DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonów komórkowych marki Sagem oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonów komórkowych marki Sagem oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.

Moderator: Moderatorzy

 #4479  autor: Piotr
 27 kwie 2005, 16:27
Witam serdecznie. Chciałem zdjąc SIM LOCKa z telefonu Sagem MW 3026.
Z tego co się orientuje w Sagemach zdjęcie SIM LOCKa jest bardzo łatwe gdyż wystarczy tylko w klepać odpowiedni kod z klawiatury. Powstaje pytanie skąd taki kod można wziąść.

Czy macie jakieś namiary na stronki, które generują takie kody itp.

Pozdrawiam serdecznie czekająć z niecierpliwością na odpowiedź.

 #4490  autor: Dragon
 27 kwie 2005, 18:30
z tego co j wime to takie kody mozna wygenerowac tylko do Nokii, a jesli chodzi o Sagemy to kazda ingerencja w oprogramowanie (czyli takze zdjecie sim-lock) moze spowodowac jego uszkodzenie

 #4506  autor: WitekT
 27 kwie 2005, 21:27
Generować można także do paru innych telefonów - np. Siemensa ST55 (bo to w gruncie rzeczy nie jest Siemens, tylko telefon z naklejką Siemensa). ;)

Co do Sagema - nie widziałem ani nie czytałem nigdzie o kalkulatorze do tej marki... No ale może coś jest. :)

 #4543  autor: Piotr
 28 kwie 2005, 10:17
WitekT pisze:Co do Sagema - nie widziałem ani nie czytałem nigdzie o kalkulatorze do tej marki... No ale może coś jest. :)
Jest jest... W menu tego telefonu masz jakąs specialną zakładę (trzeba jej dobrze poszukać), w której możesz wpisać specialny kod za pomocą, którego zdejmie się SIM LOCKa z aparatu. Jednak tak jak napisałem w poprzednim poście powstaje pytanie - skąd taki bajer wytrzasnąć.

Pozdrawiam.

 #4558  autor: WitekT
 28 kwie 2005, 12:37
E, że takie miejsce jest w telefonie nie oznacza, że jest do tego dostępny w necie kalkulator! Z każdego telefonu da się zdjąć locka kodem.

 #4559  autor: Piotr
 28 kwie 2005, 12:42
WitekT pisze:E, że takie miejsce jest w telefonie nie oznacza, że jest do tego dostępny w necie kalkulator! Z każdego telefonu da się zdjąć locka kodem.
Wituś nie wiem czy jest nie wiem czy nie ma :wink:
Po prostu gdzieś, kiedyś obiło mi się o uszy, że istnieją strony, które generują kody do Sagemów podobnie jak ma to miejsce na stronach stworzynych dla Nokii... No ale chyba wszystko wskazuje na to, że pupcia zbita i to były tylko plotki wyssssssssane z palca.

Pozdrawiam serdecznie.

 #4579  autor: WitekT
 28 kwie 2005, 13:19
E, dlaczego - mogą być... Tyle, że ja takich nie widziałem. No ale też i niespecjalnie szukałem. ;)

 #4592  autor: Piotr
 28 kwie 2005, 14:55
Szukałem i znalazłem tylko to... ale i tak nadal jestem w kropce...

http://www.axnet.pl/ramki/simlock.htm

Pozdrawiam serdecznie.

 #4595  autor: WitekT
 28 kwie 2005, 14:57
No... Wygląda, że tym powinno pójść. :)

 #4601  autor: Piotr
 28 kwie 2005, 15:04
Jak znajdę chwilkę czasu to się tym pobawie i zobaczymy jakie będą tego rezultaty 8)

Pozdrawiam.