DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.
Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.

Moderator: Moderatorzy

 #413028  autor: Pijo
 26 cze 2010, 00:49
mariusz9a pisze:dostęp do sieci z prędkością do 1 Mb/s
Nie wierz we wszystko co piszą. Nie zawsze teoria=praktyka ;)

 #413029  autor: kowcio
 26 cze 2010, 00:51
Pijo pisze:mariusz9a napisał/a:
dostęp do sieci z prędkością do 1 Mb/s


Nie wierz we wszystko co piszą. Nie zawsze teoria=praktyka ;)
Ale tak naprawdę jest, przynajmniej u znajomego więcej niż 1 mega nie wyciągnę. Pobiera mi plik z prędkością 100-120 KB/s. A wcześniej szło mu 230 KB/s. Na pewno sa te lejki do 1 mega. Za jakiś czas pewnie udostepnia 2 mega i oczywiście za większa kwotę.

 #413030  autor: mariusz9a
 26 cze 2010, 00:53
Pijo pisze:
mariusz9a pisze:dostęp do sieci z prędkością do 1 Mb/s
Nie wierz we wszystko co piszą. Nie zawsze teoria=praktyka ;)
Pewnie, ale też należy zwracać uwagę na błędy pomiaru. Np mój modem do 7,2Mb/s potrafi wyciągnąć 32Mb/s - ekstremalny przykład, ale tak jest, oczywiście jest to bzdura.

Nawet na stronie Orange macie napisane jak wól ze CDMA jest do 1Mb/s (tu głównie uwaga do zażartego pracownika Orange, który jednak oferty nie zna):
http://www.orange.pl/portal/map/map/int ... Id=4103855

PS. Nadal czekam na raport ;-) Ale wiem, że się nie odczekam ;-)

 #413320  autor: Patryk_
 27 cze 2010, 19:51
Oczywiście nie ma żadnego lejka w sieci EVDO Orange - w ofercie piszą, "do 1 Mbps", żeby zabezpieczyć się przed zbytnim narzekaniem klientów, że "wolno działa".
I tak 1 Mbps to bardzo rzadko osiągana szybkość w tej koszmarnej sieci, a najgorzej jest na obszarach podmiejskich, gdzie już nie sięga UMTS, a ludzie chcą mieć mobilny net.
Drugą i trzecią nośną mieli odpalić w marcu, a tu nadal babki na radiodostępach NMT sobie gadają o robieniu na drutach.

 #413504  autor: kiwi7
 28 cze 2010, 15:36
Przyznam szczerze , że jestem laikiem. Jesli chodzi o cdma to rozumiem , że mowa o bussines everywhere ? Czym to się różni i na co warto zwrócić uwagę?

 #413557  autor: kowcio
 28 cze 2010, 18:35
CDMA jest dostępne także dla zwykłych zjadaczów chleba. CDMA to tylko tam gdzie na ma UMTS/HSDPA- czyli wieś. Tam to jako tako działa. Ale internet na kartę chyba działa tylko po UMTS, a nie CDMA. Różni się to technologią przesyłu danych (w CDMA na razie jest lejek do 1Mbps). No i modem musi być inny (częstotliwość 450 MHz, a UMTS jest na 2100 MHz).

 #413567  autor: Patryk_
 28 cze 2010, 19:10
kowcio pisze:w CDMA na razie jest lejek do 1Mbps
Ale żeście się uwzięli na ten lejek.
Wystarczy sprawdzić przy wysokim poziomie sygnału np. o 2. w nocy i wychodzi szydło z worka - jedyny limit szybkości w tej sieci to limit wynikający z samej technologii, czyli ok. 2.9 Mbps.

[ Dodano: 2010-06-28, 19:13 ]
kowcio pisze:Ale internet na kartę chyba działa tylko po UMTS, a nie CDMA.
To prawda.
Karty dualne SIM/RUIM są wydawane tylko do umów abonamentowych, począwszy od taryfy Orange Free Optimum (lub Business Everywhere Standard Pro).

 #413591  autor: Mila89
 28 cze 2010, 21:38
kowcio nie musi byc inny modem do CDMA i HSDPA jest modem o ktorym juz pisalem ADU 635 WA pozwala na kozystanie zarowno z CDMA HSDPA jak i EDGE i GPRS(tak na marginesie jest to jedyny modem ktory obsluguje CDMA) i tak faktycznie w busines ewrywhere CDMA jest oferowane od taryfy Standard pro(8GB za 59zł netto)

 #413600  autor: Marens
 28 cze 2010, 22:01
Mila89 pisze:(tak na marginesie jest to jedyny modem ktory obsluguje CDMA)
Zapomniałeś o Anydata ADU500A

 #413614  autor: Mila89
 28 cze 2010, 22:28
Nie mam zadnych informacji nt modemu o ktorym wspominasz tak wiec nawet nie moge ci przyznac racji(badz tez jej nie przyznac) w kazdym razie ujmujac precyzyjniej... jedynym modemem ktory obsluguje CDMA i jest w tym momencie w ofercie busines everywhere jest ADU 635 WA :)

Pozdrawiam

 #413620  autor: abcd
 28 cze 2010, 23:27
A karty z Multimo pozwalają na zalogowanie się do CDMA czy nie?

 #413628  autor: Karwan
 29 cze 2010, 00:06
Mila89 pisze:kowcio nie musi byc inny modem do CDMA i HSDPA jest modem o ktorym juz pisalem ADU 635 WA pozwala na kozystanie zarowno z CDMA HSDPA jak i EDGE i GPRS(tak na marginesie jest to jedyny modem ktory obsluguje CDMA) i tak faktycznie w busines ewrywhere CDMA jest oferowane od taryfy Standard pro(8GB za 59zł netto)

To powiesz mi czemu ja jakiś czas temu ( 2 miesiące ) dostałem modem Huawei.
A jak zapytałem o lepsze modemy ,typ wywalił mi info o grubej dopłacie.

I właśnie wykupiłem ofertę standard pro.

Jeżeli mogę coś powiedzieć jako rzeczywisty klient sieci orange to mogę po swoich niuanstach z tym internetem powiedzieć ,że jest do bani.
Rozumiem ,że jest to internet bezprzewodowy.

Ciągle traci połączenie,stronę trzeba odświeżać 2 minuty żeby się załadowała,po czym działa 5 mioniut i znowu.

Modem był juz raz w serwisie i było coś z nim nie tak ,po czym "pseudo specjalista" powiedział mi ,że wszystko powinno być git i modem był coś tam coś tam.


Minął tydzień i nadal jest to samo.
Na dniach wybieram się do salonu Orange ( po raz enty) ,by to wyjaśnić.
Aaa i tak dla formalności mieszkam prawie w Centrum Warszawy i jak powiedział mi kolega z Orange zasięg jest tam fenomentalny.

Tyle odemnie i przepraszam ,jak kogoś wyrwałem z rozmowy ,albo z jej kontekstu.

Chciałem tylko poinformować przyszłych ludzi chcących nabyć owy internet.

 #413636  autor: Mila89
 29 cze 2010, 06:57
abcd pisze:A karty z Multimo pozwalają na zalogowanie się do CDMA czy nie?
Oczywiscie ze nie :) Primo modem MUSI być od sieci orange pozatym jak wyzej wspomnialem parokrotnie jedynym modemem ktory obsluguje CDMA jest ADU 635 WA... byc moze jest jeszcze 2 o ktorym wspomina Marens ale o nim nie mam zadnych informacji :)

 #413648  autor: Patryk_
 29 cze 2010, 09:16
abcd pisze:A karty z Multimo pozwalają na zalogowanie się do CDMA czy nie?
Pozwalają :)

[ Dodano: 2010-06-29, 09:18 ]
Mila89, nie wprowadzaj użytkowników w błąd !
Multimo = Orange Business Eveywhere Premium Pro.

[ Dodano: 2010-06-29, 09:20 ]
Mila89 pisze:Primo modem MUSI być od sieci orange
Można sobie sprowadzić (np. z Rosji) dowolny modem pracujący w podzakresie A CDMA450 i obsługujący karty RUIM - tez zadziała.

 #413657  autor: kowcio
 29 cze 2010, 09:56
Mila89, Wy byście chcieli, żeby wszyscy jednak od Was kupowali te modemy, nie? Teraz piszesz że do CDMA musi być modem zakupiony w Orange, wcześniej ktoś pisał że do HSDPA musi być modem kupiony w Orange, jakoś dziwne to jest.

 #413725  autor: kiwi7
 29 cze 2010, 14:02
Przyznam szczerze, że technologia przesyłania danych nie wiele mi mówi. chciałabym dobrać najkorzystniejszą ofertę, na co zwrócić uwagę przy wyborze pakietu?

 #413730  autor: mariusz9a
 29 cze 2010, 14:23
Mila89 pisze:Przedewszystkim na zasieg http://www.zasieg-orange.wp.pl/ :)
Najlepiej wszystkich sieci ;-) A tak w ogóle to najlepiej wziąć, kupić startery DATA każdego z operatorów i sobie przetestować na modemie jak działa.

 #413941  autor: kiwi7
 30 cze 2010, 14:19
Z tego co czytałam, to ważna jest ta technologia CDMA , a z linku powyżej wynika,że pod tym względem nie ma co się martwić. Chyba nigdzie nie ma białej plamki. A jak jest z prędkościami, jeśli będę chciała rozłozyć net na kilka stanowisk?

 #413942  autor: kowcio
 30 cze 2010, 14:22
kiwi7, do miasta absolutnie nie bierz CDMA. To się spełnia, ale na wsi. Tam gdzie nie ma 3G.
Prędkość to +/- 1Mbps jak na razie. Ciężko będzie rozłożyć to na kilka stacjonarek, poza tym limity sa małe. Chyba, ze tylko do sporadycznego przeglądania www.