DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.
Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.

Moderator: Moderatorzy

 #412994  autor: Mila89
 25 cze 2010, 23:44
Wam wyjasnie jak działa tam internet tak więc oficjalna Tabelka prędkości internetu w Sieci Orange wyglada nastepujaco
(Mozna to potraktować jako takie mini FAQ odnośnie internetu Mobilnego Business Everywhere)

GPRS teoretycznie 115,2kb/s maxymalnie 53,6kb/s średnia 40kb/s
EDGE teoretycznie 384 kb/s maxymalnie 247 kb/s średnia 100kb/s
UMTS teoretycznie 1Mb/s maxymalnie 384 kb/s średnia 200kb/s
HSDPA teoretycznie 14,4Mb/s maxymalna 7,2Mb/s średnia 800kb/s
CDMA teoretycznie 3,1 Mb/s maxymalna 3,1 Mb/s średnia do 1Mb/s

Pare wyjasnien najwiekszy zasieg ma oczywiście zasięg w technologi CDMA obejmuje on ponad 90% terytorium dalej jest zasię HSDPA(wieksze miasta) i na końcu EDGE
Jedynym modemem ktory obsługuje technologie CDMA(przy okazji obslugujacym HSDPA UMTS EDGE GPRS) jest modem ADU 635 WA więc jesli chcecie kupować internet w sieci orange to bierzcie TYLKO ten modem tylko on wam daje prawdziwie mobilny internet bo macie pewnosc ze zadziała wam na 99% powierzchni Polski
Niestety mieszkańca miast nie sa one proponowane (bo maja tansze "zamienniki" tylko do HSDPA) zreszta zwykle nie ma ich na magazynie(tych ADU 635)

Co do Samego netu... prędkości jak mozna łatwo zobaczyć sa... bardzo nieskie paradoksem jest to ze mieszkańcy wsi kozystaja z szybszego internetu(CDMA-średnia do 1Mb/s) niz mieszkańcy miast(HSDPA-do 800kb/s)

Jesli ktoś miałby pytania odnośnie tego internetu to zapraszam chetnie pomoge :)

Oficjalna strona z zasięgiem internetu:http://www.zasieg-orange.wp.pl

 #413001  autor: mariusz9a
 26 cze 2010, 00:05
Mila89 pisze:ze mieszkańcy wsi kozystaja z szybszego internetu(CDMA-średnia do 1Mb/s) niz mieszkańcy miast(HSDPA-do 800kb/s)
Skąd żeś tą bzdurę wytrzasnął? Z własnych testów czy tak na pałę wpisałeś taką pierdołę? :-D
Mila89 pisze:średnia do
To średnia czy do? :-D
Mila89 pisze:modem ADU 635 WA więc jesli chcecie kupować internet w sieci orange to bierzcie TYLKO ten modem tylko on wam daje prawdziwie mobilny internet bo macie pewnosc ze zadziała wam na 99% powierzchni Polski
Zwłaszcza tym kupującym najniższe abonamenty bardzo dużo on pomoże :-]

Pomorze być na zachodzie! ;-)
Ostatnio zmieniony 26 cze 2010, 00:07 przez mariusz9a, łącznie zmieniany 1 raz.

 #413002  autor: Mila89
 26 cze 2010, 00:11
Widze kolego ze nigdy nie pracowałeś w sieci Orange :)
to nie jest bzdura to jest fakt :) nie zamierzam z toba polemizować na ten temat
poprostu przyjmij do wiadomości to co napisalem i tyle

 #413004  autor: kowcio
 26 cze 2010, 00:13
Mila89 pisze:Widze kolego ze nigdy nie pracowałeś w sieci Orange :)
to nie jest bzdura to jest fakt :) nie zamierzam z toba polemizować na ten temat
poprostu przyjmij do wiadomości to co napisalem i tyle
To sa takie bzdury, że naprawdę :roll:
To jakim cudem mi modem w HSDPA wyciąga 3,5 Mbps? Mniej niż 1,5 Mbps nigdy nie wyciąga w HSDPA. CDMA owszem, 1 Mbps, ale nie HSDPA :roll:
Zapoznaj się lepiej z definicją HSDPA.

 #413005  autor: mariusz9a
 26 cze 2010, 00:14
Mila89 pisze:Widze kolego ze nigdy nie pracowałeś w sieci Orange
A byś sie zdziwił ;-)
Mila89 pisze:to nie jest bzdura to jest fakt
Taaa, bo tak na stronie napisali, na szkoleniu mówili?
Mila89 pisze:nie zamierzam z toba polemizować na ten temat
poprostu przyjmij do wiadomości to co napisalem i tyle
I wzajemnie ;-)

 #413006  autor: Mila89
 26 cze 2010, 00:19
Kowcio mylisz się :)

Gratuluje ze ci modem wyciąga 3,5Mb/s z tym ze... 7,2Mb/s to jest max
a 800kb/s to jest srednia tak więc mozesz mieć 3,5Mb/s(kiedyś tam gdzieś tam) co nie zmienia faktu ze średnia jest DUZO nizsza

Sam sobie tych danych nie wymyśliłem to sa fakty :)

Pozdrawiam

 #413007  autor: kowcio
 26 cze 2010, 00:20
u mnie średnio wyciąga 2,2 Mbps. Tak jak obliczam. Więc t zależy gdzie... W Plusie podobnie, w Play nawet nie 500 kbps.
Tylko napisąłes że średnia do :-D hehe.

 #413008  autor: mariusz9a
 26 cze 2010, 00:22
Mila89 pisze:Sam sobie tych danych nie wymyśliłem to sa fakty
A skąd, źródło raportu badania sieci poproszę :-) I jak CDMA ma ŚREDNIĄ 1Mb/s to też chce Ci rękę uścisnąć :-D

 #413009  autor: Mila89
 26 cze 2010, 00:23
Srednia do chodziło mi ze średnia dochodzi do 1Mb/s ale go nie osiąga(z tym ze jest bardzo blisko) dlatego określenie "średnia do" no trudno nie będe sie z tego powodu biczował ;-)
CDMA ma ŚREDNIĄ 1Mb/s to też chce Ci rękę uścisnąć :-D
http://www.orange.pl/portal/map/map/int ... 7504673281(tekst na pomaranczowo)

Widać brak wiedzy wychodzi u kolegi :)

Nie to było zródłem mojej wiedzy ale jako "dowod" sie nadaje :)
Ostatnio zmieniony 26 cze 2010, 00:28 przez Mila89, łącznie zmieniany 1 raz.

 #413011  autor: mariusz9a
 26 cze 2010, 00:28
Mila89 pisze:średnia dochodzi do 1Mb/s
Ja nie wiem jak tą prędkość liczyłeś (czy kto tam liczył – nie wnikam), bo zazwyczaj to nie działa tak kolorowo. W CDMA musi być stacja niemalże pusta aby wyciągało ten 1Mb/s - taka to niestety "dziadowska" technologia jest. Zaledwie kilka połączeń i cieszysz się netem 150kb/s – czasami lepiej na EDGE przełączyć.

 #413013  autor: kowcio
 26 cze 2010, 00:28
Na CDMA normalnie wyciąga się 100-130 KB/s. Testowałem! ;-) A jak sa zle warunki to może spaść do okolo 60 KB/s.

 #413016  autor: mariusz9a
 26 cze 2010, 00:30
Mila89 pisze:http://www.orange.pl/port...p=1277504673281(tekst na pomaranczowo)

Widać brak wiedzy wychodzi u kolegi
Popatrz co napisałem powyżej. Strona Orange to jest tak fantastyczne źródło wiedzy, że... Ja chce raport z badania sieci a nie to co jakiś bubek z książki na stronę przepisał bo tak mu kazali :-D

 #413017  autor: Pijo
 26 cze 2010, 00:30
Srednia do chodziło mi ze średnia dochodzi do 1Mb/s ale go nie osiąga(z tym ze jest bardzo blisko) dlatego określenie "średnia do" no trudno nie będe sie z tego powodu biczował
No nie wiem skąd bierzesz te dane. CDMA smiga nawet 2,7Mbit w Orange. 1 Mbit i nizej to jak bardzo mocno obciążony jest nadajnik. Średnią w CDMA można przyjąć w granicach - 1,5 Mbit.

 #413018  autor: Mila89
 26 cze 2010, 00:31
mariusz zeby była "pusta"(uzywajac twojej terminologi) to wtedy osiagnela by wynik zblizony do maxa 3,1 normalnie jest to do 1Mb/s :) Tak więc prędkośc jak na CDMA przyzwoita biorac pod uwage jaki ma szeroki zasięg natomiast HSDPA... no juz sie wypowiedzialem nt temat :)


Powtarzam! ja sobie nic nie "przyjalem" to sa oficjalne wyniki i nie wziąłem ich z kosmosu :) Proponuje poprostu przyjąć je do wiadomości jesli komuś śmiga coś szybciej-Gratuluje jak komuś wolniej-współczuje to sa wyniki średnie jak sadze w odniesieniu do calego terytorium

Pozdrawiam wszystkich :)
Ostatnio zmieniony 26 cze 2010, 00:34 przez Mila89, łącznie zmieniany 1 raz.

 #413020  autor: mariusz9a
 26 cze 2010, 00:33
Mila89 pisze:mariusz zeby była "pusta"(uzywajac twojej terminologi) to wtedy osiagnela by wynik zblizony do maxa 3,1 normalnie jest to do 1Mb/s :) Tak więc prędkośc jak na CDMA przyzwoita biorac pod uwage jaki ma szeroki zasięg natomiast HSDPA... no juz sie wypowiedzialem nt temat :)
W GOPIe działa po 100 – 300 kb/s - zapraszam na testy lub techników podpytaj ;-)

 #413021  autor: kowcio
 26 cze 2010, 00:33
Pijo, ale Orange już lejek chyba zrobił na CDMA do 1Mbps, prawda? ;] Kiedyś działało szybciej, tzn. na początku CDMA. A prędkośc HSDPa jest uzalezniona od warunków. Głównie od ilości użytkowników (oddychanie komórek, ktoś nie wie o co chodzi niech se szuka na wikipedii, tam to akurat nie jest źle wytłumaczone).

 #413022  autor: mariusz9a
 26 cze 2010, 00:38
Mila89 pisze:Powtarzam! ja sobie nic nie "przyjalem" to sa oficjalne wyniki i nie wziąłem ich z kosmosu Proponuje poprostu przyjąć je do wiadomości jesli komuś śmiga coś szybciej-Gratuluje jak komuś wolniej-współczuje to sa wyniki średnie jak sadze w odniesieniu do calego terytorium
No to podaj wreszie ten raport badania sieci :-)
Mila89 pisze:mariusz zeby była "pusta"(uzywajac twojej terminologi) to wtedy osiagnela by wynik zblizony do maxa 3,1 normalnie jest to do 1Mb/s
Nie zapominaj o tym:
kowcio pisze:ale Orange już lejek chyba zrobił na CDMA do 1Mbps, prawda?

 #413023  autor: Pijo
 26 cze 2010, 00:41
kowcio pisze: Orange już lejek chyba zrobił na CDMA do 1Mbps,
Nic mi nie wiadomo ,żeby był lejek . Wystarczy poprzeglądać wyniki chłopaków z bez-kabli.pl.

Wszystko zalezy od lokalizacji . CDMA w miastach działa wolno(ale w mieście korzysta sie z 3G, bo po to ono tam jest ), ale na terenach pozamiejskich działa całkiem sprawnie .

Jeszcze raz podkreśle, wszystko zalezy od ilosci uzytkowników korzystjących ze stacji.
Ostatnio zmieniony 26 cze 2010, 00:44 przez Pijo, łącznie zmieniany 1 raz.

 #413025  autor: kowcio
 26 cze 2010, 00:44
Pijo, ja to wiem od znajomego, który kupił CDMA od pieszych dni na rynku. Na początku nawet i ponad 2 mega mu ciągnęło (na wsi mieskza, antena na dachu), limitów nie było, a po chyba ponad miesiącu już limit 3GB zaczął obowiązywać i lejek do 1Mbps mu zrobili.
Chociaż mówi, że zdarzają sie miesiące, w których zassysa po 6GB i dopiero mu obniżają transfer. Jak ja mialem internet w Orange po EDGE to mi zawsze obniżali na czas, w ciagu 2 lat ani jednego wyjątku nie zrobili.

 #413026  autor: mariusz9a
 26 cze 2010, 00:45
[...]Orange Freedom Pro dla klientów indywidualnych oraz Internet dla Firm Pro dla biznesu. W obu przypadkach klienci dostają szerokopasmowy dostęp do sieci z prędkością do 1 Mb/s oraz miesięcznym limitem transmisji danych - 3 GB (po jego wykorzystaniu operator zastrzega sobie możliwość zmniejszenia prędkości transmisji do 64 kb/s (DL) i 32 kb/s (UL))[...]
Źródło: media2.pl, telepolis.pl