DAJ CYNK
  • Uwagi dotyczące serwisu - propozycje zmian, zauważone błędy, itp. Także komunikaty administratorów forum.
Uwagi dotyczące serwisu - propozycje zmian, zauważone błędy, itp. Także komunikaty administratorów forum.

Moderator: Moderatorzy

 #560945  autor: kwistas
 15 cze 2012, 22:04
Witam.

Ta sprawa irytuje mnie od czasu kiedy przeglądam Telepolis, chodzi mi o dział "Jaki telefon wybrać?". Moderatorzy muszą zaakceptować dany post, niestety, ale w ten sposób często dyskusja się urywa, bo akurat żaden z moderatorów nie ma czasu zaakceptować postu.
Według mnie będzie lepiej jak posty będą normalnie akceptowane bez ingerencji moderatorów, owszem moderatorów jest wiele, ale tak naprawdę aktywnych jest góra 2-3.

 #560948  autor: Maniiiek
 15 cze 2012, 22:43
W sumie to już była masa tematów tego typu. akceptowanie ma swoje powody. Ktoś zapyta o telefon, wpadnie jakiś jełop i poleci Avile czy inny beznadziejny telefon "bo ja jom mam i jest super", ktoś zwróci mu uwagę, zacznie się kłótnia nie na temat. Ja zobaczę, że się ktoś żre i zaraz zacznę wciskać swoje 3 grosze, zrobi się jeszcze większy dym.... A jeszcze nie wiadomo, czy ten jełop wszystkich tematów z kilku stron bzdurami nie zawali Potem weź to kasuj/prostuj. Lepszym wyjściem byłoby, żeby pewna grupa, np. Vip-y mogli akceptować posty. Ale tylko akceptować a nie kasować, wtedy te niepewne wisiałyby do czasu przyjścia moderatora. Ale ten temat również był już wałkowany kilkukrotnie.

 #560950  autor: UndiscloseD
 15 cze 2012, 22:50
kwistas,
Fakt, jest to trochę denerwujace, tym bardziej, jeżeli chcesz coś napisać i praktycznie nie możesz bo nie wiesz co napisała osoba przed Toba. A już nie raz zauważyłem, że posty się powtarzaja. Ja rozumiem, że ma to na celu uniknięcie spamu, tzn, żeby nie było pełno tych samych tematów, albo jakiś bardzo wybrakowanych, ale mogłaby ta moderacja obowiazywac tylko pierwszy post.

[ Dodano: 2012-06-15, 22:55 ]
Maniiiek,
W innych tematach jakos nie ma moderacji i chyba nie jest tak zle?
Albo wtedy pasowaloby większe grono moderatorów.
 #560963  autor: Sig
 15 cze 2012, 23:38
Mnie to tak strasznie nie razi, choć z braku wiedzy w zakresie zaglądam tam rzadko.

Co bym zmienił, to jakiś mały skrypt, który by sprawiał, że na głównej telepolis.pl, w dziale ostatnio na forum, tematy z tego działu pojawiałyby się po akceptacji pierwszego postu tematu przez moderatora, bo nie ma nic bardziej irytującego, niż jakiś ciekawie brzmiący temat, otwierasz, a tam (jeszcze) pustka.

I'll touch you in any way or manner that my professional judgment indicates.

 #560968  autor: Maniiiek
 15 cze 2012, 23:45
bo nie ma nic bardziej irytującego, niż jakiś ciekawie brzmiący temat, otwierasz, a tam (jeszcze) pustka.
Jest, jest. Dostajesz e-mail, że ktoś się wypowiedział w temacie a tam pustka :P

B-brand - unikaj jeśli nie znasz prawdziwego producenta.

 #560980  autor: kwistas
 16 cze 2012, 00:40
W innych tematach nie ma praktycznie problemów z mało profesjonalnymi odpowiedziami, więc myślę, że w tym temacie też nie powinno być problemów. Aktywnie udzielam się na forum Pclabu w dziale telefony komórkowe, problemy nie występują, każdy jasno zna zasady, jeśli nawet znajdzie się mało zorientowany gość szybko naprowadzamy go na dobra ścieżkę. Owszem moderacja może i zostać, ale ile można czekać na akceptację postu? Rozumiem nie każdy ma czas siedzieć na forum, ale myślę po to powołano tyle moderatorów, żeby taki dział był na bierzaco kontrolowany, niestety większość moderatorów wpada na to forum okazyjnie, chciałbym pomóc, ale niestety wieczne czekanie zniechęca mnie do dalszej dyskusji.

 #560993  autor: Maniiiek
 16 cze 2012, 07:56
To może potrzebni są nowi? Ktoś bezkonfliktowy, orientujący się w temacie kto często tu zagląda i ma sporo postów?

 #561036  autor: kwistas
 16 cze 2012, 12:00
To nie rozwiąże problemu.

 #561043  autor: Maniiiek
 16 cze 2012, 12:29
Ale dużo ułatwi.

B-brand - unikaj jeśli nie znasz prawdziwego producenta.

 #561048  autor: Ramirez
 16 cze 2012, 13:10
Raz zauważyłem gdzieś w tym roku jak jakiś moderator założył sobie temat jaki telefon wybrać a pozostałych postów nie raczył zaakceptować. I tak wisiały te nowe tematy do wieczora. Tak to wygląda ze części osób się nie chce nawet. Bo w praktyce te posty akceptuje chyba tylko 2-3 osoby a moderatorów jest ze 14

 #561054  autor: znawca
 16 cze 2012, 13:33
Ja tam rozumiem konieczność akceptowania postów w dziale "Jaki telefon wybrać", co nie zmienia faktu, że czasem irytuje mnie, że trwa to tak długo.

DLACZEGO BBCODE NIE DZIAŁA?!

 #561059  autor: user_delete34
 16 cze 2012, 13:49
Maniiiek pisze:Ktoś bezkonfliktowy, orientujący się w temacie kto często tu zagląda i ma sporo postów?
W ogóle nie sugerujesz swojej kandydatury. ;p tesla (chyba) też się kiedyś do tego chciał łapnąć ale rekrutacja zamknięta i koniec. Za dużo modów - dziwnie będzie wyglądać to forum. Za mało - działa z opóźnieniem. Faktycznie, można by tu dodać z jednego takiego, który by siedział często na forum i znał się na rzeczy ale wszystko decyzją administracji. Póki co, będę narzekał razem z Wami na długie oczekiwanie na akceptację postów.

 #561066  autor: Maniiiek
 16 cze 2012, 14:16
W ogóle nie sugerujesz swojej kandydatury. ;p
Przecież napisałem bezkonfliktowy a ja uwielbiam się żreć :P

B-brand - unikaj jeśli nie znasz prawdziwego producenta.

 #561067  autor: UndiscloseD
 16 cze 2012, 14:23
Bo w praktyce te posty akceptuje chyba tylko 2-3 osoby a moderatorów jest ze 14
Tak, moderatorów jest dużo, ale każdy z nich ma przydzielony inny dział. I tak w jednym dziale może ich być tylko 2, czy tam 3.
Ale ja bym był za tym, żeby zostali powołani nowi moderatorzy. Przecież to nie musi być mgr inż, tylko osoba, która sprawdzałaby czy temat juz taki nie był niedawno zamieszczony i czy ten temat jak i inne posty są w miarę "normalne". Tyle.
Markadiusz pisze:Maniiiek napisał/a:
Ktoś bezkonfliktowy, orientujący się w temacie kto często tu zagląda i ma sporo postów?

W ogóle nie sugerujesz swojej kandydatury. ;p
hehehe
Ale w sumie, skoro kolega dość często wchodzi na forum i spełnia warunki, które napisałem powyżej, to ja bym go widział w roli moderatora.
Markadiusz pisze:Za mało - działa z opóźnieniem. Faktycznie, można by tu dodać z jednego takiego, który by siedział często na forum i znał się na rzeczy
Pasowałoby też chyba kolejnych 15 do kasowania spamu, który powstaje pod newsami. Teraz zwłaszcza uaktywnił sie następny inteligent "applefan", który w każdym temacie, niezależnie czego on dotyczy wspomina o apple, czy o iPhone'ie...

 #561072  autor: thonka
 16 cze 2012, 14:42
UndiscloseD pisze: Pasowałoby też chyba kolejnych 15 do kasowania spamu, który powstaje pod newsami. Teraz zwłaszcza uaktywnił sie następny inteligent "applefan", który w każdym temacie, niezależnie czego on dotyczy wspomina o apple, czy o iPhone'ie...
pisalismy juz nieraz - moderatorzy forum nie maja dostepu do moderowania newsow na stronie glownej. mamy jedynie uprawnienia od moderacji na forum.

a moderacja w JTW moim zdaniem powinna przebiegac tak jak przebiega, bo niestety czesto sie zdarza, ze ktos jest wrecz zauroczony jakims telefonem i co by sie w wymaganiach nie napisalo osobnik taki i tak wpisuje "swoj" mega wypasiony model, ktory nie spelnia nawet podstawowych warunkow.

Osoby używające więcej niż 3 wykrzykników lub pytajników to osoby z zaburzeniami własnej osobowości - Terry Pratchet

 #561075  autor: UndiscloseD
 16 cze 2012, 14:48
thonka pisze:pisalismy juz nieraz - moderatorzy forum nie maja dostepu do moderowania newsow na stronie glownej. mamy jedynie uprawnienia od moderacji na forum.
Rozumiem. To w takim razie pasowałoby powołać moderatorów, którzy mieliby dostęp tylko do moderowania newsów ;)
thonka pisze:jest wrecz zauroczony jakims telefonem i co by sie w wymaganiach nie napisalo osobnik taki i tak wpisuje "swoj" mega wypasiony model, ktory nie spelnia nawet podstawowych warunkow.
To się takiego olewa, albo banuje po iluś tam ostrzeżeniach :mrgreen:

 #561076  autor: Maniiiek
 16 cze 2012, 14:55
Ale w sumie, skoro kolega dość często wchodzi na forum i spełnia warunki, które napisałem powyżej, to ja bym go widział w roli moderatora.
Właściwie miałem na myśli gościa o nicku DeLirQa. Często się udziela, głupot nie pisze. A i widać, że zasłużony bo ma kolorek taniego, acz zdradliwego wina.
Teraz zwłaszcza uaktywnił sie następny inteligent "applefan", który w każdym temacie, niezależnie czego on dotyczy wspomina o apple, czy o iPhone'ie...
A znajdź mi przynajmniej 5 jego postów. Ni ma, uleciały z wiatrem jakiś czas temu :-D

 #561079  autor: UndiscloseD
 16 cze 2012, 15:08
Maniiiek pisze:A znajdź mi przynajmniej 5 jego postów. Ni ma, uleciały z wiatrem jakiś czas temu :-D
Oj tam, oj tam. Ale przez jakiś czas widziałem jak się udzielał nie na temat pod każdym newsem. Ale fakt, teraz sobie przypomniałem, że się obraził na adminów, bo mu konto usunęli :D
Tylko, kto wie, czy nie siedzi pod jakimś innym nickiem. Ale żeby daleko nie szukać następnego spamera to przywołam wszystkim dobrze znanego "hotelarza", który ostatnio przerzucił się również na Aero2 pod nickiem "razem lepiej". :evil:

 #561083  autor: Maniiiek
 16 cze 2012, 15:20
Ale żeby daleko nie szukać następnego spamera to przywołam wszystkim dobrze znanego "hotelarza", który ostatnio przerzucił się również na Aero2 pod nickiem "razem lepiej".
To już stały bywalec. Jest jeszcze obrażony na Androida BartekGib który potrafi mieć pretensje, że ludzie piszą o Androidzie pod wiadomością o... Androidzie i Mila89 który mnie wyzywa spod Opery Mini. A jeszcze kilku innych siedzi. Na każdym portalu są trolle i moderacja wbrew pozorom nie wiele by tu zmieniła.

B-brand - unikaj jeśli nie znasz prawdziwego producenta.

 #561116  autor: kwistas
 16 cze 2012, 17:11
thonka pisze: a moderacja w JTW moim zdaniem powinna przebiegac tak jak przebiega, bo niestety czesto sie zdarza, ze ktos jest wrecz zauroczony jakims telefonem i co by sie w wymaganiach nie napisalo osobnik taki i tak wpisuje "swoj" mega wypasiony model, ktory nie spelnia nawet podstawowych warunkow.
W takim razie nadal w dziale będzie udzielać się jedna góra 2 osoby w tym jeden moderator. Jeśli jednak moderatorzy chcą mieć władze w tym dziale to przynajmniej niech stali użytkownicy mają możliwość swobodnego wypowiadania się bez łaski moderatorów. Zamiast dyskusja przebiegać w dziale to tego przeznaczonym jest kontynuowana na samym dole forum, bo tam można szybko dostać odpowiedź. Moderator to nie byle jaka funkcja jeśli się ją dostaje to powinno się być regularnie na forum, a nie jak przynajmniej 2 moderatorów z 14 którzy przez dobre pol roku się nie logowali, niektórych tygodniami nie ma.