DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonów komórkowych marki SonyEricsson i Ericsson oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonów komórkowych marki SonyEricsson i Ericsson oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.

Moderator: Moderatorzy

 #569387  autor: 10minut
 21 lip 2012, 23:44
Mam już od dawna problem ze złączem USB w k550i...
Kiedy podłącze kabel usb, słuchawki lub ładowarke to nie łączy i muszę poruszać wtyczką żeby załączyło, ale znalazłem sposób niby.. przeczyściłem to złącze nożyczkami osobno każdy pin, potem jeszcze wyczyściłem je dokładnie patyczkami do usu z wacikiem umaczanym w spirytusie i problem ustąpił całkowicie.. ale tylko na 3 dni.. i za każdym razem po 3 dniach muszę robić to samo.. wie ktoś jak załatwić sprawę na stałe?

Wymieniłbym gniazdo na nowe ale ono jest lutowane a ja nie chce nic zepsuć, serwisom nie ufam poza tym pewnie za zmianę policzyliby sobie więcej niż ten telefon jest wart..

 #569398  autor: orson_dzi
 22 lip 2012, 00:01
Telefon pewnie kilkuletnie, a to w SE normalne. Fastport się wyrabia po jakimś czasie i wymiana, to jedyne wyjście.

Lista używanych telefonów nie mieści się w tym polu tekstowym :)

 #569409  autor: sa
 22 lip 2012, 01:12
Nożyczkami?ale z ciebie brutal nic dziwnego że ci szwankuje...nie masz w domu żadnej wody kolońskiej choćby przeterminowanej(o.10-15zł za butelkę na bardzo długo starcza)?albo czegoś podobnego?wacik lub chusteczka higieniczna i wyczyścić styki..kilka minut i efekty są wizualne (styki robią się dużo jaśniejsze)widoczne, do tego słuchawki, ładowarka łapie sygnał od razu..stosowałam tą metodę na moich SE także k550i i zawsze działało(k550i 2,5 roku bezawaryjnego i bezproblemowego użytkowania) a do tego zero innych problemów..polecam spróbować zamiast masakrować styki nożyczkami..A co do wymiany fastporta też dobra opcja na pewno lepsza niż czyszczenie nożyczkami...

 #569416  autor: 10minut
 22 lip 2012, 08:59
No tak ten SE jest z 2008 (jest data pod baterią napisana) ja mam go od ponad roku..
To złącze przydałoby się wymienić, ale to lutowanie to trudna sprawa dla kogoś kto nigdy tego nie robił? Te złącza są tanie na allegro po 3zł.. I jaka lutownica do tego jest potrzebna?

 #569420  autor: Maniiiek
 22 lip 2012, 09:45
sa, napisał, że czyści spirytusem a to lepsze od wody kolońskiej. A tymi nożyczkami nic nie zepsuł. Co go straszysz? Co do lutowania da się zrobić lutownice z zaostrzonego pręta. Trzeba go tylko porządnie rozgrzać. Ale takie lutowanie to już wyższa szkoła jazdy

B-brand - unikaj jeśli nie znasz prawdziwego producenta.

 #569422  autor: 10minut
 22 lip 2012, 09:48
Sam tego raczej nie zrobie.. a w serwisie ile by wzieli za taką robote? Tylko wymiana, złącze kupiłbym sam

 #569435  autor: Maniiiek
 22 lip 2012, 11:30
A to już od serwisu zależy. Znam takie co liczą sobie 20zł a i takie co 50zł chcą. Najlepiej sam idź i zapytaj.

B-brand - unikaj jeśli nie znasz prawdziwego producenta.

 #569457  autor: 10minut
 22 lip 2012, 12:57
Ale w sumie to złącze nie jest uszkodzone chyba tylko szybko się brudzi.. macie na to jakiś sposób?
Teraz wszystko działa git, bo wczoraj czyściłem

 #569459  autor: drcox
 22 lip 2012, 13:02
10minut pisze:Ale w sumie to złącze nie jest uszkodzone chyba tylko szybko się brudzi.. macie na to jakiś sposób?
Nie pasuje mi to trochę, bo ja mam chyba pięcioletniego W200i, złącze jest tak zasyfione, że aż czarne, a wszystko działa. W K660i miałem czyste, ale nie łączyło, było uszkodzone. To jest popularna usterka, serwisy raczej drogo nie liczą, ale weźmy poprawkę że K550i jest już praktycznie nic nie wart.

 #569469  autor: 10minut
 22 lip 2012, 13:28
No właśnie, jak taki serwis będzie chciał 40-50zł? Teraz ten telefon można kupić za 60-70zł.. Sam rok temu dałem za niego 70zł

Ale jak ja to złącze przeczyszczę to wszystko śmiga elegancko :) szkoda że to złącze nie jest odpinane tak jak w k800i :?

 #569470  autor: Maniiiek
 22 lip 2012, 13:37
najlepiej idź do serwisu i zapytaj.

B-brand - unikaj jeśli nie znasz prawdziwego producenta.

 #569497  autor: sa
 22 lip 2012, 16:53
Maniiiek pisze:sa, napisał, że czyści spirytusem a to lepsze od wody kolońskiej. A tymi nożyczkami nic nie zepsuł. Co go straszysz? Co do lutowania da się zrobić lutownice z zaostrzonego pręta. Trzeba go tylko porządnie rozgrzać. Ale takie lutowanie to już wyższa szkoła jazdy
A gdzie ja straszę?pytam się tylko czemu tak brutalnie?W sumie ten k550i z tego samego roku co mój był..ale ja nigdy takich brutalnych metod stosować nie musiałam.Nie wiem czy to czyszczenie spirytusem jest lepsze ,bo w końcu woda kolońska też jest na alkoholu, ale też zależy jakiego spirytusu użył..ten czysty może być jednak dla tych styków nieco za ostry,zbyt żrący no chyba że styki strasznie zjechane są...
Ale wymiana gniazda czemu nie ,może za dużo nie będą chcieli...w końcu może i fon nic nie wart rynkowo,ale i tak sprawny działa lepiej od niejednego nowego co na rynku są..

 #569501  autor: Maniiiek
 22 lip 2012, 17:15
sa pisze:czysty może być jednak dla tych styków nieco za ostry,zbyt żrący no chyba że styki strasznie zjechane są...
Dla mojego gardła nie jest za ostry to i dosyć grube płytki miedziane jakoś to wytrzymają. Cieniutkie złącza na laminacie też spirytusem czyściłem i żadnego problemu nie było. Im czystszy alkohol tym lepiej, jak w zanieczyszczeniach jest jakiś przewodnik to dopiero można sobie sprzęt uwalić więc na takie wynalazki jak woda kolońska, wódka itp. patrzę dosyć krzywo. Inna sprawa, że i tak trzeba wytrzeć i poczekać aż resztki alkoholu wyparują przed uruchomieniem, ot lepiej dmuchać na zimne.
sa pisze:A gdzie ja straszę?pytam się tylko czemu tak brutalnie?W sumie ten k550i z tego samego roku co mój był..ale ja nigdy takich brutalnych metod stosować nie musiałam.
Porównanie bez sensu. Skąd wiesz w jakich jego telefon był warunkach? Czasem jest tak, że rozpuszczalnik na waciku nic nie daje, trzeba najpierw oczyścić gniazdo mechanicznie.

B-brand - unikaj jeśli nie znasz prawdziwego producenta.

 #569515  autor: sa
 22 lip 2012, 18:50
Czyli pijesz 96,5%?gratuluję zdrowia...Wódka akurat od czystego różni się głównie tym że ma w składzie poro więcej wody...co do wody kolońskiej ma 80% alkoholu,ale wytworzonego z olejków eterycznych, ja stosuję to od lat na różnym sprzęcie(łącznie z magnetofonem do głowic) i nigdy nic mi nie padło czyli jest ok.a o tym że od spirytusu dużo tańsze nie ma co wspominać...
Maiiiniek napisał/a:
Porównanie bez sensu. Skąd wiesz w jakich jego telefon był warunkach? Czasem jest tak, że rozpuszczalnik na waciku nic nie daje, trzeba najpierw oczyścić gniazdo mechanicznie.
Fakt ,ale jak ja swój sprzedałam to przedtem dobrze go wyczyściłam tak że lśnił łącznie ze stykami..no ale widać są różni sprzedający...
Mechaniczne?no wacikiem to też jest mechanicznie...:) napisz raczej za użyciem cięższego sprzętu..Ale z drugiej strony nawet bardzo zajechane też da się ręcznie wyczyścić bez użycia innych narzędzi, trzeba tylko trochę czasu i cierpliwości..sprzętem jest tylko teoretycznie szybciej.

 #569517  autor: Maniiiek
 22 lip 2012, 19:02
sa pisze:Mechaniczne?no wacikiem to też jest mechanicznie...:)
Raczej chemiczno-mechaniczne :P
sa pisze:Czyli pijesz 96,5%?gratuluję zdrowia...
Rzadko i w małych ilościach. Częściej płukałem zęba bo z bólu wytrzymać nie mogłem a dentysta był nieobecny tydzień. Spirytus nie jest taki straszny jakim go malują, nawet wykrzywia mniej od Krupniku.
sa pisze:Wódka akurat od czystego różni się głównie tym że ma w składzie poro więcej wody
Czyli przewodnika.
sa pisze:o tym że od spirytusu dużo tańsze nie ma co wspominać...
A tu się nie zgodzę. Kiedyś załatwiłem sobie 5L za 80zł. Oczywiście nie do celów spożywczych, lubię mieć wzrok. Mimo, że i tak prawie ślepy jestem :P

B-brand - unikaj jeśli nie znasz prawdziwego producenta.

 #569607  autor: sa
 23 lip 2012, 01:24
Maniiiek napisał/a:
A tu się nie zgodzę. Kiedyś załatwiłem sobie 5L za 80zł. Oczywiście nie do celów spożywczych, lubię mieć wzrok. Mimo, że i tak prawie ślepy jestem
Ja myślę, bo ten do celów spożywczych to raczej 80za 1 l jak się ma farta i trafi,połówka za 40 schodzi,co najmniej...
No koleżanka kiedyś napiła się ,tak z centymetr na dnie słoika jej reakcja przekonała mnie żeby jednak nie spożywać tego bez wcześniejszego rozcięczenia...a smakowo jest strawny...jak czysta wyborowa 8)
Maniiiek napisał/a:
Częściej płukałem zęba bo z bólu wytrzymać nie mogłem a dentysta był nieobecny tydzień.
Dentosept A lub szałwia,albo jedno i drugie :wink: też działa, kurowałm tak zęba 2,5 m-ca potem dentystka mi go w 3 lawałkach wyjmowała i zdumiona była że tak długo wytrzymałam..Później też miałam podobny przypadek ,idę do dentysty a tam, zabrakło im kasy z kasy chorych czy też NFZ(chyba jeszcze to pierwsze było)i kazali czekać do początku następnego miesiąca,więc poszłam prywatnie ,a tam mi powiedziała że muszę pozbyć się najpierw opuchlizny i ropy inaczej nic z tego i dentosept A z szałwią zadziałał w pełni skutecznie..

 #569620  autor: Maniiiek
 23 lip 2012, 08:24
Cholera... Akurat siedzę w stodole pomiędzy workami z szałwią a przed sobą mam pole tego zielska. I nawet o nim nie pomyślałem :roll: no ale kończmy ten off top bo nas jakiś mod wywali. Jak chcesz na PW odpisz.

B-brand - unikaj jeśli nie znasz prawdziwego producenta.

 #590167  autor: user_delete26
 22 paź 2012, 08:37
Wszystkie te SE z tymi złączami to był złom, miałem K550 i mam jeszcze C901, ten sam problem od tylu lat, 3 miesiące użytku i już wszystko do wymiany, a zaznaczam że nic nadzwyczajnego z nimi nie robiłem. Dopiero w Androidzie poszli po rozum do głowy, i zrobili normalne wejście.

 #590371  autor: sa
 23 paź 2012, 03:35
pietro90 napisał/a:
Dopiero w Androidzie poszli po rozum do głowy, i zrobili normalne wejście.
Nie dopiero, pierwszy ze zwykłych był o ile dobrze pamiętam spiro a potem cedar,a później kolejny szmelc na sagemowej platformie tj mix walkmen txt pro, i txt...Ale xperie to fakt chyba wszystkie od początku miały normalne wejścia(nie wiem jak pierwsze xperie z całej serii)no i o ile się nie mylę vivaz,i vivaz pro też miały normalne wejście na micro-usb i 3,5 jacka... W sumie to od 2010 SE zaczął robić fony z wejściami na microusb i 3,5 jackiem w standardzie..Serce tylko boli że ostatni SE na firmowej platformie był pierwszy i ostatni zarazem (Cedar) :( i nic nowego nie wydali już później na tej platformie z tymi wejściami...