DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.
Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.

Moderator: Moderatorzy

 #413949  autor: kamil1221
 30 cze 2010, 14:36
Patryk_ pisze:abcd napisał/a:
A karty z Multimo pozwalają na zalogowanie się do CDMA czy nie?


Pozwalają

[ Dodano: 2010-06-29, 09:18 ]
Mila89, nie wprowadzaj użytkowników w błąd !
Multimo = Orange Business Eveywhere Premium Pro.
Jest to przez Ciebie sprawdzone że się logują do CDMA ?
Na moje oko nie powinno być możliwości bo w Multimo nie otrzymujesz loginu CDM..., a własnie on jest potrzeby przy logowaniu się od nadajnika.

 #413960  autor: Feniks06
 30 cze 2010, 15:07
W Orange Freedom Pro są do wyboru 2 modemy CDMA:
Axesstel MV410R
oraz
ADU500A

W kwestii business nie chce się spierać.

 #414049  autor: Patryk_
 30 cze 2010, 20:47
kamil1221 pisze:Jest to przez Ciebie sprawdzone że się logują do CDMA ?
Oczywiście, przecież bzdur nie piszę :]

[ Dodano: 2010-06-30, 20:48 ]
kamil1221 pisze:Na moje oko nie powinno być możliwości bo w Multimo nie otrzymujesz loginu CDM..., a własnie on jest potrzeby przy logowaniu się od nadajnika.
Nic podobnego.
Login jest potrzebny (a może i nie...) tylko do Orange Freedom Pro.
W OF i BE też go się nie dostaje, tylko zwyczajny numer MSISDN.

[ Dodano: 2010-06-30, 20:51 ]
kiwi7 pisze:A jak jest z prędkościami, jeśli będę chciała rozłozyć net na kilka stanowisk?
W okolicach Katowic, Mikołowa, i dalej w stronę Bielska-Białej 500 kbps pod stacją bazową / 100 kbps przeciętnie.
Nie wiem, jak u Ciebie, ale w okolicach Warszawy mam info, że działa to podobnie jak na Śląsku.
To nie jest sieć na takie obszary, tylko na wieś, taką prawdziwą ;)

 #414122  autor: Mila89
 30 cze 2010, 23:09
Feniks06 pisze:W Orange Freedom Pro są do wyboru 2 modemy CDMA:
Axesstel MV410R
oraz
ADU500A

W kwestii business nie chce się spierać.
Wprowadzasz zamieszanie... temat dotyczy oferty BUSINESS EVERWHERE :)
ADU500A Faktycznie obsluguje CDMA(moj blad sa 2 modemy w ofercie dla biznesu) ale... on obsluguje TYLKO CDMA wiec jak pojedziesz do miejsca gdzie jest EDGE to nie skozystasz a w miescie nie odbierzesz HSDPA(Adu 635 WA Je obsługuje razem jeszcze z UMTS i GPRS... poco wiec brac coś gorszego? tego Axestela w ofercie busines nie ma :)

Ps kamil 1221 jestes pracownikiem Orange... wyjasnij im jakie sa predkosci netu w sieci Orange(w odniesieniu do 1 tematu) i dlaczego sie okaze ze mam racje :P

 #414129  autor: mariusz9a
 01 lip 2010, 00:32
Mila89 pisze:Ps kamil 1221 jestes pracownikiem Orange... wyjasnij im jakie sa predkosci netu w sieci Orange(w odniesieniu do 1 tematu) i dlaczego sie okaze ze mam racje
A ja nadal czekam na raport potwierdzający Twoją teorię prędkości jakie podajesz. Napisz do technicznych, może Ci podeślą, a wtedy zobaczysz, że jest "troszkę" inaczej niż to co Ci wmawiali na szkoleniu czy gdzie tam jeszcze ;-)
A dokładnie: średnia HSPA jest dużo wyższa niż 800kb/s a CDMA wielokrotnie niższa niż 1Mb/s ;-) CDMA dobija do 1Mb/s tylko na obszarach, gdzie w zasięgu tego całego 450MHz jest "pięć domów na krzyż" :-D

A jeśli nie chcesz podać raportu, to ja go upublicznię (z 11 miast łącznie z badaniem sieci konkurencji). Pomiary potwierdzone certyfikatem. Tylko chciałbym, żebyś jako przykładny i wszystkowiedzący pracownik, sam zapytał dział techniczny i się doedukował ;-) Oczywiście nie traktuj tego jako złośliwość z mojej strony.

 #414134  autor: kamil1221
 01 lip 2010, 06:01
@Mila89
Nie jestem pracownikiem Orange i nigdy nie byłem. Pracuję dla kogoś, ktoś sprzedaje ich usługi - tak dla ścisłości.
GPRS teoretycznie 115,2kb/s maxymalnie 53,6kb/s średnia 40kb/s
EDGE teoretycznie 384 kb/s maxymalnie 247 kb/s średnia 100kb/s
UMTS teoretycznie 1Mb/s maxymalnie 384 kb/s średnia 200kb/s
HSDPA teoretycznie 14,4Mb/s maxymalna 7,2Mb/s średnia 800kb/s
CDMA teoretycznie 3,1 Mb/s maxymalna 3,1 Mb/s średnia do 1Mb/s
Tak mnie uczono i tego się trzymam:
GPRS ok 50kb/s
EDGE ok 230kb/s
UMTS ok 320kb/s
CDMA ok 1Mb/s
HSDPA ok 2-3,5Mb/s
Prędkości podane są średnimi wynikami.
Czy faktycznie tak jest... nie sprawdzałem.

 #414144  autor: Patryk_
 01 lip 2010, 09:19
kamil1221 pisze:GPRS ok 50kb/s
EDGE ok 230kb/s
To nie są średnie wyniki, tylko niestety maksymalne.

 #414154  autor: kowcio
 01 lip 2010, 10:34
kamil1221 pisze:GPRS ok 50kb/s
EDGE ok 230kb/s
UMTS ok 320kb/s
CDMA ok 1Mb/s
HSDPA ok 2-3,5Mb/s
To ja Ci powiem, że u mnie w domu wyciąga w EDGE 250-300 kbps więc jest ok, a w HSDPA między 1,5-3,5 czasami. Więc zgadza się. Nikt mi nie powie, że średnia w HSDPA to 0,8Mbps. Nawet tyle minimalnie nie było, tylko prawie 2x więcej. Ale dobra.
Co do CDMA znajomy ma umowę i nigdy nie wyciągało mu więcej niż 1 mega, oczywiście po tym, gdy wprowadzili limity. A tak normalnie to działa od 0,6 do 1 mega. Zalezy od pogody (w burzy jest fatalnie), zajętości sieci i innych czynników. I to sprawdzone jest, a nie suche dane. W większości pobieranie plików to około 100 kB/s. (Gwoli ścisłości przy 1Mbps powinno być ok. 125-130 KB/s).

PS. Te EDGE to chyba podałeś dla klasy 6, bo chyba klasa 10 to już 460 kbps, tak chyba mnie się wydaje, bym musiał sprawdzić na modemie ile mi w EDGE wyciąga, już nie pamiętam dokładnie.

 #414157  autor: Mila89
 01 lip 2010, 10:51
Zenujace to juz jest wszystko... wypowiadaja sie tu "experci" ktorzy nie maja bladego pojecia o wszystkim...

Tak wiec "experci" to co napisalem w 1 poscie to FAKT źrodlo? Orange i teraz pytanie kto ma racje? czy kowcio i mariusz ktorzy czerpia wiedze z "powietrza" czy moze Orange? Odpowiedz jest retoryczna...

Tak wiec kowcio podkreślam wielokrotnie... to ze TY masz 2 mb na HSDPA NIE ZNACZY ze KAZDY taka predkosc wyciaga... dlatego proponuje zakonczyc ta bez sensowna dyskusje nt HSDPA i predkosci zapoznajcie sie z pierwszym postem i skonczcie gadać brednie
Pozdrawiam kolegów "expertów"

 #414164  autor: rossi9
 01 lip 2010, 11:14
Mila89 przedstawił nam Prawdę Objawioną z materiałów szkoleniowych Orange jeśli komuś wyciąga więcej to jest to błąd statystyczny , niech sie cieszy w skrytości ducha i zamilczy po wsze czasy :-D
Tak mi się jakoś skojarzyło - Pan i Jego pies mają średnio po 3 nogi tylko co z tego można wysnuć? :roll:

 #414176  autor: kiwi7
 01 lip 2010, 12:28
ok, ale przeglądałam teraz zasię Orange i wygląda to całkiem nieźle, tylko nic niestety nie mówi mi :GSM/EDGE, CDMA czy też UMTS/HSDPA . Od czego to zależy? To się łaczy jakoś z ofertą? Jest zależne od tego jaki pakiet się wybierze?

 #414257  autor: mariusz9a
 01 lip 2010, 17:02
rossi9 pisze:Mila89 przedstawił nam Prawdę Objawioną z materiałów szkoleniowych Orange
A ja proponuje się dokształcić u kolegów z działu technicznego. Bo te materiały szkoleniowe to chyba Wam ktoś pisał 3 lata temu ;-)
Mila89 pisze:"experci"
Odezwał się, a do kolegów z działu technicznego zadzwonić sie nie chce? Czy tam maila napisać? Najlepiej wierzyć twardo w stare materiały szkoleniowe :-D Ale rozumiem, jak się fuszerkę odwala przez 8h pracy, to lepiej tam nie dzwonić, bo wku… technik może zabić nawet przez telefon (i znam to z doświadczenia "Panie expercie" ;-) ).

[ Dodano: 2010-07-01, 17:05 ]
kamil1221 pisze:HSDPA ok 2-3,5Mb/s
I z tym jestem w stanie sie zgodzić :-) Ale z 800kb/s jako średnia prędkość – nigdy.

 #414289  autor: Marens
 01 lip 2010, 19:37
Mila89 pisze:zapoznajcie sie z pierwszym postem i skonczcie gadać brednie
Zacząłbym się zastanawiać kto tu "gada brednie".
Rozumiem, że podważasz praktyczne doświadczenia 4 osób.

Jeśli chodzi o Orange to w najgorszym przypadku uzyskuje 2Mbit/s, podczas ściągania większych plików potrafi dojść do 4-6Mbit/s. Upload cały czas na poziomie 1Mbit/s.

Odnośnie EDGE to różnie bywa, gdyż przemieszczam się w kilku powtarzających się lokalizacjach. Coraz częściej udaje mi się osiągać transfery w okolicy 200kbps. Może za sprawą tego, że bywam w powtarzających się lokalizacjach. Zdarzało mi się pracować na ekstremalnych transferach 20-40kbps za sprawą obciążenia sieci i słabego sygnału.

 #414303  autor: Mila89
 01 lip 2010, 21:31
Marens pisze: Rozumiem, że podważasz praktyczne doświadczenia 4 osób.
Rozumiem ze podwazasz informacje Orange?

Ps Taaaaaaak orange CELOWO zanizyla swoje średnie... woli mowic klienta ze będa mieli MNIEJSZA średnia predkosc zeby pozniej klienci byli ZASKOCZENI ze maja jednak wieksza :lol: Czy wy sie w ogole sluchacie? :D no naprawde niektorzy uwiezyli ze sa naprawde alfa i omega bo maja jakas range na forum... co tam ze orange ma swoich specjalistow posiadajacych DOKŁADNIEJSZE dane... oni i tak swoje wiedza a Orange sie na 100% myli(no bo jak nie oni to tylko ona sie moze mylic :D)

Pozdrawiam :D

 #414307  autor: kowcio
 01 lip 2010, 21:37
Wiesz, to co Orange plecie to czasami sa takie głupoty, ze szok. Czasami niektórzy pracownicy tej (i nie tylko) sieci są tak niedoinformowani, że szkoda gadać.

Weź modem z obsługą HSDPa 7,2Mbps i przetestuj Orange Free. Napisz tutaj ile wyciągnąłeś. U mnie najmniej było 1,5Mbps i to w rożnych miastach i lokalizacjach. To jest minimum, a co dopiero średnia.

800 to może w Play jest, ale to raczej max, bo średnia jest na poziomie 600 kbps.

 #414309  autor: Mila89
 01 lip 2010, 21:43
Nie no kowcio na 100% to sa "brednie" w koncu wy sie na bank nie mylicie... macie w koncu super rangi na forum wiec z automatu jestescie nie omylni :D Jak ja w ogole moglem w to watpic... te setki specjalistow "napewno" popelnili jakis blad w obliczeniach gdzieś sie rypli i tyle :D

A te dane to jak juz wyzej wspolnialem sa tylko poto zeby pozytywnie klientow zaskoczyc... zamiast 800kb/s jak mowi Orange maja 2Mb/s jak mowia nasi "experci" :D

 #414312  autor: kowcio
 01 lip 2010, 21:53
/Dziwną politykę ma Twoja firma. Plus oferuje dostęp do Internetu z prędkością DO 21,6Mbps (sam byłem na konferencji prasowej i dostałem zestaw do testów), a Orange niby do 0,8Mbps, na pewno wszyscy wybiorą Orange. Ciekawe podejście, ciekawe kto pójdzie na to.
Jakoś tylko od Ciebie słyszałem, że Orange oferuje Internet z prędkością ~0,8Mbps, nikt inny mi tego nie mówił- ani na infolinii, ani w salonie, ani w reklamach.

 #414314  autor: Mila89
 01 lip 2010, 22:02
Generalnie temat jest do zamkniecia od dluzszego czasu slozyl tylko do "walki" vide posty mariusza wiec dalsze jego ciagniecie jest bez sensu...


Ps Kowcio wez pod uwage ze caly czas byla mowa o średnich... czyli ktoś w miescie A moze miec 2Mb/s ktos w miescie B 600kb/s to tak na zakonczenie

 #414408  autor: kiwi7
 02 lip 2010, 10:21
hej, jak pisałam wcześniej , mam możliwość skoprzystania z neta dla firm- bussines everywhere, możecie podpowiedzieć na co zwrócić uwagę. Zasięg wygląda obiecująco, ale jak jest z tymi prędkościami?Jest możliwość rozdzielenia na kilka stanowisk?

 #414419  autor: mariusz9a
 02 lip 2010, 10:58
Mila89 pisze:co tam ze orange ma swoich specjalistow posiadajacych DOKŁADNIEJSZE dane...
To może byś wreszcie zapytał tych specjalistów? Dział techniczny nie gryzie :-) No tak, rozumiem, nie chcesz teraz z siebie zrobić idioty...
kowcio pisze:Wiesz, to co Orange plecie to czasami sa takie głupoty, ze szok. Czasami niektórzy pracownicy tej (i nie tylko) sieci są tak niedoinformowani, że szkoda gadać.
No chyba właśnie mamy tutaj jeden taki przykład ;-)


Minimalna prędkość HSPA w Orange może i być nawet na poziomie 10 kb/s, ale średnia prędkość z całej sieci HSPA waha się na poziomie podanym przez kamil1221. Tutaj moja ranga na forum nie ma nic do rzeczy ;-) Zdziwiłbyś się, ale jeszcze niedawno byłem Twoim kolegą z pracy, ale mnie nie znałeś, bo widzę, że z technikami masz ciężki kontakt :-D

[ Dodano: 2010-07-02, 11:04 ]
kiwi7 pisze:Jest możliwość rozdzielenia na kilka stanowisk?
Jest, ale nie radzę tego robić - Internet mobilny się po prostu do tego nie nadaje. A nie masz możliwości założenia Internetu kablowego? On bardziej się nadaje do dzielenia – brak limitów, stabilny transfer, niskie pingi.