DAJ CYNK
  • Wszystko, co związane z Bada OS
Wszystko, co związane z Bada OS

Moderator: Moderatorzy

 #499055  autor: MalaT
 25 sie 2011, 10:35
Witam,
mam takie pytanie... Baaardzo dawno nie zmieniałam telefonu i trochę mi się zapomniało, co się robi z nową, nowiuteńką baterią. Wyciągam nowy tel. z pudełka, wkładam baterię i co... od razu do ładowania i formatowania czy ona jest już jakoś "naładowana" i można używać, a po wyczerpaniu dopiero formatować?
Z góry dziękuję za odpowiedź:)
Ostatnio zmieniony 25 sie 2011, 18:32 przez MalaT, łącznie zmieniany 1 raz.

 #499058  autor: user_delete34
 25 sie 2011, 10:55
Wkładasz baterię, włączasz telefon i... używasz. Bateria powinna mieć jeszcze trochę mocy, bo przechowuje się ją naładowaną, jednak sama z czasem też traci trochę energii. Nie męcz baterii, żeby ją najszybciej rozładować, tylko korzystaj normalnie z telefonu. Kiedy się rozładuje (wyłączy i już nie włączy, a nie: widniał będzie napis "Bateria rozładowana", a telefon będzie chodził) to po prostu ładujesz tyle czasu, aż się naładuje. Określone to masz w instrukcji telefonu. Zawsze postępujesz tak samo: normalne korzystanie aż do rozładowania, wykonanie pełnego ładowania. Niby można ładować "na krótko" nowe baterie, jednak zawsze lepiej "do pełna" moim zdaniem, bo każdy cykl lekko osłabia baterię (ale dobrze by było, by jakiś znawca to potwierdził).

 #499059  autor: MalaT
 25 sie 2011, 11:10
ahaaa...czyli formatowanie następuje dopiero po tym pierwszym rozladowaniu, a nie od razu od nowości? I najlepiej te pierwsze ładowania na wyłączony telefonie, prawda? 12 godzin...?

 #499061  autor: Maniiiek
 25 sie 2011, 11:21
MalaT, formatowanie jest tak samo skuteczne co złożenie czarnej świnki morskiej w ofierze aby szatan napełnił baterię mocą piekielną. Ot bezsensowny rytułał. Kiedy akumulator jest naładowany zasilanie jest odłączone więc można i 48 h trzymać na kablu a to i tak nic nie zmieni. Co do doładowywania baterii to nic nie szkodzi. Pojedyńczy cykl to od 0% do 100% czyli 5 ładowań kiedy ma się 80% to dopiero jeden cykl. Ładowanie wyłączonego telefonu? Na pewno naładuje się szybciej.

B-brand - unikaj jeśli nie znasz prawdziwego producenta.

 #499065  autor: MalaT
 25 sie 2011, 11:33
Ojj no...ok, to nie 12h...ale do pełna, po prostu, całkowicie, maksymalnie:)
Kurcze, mam nadzieję, że naprawdę będę mogła go używać od razu, bo mi tel. na gwałt potrzebny, a stary niedomaga;/ A na nowiutki właśnie czekam, może zaraz, może za chwila parę...:D
Zdecydowanie za rzadko wymieniam telefony, że nawet nie pamiętam, jak to z baterią jest:) Ale fajnie, że mi pomogliście:)

 #499070  autor: wtd
 25 sie 2011, 11:56
Maniiiek pisze:MalaT, formatowanie jest tak samo skuteczne co złożenie czarnej świnki morskiej w ofierze aby szatan napełnił baterię mocą piekielną.
dokładnie

o ile w wypadku baterii nimh miało to jakiś sens (i bardziej "formowanie" niż "formatowanie") to w wypadku baterii li-ion/li-poly (które są na rynku od, nie wiem, przynajmniej 7 lat) takie czarowanie nie ma żadnego sensu.

Krótkie doładowania (nie do pełna) też nie przynoszą żadnego zauważalnego ubytku.

 #499071  autor: Maniiiek
 25 sie 2011, 11:56
MalaT pisze:Ojj no...ok, to nie 12h...ale do pełna, po prostu, całkowicie, maksymalnie:)
Też nie koniecznie, ale to najlepszy sposób ładowania. A jak ktoś Ci będzie wciskał, że trzeba formatować to mu powiedz, że elektronik z wykształcenia mówił Ci coś innego.

 #499129  autor: orson_dzi
 25 sie 2011, 15:06
MalaT pisze:Wyciągam nowy tel. z pudełka, wkładam baterię i co...
I używasz. Ładujesz kiedy i jak Ci jest potrzebne i niczym się nie przejmujesz.

Lista używanych telefonów nie mieści się w tym polu tekstowym :)

 #499157  autor: MalaT
 25 sie 2011, 17:24
To zadam jeszcze jedno pytanie... tylko proszę o wyrozumiałość, ja naprawdę jestem technicznie niepełnosprytna...
Dostałam do telefonu dwie płytki...to jest jakieś oprogramowanie czy jak...? Bo nie wiem, czy mam podłączyć telefon do kompa i coś wgrywać, czy naprawdę kwestia włożenia baterii, karty sim i dawaj, powrót do normalności...?

 #499162  autor: Maniiiek
 25 sie 2011, 17:53
MalaT, jak wolisz. Tam są sterowniki do telefonu, ale dane przesyłać można w trybie pamięci masowej. Czyli jak przez pendrive. Jak masz zamiar robić coś bardziej zaawansowanego to wtedy jest to potrzebne.

B-brand - unikaj jeśli nie znasz prawdziwego producenta.

 #499166  autor: MalaT
 25 sie 2011, 18:02
Ok:)
A jak mi się już wyładował, ledwo włożyłam sim i sd... no i chcę jeszcze coś porobić - mogę do podpiąć do ładowarki i normalnie używać, tak? Bo mi nie popsuje baterii? Sorry, ja naprawdę z poprzedniej epoki telefonów:P

 #499171  autor: orson_dzi
 25 sie 2011, 18:20
MalaT pisze:ja naprawdę z poprzedniej epoki telefonów:P
Ale chyba nie aż tak, bo z baterią jak z jajkiem to trzeba było obchodzić się 10 lat temu ;) .
Ładujesz kiedy i jak Ci pasuje, i nic wielkiego się nie stanie.

Lista używanych telefonów nie mieści się w tym polu tekstowym :)

 #499173  autor: MalaT
 25 sie 2011, 18:25
No właśnie... aż tak, niestety:P w poprzednich dwóch telefonach miałam już sformatowaną... a w starszych.. no właśnie tego już nie pamiętam:P

I to jest normalne, że ten telefon teraz taki cieplutki jest...? Jak go używam i ładuję?

 #499175  autor: orson_dzi
 25 sie 2011, 18:31
MalaT pisze:Jak go używam i ładuję?
Póki Ci skóry na rękach nie wypala, to jest dobrze :P . W końcu w środku siedzi gigahercowy procesor, zamknięty w małej, metalowej obudowie, więc to się siłą rzeczy nagrzać trochę musi.

Lista używanych telefonów nie mieści się w tym polu tekstowym :)