DAJ CYNK
  • Wszystko, co związane z Bada OS
Wszystko, co związane z Bada OS

Moderator: Moderatorzy

 #526509  autor: kamil1221
 07 sty 2012, 10:12
Najprościej było by porównać 2.0 z Wave i Wave III.

Na chwilę obecną co jest dziwne:
- brak opcji odtwarzacz w odtwarzaczu,
- brak profili,
- nie da się wybudzać telefonu dowolnym przyciskiem (tylko i wyłącznie blokady ekranu),
- brak wbudowanej aplikacji do rozpoznawania muzyki,
- problemy z przyciskiem migawki aparatu (jest fatalnie a nie źle),
- samsung apps, który mówi że są aplikacje do aktualizacji, ale nie pokazuje które (trzeba strzelać).

 #526510  autor: Maniiiek
 07 sty 2012, 10:14
kamil1221, to ostatnie to i na 1.2 ostatnio mam. Co ciekawe jak wybiorę "aktualizuj wszystkie to wyskakuje komunikat o braku aplikacji do aktualizacji. :roll:

B-brand - unikaj jeśli nie znasz prawdziwego producenta.

 #526512  autor: kamil1221
 07 sty 2012, 10:27
Maniiiek pisze:kamil1221, to ostatnie to i na 1.2 ostatnio mam. Co ciekawe jak wybiorę "aktualizuj wszystkie to wyskakuje komunikat o braku aplikacji do aktualizacji. :roll:
U mnie na 1.2 właśnie to nie występowało (może dlatego że przez ponad rok miałem betę 1.2 do czasu kiedy mi apps nie umarł w telefonie).

 #526514  autor: Maniiiek
 07 sty 2012, 10:38
Wcześniej też tego nie miałem. Zaczęło się pod koniec grudnia.

B-brand - unikaj jeśli nie znasz prawdziwego producenta.

 #526529  autor: kondziu
 07 sty 2012, 12:36
Z tym przyciskiem aparatu to wklepcie *#0*# -> Sub key -> przy naciśnięciu przyciski aparatu lekko jest dźwięk, a przy dociśnięciu dźwięk i zmiana koloru przycisku (na niebiesko i czerwono). Zobaczcie czy wam nie szwankuje sam przycisk a nie soft. Na forum bady nie widziałem, żeby ktoś zgłaszał problem w 2.0 z tym.

 #526815  autor: znawca
 08 sty 2012, 18:03
A dziś wku***ł mnie mój Wave.

Oczywiście nie wyświetla poprawnie kontaktów z +48 i trzeba zmieniać region code... a każde byle gówno, drobna zmiana ustawień powoduje hard reset... a kopii zapasowej nie można zrobić z poziomu telefonu, tylko potrzebny jest do tego gówniany KIES.
Kiedyś, jak go instalowałem na komputerze, to nawet nie widział mojego telefonu, więc wywaliłem od razu i nigdy więcej nie wrócił, a to oznacza że po hard resecie moja długa playlista w odtwarzaczu poszła się je**ć wraz z resztą danych :smt067

Po zmianie region code Samsung Apps co rusz się tnie... więc ponowna instalacja 5ciu aplikacji to droga przez męke:
- Uruchamiam Samsung Apps - błąd, sieć niedostępna
- Loguję się, bo oczywiście trzeba... w końcu hard reset - błąd, sieć niedostępna
- Oczywiście od ch**a komunikatów z promocjami (nie pokazuj tego więcej)
- Wchodzę w wyszukiwarkę aplikacji - błąd, sieć niedostępna
- Wpisuję dwie litery - błąd, sieć niedostępna
w tym miejscu telefon pierwszy raz z dużą prędkością uderzył w ścianę :roll:
:arrow: Gwarancja powinna obejmować uszkodzenia spowodowane przez userów wk****onych niedopracowanym softem

I jeszcze jedna mała wiadomość - kiedy ekran zgaśnie (domyślny czas podświetlenia to 15 sekund) aplikacje nie tylko przestaną się pobierać i instalować, ale też choćby nawet pobrało się 99% zaczną się ściągać od nowa, a czasem nawet i trzeba się ponownie zalogować do Samsung Apps... heh... a miał być multitasking...
na Nokii nie było takich cyrków... ale tam kopie zapasową da się zrobić z poziomu telefonu i obejmuje ona wszystkie możliwe ustawienia.

Wszystkiego nie zrekonfigurowałem, więc może wyjdzie jeszcze parę błędów :smt005
Ostatnio zmieniony 08 sty 2012, 18:17 przez znawca, łącznie zmieniany 1 raz.

DLACZEGO BBCODE NIE DZIAŁA?!

 #526817  autor: Maniiiek
 08 sty 2012, 18:10
Zamienię Wave na N8, jacyś chętni? Czy małe szanse, że głupiego znajdę?

B-brand - unikaj jeśli nie znasz prawdziwego producenta.

 #526819  autor: znawca
 08 sty 2012, 18:19
Maniiiek pisze:Zamienię Wave na N8, jacyś chętni? Czy małe szanse, że głupiego znajdę?
Ja chcę zrobić to samo :-D

Podsumowując:
- brak multitaskingu
- brak opcji tworzenia kopii zapasowej
- niestabilne Samsung Apps

Naprawdę z powodu byle czego te appsy się przestają pobierać, a jak na ikonce widać napis "wstrzymane" to już wiadomo, że trzeba się bawić od nowa... i nie zawsze chcą się automatycznie instalować po pobraniu...
Już na logikę powinno się dać zaznaczyć kilka appsów, odłożyć telefon na biurko, iść coś zrobić, a one się przez ten czas pobiorą i zainstalują, jedna po drugiej, a na Wave to abstrakcja...
Ostatnio zmieniony 08 sty 2012, 18:29 przez znawca, łącznie zmieniany 1 raz.

DLACZEGO BBCODE NIE DZIAŁA?!

 #526821  autor: Maniiiek
 08 sty 2012, 18:27
znawca pisze:
Maniiiek pisze:Zamienię Wave na N8, jacyś chętni? Czy małe szanse, że głupiego znajdę?
Ja chcę zrobić to samo :-D
Też masz priorytety:
- Metalowa obudowa
- Dobra bateria
- Niemulący soft
- Świetna jakość dźwięku
- System którego producent nie ma w dupie
Bo niestety, ale to ostatnie przekreśla Wave. KIES to kpina, bada 2.0 to jeszcze większa kpina, brak kilku podstawowych aplikacji to również kpina...
A taki fajny telefon...

B-brand - unikaj jeśli nie znasz prawdziwego producenta.

 #526825  autor: znawca
 08 sty 2012, 18:33
Maniiiek pisze: Też masz priorytety:
- Metalowa obudowa
- Dobra bateria
- Niemulący soft
- Świetna jakość dźwięku
- System którego producent nie ma w dupie
Tak :-D tylko u mnie doszedł jeszcze music player, który nie pauzuje się podczas gier i prawdziwy multitasking, a nie tylko zamrażanie appsów w tle.
Maniiiek pisze: Bo niestety, ale to ostatnie przekreśla Wave. KIES to kpina, bada 2.0 to jeszcze większa kpina, brak kilku podstawowych aplikacji to również kpina...
A taki fajny telefon...
No właśnie nie wiem, co Samsung sobie myślał wrzucając jako oficjalny system tak niedopracowaną betę. Mam wrażenie, że ta od Vodaphone działała lepiej...

DLACZEGO BBCODE NIE DZIAŁA?!

 #526827  autor: Maniiiek
 08 sty 2012, 18:40
Szkoda, że nie ma takiej N8 z gorszym aparatem. Fotek nie pykam, a obudowa w C7 mnie zniechęca.

B-brand - unikaj jeśli nie znasz prawdziwego producenta.

 #526832  autor: znawca
 08 sty 2012, 19:02
Mogłaby być, ale 12 mpix na pewno mi się przyda, choćby na wykładzie w ostatnim rzędzie :-D

DLACZEGO BBCODE NIE DZIAŁA?!

 #526837  autor: Maniiiek
 08 sty 2012, 19:11
Tak, ale mi o kwestię finansową idzie. A orientujesz się jak to jest z Nokią E6 w kwestii dźwięku? Bo mam okazję zamienić na Wave a nie chce gorszej jakości.

B-brand - unikaj jeśli nie znasz prawdziwego producenta.

 #526841  autor: znawca
 08 sty 2012, 19:18
Podobno dobrze, ale nie sprawdzałem, bo u mnie ona i tak odpada ze względu na brak AF :roll:

DLACZEGO BBCODE NIE DZIAŁA?!

 #526842  autor: wtd
 08 sty 2012, 19:23
Maniiiek pisze:Bo niestety, ale to ostatnie przekreśla Wave. KIES to kpina, bada 2.0 to jeszcze większa kpina, brak kilku podstawowych aplikacji to również kpina...
A taki fajny telefon...
A jak rok temu to mówiłem to wszyscy pisali że zaraz wyjdzie bada 2.0 i będzie super xD

 #526844  autor: znawca
 08 sty 2012, 19:28
wtd pisze: A jak rok temu to mówiłem to wszyscy pisali że zaraz wyjdzie bada 2.0 i będzie super xD
No bo mogłoby być, gdyby w praktyce wszystko działało tak, jak to Samsung podaje w specyfikacji :P
a nie dawać jakieś bety na odczepnego...
Ostatnio zmieniony 08 sty 2012, 19:29 przez znawca, łącznie zmieniany 2 razy.

DLACZEGO BBCODE NIE DZIAŁA?!

 #526845  autor: Maniiiek
 08 sty 2012, 19:29
wtd pisze:
Maniiiek pisze:Bo niestety, ale to ostatnie przekreśla Wave. KIES to kpina, bada 2.0 to jeszcze większa kpina, brak kilku podstawowych aplikacji to również kpina...
A taki fajny telefon...
A jak rok temu to mówiłem to wszyscy pisali że zaraz wyjdzie bada 2.0 i będzie super xD
Chociaż Ty nie dobijaj :smt010 Dobrze, że mam brand z ery to przynajmniej się z tą bada 2.0 nie szarpałem. Najgorsze jest to, że w tej cenie nic lepszego niema.

B-brand - unikaj jeśli nie znasz prawdziwego producenta.

 #526998  autor: BarthezzLodz
 09 sty 2012, 15:20
Znalazłem też kolejne niedociągnięcia, o których również sami mówiliście - brak aplikacji rozpoznającej muzykę (poprzednia była w odtwarzaczu). I od razu pytanie - jest jakaś aplikacja w Samsung Apps, która to umożliwia?
Drugim, dla mnie, ogromnym niedociągnięciem jest okropnie wolno działający Samsung Apps - wczytanie kolejnych ekranów, komentarzy itp. zajmuje średnio około 15 sekund, gdy korzystam z WiFi - poprzednio była to dosłownie chwila. Czy Wy też tak macie?

Uśmiechnij się! ;)

Nokia 3310 -> Sony Ericsson T630 -> LG KU800 Chocolate -> Nokia N76 - > Samsung S8500 Wave -> LG L9 -> Samsung Galaxy S5 -> Samsung Galaxy S6 EDGE 64GB

 #527001  autor: znawca
 09 sty 2012, 15:34
BarthezzLodz pisze: Drugim, dla mnie, ogromnym niedociągnięciem jest okropnie wolno działający Samsung Apps - wczytanie kolejnych ekranów, komentarzy itp. zajmuje średnio około 15 sekund, gdy korzystam z WiFi - poprzednio była to dosłownie chwila. Czy Wy też tak macie?
Ja mam tak, że mi co chwilę wywala błąd o niedostępnej sieci... nawet nie da się wpisać słowa w wyszukiwarkę :smt005

DLACZEGO BBCODE NIE DZIAŁA?!

 #527004  autor: BarthezzLodz
 09 sty 2012, 16:27
U mnie błędu nie wywala - po prostu wszystko się wczytuje okrooooopnie długo.

Uśmiechnij się! ;)

Nokia 3310 -> Sony Ericsson T630 -> LG KU800 Chocolate -> Nokia N76 - > Samsung S8500 Wave -> LG L9 -> Samsung Galaxy S5 -> Samsung Galaxy S6 EDGE 64GB