DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonów komórkowych marki BlackBerry oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonów komórkowych marki BlackBerry oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.

Moderator: Moderatorzy

 #574353  autor: ciekawy
 11 sie 2012, 21:44
jak to jest z opłatą za korzystanie z BlackBerry ?

trzeba koniecznie wykupić jakiś pakiet dedykowany BlackBerry bo na innym nie będzie działał ? czy można korzystać z takiego pakietu netowego z jakiego korzystają telefony z Androidem ?

 #574364  autor: tolor
 11 sie 2012, 22:14
Pakiet o którym piszesz w skrócie nazywa się Bis, możesz go wykupić, możesz z BB korzystać bez Bisa, jednak wówczas nie będziesz korzystał ze wszystkich funkcji termianala (zwłaszcza internetowych). Wpisz w google Blackberry bez Bis to znajdziesz dokładny opis co daje Bis i czego nie można zrobić bez niego.

 #574369  autor: ciekawy
 11 sie 2012, 22:28
dzięki za odopwiedź, przeczytałem tak jak radziłeś i wychodzi jednak na to, że nie opłaca się mieć BlackBerry, już lepiej mieć smartfon z Androidem.

 #574428  autor: NokiaUser
 12 sie 2012, 07:05
Usługa BlackBerry w Play kosztuje 10 zł
Bez włączonej usługi BlackBerry telefon może służyć
jedynie do dzwonienia i pisania SMS-ów (da się to
wszystko ominąć, np. by korzystać z internetu
wystarczy zainstalować inną przeglądarkę).

 #574485  autor: code
 12 sie 2012, 15:47
ciekawy pisze:dzięki za odopwiedź, przeczytałem tak jak radziłeś i wychodzi jednak na to, że nie opłaca się mieć BlackBerry, już lepiej mieć smartfon z Androidem.
Kwestia gustu. Nie ma lepszej maszyny do maili, niż Blackberry.

 #574824  autor: BKX
 14 sie 2012, 00:08
code pisze:
ciekawy pisze:dzięki za odopwiedź, przeczytałem tak jak radziłeś i wychodzi jednak na to, że nie opłaca się mieć BlackBerry, już lepiej mieć smartfon z Androidem.
Kwestia gustu. Nie ma lepszej maszyny do maili, niż Blackberry.
Pojecie względne, do prywatnego odbioru maili android jest dużo lepszy (albo inaczej - w zupełności wystarczający), większy ekran w 99% modeli robi swoje. Jako służbowy telefon doceniam BB za dostęp do skrzynki korporacyjnej, wszystkich kontaktów itd. Prywatnie używam androida i jestem z niego dużo bardziej zadowolony. Tak samo wygodny jest iOS pod tym względem. BB przestało wyznaczać trendy w kwestii maili.

I jak koledzy wyżej wspomnieli, BB bez BIS to jak Android bez pakietu danych, brak tej usługi strasznie ogranicza możliwości.

N5110i/N5510/N6210/SEK500i/N7600/N3300/SEK750i/N6288/N5700/LGKP500/NE71/N5800/Iphone 3G/SamsungWave/NE72/BB8520/HTCDesireHD/BB9810/MotorolaRAZRXT910/SonyXperiaP/HTCOneS/SamsungGalaxySIII/NokiaLumia820/SonyXperiaZ1

 #574873  autor: code
 14 sie 2012, 10:41
BKX pisze:
code pisze:
ciekawy pisze:dzięki za odopwiedź, przeczytałem tak jak radziłeś i wychodzi jednak na to, że nie opłaca się mieć BlackBerry, już lepiej mieć smartfon z Androidem.
Kwestia gustu. Nie ma lepszej maszyny do maili, niż Blackberry.
Pojecie względne, do prywatnego odbioru maili android jest dużo lepszy (albo inaczej - w zupełności wystarczający), większy ekran w 99% modeli robi swoje. Jako służbowy telefon doceniam BB za dostęp do skrzynki korporacyjnej, wszystkich kontaktów itd. Prywatnie używam androida i jestem z niego dużo bardziej zadowolony. Tak samo wygodny jest iOS pod tym względem. BB przestało wyznaczać trendy w kwestii mailii.
iOS jest bardzo niewygodny, jeśli do maila na którego odpowiadasz chcesz dołączyć grafikę, załącznik (np arkusz kalkulacyjny, albo dokument). Nie wspominając o tym, że ma problem z forwardowaniem maili z dużymi załącznikami. Jak jest w tych wypadkach w Androidzie, nie wiem. iOS ma za to niesamowicie wygodną klawiaturę, o wiele lepszą niż w jakimkolwiek Androidzie, ale nic - NIC - nie jest w stanie przebić klawiatury z BlackBerry 9900. Wszelkie próby są z góry skazane na porażkę. nie uwierzę w to, że można twierdzić inaczej, jeśli korzystało się z 9900.

Android, tak jak i iOS średnio ogarnia możliwości Exchange. Czy da się ustawić autoodpowiedź? Da się kategoryzować maile od przełożonych, lub kolorami, jak w Outlooku 2007/10? Czy prześlesz komuś zaproszenie na spotkanie dodając go jako opcjonalnego uczestnika? Czy da się zrobić maila z priorytetem, dodając flagę info o oczekiwanym czasie odpowiedzi? Czy pod kontaktem masz historię komunikacji z danym kontaktem? Można tak jechać bez końca. Sorry - Android i iOS idealnie nadają się na prywatne terminale, lub do mniej profesjonalnej pracy. Nie wspominając, że jak masz komunikację z firmowym Exchange po dedykowanym apn, jak wyjeżdżasz za granicę, tracisz kontakt z pocztą. A blackberry działa. Dodatkowo,mzarówno Android jak i iOS nie umieją pracować na więcej niż jednym apn na raz - sorry ponownie, potrafi to Symbian, Windows Mobile 5 i wyższe, jak i Blackberry.

Każdemu według potrzeb, po prostu.

Z przewagą "większego ekranu" to chyba jakaś legenda miejska, bo jak odpalasz klawiaturę nawet w Note, to linijek z mailem wyświetla się mniej, niż w porównywalnym Blackberry.