DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
 #561768  autor: plum
 19 cze 2012, 13:54
Przeprazam z góry jeśli dubluje temarty ale mój poprzedni temat znikł niczym kamfora ... Proszę o wyjaśnienie.Podejrzewam,że to za błędnie sformułowany temat...poprawiłem.


Jestem posiadaczem karty prepaid-owej Play Fresh.
Każdy kto wykupi za kwotę 10zł pakiet "Nielimitowane smsy" ma możliwość nielimitowanego wysyłania przez okres 1 miesiąca smsów do wszystkich operatorów w Polsce o każdej porze i dnia itd.

No i się zaczęło.Wysyłałem tych smsów dziesiątki,setki, a wszystko w krótkich okresach czasu.Pisząc jednego smsa nie zmieścicie się Państwo w jednej sztuce określonej na xx liter,a więc było tych smsów coraz więcej.

Niestety pewnego dnia otrzymałem sms od Play informujący o blokadzie połączeń wychodzących z mojego telefonu.
Po interwencji słownej poprzez kontakt z ich www biurem obsługi zostałem odblokowany.
Nie minęło długo - ponowna blokada.
Kilka dni bez telefonu i ponownie byłem wśród żywych.
Niestety nadszedł dzień,że po kolejnym wysłaniu dziesiątek smsów ...po raz kolejny zostałem zablokowany i otrzymałem taką oto odpowiedź z internetowego biura obsługi Play :

Szanowny Panie,
dziękuję za zgłoszenie dotyczące blokady połączeń, które otrzymałam 16 czerwca 2012 roku za pośrednictwem serwisu Play24.

Po dokładnym przeanalizowaniu sytuacji na Pana koncie abonenckim ustaliłam, że nie posiada Pan możliwości wykonywania połączeń, ze względu na nienależyte korzystanie z usługi głosowej.

Nenależyte korzystanie z usługi głosowej - tutaj jakaś kpina bo niestety ale ten telefon służy mi w 5% do dzwonienia,a w 95% do smsowania.Chyba,że smsowanie to właśnie usługa głosowa ?

Wyjaśniam, że reklamowaną blokadę założyliśmy prawidłowo. Zgodnie z Regulaminem świadczenia Usług Telekomunikacyjnych przez P4 sp. z o. o. dla Użytkowników (§ 6 pkt 1b), Użytkownik zobowiązuje się nie kierować do Sieci Telekomunikacyjnej lub sieci innych przedsiębiorców telekomunikacyjnych, za pomocą jakichkolwiek urządzeń telekomunikacyjnych przy użyciu karty SIM, ruchu pochodzącego z innych sieci telekomunikacyjnych bez zgody Operatora.

Zgodnie z regulaminem mogą usunąć każdego kto im sie "nie podoba" ?

Regulaminem świadczenia Usług Telekomunikacyjnych przez P4 sp. z o. o. dla Użytkowników (§ 6 pkt 1b),

Dodam, że w celu odblokowania usługi, należy przesłać pisemne oświadczenie o nie używaniu karty SIM nie zgodnie z powyższym regulaminem.

Wobec przedstawionych wyżej informacji, Pana reklamacja została uznana za niezasadną.

Jestem przekonana, że przedstawione wyjaśnienia są wystarczające i pozwolą na zakończenie sprawy.
Cały regulamin -
http://www.play.pl/resources/pdf/Regula ... wnikow.pdf


Morał z tego taki,że Play niczym w własnym folwarku może decydować kogo usunąć gdy ten ktoś nie spełnia ich oczekiwań i jest ciężarem ?...a takowe nagminne wysyłanie smsów jest dla Play pewnym obciążeniem ?

 #561771  autor: bp121
 19 cze 2012, 14:16
"Dodam, że w celu odblokowania usługi, należy przesłać pisemne oświadczenie o nie używaniu karty SIM nie zgodnie z powyższym regulaminem. "

Wyślij i po sprawie.
Z ich punktu widzenia jest to dobry zapis - zapobiega firmom, które spamują za pomocą smsów.

 #561773  autor: Sig
 19 cze 2012, 14:20
Każdy operator zakłada klauzule fair use policy eliminujące spamerów, czy to tutaj z SMSami, czy z minutami (abonamenty no limits). Może zablokować kartę, może nałożyć kare paru tysięcy złotych (w abonamencie). Dla masowej wysyłki ma konkretne oferty.
Wniosek - widocznie uznano, że wysyłałes ich podejrzanie dużo, lub, że korzystałeś z automatyzacji/whatever.

Temat nie ma dużego sensu, takie rzeczy zdarzają się cały czas. Przeciętnego użytkownika to nie dotyka, a eliminowane są przypadki ekstremalne. Jeżeli czujesz się skrzywdzony - działają w BOK, a jak jestes zwykłym spamerem - zaprzestań procederu, lub kup nową kartę.

I'll touch you in any way or manner that my professional judgment indicates.

 #561775  autor: plum
 19 cze 2012, 14:25
W tym problem,że ja używam zgodnie z regulaminem "Nielimitowane SMSy",a że Play traktuje moje wiadomości jako spam to nieporozumienie bo nie spełniają one definicji spamu.

za Wikipedia:
Spam – niechciane lub niepotrzebne wiadomości elektroniczne.

Istotą spamu jest rozsyłanie dużej ilości informacji o jednakowej treści do nieznanych sobie osób. Nie ma znaczenia, jaka jest treść tych wiadomości. Aby określić wiadomość mianem spamu, musi ona spełnić trzy następujące warunki jednocześnie:
Treść wiadomości jest niezależna od tożsamości odbiorcy.
Odbiorca nie wyraził uprzedniej, zamierzonej zgody na otrzymanie tej wiadomości.
Treść wiadomości daje podstawę do przypuszczeń, iż nadawca wskutek jej wysłania może odnieść zyski nieproporcjonalne w stosunku do korzyści odbiorcy.
Ani jeden z powyższych punktów nie ma w moim przypadku znamion SPAMU.
Wiadomości wysyłam do osób mi znanych,przyjaciół,a te osoby nie maja ku temu sprzeciwu.
Play się (chyba) łapie brzytwy zwalając winę na "nienależyte korzystanie z usługi głosowej" bo to jedyne wyjście z opresji.Szkoda jedynie,że ja będę temat drążył do upadłego...

 #561788  autor: play4you2
 19 cze 2012, 15:25
,,spamer:),, przedstawił wystarczające wyjaśnienie takiej sytuacji.

Forum "Telepolis" nie jest oficjalnym kanałem zgłoszeniowym firmy P4 Sp. z o.o., tym samym sieć Play nie bierze odpowiedzialności za ewentualne wykorzystanie przez osoby postronne wszelakich danych, znajdujących się w przesłanej wiadomości.

 #561805  autor: DanielR
 19 cze 2012, 16:21
plum pisze:za Wikipedia:
To jak sam słusznie zauważyłeś, to cytat z Wikipedii. Niestety nie jest ona wyrocznią w kwestii sposobu interpretacji "spamu/spamera", jaki stosuje w swoich regulaminach sieć Play.

PS Swoją drogą niezły temat na świeżutkie forum Play: http://forum.blogplay.pl/forum.php
Załóż tam konto i wyżal się. Może Ci ktoś pomoże... :wink:

 #561808  autor: manyaky
 19 cze 2012, 16:25
Warto wiedzieć, aby od razu wysyłać do nich oświadczenia przy zakupie tej oferty.
Ja bym reklamował dni, w których nie miałeś dostępu do wykonywania połączeń z żądaniem regulaminowej rekompensaty (3 minuty pisania mailem), bo więcej nic nie ugrasz. Działali akurat zgodnie z Regulaminem. :P

 #561823  autor: plum
 19 cze 2012, 17:32
DanielR pisze:
plum pisze:za Wikipedia:
To jak sam słusznie zauważyłeś, to cytat z Wikipedii. Niestety nie jest ona wyrocznią w kwestii sposobu interpretacji "spamu/spamera", jaki stosuje w swoich regulaminach sieć Play.

PS Swoją drogą niezły temat na świeżutkie forum Play: http://forum.blogplay.pl/forum.php
Załóż tam konto i wyżal się. Może Ci ktoś pomoże... :wink:
To co Play ma swoja definicje Spamu,Era swoja,a Plus jeszcze inną? Równie dobrze pracownik Pleya może odmówić mandatu na drodze bo przeciez on ma swoją definicję ograniczenia prędkości w terenie zabudowanym.
Wikipedia opiera sie na :
Przypisy
↑ Dz. U. z 2002 r. Nr 144, poz. 1204
http://prawo.vagla.pl/node/6530, UOKiK przygląda się spamowi i spamerom | prawo.vagla.pl
↑ Zredagowany pozew sądowy Hormel Foods v SpamArrest
↑ USA to blame for one in six spam emails, Sophos reports (ang.). sophos.com. [dostęp 2009-09-13].
↑ One fifth of all spam springs from Storm botnet (ang.). messagelabs.co.uk. [dostęp 2008-04-01].
↑ Spam PDF – kolejny "hit" po spamie obrazkowym
↑ Tomasz Grabowski: Bayes wiecznie żywy - metody obrony przed spamem. 2004. [dostęp 2009-02-20].

Więc jest to moim zdaniem rzetelne źródło wiedzy.


To forum które podałeś prowadzi Play czy jakiś zapalony internauta ?

 #561825  autor: Robert.AB
 19 cze 2012, 17:37
Operatorzy stosują takie metody kiedy np ktoś mało SMSów odbiera ale bardzo dużo wysyła. Tak samo jest z rozmowami i ma to na celu blokadę kart wykorzystywanych w bramkach FCT. Robi to zwykle odpowiedni skrypt ale po złożeniu reklamacji powinni to ręcznie odblokować. Użytkownik "play4you2" dobrze Ci napisał ale jeśli uważasz, że nie łamiesz regulaminu skontaktuj się z nim podając numer telefonu, a on to sprawdzi bowiem to jest pracownik operatora Play.

 #561826  autor: DanielR
 19 cze 2012, 17:37
plum pisze:Więc jest to moim zdaniem rzetelne źródło wiedzy.
To jest twoje zdanie, a praktyka pokazuje co innego.
Trudno tak bezpośrednio przyrównywać przepisy z prawa o ruchu drogowym, do regulaminów usług poszczególnych sieci. Te czasem żądzą się własnymi "prawami".
plum pisze:To forum które podałeś prowadzi Play czy jakiś zapalony internauta ?
To oficjalne forum sieci Play.

Poczytaj: http://www.blogplay.pl/2012/06/forum-play-rozruch/

 #561841  autor: plum
 19 cze 2012, 18:30
DanielR pisze:
plum pisze:Więc jest to moim zdaniem rzetelne źródło wiedzy.
To jest twoje zdanie, a praktyka pokazuje co innego.
Trudno tak bezpośrednio przyrównywać przepisy z prawa o ruchu drogowym, do regulaminów usług poszczególnych sieci. Te czasem żądzą się własnymi "prawami".
Z tym zdaniem sie nie zgodzę.Niema takiej możliwości.Jest jedno prawo telekomunikacyjne,a nie wewnętrzny folwark operatora.

No cóż ,czekam na kolejna odpowiedź z BOKu Play po argumentach zaprzeczających podłączeniem tego faktu pod Spam.
Co śmieszne to Play nawet nie wspomina o takim fakcie ,a jest to jedynie mój domysł dzięki nakierowaniu przez Wasze odpowiedzi.Play twierdzi jak już pisałem,że nienależycie korzystam z usług głosowych :smt082 a tak się składa,że ten numer służy mi głównie do smsowania,a rozmowy prowadzę sporadycznie,wręcz awaryjnie.
Już pisałem nawet - powiedzcie,że nie radzicie sobie z tym faktem więc zrozumię,przestanę pisać takie ilości smsów (na dwa numery,kumpel,koleżanka) ale cisza z ich szanownej strony.Choć nie dziwię się bo byłby to pewnie niesamowicie mocny argument przy przedterminowym zerwaniu umowy na prośbę abonenta,a ile osób chętnie by na to sie skusiło...

 #562041  autor: play4you1
 20 cze 2012, 17:18
Stwórz ponownie zgłoszenie dotyczące tej kwestii i podaj jego numer, sprawdzimy to jeszcze raz.

 #562069  autor: Claudec
 20 cze 2012, 19:49
Hmm, moj brat dziennie wysyla okolo 1000smsow na dzien i nigdy nie mial żadnej blokady.
Oczywiscie rozmowa sms jest obustronna.

 #562077  autor: thonka
 20 cze 2012, 20:34
plum, artykul ktory zaprezentowales dotyczy niezamowionych informacji handlowych od przedsiebiorcow, ktore sa spamem, ale nie wyczerpuja jednak tematu. nigdzie w prawie telekomunikacyjnym nie masz nic o spamie, a UOKiK nie wystepuje w indywidualnych sprawach, a zajmuje sie ogolnie zainstnialym problemem na podstawie wielu zgloszen.
artykul na ktory sie powoluja na tamtym forum dotyczy prawa o swiadczeniu uslug droga elektroniczna i jest to osobna ustawa i jako-tako dotyczy tylko stosunkow przedsiebiorca (swiadczacy uslugi droga elektroniczna)-konsument.

to co zrobil play to zadna blokada spamu, a po prostu zawieszenie uslug w zwiazku z podejrzeniem o lamanie regulaminu i naduzycia.
siec ma wlasne filtry, ktore wylapuja naduzycia, nie musi sie to jednak rownoczesnie wiazac ze spamem. w kazdym regulaminie masz zapis o niegenerowaniu sztucznego ruchu i jest to zabezpieczenie przeciw masowym wysylkom smsow czy wiszeniu 24h na sluchawce. sa to jednak naduzycia, a niekoniecznie spam. kazda siec indywidualnie reguluje sobie jak te naduzycia wychwytuje i tu nic niestety nie zdzialasz.

nigdzie nie dostales w odpowiedzi z play, ze zabolokowali Tobie numer za spam, bo oni tego nie wiedza. nie maja prawa zagladac w twoje wiadomosci.

nie jest to jednak spam tak jak Ty to odbierasz, bo spam w polskim prawie to (niestety) tylko i wylacznie niezamowiona informacja handlowa, a ze zwyczajowo przyjelo sie mowic o masowej wysylce czegokolwiek jako spam to inna sprawa...

a cytaty z wikipedii mozesz sobie cytowac tutaj na forum - nie maja one zadnego podloza prawnego, a Ciebie obowiazuje najpierw prawo polskie (a te nie reguluje ani takich naduzyc, ani nie widzi w tym spamu), a potem regulamin operatora na ktory sie zgodziles i choc nieswiadomie, to go zlamales.

i niestety regulamin ten obowiazuje Ciebie jako abonenta, ze wszystkimi jego wadami.

Osoby używające więcej niż 3 wykrzykników lub pytajników to osoby z zaburzeniami własnej osobowości - Terry Pratchet

 #562082  autor: ManiacGSM
 20 cze 2012, 20:46
Jeśli było tak jak mówisz to spróbój z innymi operatorami gdzie też masz pakiety sms do wszystkich. Być może Play nadgorliwie zaliczył to jako naduzycie. SPAM to może za duże słowo ale mogli tez uznać ,że uzywasz maszynek ,lub programów do wysylania wiadomości w ilościach podchodzące pod hurtowe.
 #1093577  autor: Harnas
 21 kwie 2020, 13:19
odgrzewam kotleta ale wlasnie mnie dopadła taka blokada o której dziś sie zorientowałem ;/
W Święta Wielkanocne a dokładnie w Wielką sobotę postanowiłem wyslac jka co roku SMSy z zyczeniami do moich znajomych, ustawiłęm wiec moją Nokie 9500 aby wysłała SMSa na numery z mojej ksiazki adresowej i zaczeły sie cyrki ;(
telefon wyslal 66 wiadomosci po czym zaczal sie zawieszac i pętlic, usunalem wiec wsyztskei SMSy ze skryznki nadawczej uwazajac ze to wina mojego telefonu poniewaz wyskoczył mi error "bład pamieci"
dzis chciałem zadzwonic z tego numeru do kuriera i mam na ekranie informację "Numer z zakazem połączeń" i głos któy informuje "Przepraszamy połączenia wychodzące zostały zablokowane aby uzyskać więcej informacji zapraszamy na naszą stronę www" i po chwili dokłądnei ten sam komunikat w języku angielskim. hmmmm na stronie www niema nic a konkretnego adresu czy zakłądki nie ma w informacji, jedyny numer pod ktory moge zadzwonic to *500 co uczyniłem, Pani konsultantka stwierdzila, ze mam wazne polaczenia wychodzace ale upieralem sie ze jednak nie sa , pogrzebala gdzies dalej i jej wyszlo ze mam zablokwane za SPAM, czyzby zyczenia Wielkanonce były spamem? poprosila o chwile cierpliwosci zebys ie gdzie sskonsultowac , wrocila po ok 2-3 minutkach i powiedziala, ze przekaze sprawe do jakiegos wyzszego dzialu poniewa zona nie jest w stanie zdjac mi tej blokady, zaznacze ze 1 maja br. bede mial rowno 10 lat gdy jestem uzytkowniekiem PLA na tym numerz ei co roku na Welkanoc , Boże Narodzenei oraz Nowy Rok wysyłam życzenia do wsyztskich z mojej ksiazki adresowaej, poczytałem co tam napisaliscie odnosnie definicji SPAMu i juz sie to tego ustosunkuje:
miał nastąpic kontakt z kimś z "wyższego piętra" jednak od mojego kontaktu minely juz 2 godziny i nadal nic ;(

Aby określić wiadomość mianem spamu, musi ona spełnić trzy następujące warunki jednocześnie:
1) Treść wiadomości jest niezależna od tożsamości odbiorcy.
2) Odbiorca nie wyraził uprzedniej, zamierzonej zgody na otrzymanie tej wiadomości.
3) Treść wiadomości daje podstawę do przypuszczeń, iż nadawca wskutek jej wysłania może odnieść zyski nieproporcjonalne w stosunku do korzyści odbiorcy.

1 - warunek spełniony - wszak to zyczenia ;-)
2 - trudno mi poprosic kazdego z odbiorców aby dał mi to na piśmie lub dzownic pytac czy moge mu wyslac SMSa z zyczeniami poniewaz w tym momncie bym mu je złożył ;-)
3 - niebardzo wiem jaki zysk mógłbym odnieśc wysyłając życzenia ;-)
 #1093579  autor: Remington
 21 kwie 2020, 13:49
Harnas pisze:
21 kwie 2020, 13:19
Aby określić wiadomość mianem spamu, musi ona spełnić trzy następujące warunki jednocześnie:
1) Treść wiadomości jest niezależna od tożsamości odbiorcy.
2) Odbiorca nie wyraził uprzedniej, zamierzonej zgody na otrzymanie tej wiadomości.
3) Treść wiadomości daje podstawę do przypuszczeń, iż nadawca wskutek jej wysłania może odnieść zyski nieproporcjonalne w stosunku do korzyści odbiorcy.

To teraz spróbuj wyobrazić sobie weryfikację powyższego przez system informatyczny:
ad. 1. Da się, ale parsowanie treści wiadomości i następnie porównywanie jest trudne i niewydajne.
ad. 2. Nie do sprawdzenia.
ad. 3. Jak w 2., choć dałoby się z użyciem sztucznej inteligencji.

Jak więc łatwo i szybko wyłapać spam? Najprościej określić limit wysłanych wiadomości w określonym czasie i zapewne tak Play uznał Ciebie za spamera.
 #1093583  autor: Remington
 21 kwie 2020, 14:54
Harnas pisze:
21 kwie 2020, 13:19
Aby określić wiadomość mianem spamu, musi ona spełnić trzy następujące warunki jednocześnie:
1) Treść wiadomości jest niezależna od tożsamości odbiorcy.

Jednak drobne sprostowanie. Ten warunek jest błędny, bo gdyby tak było, wówczas spam np. rozpoczynający się od imienia adresata nie byłby spamem.

Spamem w rozumieniu prawnym jest każda niezamówiona informacja handlowa, a w potocznym wszelka masowa wysyłka.
 #1093585  autor: Harnas
 21 kwie 2020, 15:28
dziwne, jest to, ze jestem uzytkownikiem sieci PLAY od prawie 10 lat, co roku wysylam zycenia swiateczne do calej mojej ksiazki adresowej w teleofnie a tym razem postanowili mnie zablokowac, rozumiem gdyby to zrobili kazdego innego dnia ale nei w swieta gdzie ruch SMSow jest naprawde ogromy, w dni pozaświateczne automaty mogłyby uznać to za SPAM ale w swieta? w Boze Narodzenie i sylwester wysłałem moze z 2-3 tysiace SMSow (SMSy byly dlugie wiec z automatu byly podzielone na wiecej czesci) a teraz wyslalem swoje wlasne zyczenia wymyslone a nie poszukane w internecie wiec byly dzielone na max 2 czesci.
No nic - czekam na ruch PLAY bo obiecali oddzwonic ale nie kwapią się do tego, czyzby potrzebna byla zmiana operatora? ;/ szczegolnie ze z telefonu korzystam normalnie a przed swietami doladowuje za 100-150zł konto poniewaz wysylam SMSy rowniez na zagraniczne numery , operator zwyczajnie nie chce zarobic.
mam nadzieję, że w miare szybko mnie odblokuja choc pewnie maja mnie w glebokim powazaniu. 10 lat wysylam SMSy 3 razy w roku a tu nagle taka porażka ;/
gdybym na ten czas wykupywał jakąś opcję z nielimitowanymi SMSami za apre złotych to mógłbym rozumieć jakieś "straty" operatora bo leciałbym po najmniejszej lini oporu kupujac np formułe za 20zł ale niechce mi sie w to zwyczajnie bawic zeby cos zmieniac a potem znow zmieniac, mam play rok waznosci konta