DAJ CYNK
  • Tu można pisać o wszystkim w jakikolwiek sposób - ale bez używania wulgaryzmów i obrażania innych.
Tu można pisać o wszystkim w jakikolwiek sposób - ale bez używania wulgaryzmów i obrażania innych.

 #530097  autor: markoz7874
 23 sty 2012, 12:29
cesarz pisze:Utrata danych na DVD to tylko sprawa czasu. Czas działa na rozwarstwienie płytki i utratę danych. Nie warto robić kopi na płytkach w tym samym czasie jednocześnie.
Takie kopie trzeba co jakis czas sprawdzac i odnawiac. To nie jedyna kopia. Czym wazniejsze dane, tym wiecej kopii na roznych nosnikach.
Ale mam wrazenie, ze coraz bardziej oddalamy sie od tematu glownego.

 #530150  autor: Vieslav
 23 sty 2012, 15:34
markoz7874 pisze: To troche sobie przeczymy - albo dane sa wazne albo bez znaczenia i sie o nie nie martfimy.
Chodziło mi głównie o to, co ktoś może z tym zrobić, skoro teoretycznie dane nie są bezpieczne. Jak ktoś skorzysta na czymś, nie wiedząc nawet jak to zjeść? Co najwyżej popatrzy sobie na cyferki i wykresy. Chyba nawet tobie przykładowa nazwa pliku "Arkusz3112All29_2011.sta" nic nie mówi. Co innego "hasla.txt" i takich plików radziłbym nie umieszczać. Nie tak dawno odkryto lukę w dropboxie pozwalającą na logowanie się tylko za pomocą maila, z losowym hasłem. Na szczęście już tego nie ma.

 #530205  autor: user_delete34
 23 sty 2012, 19:26
markoz7874 pisze:albo dane sa wazne albo bez znaczenia i sie o nie nie martfimy
Dane nie mogą zostać skasowane (utwory masowo kasują na 4shared, zippyshare itp) ani doglądane, a już tym bardziej publicznie dostępne, jak chyba np. na zippyshare jest.
markoz7874 pisze:Zainteresowales mnie jednak DB
Mnie też kusi z racji braku limitu wielkości pliku (ale jest mało miejsca-tylko 2GB).
DVD u mnie odpada ze względu na napęd.
Rozważę następujące propozycje (bo chyba lepszych już nie znajdę): Dropbox, SkyDrive, SugarSync, Wuala i Minus. Chyba tylko z nich będę wybierał. Dopiero będę sprawdzał ich funkcjonalność ale podejrzewam, że bez kompromisu się nie obejdzie. Gdyby nie to, że 4shared pewnie niedługo zamkną (a bynajmniej ciągle usuwają pliki) i nie najbardziej komfortowo korzysta mi się z tego na telefonie, to zostałbym przy tym serwisie, bo 15GB i 2GB/plik mi się podoba. No i możliwość udostępniania folderów linkiem z własnym aliasem, zabezpieczanie hasłem, możliwość zarządzania bez konta...
PS: W razie by kto pytał: linki są dla mnie.
Ostatnio zmieniony 10 mar 2012, 18:40 przez user_delete34, łącznie zmieniany 1 raz.

 #530217  autor: markoz7874
 23 sty 2012, 20:19
Markadiusz pisze: Mnie też kusi z racji braku limitu wielkości pliku (ale jest mało miejsca-tylko 2GB).
DVD u mnie odpada ze względu na napęd.
Polecaj innym Dropbox. Za kazde konto dostajesz dodatkowo 250MB.
Szkoda ze juz zalozylem, zrobil bym z Twojego polecenia i juz mial bys wiecej :(

.. a naped trzeba wymienic/naprawic, a nie sie przyzwyczajac do zepsutego ;)

 #530235  autor: user_delete34
 23 sty 2012, 21:10
markoz7874 pisze:Polecaj innym Dropbox
No można spróbować. Mam nadzieję, że nie jest wymagane, by konto stale było aktywne, bo pewnie jeśli jakiś znajomy by zrobił konto z polecenia, to od razu by je porzucił.
markoz7874 pisze:naped trzeba wymienic/naprawic, a nie sie przyzwyczajac do zepsutego ;)
U mnie napęd służy tylko do instalacji systemów. ;) Tak jak laptop praktycznie tylko do przeglądania internetu (choć jak bym miał kupować, to kupiłbym taki, na którym pójdą najnowsze gry na wysokich detalach, ale nie do gier-może wtedy Javascripty, Flash itp. by w końcu sprawnie chodziły w przeglądarce... serio mówię).