DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonów komórkowych marki SonyEricsson i Ericsson oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonów komórkowych marki SonyEricsson i Ericsson oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.

Moderator: Moderatorzy

 #557661  autor: Kaleidoscope
 31 maja 2012, 11:59
Mam problem z moim WT 19i (with Walkman).

Zakupiłem nową komórką na allegro. Według opisu nie posiada ona sim locka. Ja wkładam kartę sim z Ery/T-Mobile. Przy włączaniu wyświetla się logo Orange. Na ekranie głównym widnieje komunikat "Tylko połączenia alarmowe / karta SIM jest zablokowana". Po odblokowaniu telefonu wyskakuje komunikat - "Wprowadź kod PIN". Wprowadzam go, po czym wyskakuje okienko - "Sim: PIN odblokowanie sieci". Wpisuję tam ten PIN raz jeszcze, ale nic to nie daje. Czy to coś źlę robię, czy też ewidentnie ten sim lock tam jest?

Wybaczcie, jeżeli to pytanie wydaje się banalne, ale jestem totalnym, totalny laikiem i ta materia jest dla mnie wciąż nieodgadniona. Czy muszę kupić zestaw startowy Orange, aby telefon zadziałał? Co mam zrobić? Pomóżcie.

 #557666  autor: bp121
 31 maja 2012, 12:11
Zalatw od sprzedawcy kopie umowy, fakturke i wybierz sie do salonu firmowego Orange.
Powinni Ci zdjac bezplatnie z tego co wiem, albo za ok 60zł.
Juz nie pamietam dokladnie.

 #557672  autor: Precelos
 31 maja 2012, 12:22
Kaleidoscope pisze:Przy włączaniu wyświetla się logo Orange.
no to ma simlocka na orange
bp121 pisze:Powinni Ci zdjac bezplatnie z tego co wiem, albo za ok 60zł.
za darmo to nie, ale chyba 77 zl no chyba ze jest w promocji taniej

w komisie bedzie taniej, w hurcie z tego telefonu zdjecie simlocka kosztuje ok 20 zlw detalu nie powinno przekraczac 50 zl

Obrazek

 #557674  autor: orson_dzi
 31 maja 2012, 12:26
Simlock jest na pewno, ale Orange podobno zdejmuje już simlocki za darmo, ale to trzeba przez BOK sprawdzić.

Ale telefon możesz zwrócić za brak zgodności z opisem.

Lista używanych telefonów nie mieści się w tym polu tekstowym :)

 #557682  autor: Kaleidoscope
 31 maja 2012, 12:57
A jeżeli kupiłbym zestaw startowy z Orange telefon by działał?

 #557684  autor: slawekt
 31 maja 2012, 13:04
A jeżeli kupiłbym zestaw startowy z Orange telefon by działał?
Oczywiście że tak :-)