DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy starych modeli Motoroli oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy starych modeli Motoroli oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.

Moderator: Moderatorzy

 #434042  autor: Brzytwa
 07 paź 2010, 11:59
Witam.
Przejdę od razu do rzeczy. Nowa motorola v9 (moja już trzecia) , z orange, pracuje w play.

1. Sytuacja taka że Dostałam ją od znajomego, który miał ją dosłownie kilka dni, i przy podpięciu pod ładowarkę jest ok, natomiast pod koniec ładowania (które ok trwa 2 h) był sygnał dźwiękowy i wyskakiwało powiadomienie żeby odłączyć ładowarkę bo telefon już się naładował. I zapytanie czy pokazać powiadomienie przy następnym ładowaniu (TAK lub NIE) . I ja z pośpiechu kliknęłam NIE i odłączyłam ładowarkę... A teraz kurczę, przydało by się żeby telefon mnie powiadomił że się naładował, jak np w pokoju go zostawiam pod ładowarką i zapominam o nim czy już się naładował czy nie... Pytanie jest takie: Jak przywrócić to powiadomienie o naładowaniu?

2. Ładowanie przez USB podpięte pod PC. Jak podłączam tel jako modem tzn żeby go obsługiwać przez Motorola Phone Tools, to jak normalnie i zawsze (przy poprzednich moich V9) zmienia profil na głośny dzwonek, zaświeca się zielona diodka i zaczyna ładować, następnie mijają max z 5 sekund i z powrotem zmienia profil na taki jaki był (wibra + dzwonek), gaśnie diodka i przestaje ładować. Pytanie: o co chodzi? Dodam, że podpięta pod komputer jako pendrive (karta pamięci) zmienia profil i ładuje baterię... Czy wszystko jest z nią ok? Czy tak ma być że ma się nie ładować jak jest podłączona normalnie z opcji modem/faks, a kiedy jest jako pendrive to się ładuje...?

 #443441  autor: ukefake
 26 lis 2010, 22:51
ad 1 i 2: Może warto przywrócić fon do ustawień fabrycznych? oczywiście po uprzednim zrobieniu kopii danych :)
btw, czy w orangowej v9 jest możliwość wyboru pasma pracy (gsm/umts/auto)? i czy jest orange menu?

 #443545  autor: Brzytwa
 27 lis 2010, 14:38
ukefake pisze:Może warto przywrócić fon do ustawień fabrycznych?
Że tez do głowy mi to nie wpadło :) A mógłbyś napisać jakie dokładnie dane zostaną utracone w wyniku tego zabiegu?

W odpowiedzi na Twoje pytanie:
W ustawieniach mojej orange'owej brzytwy są opcje następujące:
1. Zakres: Automatyczny, 850/1900, 900/1800, Europejskie, WCDMA 2100.
2. Typ: automatyczny, ręcznie.
3. Pozycja: Mała, średnia, duża, bez przerwy.

Co to jest ten zakres WCDMA 2100 to nieee mam pojęcia :?

W mojej brzytwie jest orange'owe menu: animacje startowe i końcowe z logo orange, i ponadto (bardzo mnie denerwujący) link w menu Muzyka <Pobierz więcej>, a dopiero później dalsze menu... Niepotrzebne to jest, bo zamist jednym ruchem włączac mi ostatnio odtwarzaną mp3, to otwiera przeglądarkę :evil:

[ Dodano: 2010-11-27, 14:47 ]
W sofcie Play'a też miałam ten link do pobierania muzyki,
W zwykłym sofcie nie ma tego linku.

 #443562  autor: ukefake
 27 lis 2010, 16:56
Brzytwa pisze:jakie dokładnie dane zostaną utracone w wyniku tego zabiegu?
prawdę powiedziawszy nigdy nie robiłem takiej operacji. Na pewno zmienione zostaną ustawienia dźwięków, tapety, playlisty itp czyli telefon będzie miał takie ustawienia jakby wyjechał z fabryki; Prawdopodobnie kontakty i smsy/mmsy zapisane w pamięci telefonu zostaną wykasowane. Dlatego namawiam do zrobienia kopii bezpieczeństwa wszystkich danych z telefonu (kontakty, pliki, smsy itp) - dane na karcie pamięci powinny być nieruszone. Zresztą kartę można wyjąć na czas operacji.
Brzytwa pisze:zakres WCDMA 2100
to jest właśnie umts (na 2100MHz), tylko inaczej nazwany.
Brzytwa pisze:W zwykłym sofcie nie ma tego linku

Dobrze wiedzieć, że czysty soft jest normalny :)

orange menu to jest to jest ta belka z ikonami po prawej stronie:
Obrazek

czy v9 orangowe też ma tę "cudowną" aplikację?

 #443840  autor: Brzytwa
 29 lis 2010, 12:10
ukefake pisze:czy v9 orangowe też ma tę "cudowną" aplikację?
Nie ma. Wszystko wygląda normalnie. Czyli zupełnie inaczej niż na obrazQ :lol:
Jest parę tapet więcej w tel (tych co się nie da usunąć) ale nie są one jakoś specjalnie naznaczone 'łorędżem' :D takie zwykłe. No i te ślady, co napisałam wcześniej.

 #443905  autor: ukefake
 29 lis 2010, 23:44
ukefake pisze:orange menu to jest to jest ta belka z ikonami po prawej stronie:
w powyższym wpisie pojawił się mały błąd: chodziło mi o LEWĄ stronę ekranu.

Brzytwa, a jak poszło z przywracaniem do ustawień fabrycznych?

 #443930  autor: Brzytwa
 30 lis 2010, 08:52
Brzytwa, a jak poszło z przywracaniem do ustawień fabrycznych?
Nie poszło. Jakiś kod trzeba wpisać... :x Ja nie mam zielonego pojęcia jaki, nigdzie tego nie mam w żadnych papierach od telefonu.

[ Dodano: 2010-11-30, 08:56 ]
Pokazuje się małe okno z kłódeczką "Wprowadź kod zabezp.:" coś takiego. :?: :?

[ Dodano: 2010-11-30, 08:59 ]
Boję się że jak coś zmyślę i wpiszę cokolwiek to mi telefon się zabloQje czy tam coś innego się z nim stanie :shock:

 #443946  autor: orB
 30 lis 2010, 11:07
Standardowo są dwa kody: 1234 i 000000, to będzie ten drugi.
Ładowanie jest zakończone kiedy bateria na wyświetlaczu już nie mruga.

 #443951  autor: Brzytwa
 30 lis 2010, 11:29
orB pisze:Ładowanie jest zakończone kiedy bateria na wyświetlaczu już nie mruga.

... i zielona diodka się nie świeci, wiem. :-D Mi chodziło o okno z dodatkowym powiadomieniem aby ładowarkę odłączyć. I sygnał dźwiękowy przy tym. W poprzednich dwóch v9 tego bajeru nie miałam :)
orB pisze:Standardowo są dwa kody: 1234 i 000000, to będzie ten drugi.
Czyli mam te sześć zer wpisać tak, i wszystko mi się zresetuje, tak jak mówił wcześniej ukefake do ustawień fabrycznych i te powiadomienie o naładowaniu znów będzie :?:

[ Dodano: 2010-11-30, 15:26 ]
Kopię zapasową zrobiłam, przywrócenie ustawień fabrycznych zrobiłam.
Kod to rzeczywiście te sześć zer, za co dzięQję orB :wink:
Wszystko mi się rozwaliło, w sensie menu, dzwonki, ustawienia etc,
natomiast co mnie zaskoczyło: kontakty w telefonie i tak zostały :D
Więc chyba nie mam potrzeby przywracać tej kopii zapasowej co :?:
Ciekawe jak będzie z tym powiadomieniem na którym mi zależy,
będzie czy nie będzie jego :roll:

 #444647  autor: ukefake
 03 gru 2010, 17:21
Brzytwa pisze:Ciekawe jak będzie
I jak?

 #445316  autor: Brzytwa
 06 gru 2010, 15:37
ukefake pisze:I jak?
I jest. Z tym że wyszło na to że to nie jest powiadomienie żeby odlaczyć telefon od ładowarki bo już się naładował, tylko żeby odłączyć ładowarkę z gniazdka już po odłączeniu od niej telefonu wyskakuje to.

A przy przywracaniu tych ustawień fabrycznych nie usuwa się ani książka adresowa, ani nawet smsy w telefonie.