DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.

Moderator: Moderatorzy

  • Strona 5 z 24
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 24

 #485344  autor: mkowalski
 28 cze 2011, 14:01
Play4U oficjalnie przyznał się do roamingu z Orange:
www.facebook.com/Play4You pisze:tak, w rejonach wschodnich niektórzy Abonenci mają możliwość logowania sie do sieci Orange.

 #485346  autor: telemaniak93
 28 cze 2011, 14:05
No ale niech uruchomią to w całym kraju. Przecież nie będę jechał do Przemyśla (przepraszam jeśli przekręciłem nazwę) aby przywieść sobie zasięg! Ktoś tu właśnie pisał że zadziałało w małopolskim a to nie bardzo ściana wschodnia ;/. Jeśli będzie to na zasadzie "Kto był w Przemyślu dostaje w nagrodę zasięg Orange" to można całą tą sytuację nazwać plagiatem. Ostatnio przecież sieć Aero 2 wymyśliła, że aby mieć "darmowy" internet trzeba jechać po kartę SIM do Warszawy. :)
A wyszła jakaś oficjalna informacja? Jakaś notka prasowa w tej sprawie?

 #485350  autor: doktor
 28 cze 2011, 14:15
telemaniak93 pisze:No ale niech uruchomią to w całym kraju.
. Roaming Orange został uruchomiony w miejscach gdzie jest problem, poważny problem. W Twoich okolicach Play i plus nie wystarcza ?

https://www.speedtest.net/result/a/9980004371
LTE2600+LTE2100+LTE1800+LTE800+5G 3600

https://www.speedtest.net/result/15854998413.png
GPON w domu

 #485352  autor: mkowalski
 28 cze 2011, 14:21
telemaniak93 pisze:No ale niech uruchomią to w całym kraju. Przecież nie będę jechał do Przemyśla (przepraszam jeśli przekręciłem nazwę) aby przywieść sobie zasięg!
Dokładne tak jak pisał kolega wyżej - zasięg Playa i Plusa jest dla Ciebie niewystarczający?

Na ścianie wschodniej uruchomiono roaming Orange, bo stacje Playa były/są całkowicie zagłuszane przez Ukraińskie nadajniki. W efekcie stacje Plusa nie radzą sobie z obsługą własnych klientów i wszystkich klientów Playa.

Nie ma najmniejszego sensu uruchamianie roamingu Orange w całym kraju. Obecna infrastruktura jest wystarczająca. A jeśli gdzieś pojawiają się przejściowe problemy, tam właśnie jest uruchamiany roaming Orange.
telemaniak93 pisze:Jeśli będzie to na zasadzie "Kto był w Przemyślu dostaje w nagrodę zasięg Orange" to można całą tą sytuację nazwać plagiatem.
Jeśli tak bardzo potrzebujesz zasięgu Orange, to wystarczy kupić ich starter ;)

 #485353  autor: telemaniak93
 28 cze 2011, 14:24
No właśnie o to chodzi że nie.. Zasięg PLUSA nie jest może najgorszy ale Orange lepiej sobie u mnie radzi. Do tego PLUS jest strasznie zapchany w centrum miasta (transmisja PLUS na modemie ok 1 mb a Orange ponad 6 [modem do 7,2]) To znak że jest źle.. Zasięg PLAY jest w centrum oczywiście ale tam transmisja prawie nie rusza.. (w najgorszej godzinie około 200 kb/s). Ja mieszkam poza miastem i chciałbym korzystać z Zasięgu Orange skoro inni mają taką możliwość.

 #485355  autor: doktor
 28 cze 2011, 14:34
telemaniak93 pisze:Do tego PLUS jest strasznie zapchany w centrum miasta (transmisja PLUS na modemie ok 1 mb a Orange ponad 6 [modem do 7,2]) To znak że jest źle..
Orange zostało odpalone, aby móc wykonywać i odbierać połączenia, poza tym nie działa jeszcze transmisja danych po nadajnikach ORANGE. 1 mbit dla mobilnego internetu to dobra prędkość. Zawsze możesz zmienić dostawcę internetu mobilnego na Orange i będziesz miał te 6mbit
Ostatnio zmieniony 28 cze 2011, 14:35 przez doktor, łącznie zmieniany 1 raz.

 #485356  autor: mkowalski
 28 cze 2011, 14:35
telemaniak93 pisze:No właśnie o to chodzi że nie.. Zasięg PLUSA nie jest może najgorszy ale Orange lepiej sobie u mnie radzi.
(...)
Ja mieszkam poza miastem i chciałbym korzystać z Zasięgu Orange skoro inni mają taką możliwość.
A więc tak jak wyżej napisałem, skorzystaj z oferty Orange ;)

Nie ma operatora, który w każdym miejscu ma idealną jakość sygnału. W jednym mieście Play jest najlepszy, w innym Orange, a w jeszcze innym może to być Plus. Trzeba korzystać z tego, który jest dla nas najatrakcyjniejszy - ale nie tylko pod względem cen.

 #485445  autor: rogmaniek
 28 cze 2011, 22:45
przemek910 pisze:Jakie dzielenie klientow?
Takie, że Polkomtel, nawet w Wielkopolsce, ma miejscami gorszy zasięg od Centertela. Do tego ich sieć, zwłaszcza GSM, jest dość przeciążona. To dlaczego również nie mogę mieć możliwości korzystania z roaming'u także operatora Orange?
telemaniak93 pisze:No ale niech uruchomią to w całym kraju. Przecież nie będę jechał do Przemyśla (przepraszam jeśli przekręciłem nazwę) aby przywieść sobie zasięg!
Uważam podobnie, o czym napisałem wyżej. Też się dziś w myślach śmiałem, że musiałbym pojechać na drugą część Polski, aby mieć możliwość logowania się do sieci Centertela :smt047
telemaniak93 pisze:Zasięg PLUSA nie jest może najgorszy ale Orange lepiej sobie u mnie radzi.
Właśnie. W moich rodzinnych okolicach choćby przez to, że ma stacje DCS/GSM 1800MHz, nawet przy trasach. Do tego, w niektórych lokalizacjach, Polkomtel ma niżej usytuowane zestawy antenowe, w przeciwieństwie do Centertela, a to jednak też przekłada się na zasięg. Choć, na jednym maszcie Centka, mimo nisko zamontowanych anten, Polkomtel dość dobrze sieje zasięgiem 3G.

POZdrawiam.

O2 - We're better, connected!
O2 - See what you can do!
O2 - Together is better!

 #485449  autor: mkowalski
 28 cze 2011, 22:51
Dziwi mnie wasza roszczeniowa postawa, więc zapytam inaczej - z kim podpisaliście umowę? Z Playem, czy z Orange?

Idąc dalej - czy Play kiedykolwiek obiecywał wam, że będziecie mieć możliwość korzystania z infrastruktury Orange? Nie ma tego ani w umowach, ani nawet na oficjalnych mapach zasięgu.

A to, że część klientów ma taką możliwość jest spowodowane niezależnymi problemami. Równie dobrze Play mógł nie uruchamiać roamingu Orange i zostawić użytkowników samym sobie. Wtedy bylibyście zadowoleni? Bo na chwilę obecną jest tak, że są marudzenia "bo on ma, a ja nie".

Nie było zasięgu na wschodzie - było marudzenie (fakt, uzasadnione). Jest zasięg na wschodzie, ale w roamingu Orange - jest marudzenie, bo Ci z zachodu mają tylko roaming Polkomtela.

 #485454  autor: rogmaniek
 28 cze 2011, 23:03
mkowalski pisze:A to, że część klientów ma taką możliwość jest spowodowane niezależnymi problemami. Równie dobrze Play mógł nie uruchamiać roamingu Orange i zostawić użytkowników samym sobie. Wtedy bylibyście zadowoleni? Bo na chwilę obecną jest tak, że są marudzenia "bo on ma, a ja nie".
Takie jest moje zdanie, a Twoje jest wyżej. I ok. Także proszę to uszanować. Bo ja Twoją opinię szanuję. A Twoje, w/w argumenty, mnie nie przekonują. Taka jest moja opinia, w tej kwestii.
mkowalski pisze:telemaniak93 napisał/a:
No właśnie o to chodzi że nie.. Zasięg PLUSA nie jest może najgorszy ale Orange lepiej sobie u mnie radzi.
(...)
Ja mieszkam poza miastem i chciałbym korzystać z Zasięgu Orange skoro inni mają taką możliwość.


A więc tak jak wyżej napisałem, skorzystaj z oferty Orange
Nie chciałem tego wcześniej cytować, ale chyba muszę. Taki argument typu: "to kup se Orange", moim zdaniem, jest bardzo "płytki", delikatnie pisząc. Nie spodziewałem się tego po Tobie.

POZdrawiam.

[ Dodano: 2011-06-28, 23:06 ]
mkowalski pisze:Nie było zasięgu na wschodzie - było marudzenie (fakt, uzasadnione). Jest zasięg na wschodzie, ale w roamingu Orange - jest marudzenie, bo Ci z zachodu mają tylko roaming Polkomtela.
Przecież zasięg był, a wiemy, o co chodziło. Dla Ciebie jest to marudzenie, a dla mnie, jednak jest to już podział Klientów... Gdybym chciał mieć lepszą jakość sieci Orange, w moim regionie, to teraz muszę "kombinować" i jechać na wschód Polski...

POZdrawiam.

O2 - We're better, connected!
O2 - See what you can do!
O2 - Together is better!

 #485460  autor: Niebo
 28 cze 2011, 23:15
Nie spinajcie się tak, bo ktoś sobie zażyczy jeszcze roamingu PTC...
Play ma pecha. Nie może ze swym partnerem, bo nie wyrabia, oni nie potrafią skonfigurować więc nie mają, i muszą korzystać z trzeciego. U nas na ścianie zachodniej najlepiej ma Polkomtel, gdyż on jest najdłuższy w moich rejonach stażem...
Jak się ciesze, że korzystam z "poważnego" operatora...

*- Oczywiście techniką, i myślę, że państwo wiedzą o czym ja mówię (PTC).

 #485461  autor: mkowalski
 28 cze 2011, 23:17
rogmaniek pisze:
mkowalski pisze:A to, że część klientów ma taką możliwość jest spowodowane niezależnymi problemami. Równie dobrze Play mógł nie uruchamiać roamingu Orange i zostawić użytkowników samym sobie. Wtedy bylibyście zadowoleni? Bo na chwilę obecną jest tak, że są marudzenia "bo on ma, a ja nie".
Takie jest moje zdanie, a Twoje jest wyżej. I ok. Także proszę to uszanować. Bo ja Twoją opinię szanuję. A Twoje, w/w argumenty, mnie nie przekonują. Taka jest moja opinia, w tej kwestii.
Szanuję każdą opinię i każdy ma prawo mieć własne zdanie na ten, bądź co bądź kontrowersyjny temat ;)
rogmaniek pisze:
mkowalski pisze:Nie było zasięgu na wschodzie - było marudzenie (fakt, uzasadnione). Jest zasięg na wschodzie, ale w roamingu Orange - jest marudzenie, bo Ci z zachodu mają tylko roaming Polkomtela.
Przecież zasięg był, a wiemy, o co chodziło.
Właśnie problem był taki, że nie dało się korzystać z częstotliwości należących do Playa. W praktyce było to więc "okrojenie" sieci o połowę.
rogmaniek pisze:Nie chciałem tego wcześniej cytować, ale chyba muszę. Taki argument typu: "to kup se Orange", moim zdaniem, jest bardzo "płytki", delikatnie pisząc. Nie spodziewałem się tego po Tobie.
Tu masz całkowitą rację, taki argument to żaden argument. Przepraszam. Ale wcześniej już o tym pisałem - zasięg też jest częścią walki o klienta. Nie możemy wymagać udostępniania nam zasięgu każdego istniejącego operatora.

Załóżmy taką sytuację - jest wioska X, w której Orange ma pełne pokrycie, a inni operatorzy praktycznie żadne. W związku z tym większość mieszkańców to klienci Orange. W pewnym momencie Play uruchamia w wiosce X roaming krajowy z Orange - jaki jest efekt? Play zyska wielu klientów kosztem Orange. Dla Centertela będzie to podwójna strata - po pierwsze stracą klientów, po drugie "obcy" będą zajmowali ich własne pasmo.

 #485468  autor: rogmaniek
 28 cze 2011, 23:26
Niebo pisze:Play ma pecha. Nie może ze swym partnerem, bo nie wyrabia, oni nie potrafią skonfigurować więc nie mają, i muszą korzystać z trzeciego.
Pomijając już kwestię zagłuszania sieci P4, przez ukraińskich operatorów. Tu już nie tylko chodzi o konfigurację, moim zdaniem, ale również o zasoby radiowe. Ale, pod tym względem, P4 sobie samo jest winne, nie biorąc 50 kanałów 900MHz'ów, tylko 25. Do tego, w 2005r., w ostatniej chwili zrezygnowali z udziału w przetargu na GSM/DCS 1800MHz. Twierdzi wtedy, że nic z tym pasmem nie zrobią. A okazuje się, że nawet można mieć LTE. Oczywiście, w następnym przetargu, o w/w częstotliwości, nie brali nawet udziału. A Prezes, w jednym z wywiadów, "nagle" stwierdził, że 1800MHz bardzo by się im przydało. Szkoda, że tak późno to zrozumieli...

POZdrawiam.

[ Dodano: 2011-06-28, 23:49 ]
mkowalski pisze:Szanuję każdą opinię i każdy ma prawo mieć własne zdanie na ten, bądź co bądź kontrowersyjny temat
Ok, choć to, w ostatnich wypowiedziach, nie było zbyt, moim zdaniem "widoczne" :smt012
mkowalski pisze:rogmaniek napisał/a:
mkowalski napisał/a:
Nie było zasięgu na wschodzie - było marudzenie (fakt, uzasadnione). Jest zasięg na wschodzie, ale w roamingu Orange - jest marudzenie, bo Ci z zachodu mają tylko roaming Polkomtela.


Przecież zasięg był, a wiemy, o co chodziło.


Właśnie problem był taki, że nie dało się korzystać z częstotliwości należących do Playa. W praktyce było to więc "okrojenie" sieci o połowę.
Może czepiam się szczegółów, ale jednak słowa: "nie było zasięgu na wschodzie", to jednak, moim zdaniem, naciągnięcie rzeczywistości. My wiemy, o co chodzi, ale ktoś nieobeznany w tematyce, mógłby być trochę zdziwiony :smt047
mkowalski pisze:rogmaniek napisał/a:
Nie chciałem tego wcześniej cytować, ale chyba muszę. Taki argument typu: "to kup se Orange", moim zdaniem, jest bardzo "płytki", delikatnie pisząc. Nie spodziewałem się tego po Tobie.


Tu masz całkowitą rację, taki argument to żaden argument. Przepraszam. Ale wcześniej już o tym pisałem - zasięg też jest częścią walki o klienta. Nie możemy wymagać udostępniania nam zasięgu każdego istniejącego operatora.
Ok. Dobrze, że na forum są Osoby/Forumowicze, którzy są- po prostu- w porządku :smt023 A wracając do poruszanych kwestii, zgadzam się z Tobą, odnośnie zasięgu, o czym pisałem w jednym z wcześniejszych postów.

Nadal jednak uważam, że w innych regionach Polski, w tym w Wielkopolsce, Polkomtel też ma sieć GSM przeciążoną. Dlatego sądzę, że, jako Klient P4, powinienem mieć również możliwość zalogowania się do sieci Centertela, bez "kombinowania" z wyjazdami na drugą cześć Polski. Oczywiście P4 zrobi, co zechce. Pewnie, póki sieć Polkomtela "nie padnie", w Wielkopolsce, to nie będę mieć dostępnego roaming'u Orange. Choć może to się zmieni, bo dziś miałem info od kilku znajomych mających Play'a, że w POZnaniu* nie mogli wykonywać połączeń, przez jakiś czas. Ja mogłem. Nie mogli Ci, którzy ręcznie ustawili sobie zasięg operatora Plusa. Ale to już inna kwestia, że ludzie w dużych miastach, mimo dobrego zasięgu własnej sieci, manualnie wybierają i tak Polkomtela...

POZdrawiam.


[ Dodano: 2011-06-28, 23:52 ]
mkowalski pisze:Załóżmy taką sytuację - jest wioska X, w której Orange ma pełne pokrycie, a inni operatorzy praktycznie żadne. W związku z tym większość mieszkańców to klienci Orange. W pewnym momencie Play uruchamia w wiosce X roaming krajowy z Orange - jaki jest efekt? Play zyska wielu klientów kosztem Orange. Dla Centertela będzie to podwójna strata - po pierwsze stracą klientów, po drugie "obcy" będą zajmowali ich własne pasmo.
Ale równie dobrze, możemy tę sytuację odwrócić. Załóżmy, że w innej wsi tylko Polkomtel ma zasięg? I wtedy, to dla operatora Plusa, też będzie podwójna strata.

POZdrawiam.

O2 - We're better, connected!
O2 - See what you can do!
O2 - Together is better!

 #487845  autor: Spacedust
 09 lip 2011, 00:34
Skoro roaming potwierdzony to wpisujcie w jakich miastach Wam się udało połączyć z Orange ;)

 #487849  autor: mkowalski
 09 lip 2011, 01:02
Spacedust pisze:Skoro roaming potwierdzony to wpisujcie w jakich miastach Wam się udało połączyć z Orange
Gdzieś już to było napisane - logowanie jest aktywne dla wybranych kart SIM. W związku z tym w całym kraju uda się zalogować do sieci Orange ;)

 #487950  autor: joxar1
 09 lip 2011, 15:40
U mnie to wygląda tak:

http://www.youtube.com/watch?v=qYnsz0_7 ... r_embedded

Telefon po zalogowaniu się (jednak sieć go "nie wpuszcza") czym prędzej ucieka do PLAY, a przy ponownych poszukiwaniach brakuje Orange (czasem tylko GSM, czasem GSM i 3G) na liście operatorów.

 #487952  autor: remi89
 09 lip 2011, 15:47
Na telepolis piszą co innego, jeszcze co innego mówi gruszka w rozmowie. A u mnie jak nie było możliwości zalogowania się do Orange tak nie ma. Po wybraniu ręcznym sieci Orange wyskakuje "Nie zarejestrowany".

P@weŁ

 #487954  autor: kowcio
 09 lip 2011, 15:48
Bo w Świdnicy nie ma być roamingu Orange :roll:
  • Strona 5 z 24
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 24
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 24