DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonów komórkowych marki BlackBerry oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonów komórkowych marki BlackBerry oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.

Moderator: Moderatorzy

 #571156  autor: ucii
 30 lip 2012, 12:03
Witam.

Chciałbym stać się szczęśliwym posiadaczem telefonu BB. Jako iż bedzie to mój pierwszy telefon od w/w producenta chciałbym poznać opinie innych użytkowników oraz poradzić się jaki model wybrać. Do tej pory znalazłem tylko w ofercie Play te słuchawki, czy może w ofercie innych sieci też spotkaliście się z tymi telefonami?

Pozdrawiam Wszystkich

 #571157  autor: PalonyLolek
 30 lip 2012, 12:10
Z tego co pamiętam swego czasu w Plusie też były te telefony.
Może jestem ignorantem, ale dla mnie kupno w Polsce Blackberry to trochę przedsięwzięcie bez sensu...

 #571194  autor: ucii
 30 lip 2012, 13:39
Bez sensu tzn.?? możesz uzasadnić?? Według mnie są to bardzo przyzwoite telefony wyposażone w klawiaturę qwerty co do której zalet już wiele razy się przekonywałem posiadając nokie e61, e61i, e71 i teraz rozważałem pójście w stronę BB...

 #571201  autor: PalonyLolek
 30 lip 2012, 13:47
ucii pisze:Bez sensu tzn.?? możesz uzasadnić??
To jest telefon w naszym kraju dosyć niszowy. Oczywiście wykonanie jest bardzo dobre, dla mnie to takie typowe "biznesówki", ale jakoś nie przyjęły się u nas za bardzo i mam wrażenie, że często po prostu u nas nie wykorzystuje się potencjału tych modeli, choćby dlatego, że pod BB u opów wykupuje się specjalne pakiety itd. to wszystko jest bardziej zagmatwane niż w przypadku wyboru zwykłego smartfona z Androidem, czy tam innym Windowsem...

 #571204  autor: Maniiiek
 30 lip 2012, 14:16
Wszystko zależy czy możesz wykupić BIS czy nie. Jak nie to bez sensu zakup.

B-brand - unikaj jeśli nie znasz prawdziwego producenta.

 #571209  autor: jeslo70113
 30 lip 2012, 14:41
Nie no, bez hec :mrgreen: Do Androida też trzeba dokupić paczkę MB, aby szaleć. Tak samo z BB, w którym potrzebujesz usługi BIS. Cenowo najkorzystniej wychodzi w Play, gdzie masz abo od 40zł z zaszytą usługą BIS i extra 100MB na youtube'y. Sama usługa 10zł. U innych opów to koszt extra 22-25zł. Chyba tylko T-mobile daje BIS za darmo przy przedłużeniu umowy z extra paką MB.

 #571284  autor: ucii
 30 lip 2012, 20:45
Czy BIS jest dostępne w MIX Plusie ??

 #571285  autor: Maniiiek
 30 lip 2012, 20:48
Nie

B-brand - unikaj jeśli nie znasz prawdziwego producenta.

 #571397  autor: ucii
 31 lip 2012, 11:09
ale w abo w plusie już powinno być dostępne BIS?

 #571410  autor: PalonyLolek
 31 lip 2012, 11:43
ucii pisze:ale w abo w plusie już powinno być dostępne BIS?
Skoro proponowali jeszcze jakiś czas temu BB to domyślam się, że tam też musi być dostępne.

 #571414  autor: ucii
 31 lip 2012, 11:54
Tylko zastanawia mnie sytuacja taka że na stronie BB jest informacja że Torch 9810 jest dostępny w plusie, natomiast Pani na infolinii mówi mi że nie mają tego telefonu w ofercie...

 #571416  autor: tolor
 31 lip 2012, 12:08
Po kolei kilka rzeczy trzeba wyjaśnić:
- wszystkie sieci mają usługę BIS, jednakże jest ona zwykle w abonamentach dostępna, dodatkowo do Bisa czasem i tak będziesz musiał skorzystać ze zwykłego ściągania danych, warto więc i tak mieć jakiś mały pakiet internetowy wykupiony.
- bez Bisa da się żyć, jednakże trzeba liczyć się z ograniczeniami w korzystaniu, z łatwością na necie znajdziesz z czego nie skorzystasz
- największymi plusami BB jest bardzo przyjemny system operacyjny, rozwijany od wielu lat i naprawdę dobrze pomyślany oraz świetna klawiatura w różnych odmianach
- największym minusem oprócz Bisa są wysokie ceny wszelkich, nawet najprostszych aplikacji
-co do wyboru modelu to już indywidualny gust, w szczególności warto dopasować klawiaturę terminala do siebie, ja najbardziej lubię Boldy, a klawiatury Curve w ogóle mi nie pasują. Torch to bardzo fajny model, jednak na dzisiejsze czasy trochę ciężkawy, gdybym ja wybierał to mimo słabych baterii decydowałbym między 9900, a 9790, ale jak już napisałem to Ty masz się dobrze czuć z terminalem w ręce. Ps. zwróć jedynie uwagę, aby kupić terminal przystosowany do OS 7, warto!

Ps. każda sieć ma BB w ofercie, większość niestety jedynie w taryfach dla firm, czasem jednak sieci robią akcje i udostępniają BB indywidualnym klientom.

 #571582  autor: jeslo70113
 01 sie 2012, 08:49
BIS w pre-paid jest w Play (10zł) i Orange (25zł). Nie wiem jak w Orange, bo nie mam styku z tą siecią, ale u pozostałych opów BIS można uruchomić także w indywidualnych abonamentach.

 #602442  autor: telepoool
 20 gru 2012, 18:54
Nie wiem czy nie lepiej zainwestować w tel, który jest na Androidzie. Bo ten system rozwija się bardzo szybko i tak na prawdę daje ogromne możliwości. Może lepiej postawić na HTC czy Samsunga w podobnych cenach, zresztą zawsze można poszperać na notanio.pl i wyhaczyć najtańszą opcję jeśli nie zdecydujesz się na konkretną sieć. Chociaż oczywiście backberry jest dobrym tel. tylko typowo biznesowym.