DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.

Moderator: Moderatorzy

  • Strona 4 z 24
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 24

 #485018  autor: maciek764
 27 cze 2011, 00:16
Jak kogoś interesuje to głębiej to nic prostszego - maila prosto wysłać. Osoba prowadząca ten serwis bardzo szybko odpowiada.

 #485019  autor: mkowalski
 27 cze 2011, 00:37
Z ciekawości wysłałem maila do redakcji tego portalu. Zobaczymy jak z tego wybrną ;)

 #485021  autor: KamaZ
 27 cze 2011, 00:49
U mnie nie da rady się zalogować do Orange. Jak na razie próbowałem na dwóch kartach i odmowa dostępu jest.

 #485022  autor: mkowalski
 27 cze 2011, 00:53
Na dolnym śląsku też nie działa logowanie do Orange. Sprawdzone i na prepaidzie, i na karcie abonamentowej.

 #485036  autor: user_delete34
 27 cze 2011, 09:30
Wieluń, Mierzyce (łódzkie): nie działa logowanie ani do Orange, ani do T-Mobile. Sprawdzone na KU990 i N79 (jeżeli modele potrzebne) przy karcie fresh niezarejestrowanej.

 #485039  autor: mkowalski
 27 cze 2011, 10:04
kowcio pisze:
mkowalski pisze:Cytat:
doniesienia ze ściany wschodniej sugerują, iż Play wdrożył w życie, podpisaną już kilka lat temu umowę o roamingu krajowym z Orange

A może się ktoś wypowiedzieć dokładniej na ten temat? Bo pierwsze słyszę, żeby Play kiedykolwiek podpisał umowę o roamingu krajowym z Orange. Google też milczy w tej kwestii.
Teraz takie serwisy wyczytają gdzieś coś, piszą bzdury i chcą żeby pisało się o nich. Żadnej umowy oficjalnie nie było podpisanej, chociaż miała byc zmiana partnera roamingowego z Plusa na Orange, ale to nie doszło do skutku.
Teraz byłoby to bezsensu, gdyby zmienili, bo przecież ile czasu zajęło doprowadzenie handoverów w niektórych miejscach pomiedzy Play a Plusem.
Oto co mi odpisali. Mógłby to ktoś skomentować? Bo jak dla mnie, nie jest to prawda - czemu Google milczałoby na temat takiego porozumienia?
Tym źródłem był mail, nadesłany przez Panią A. Streżyńską, Prezesa UKE, który zawierał m.in. informacje o tym, iż świadczenie roamingu krajowego przez Orange na rzecz Play jest na wschodzie dopuszczalne, ponieważ strony zawarły w tym zakresie porozumienie kilka lat temu, zaś termin i zakres świadczenia ustalają same i nie wymaga to dodatkowych zgód. Taka informacja była dla nas wiarygodną i nie wymagającą dalszego poszukiwania przyczyn logowania się kart SIM Play na wschodzie kraju do sieci Orange


[ Dodano: 2011-06-27, 10:06 ]
No a play4you2 nie chce powiedzieć nic konkretnego ;)
play4you2 pisze:Wszelkie oficjalne komentarze jak i informacje dotyczące współpracy biznesowej w zakresie świadczonych Usług Telekomunikacyjnych i roamingu krajowego udziela tylko i wyłącznie Rzecznik Prasowy spółki P4. Na chwile obecną jedynym partnerem świaczącym swoje usługi w zakresie roamingu krajowego na rzecz spółki P4 jest tylko i wyłącznie Operator Polkomtel S.A. To jest wszystko co mam do powiedzenia w tym temacie.

 #485043  autor: ukefake
 27 cze 2011, 10:53
pytanie do osób z kartą playa zalogowanych do orange-a: czy działają wideorozmowy?

 #485044  autor: telemaniak93
 27 cze 2011, 11:00
Moim zdaniem to było by jakieś nieporozumienie jeśli część kraju mogła by logować się do sieci Orange a reszta nie. Już bym wolał aby mógł logować się cały kraj lecz działało wszystko na zasięgu Orange tylko nie transmisja danych choć i to rozwiązanie nie jest dobre ale w tym przypadku lepsze.

 #485050  autor: horas
 27 cze 2011, 11:55
witam,
w Szczecinie brak możliwości zalogowania się do ORANGE.....a szkoda :/

 #485060  autor: muchakk
 27 cze 2011, 12:47
Nie działają Video-rozmowy. Orange już się też zapycha klientami Play'a. Non stop słyszę... "Przepraszamy, ale nie możemy zrealizować tego połączenia. Prosimy spróbuj później". Jednym słowem masakra. Szkoda, że nie dogadali sie z T-mobile... Z drugiej strony klienci Play ładnie obciązają sieć skoro po padzie macierzystego zasięgu PLUS i Orange oraz dodatkowo PLAY 3G mają problem z obsługą klientów.

 #485111  autor: maciek764
 27 cze 2011, 16:58
współpracę w zakresie roamingu krajowego pomiędzy P4 a PTK Centertel, w rejonie wschodniej Polski potwierdził dziś Jacek Niewęgłowski - wiceprezes P4. Jak podkreślił, nie jest to pierwszy przypadek takiej współpracy, zaś wykorzystanie roamingu krajowego w sieci Centertela jest realizowane w różnych miejscach od conajmniej roku. Będzie także rozwijane, w zależności od potrzeb. Tymczasem, klienci Play, zalogowani do Orange, na stacjach w Przemyślu - również skarżą się na kłopoty z dostępnością sieci. Komunikat głosowy operatora głosi, iż "usługi są w danym momencie niedostępne i system proponuje spróbowac później". Jak podkreśla nasz informator, zastosowanie taktyki roamingu krajowego z Orange, to dość ryzykowne przedsięwzięcie, a to dlatego, że różnica w jakości pokrycia terenów, o których mowa, pomiędzy Orange i Plusem jest dość znacząca. Na korzyść Plusa ... tym razem
No i jest. Źródło: http://gsm.biz.pl. A Telepolis jak nie kopiuje z innych serwisów to śpi :roll: o prezentacji LTE Aero2 też nie ma informacji. No ale "mają swoich informatorów" :]
Ostatnio zmieniony 27 cze 2011, 18:53 przez maciek764, łącznie zmieniany 1 raz.

 #485112  autor: mkowalski
 27 cze 2011, 17:05
Najciekawszy jest fragment o tym, że roaming krajowy z Orange jest realizowany w różnych miejscach kraju już od dłuższego czasu. W sumie to dobrze, bo wszystko co ma powiększyć zasięg i pojemność sieci jest na plus ;)

 #485114  autor: DanielR
 27 cze 2011, 17:10
maciek764 pisze:Będzie także rozwijane, w zależności od potrzeb.
Ciekaw jestem co to oznacza i czemu nie na obszarze całego kraju.

 #485121  autor: Karlos20
 27 cze 2011, 17:24
U mnie z karty PLAY FRESH nie jest możliwe zalogowanie się do sieci ORANGE, ani na 2G ani na 3G. Malbork, woj. Pomorskie.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥

 #485185  autor: Matyk
 27 cze 2011, 20:44
Karlos20 pisze:U mnie z karty PLAY FRESH nie jest możliwe zalogowanie się do sieci ORANGE, ani na 2G ani na 3G. Malbork, woj. Pomorskie.
W Krakowie również jest to nie możliwe...

 #485192  autor: KamaZ
 27 cze 2011, 20:58
Tomaszów Lubelski i cały powiat również nie da rady. Żadna strata.

 #485273  autor: rogmaniek
 27 cze 2011, 23:51
DanielR pisze:maciek764 napisał/a:
Będzie także rozwijane, w zależności od potrzeb.


Ciekaw jestem co to oznacza i czemu nie na obszarze całego kraju.
Moim zdaniem, właśnie mamy już taką sytuację. Mam na myśli Przemyśl. Czyli wtedy, kiedy Polkomtel nie daje rady z pojemnością sieci, dla Klientów P4. Może być również tak, że np. części Klientów, powiedzmy biznesowych, którzy nie mają zasięgu w siedzibie firmy (lub bardzo słaby Polkomtela), umożliwia się logowanie także do sieci Centertela. Ale to takie moje przypuszczenia.
telemaniak93 pisze:Moim zdaniem to było by jakieś nieporozumienie jeśli część kraju mogła by logować się do sieci Orange a reszta nie.
Mi się też nie podoba takie "dzielenie" Klientów. Chyba, że umowa z Centertelem jest mniej korzystna dla P4. Stąd roaming krajowy, operatora Orange, stosowany jest w ostateczności.

POZdrawiam.

O2 - We're better, connected!
O2 - See what you can do!
O2 - Together is better!

 #485321  autor: przemek910
 28 cze 2011, 11:35
Jakie dzielenie klientow?

Siec Plusa nie wytrzymuje juz natezenia na granicy wschodniej, dlatego tez dolozyli Orange.

Ja jestem z malopolskiego, 3 tyg temu bylem pod Przemyslem. I MOGE sie logowac do sieci Orange.

Priorytety sieci to:
1 PLAY
2 PLUS
3 ORANGE

 #485339  autor: sql
 28 cze 2011, 13:54
Play4U napisał " Internet po sieci Orange powinien działać lada dzień."
Źródło: http://pl-pl.facebook.com/Play4You

 #485341  autor: maciek764
 28 cze 2011, 13:57
Na form p4u nawet nie wiedział że jest roaming w Orange więc nie ma to jak porządne zorientowanie.
  • Strona 4 z 24
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 24
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 24