jest usluga Hobol czyli wykaz biezacego zuzycia, reklamowac mozna bedzie dopiero wystawiona fakture, jezeli faktura nie zostala jeszcze wystawiona, pracownicy salonu nic Wam nie pomogą.

 #578790  autor: Xy
 30 sie 2012, 16:33
Ma Samsunga Monte, tam nie ma grama Androida ;-) Czytam na jakimś forum prawników, że zawyżanie rachunków w Plusie to częsta praktyka.
Dziewczyna dzwoniła do jakiegoś Biura Obsługi Klienta ale oczywiście po wybraniu jednej z opcji połączenie zostaje zerwane.
Jej korzystanie z netu w telefonie ogranicza się do Facebooka, NK, Interii i konta bankowego. Tyle...
Ale jeśli ma pakiet internetowy to jakim cudem może przyjść tak wielki rachunek za net? Zakładając, że to opłata za transfer...

A myślałem, że T-Mobile robił mnie w konia zawyżając rachunek o 100 złotych... Po jednym mailu skorygowali kwotę.

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71

 #578793  autor: Espi
 30 sie 2012, 16:36
a ja myślałem że ludzie mają troche oleju w głowie i że takie rzeczy należy sprawdzic na bilingu po wystawionej fakturze a nie gdybac i opierac sie na dziwnych opiniach z forum ;) Nikt z nas nie ma dostepu do Twojego bilingu ,wiec nie odpowie Ci na 100 % na pytanie co spowodowało przekroczenie abonamentu

 #578794  autor: Xy
 30 sie 2012, 16:36
Espi pisze:Biling jest dostepny w plus online na osob posiadajacych elektroniczny obraz faktury, dodatkowo jest usluga Hobol czyli wykaz biezacego zuzycia
Espi pisze:reklamowac mozna bedzie dopiero wystawiona fakture, jezeli faktura nie zostala jeszcze wystawiona, pracownicy salonu nic Wam nie pomogą.

W T-Mobile mam biling, zużycie pakietów i wszystko bez żadnej łaski. Mogę robić z abonamentem co chcę. Włączać, wyłączać usługi, wszystko mam jak na dłoni. Reklamacje także miałem rozpatrywane z dnia na dzień bez czekania na jakieś faktury.
Boże, XVI wiek w tym Polkomtelu... Wytrzymać jakoś dwa miesiące i spadamy jak najdalej od Plusa.

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71

 #578795  autor: Espi
 30 sie 2012, 16:37
Xy pisze:
Espi pisze:Biling jest dostepny w plus online na osob posiadajacych elektroniczny obraz faktury, dodatkowo jest usluga Hobol czyli wykaz biezacego zuzycia
Espi pisze:reklamowac mozna bedzie dopiero wystawiona fakture, jezeli faktura nie zostala jeszcze wystawiona, pracownicy salonu nic Wam nie pomogą.

W T-Mobile mam biling, zużycie pakietów i wszystko bez żadnej łaski. Mogę robić z abonamentem co chcę. Włączać, wyłączać usługi, wszystko mam jak na dłoni. Reklamacje także miałem rozpatrywane z dnia na dzień bez czekania na jakieś faktury.
Boże, XVI wiek w tym Polkomtelu... Wytrzymać jakoś dwa miesiące i spadamy jak najdalej od Plusa.
Pozatym pisałem juz ze bieżace zuzycie mozesz odpalic przez Plus online, ale reklamacje i tak sklada sie na fakture wystawioną dopiero

a Czy my mówimy o T-mobile czy o Plusie ? Po co wiec porównanie które nic nie wnosi ?:)

 #578796  autor: Xy
 30 sie 2012, 16:39
Espi pisze:a ja myślałem że ludzie mają troche oleju w głowie i że takie rzeczy należy sprawdzic na bilingu po wystawionej fakturze a nie gdybac i opierac sie na dziwnych opiniach z forum
Biling będzie dostępny po 10 września, na wcześniejszych nie ma nic podejrzanego. Więc jak mam sprawdzić? Nie mam szklanej kuli. Swoją drogą dziwne by w ciągu 15 dni rachunek urósł do 420 złotych.

[ Dodano: 30 Sierpień 2012, 16:42 ]
Espi pisze:Pozatym pisałem juz ze bieżace zuzycie mozesz odpalic przez Plus online, ale reklamacje i tak sklada sie na fakture wystawioną dopiero
Tak, pisze, że pakiety są wykorzystane. A to jest fizycznie niemożliwe. Wykorzystała 140 minut do mnie i najwyżej 3 do siostry. Czyli najmarniej jest (powinno być) około 7 do wykorzystania. Skoro podczas intensywnego korzystania z netu zjada jej do 30 MB danych to czemu teraz całe 100 poszło się rypać?

[ Dodano: 30 Sierpień 2012, 16:43 ]
Espi pisze:a Czy my mówimy o T-mobile czy o Plusie ? Po co wiec porównanie które nic nie wnosi ?:)
Wnosi, że Plus jest do d... ;-)

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71

 #578805  autor: Espi
 30 sie 2012, 16:55
JEst czy nie jest, samo sie nic z siebie nie bierze, obstawiam ,że nabiliście sobie rachunek na transmisji danych, ale to przekonacie sie na bilingu, jak zlozysz reklamacje ewentualnie potem na to, to pamietaj , ze mozesz na czas jej rozpatrywania nie placic kwoty reklamowanej.

 #578816  autor: Xy
 30 sie 2012, 17:24
Oczywiście, że nic się samo z siebie nie bierze. Dziewczyna zadzwoniła do biura obsługi klienta (oczywiście płatnego, ale w Plusie to nie dziwota :-D) i dowiedziała się, że opłaty pochodzą z transferu internetowego. Jest to niemożliwe aby w takim Samsungu wykorzystać pakiet danych. Z netu dziewczyna korzysta w komputerze, a w telefonie sporadycznie i jak napisałem ~30 MB miesięcznie. Oczywiście reklamacja zostanie złożona bo nie mamy zamiaru płacić takiej sumy.

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71

 #578819  autor: Espi
 30 sie 2012, 17:37
Na przyszłośc dla pewności korzystaj z licznika transferu przy korzystaniu z nawigacji i map ;)

 #578820  autor: Xy
 30 sie 2012, 17:42
Espi pisze:Na przyszłośc dla pewności korzystaj z licznika transferu przy korzystaniu z nawigacji i map
W Monte chyba nie ma licznika transferu. Doinstalować też nie można.
BTW. W Plusie mimo posiadania pakietu internetowego za korzystanie z Map Google płaci się dodatkowo? Bo, że za YouTube zdzierają odrębnie kasę to już wiem... :?

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71

 #578821  autor: Espi
 30 sie 2012, 17:52
Pakiet internetowy rozlicza transmisje wap oraz internet gprs, youtube masz domyslnie ustawiony na transmisje wideo, takze wystarczy zmienic apn na to i tez bedziesz mial youtube swoj w pakiecie ;) z tego co sie orientuje mapy powinienes miec w ramach transmisji wap gprs takze w pakiecie, natomiast zasadnicza kwestia jest taka jaki transfer korzystnaie z tych map Ci to wygenerowalo, co napewno biling wykarze.

 #578822  autor: Adamrdf
 30 sie 2012, 17:53
Xy ja miałem taką sytuację z plusem, gdy chciałem wejść na internet na strone plus.pl to strona sie nawet nie włączyła i po 5 sekundach znikło 21zł cała kasa z konta. Musiałem zadzwonić do bok i sie kłócić z babką bo wmawiała mi że tyle to kosztuje, a ja sie pytałem co? Jeżeli nawet strona sie nie wyświetliła! I tak po 10 min. powiedziała że sprawdzą i po 2 tygodnich oddali. Teraz jestem w play i wszystkie bilingi mam za darmo. Xy powiem Ci jedno za przeproszeniem spieprzaj z tej sieci jak najszybciej!
A plus to oszukiwał i oszukiwać będzie bo to złodzieje. Wystarczy wpisać w google. Xy ciesz sie że tylko 420zł :)

 #578823  autor: Espi
 30 sie 2012, 18:00
JA słyszałem ze kazda siec oszukuje podobno :) to czy strona sie otworzyla czy tez nie to nie znaczy ze telefon nie generowal Ci transferu danych z serwera, troche wiecej wiedzy, a mniej obrzucania błotem na operatorów ;) to że reklamacja Ci zwróciła to nie znacyz, że została pozytywnie rozpatrzona,wieszkosc reklamacji o pare złotych jest zwracane, o takie kwoty szkoda w wiekszosc zachodu zeby sprawdzac bilingi i transefery z serwerów :)

 #578833  autor: user_delete34
 30 sie 2012, 18:22
Adamrdf, już tak nie radź mu uciekać, bo wszędzie oszukują. :) Mi Plus w sumie "zakosił" ~240 zł ale zawsze* wystarczał 1 telefon do BOKu i bez większego wyjaśniania wszystko od razu przywracali, płaciłem tylko za to połączenie (*wyjątek opisałem na poprzedniej stronie). Rodzina (wiele kart, w tym abonamenty firmowe) nie miała i nie ma chyba żadnych problemów w tej sieci.
Espi, btw: dziś z rana nie mogłem otworzyć żadnej strony (standardowa przeglądarka i Opera Mini) - brak odebranych pakietów (0 KB) a wysyłane były. Restart telefonu nie pomógł, podobnie ponowne łączenie. To jego wina, czy sieci?