DAJ CYNK
  • Dział stworzony z myślą o użytkownikach, którzy poszukują odpowiednich rozwiązań lub sami chcą się podzielić opinią o różnych aplikacjach.
Dział stworzony z myślą o użytkownikach, którzy poszukują odpowiednich rozwiązań lub sami chcą się podzielić opinią o różnych aplikacjach.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: W tytule nowego postu proszę podać system, dla którego ma być dana aplikacja oraz przeznaczenie w trzech krótkich słowach np. Android [ SPORT/SIŁOWNIA/POMIAR]. Zasada obowiązuje do każdej dziedziny, niezależnie od przeznaczenia aplikacji oraz tego czy jej potrzebujemy czy też polecamy.
 #373295  autor: analog
 03 gru 2009, 21:45
Kupiłem iphone i nie wiem do końca co wgrać, jest tego tak dużo że nie ogarniam tego. Dlatego liczę na waszą pomoc :D Proszę wypisywać nazwy gier albo programów a jak macie trochę więcej czasu to dwa słowa o nich ;] Z góry dzięki.

 #373512  autor: Bos
 05 gru 2009, 11:40
Płatne czy niepłatne?
Napisze coś o grach:
polecam Rat on run oraz Spikey - świetne gry od donutgames.
Rolando - świetna gra

Na razie gry wychodzą, co jakiś czas pojawiają się jakieś nowe. Proponuję wejść z poziomu iTunes do Itunes Store i w zakładkę App Store i games. Niestety, każdy ma swoje wymagania i mi się nic nie podoba, ale Tobie może się spodoba ;]

Z płatnych: Need For Speed Shift lub Undercover

SE: T610i, K750i, W660i, W880i, 2x W910, C902
Nokia: 2600, 5300, 6300, N73 ME, 5610, 6230i, E51, 5800, E72
Apple: iPhone 3G 8GB
Motorola: V3xx, V8
Samsung: 2x U900, F480, Galaxy S
LG: KU990, Shine
BB: 9300
Obecnie: Samsung Galaxy S/ BB 9300

 #465148  autor: mariposa
 14 mar 2011, 21:31
podbijam, z jakich jeszcze aplikacji korzystacie?:)

 #465159  autor: wtd
 14 mar 2011, 21:53
facebook, ibooks, autobuser, wikiamo, mobile mouse, , wolfram alpa, um meteo, tapatalk RO
gry: removem, islash, asphalt 5, angry birds (zwykłe + seasons) tikitotems (1 i 2), creeps, plants vs zombies, pro zombie soccer, guns n glory, cartoon wars (1 i 2 + Gunner)

 #467293  autor: mariposa
 26 mar 2011, 19:25
ok to dołożę też moje:D
oczywiście Facebook, iBankomaty, TVGuidePL.
do GPS: Traseo
bawiłam się też iMilkiem i iSingiem do karaoke.

 #467402  autor: code
 27 mar 2011, 20:21
organizery czasu:

NotifyMe2- prosta przypominajka push
Omnifocus - doskonałe narzędzie do powadzenia projektów
Mindjet - wspaniała aplikacja do rysowania map myśli
Tommorow - prosta lista rzeczy "na jutro", ktore nie pasują do kalendarza (np przynieść płytę koledze z pracy)
Evernote - świetny notatnik synchronizujący się z Dropboxem
Listonic - wyśmienity organizer listy zakupów. liczy ceny i pozwala robić zestawienia, listy można udostępniać innym, można robić zakupy wspólnie (kilka osób korzysta z tej samej listy)
Bills - przypominacz o rachunkach
MoneyZoom - gdzie się podziały pieniądze?
Yoritsuki - chwila wytchnienia w japońskim ogrodzie

Media & News:

BlancSpot - konsumpcja mediów na kształt między TV a RSS. wygląda i działa wyśmienicie. coś jak nowoczesna gazeta.
Pulse - RSS'y, ale ciekawie pokazane
StreamToMe - wspaniały streamer jakichkolwiek mediów z komputera. obsługuje napisy, ale streamuje też muzykę i zdjęcia. radzi sobie nawet z HD po 3G, z przewijaniem włącznie.
Yummy - klient delicious
Instapaper - klient instapaper
Reeder - najdoskonalszy czytnik rss w AppStore
Filmaster - repertuary kin i filmów
Repertuary.pl - to samo, co wyżej, tylko ciut lepsza grafika
Gracz - wszystkie portale z grami skupione w jednym miejscu
TUAW - TUAW :)

Gry:

Dark Nebula 1&2
Game D Story
Doodle Jump
Dead Space
Moron Test
Kami Retro
Fruit Ninja
Mirror's Edge
Cannabalt
Trainyard
Shibuya
VectorTankX!
geoDefense
Edge
Tron Legacy
Cut The Rope
Get Me Out
Bejeveled 2
Grimm
Look-Up
DizzyPad
GreenHornet
Muzyczne:

Mujik
Inception
Tap DJ
muBlip
Shazam
Substrata
Bloom
RjDj
Auditorium
FStream
Ambiance
Ocarina

Użytki:

1Password
Concepts
ShopStyle
PlainText
QuickMark
WeeMee
Bankomaty
SleepCycle
Zio
Zoomika
The Time
SpawnHD
Stange Rain
Ostatnio zmieniony 28 mar 2011, 17:53 przez code, łącznie zmieniany 1 raz.

 #467423  autor: wtd
 27 mar 2011, 21:42
Ostatnio nowe angry birdsy wyszły - uważam je za obowiązkową pozycję ;)

 #467425  autor: orson_dzi
 27 mar 2011, 21:48
code, z ciekawości, jak dużo czasu potrzeba na znalezienie aplikacji, które wymieniłeś? Dużo trzeba materiału przerzucić żeby do czegoś takiego dojść?

Lista używanych telefonów nie mieści się w tym polu tekstowym :)

 #467481  autor: DeLirQa
 28 mar 2011, 01:18
Jeśli chodzi o programy to szczególnie przydatny jest WolframAlpha-szczególnie gdy studiujesz na Polibudzie, bo często bez tego ani rusz :D
Dodam jeszcze Runastic-coś dla miłośników aktywnego wypoczynku. Można kontrolować tym wycieczki rowerowe, treningi itp.

Miałem: Sagem myX5m, Siemens C75; J700; N73; ME45; K310i; X700; S7220; S8300 x2; KP500; U8500; N8; KE970; E2600.
Teraz mam:Alcatel One Touch Idol+8GB, Samsung G810, Samsung U900.

 #467572  autor: code
 28 mar 2011, 17:46
orson_dzi pisze:code, z ciekawości, jak dużo czasu potrzeba na znalezienie aplikacji, które wymieniłeś?
relatywnie - nie dużo. odpowiadając bezpośrednio, jeśli masz po raz pierwszy iPhone i masz kasę na testowanie to 1 - 2 miesiące. jeśli nie masz kasy na testowanie aplikacji i szukasz strzałów idealnych, to 3-4. jest wyśmienity Genius, który podpowiada Tobie aplikacje, jest też społeczność iPhone'owa, która lubi dzielić się informacjami o aplikacjach, dlatego na blogach (mogę wymienić, jeśli potrzebujesz) znajdziesz sensowne opisy aplikacji. w moim przypadku, pierwsze dwie kategorie - czyli pierwsze dwa ekrany nie zmieniają się od dawna, reszta, z małymi wyjątkami jest wymienialna (jak kończę jakąś grę, wyrzucam i ściągam nową). mam też aplikację pokazującą trendy w AppStore (PositionApp) i dzięki niej znalazłem kilka ciekawych aplikacji. po prawie dwóch latach używania iPhone mam kupionych 580 aplikacji, na iPhone oczywiście zainstalowanych mniej (robiąc spis powyżej przepisywałem to, co mam na ekranach, opuściłem ok 5-6 takich, co do których wiem, że tylko nieliczni będą zainteresowani)

większość zebrałem przy założeniach:

organizery czasu: wiesz, czego chcesz, tzn masz pomysł na organizację czasu i szukasz dopasowanej do tej wizji aplikacji. ja potrzebowałem narzędzia GTD, narzędzie do map myśli + jakiś prosty notyfikator czasowy + prosta lista "na jutro". wcześniej jakiś czas używałem 2Do, dobry notes, ale na GTD zbyt rozbudowany. jak ktoś nie korzysta z GTD, będzie mu bardzo pasował.

Media & News: pół roku szukałem dobrego czytnika RSS, który spełniałby dwa warunki - integracja z Google Reader i wygoda czytania (mniejszy kontrast, jak w książce - by się wygodniej czytało). Reeder spełnia te dwie funkcje i jeszcze ma wiele dobrych rozwiązań. najprzyjemniejszym jest jednak to, że wyświetla czarne litery na dobranym jasno-szarym tle, co powoduje, że wieczorem i w nocy miło się czyta (ale w dzień jest również dobrze czytelny). wiedziałem, że chcę klienta delicious i instapaper i nawet nie patrzyłem, czy są jakieś inne. chciałem coś z repertuarami kin. BlancSpot i Pulse doszły, jak pozostałe w tej kategorii, przez Geniusa i blog MacKozera.

Gry: bardzo dużo gram. zbieram informacje o grach z blogów, listy top AppStore, Polygamii, Metacritica i Geniusa. jak skończę, jest fajna, zostaje. jak nie, wyrzucam i ściągam inną.

Muzyczne: tu są same smakołyki. z wyjątkiem TapDJ, na którego czekałem długo, reszta jest z jednej strony specjalizującej się w opisywaniu kreatywnych projektów (creativeapplications.net). z Geniusa doszedł tylko muBlip.

Użytki: głównie blogi + Genius. zbierały się same przez te dwa lata korzystania z iPhone. takie przyjemne pierdółki, z wyjątkiem 1Password, którego używam na komputerze (i przydaje się niesamowicie)

ciężko określić czas i pieniądze do zebrania kolekcji pod siebie. czy 580 aplikacji w dwa lata to dużo, czy mało - nie wiem. subiektywnie nie czułem, że przemielam jakieś zwały bzdurnych rzeczy, mogłem polegać na Geniusie, na blogach, często kupowałem impulsywnie, bo była jakaś reklama i coś mi się spodobało. zdarzało mi się kupić kompletną bzdurę, ale bardzo rzadko; nie weryfikowałem też aplikacji na www - jeśli znalazłem coś w AppStore, czy przez Geniusa, a nie przekonał mnie opis developera i zdjęcia, nie kupowałem.


pozdrawiam :)

PS: Genius to wbudowany w AppStore helper analizujący aplikacje, które masz i na tej podstawie pokazujący, co jeszcze może się spodobać. dla wielbicieli prywatności: standardowo jest wyłączony, tzn trzeba tapnąć na napis Genius w AppStore i potwierdzić licencję korzystania (propozycje są liczone na serwerach Apple)

 #469040  autor: ostin
 05 kwie 2011, 18:23
Shazam teraz jest płatny. W lepszej cenie można dorwać soundhound.

Nikt nie wspomniał, że oczywiście Twitter też ma aplikację. Przydać się może także Skype i GG.

Discover - pozwala otwierać plik Power Pointa, pdfy, doc itd.

Aroundme - podaje poszukiwane punkty w okolicy, np. apteki, puby, bary (w dużych miastach działa nawet nieźle).

Polecam też zainstalowanie VanillaSurf zamiast Safari - działa dużo szybciej.

Swego czasu dużo jeździłem pociągami i w wolnych chwilach grałem sporo w gry na iP z racji tego, że nie potrafię w przedziale spać ani czytać... za dużo hałasu. Tak więc mogę polecić wydanie tych kilkunastu złotych na:
- GTA: Chinatown Wars - świetnie dopracowana fabuła i wysoka grywalność, bawiłem się lepiej, niż grając w części robione na pc :D
- Need for Speed: Hot Pursuit
- PES 2010

Ze strzelanek - Doom daje radę. :-)

Jakby coś jeszcze przyszło mi do głowy, to dam znać. :D

programy na telefon - zapraszam na bloga

 #469051  autor: wtd
 05 kwie 2011, 19:43
ostin pisze:i GG.
Raczej nie, bo wymaga jakiejś cudacznej usługi z mobilnym gg, która jeszcze niedawno przynajmniej była płatna, lepiej sobie palringo ściągnąć.

 #469059  autor: rain86
 05 kwie 2011, 20:22
Gry:

-Real Racing 2 - świetne wyścigi
- Asphalt 6 - chyba najlepsza z części tej ścigałki, która swe poczatki miała jeszcze na N-Gage GD :D
- Fight Night Championship
- Dead Space
- Prine of Persia warrior Within
- Street Fighter IV
- GTA Chinatown Wars
- Rage
- NBA Jam
- THPS 2
- Hysteria Project 1 & 2 - fajny klimat
- Fifa 11
- Modern Combat 2 - świetny multiplayer
- Reckless racing
- Death Race
- final Fantasy III
- Dungeon Hunter 1 & 2
i masa innych, których jeszcze nie zdązyłem sprawdzić :D

Programy
- Skype
- Ipla
- iMovie
- PhotoStudio
- DocstoGo
- awesome note
- TapDJ
- Navigon do nawigacji

Było: Mitsubishi Trium, Alcatel OT 311,511,Sony CMD-J5, Siemens SL45i,Nokia N-Gage, SE T610, SE J200, Motorola E398, Samsung E900, Nokia N73, Samsung F480, Nokia N82, N86, 5800, Omnia HD, SE C901, Wave 8500, 6303, N8, SGS II, Lumia 800, HTC 1S
Jest:ip4s

 #475271  autor: mila
 11 maja 2011, 09:47
witam
proszę podzielcie się informacją...: jakie znacie stronki na których można znaleźć opisy aplikacji/gier na iPada... ciężko coś znaleźć... z góry dzięki :-)

 #475457  autor: rain86
 12 maja 2011, 14:24

Było: Mitsubishi Trium, Alcatel OT 311,511,Sony CMD-J5, Siemens SL45i,Nokia N-Gage, SE T610, SE J200, Motorola E398, Samsung E900, Nokia N73, Samsung F480, Nokia N82, N86, 5800, Omnia HD, SE C901, Wave 8500, 6303, N8, SGS II, Lumia 800, HTC 1S
Jest:ip4s

 #477983  autor: linhely
 26 maja 2011, 09:51
facebook, ibooks, autobuser, wikiamo, mobile mouse, , wolfram alpa, um meteo, tapatalk RO
gry: removem, islash, asphalt 5, angry birds (zwykłe + seasons) tikitotems (1 i 2), creeps, plants vs zombies











Windows 7Microsoft Office Enterprise 2007Windows 7 Ultimate

Administrator

 #479061  autor: ostin
 01 cze 2011, 16:16
Type & Walk - aplikacja, która pozwala na "zaglądanie w dekolty blondynek" w środkach komunikacji miejskiej (sorry, recenzja mnie rozwaliła). :D :D

programy na telefon - zapraszam na bloga

 #486520  autor: Fonexpert
 03 lip 2011, 16:44
Obowiazkowa pozycja to Army of Darkness.
A tak apropos to witam uzytkownikow forum. :-D

 #486618  autor: senshiro
 03 lip 2011, 21:58
Kolejne tower defense :x
Z okazji Dnia Niepodległości 4.07 jest promocja na tytuły Gameloftu, można wyrwać np. Asphalt 6 czy N.O.V.A.2 za $0.99

Obrazek
 #885233  autor: olikasa
 01 wrz 2016, 08:51
Ja polecam grę Defence 39, szczególnie, że dzis mamy rocznicę początku II WŚ. Gra inspirowana jest wydarzeniami właśnie z września 1939r. kiedy to hitlerowskie Niemcy napadły na Polskę :)