DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.

Moderator: Moderatorzy

  • Strona 1 z 23
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 23
 #387605  autor: McCm
 14 lut 2010, 22:36
Witam. Ostatnio zaczął pojawiać się u mnie taki problem, iż gdy przemieszcze się poza zasięg playa, nie chce mnie automatycznie zalogować do plusa. Ręcznie trwa to bardzo długo, czasem wyskakuje "brak dostępu". Oczywiście w opcjach mam ustawione automatyczny wybór, ale to nic nie pomaga, bardzo często gdy nie ma zasięgu play, a plusowy jest bardzo dobry, to i tak mam na telefonie informację o braku sieci. Podglądnąłem kanały Fieldtestem, i okazuję się, że nasłuchuje mi normalnie kanały plusa, pokazuje ich poziom sygnału, a telefon nadal nie jest zalogowany.

Chciałbym się was zapytać jak rozwiązać ten problem? Czy iść wymienić kartę sim? Dodam, ze dawniej, około miesiąca temu nie było w ogóle tego problemu, wszystko ok działało (a playa mam juz od 2 lat). Jest to bardzo uciążliwe, ponieważ nie chcę na sztywno ustawiać plusa, a gdy wyjade poza zasięg play, to w większość przypadków mam brak sieci - ostatecznie trwało to kiedyś godzine, aż ręcznie nie przelogowałem się.
Nokia n82 35.0.002

 #387607  autor: Pablo-1986
 14 lut 2010, 22:48
Ja mam identyczny problem. U mnie też po wyjściu z zasięgu macierzystego pojawia się coraz częściej: Brak dost. do sieci. Mój tel to Sony Ericsson C 902.

Dobry humor podstawą dnia.

 #387610  autor: ms93
 14 lut 2010, 22:56
Ja mam ten problem od jakiegos czasu. Telefon to Samsung Galaxy. Ostatnio wpadlem, ze to moze wina blokady transmisji w roamingu - telefon wywala mi, ze znalazl siec o ograniczonych uslugach i sie nie loguje do Plusa, musze recznie. Byc moze z powodu braku transmisji danych traktuje siec jako niepelnowartosciowa i nie loguje automatycznie. Musze to wylaczyc i sprobowac wtedy.

 #387616  autor: user_delete19
 14 lut 2010, 23:27
o! od kilku dni (tydzień? dwa?) zauważyłem podobny objaw w htc tytn I/hermes... myślałem, że to wina WinMo, ale widzę, że problem jest bardziej rozległy...

 #387619  autor: dariusz119
 14 lut 2010, 23:58
rowniez mam z tym problem tel omnia

 #387637  autor: user_delete9
 15 lut 2010, 08:48
na forum byl poruszany juz ten watek chyba jako OT. ktos z forumowiczow podal ze mozliwe jest zalogowanie do plusa dopiero po kilkukrotnej probie zalogowania sie do tej sieci (trzeba kilka razy wymusic). Play po prostu zabezpiecza sie przed wypuszczaniem uzytkownikow z macierzystego zasiegu nawet wtedy gdy jest on slaby.

 #387638  autor: DS
 15 lut 2010, 08:53
paszczor pisze:Play po prostu zabezpiecza sie przed wypuszczaniem uzytkownikow z macierzystego zasiegu nawet wtedy gdy jest on slaby.
Słaby to jest Play ze swoimi zagrywkami. Tylko czekam na koniec umowy by olać definitywnie te lipna siec.

Moja codzienność z Play:
- brak dost. do sieci
- problem z siecią
- obecnie niedostępne
- wybrać sieć?

A czym mnie dziś zaskoczy?

 #387645  autor: user_delete19
 15 lut 2010, 09:04
paszczor pisze:ktos z forumowiczow podal ze mozliwe jest zalogowanie do plusa dopiero po kilkukrotnej probie zalogowania sie do tej sieci
Ale to były fakty czy domysły? bo wcześniej działało bez zająknięcia... :roll:
paszczor pisze:(trzeba kilka razy wymusic)
No ok, fajnie... ale ja nawet jak mam ustawione auto to czasami kończy się tak, że zostaję bez zasięgu bo play zniknal (nadajnik w okolicy chyba jest testowany czy cos...) a polaczenie z plusem nie dochodzi do skutku >:

 #387646  autor: Artur051
 15 lut 2010, 09:05
Mi też sie nie loguje do Plusa aff. Jeśli tak dalej będzie mój numer szybciej wróci do PTC niż z niej wyszedł.

 #387663  autor: muchakk
 15 lut 2010, 11:25
Ja tam nie mam takiego problemu ani na nokii 6220C ani na Xperi X1. Może faktycznie warto zmienić kartę sim? Przecież wymieniają za darmo. Jak tylko wyjade na jakieś odludzie to z automatu bez zająknięcia przełącza mi się na nadajniki PLUS-a.


Pozdr.

 #387680  autor: Pawrzes
 15 lut 2010, 12:32
To nie wina karty SIM.

Play zaczął utrudniać logowanie do Plusa. Od kilku dni jak ręcznie wybieram Plusa to najpierw długo trwa "przetwarzanie żądania" i potem jest komunikat "Brak dostępu", następnie próba logowania trwa krócej ale też się nie udaje, za 4 lub 5 razem udaje się zalogować do Plusa...
Chyba teraz podobnie będzie przy całkowitej stracie zasięgu własnego, telefon po kilku próbach będzie wpuszczony do Plusa i może przerwa braku zasięgu będzie znacznie dłuższa niż chwila... :|

Pozdrawiam

 #387697  autor: trus1991
 15 lut 2010, 13:29
Mam ten sam problem!

Na moim SE C902 jak mam sieci preferowane to ciągle znika mi z nich PLUS i musze co kilka godzin ustawiać na PLUSa a jak mam na reczny to PLUSa w ogóle mi nie łapie. Telefon woli logować się na roaming zagraniczny, niż na PLUSa który ma pełny zasięg u mnie. Już napisałem zgłoszenie w tym temacie do PLAY i czekam cierpliwie na odpowiedź.

Nokia 3310 -----> Siemens MC60----> Motorola L7 -----> SE K550i -----> SE C902 ------> HTC Desire Z

 #387702  autor: McCm
 15 lut 2010, 13:54
Myślę, że powinniśmy to jakoś zbiorowo zgłosić to do rzecznika, lub do play4you (ci co na forach odpowiadają), bo wygląda na to, że problem jest ogólny, i dotyka dużej grupy użytkowników. Najprawdopodobniej Play świadomie utrudnia przelogowanie, ale nie powinien czegoś takiego robić. Bo reklama 99% polaków w zasięgu okaże się kłamstwem, jak po raz kolejny nie bedzie mozliwosci zalogowania do plusa.

 #387703  autor: Artur051
 15 lut 2010, 14:03
Zgadzam się z wami ;) Play4you - przeczytajcie o naszym problemie i dajcie znać w czym tkwi problem.

 #387705  autor: kerim36
 15 lut 2010, 14:11
Pawrzes,

racja, da sie to zauwazyc ostatnimi dniami, ze zanim recznie uda sie zalogowac do plusa to trzeba kilka razy probowac, az w koncu zaskoczy

Mapy do fabrycznych nawigacji Opel / Citroen / Peugeot / Renault / Fiat i inne
Pogotowie komputerowe / aktualizacja map GPS
http://www.klos.net.pl

 #387715  autor: szyman12
 15 lut 2010, 14:42
To fakt - coś się dzieje z tym roamingiem Plusowym, ale to też dużo zależy od telefonu ....

 #387720  autor: Artur051
 15 lut 2010, 15:02
szyman12 pisze:To fakt - coś się dzieje z tym roamingiem Plusowym, ale to też dużo zależy od telefonu ....
Jakoś tydzień temu na moich obu telefonach za pierwszym razem się zawsze udawało przełączyć na Plusa a teraz - do trzech lub czterech razy sztuka ;/

 #387724  autor: osachorzow
 15 lut 2010, 15:14
Ja też od około tygodnia mam problem ze sprawny zalogowaniem się do Plusa... trzeba kilka razy próbować :/

 #387725  autor: play4you2
 15 lut 2010, 15:17
McCm pisze:Witam. Ostatnio zaczął pojawiać się u mnie taki problem, iż gdy przemieszcze się poza zasięg playa, nie chce mnie automatycznie zalogować do plusa. Ręcznie trwa to bardzo długo, czasem wyskakuje "brak dostępu". Oczywiście w opcjach mam ustawione automatyczny wybór, ale to nic nie pomaga, bardzo często gdy nie ma zasięgu play, a plusowy jest bardzo dobry, to i tak mam na telefonie informację o braku sieci. Podglądnąłem kanały Fieldtestem, i okazuję się, że nasłuchuje mi normalnie kanały plusa, pokazuje ich poziom sygnału, a telefon nadal nie jest zalogowany.

Chciałbym się was zapytać jak rozwiązać ten problem? Czy iść wymienić kartę sim? Dodam, ze dawniej, około miesiąca temu nie było w ogóle tego problemu, wszystko ok działało (a playa mam juz od 2 lat). Jest to bardzo uciążliwe, ponieważ nie chcę na sztywno ustawiać plusa, a gdy wyjade poza zasięg play, to w większość przypadków mam brak sieci - ostatecznie trwało to kiedyś godzine, aż ręcznie nie przelogowałem się.
W zasadzie widzę tu dwie mozliwości.

1. - usterka telefonu
2. - możliwe zakłócenia w systemie teleinformatycznym (bardzo rzadki przypadek).

W 1 przyopadku niestety na to nic nie pomożemy, natomiast w 2 przypadku wystarczy zmienić pewne ustawienia w systemie i powinno działać :wink:. Zgłoś to proszę do nas z wyjaśnieniem całej sytuacji (możesz napisać, zadzwonić, wysłać mail). Niech to sprawdzą w dziale sieci i wtedy będziesz miał pewność, czy to system, czy być może telefon. A czy sprawdzałeś może w innym aparacie?? Jeżeli w innym telefonie działa, to już masz odpowiedź.

Dodam tylko na marginesie, że takie działania NIE SĄ celowym działaniem z naszej strony. Jak zapewne3 zdajecie sobie sprawę, wszystko opiera sie na systemach i czasami "coś" może się po prostu "samo z siebie" przestawić. Niemnje jak wspomjiałem, wystepuje to "BAAAAAAARDZO rzadko.

Pzdr.

Forum "Telepolis" nie jest oficjalnym kanałem zgłoszeniowym firmy P4 Sp. z o.o., tym samym sieć Play nie bierze odpowiedzialności za ewentualne wykorzystanie przez osoby postronne wszelakich danych, znajdujących się w przesłanej wiadomości.

 #387730  autor: Andrzej24
 15 lut 2010, 15:31
Ja mam to samo. Za nic nie idzie się przelogować do Plusa. Jest na to prosta rada. W końcu wymusić ręcznie z 5 x przelogowanie się do Plusa i olać przekaźniki Play-a.
Skoro Play nie potrafi sobie z tym poradzić i winę zwala na telefony albo udaje, że niema problemu to niech tak dalej robi. Mi telefon trzyma cały czas Plusa. Mam Nokię 2600 i mam problem z głowy. Gorzej z tymi co używają internetu. Tu już nie jest tak wesoło.
  • Strona 1 z 23
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 23
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 23