DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonów komórkowych marki Samsung oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonów komórkowych marki Samsung oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.

Moderator: Moderatorzy

 #376715  autor: Worczynski
 25 gru 2009, 12:57
To jest zdziwko, przy tej cenie Samsung zdeklasowałby wszystkie low-endowe nokie i zdobył kawał rynku. W końcu swego czasu 6300 kupa ludzi miała. A najlepsze jest to, że po dobrej akcji marketingowej ludzie przestaliby chyba kupować Nokie z serii 27... To jest taki badziew, a jaki popularny. Orson dobrze prawi, że żaden dobry Samsung nie był popularny i podejrzewam, że nie będzie. Ale to ma swój plus. Odnosząc mojego S3310 za 200 złotych do Nokii E75, którą dostałem mogę powiedzieć jedno, Nokia to szmelc. Owszem, ma super możliwości, szczególnie podoba mi się symbian, bo zawsze lubiłem, ale jest tak kiepsko poskładana, jakość to nie jest domena i samsung na tym polu zdecydowanie wygrywa. Zresztą przy tej polityce jakości w Nokii za niedługo Samsung ich przegoni, przecież jakość nowych e-series przyprawia o łzy w oczach.:/

Jazz do łez:)
 #377033  autor: Segal
 26 gru 2009, 23:55
dzazik pisze:Mam ten telefon i jest jedno dziadostwo. Szybko moga sie wyłamać klapki na ładowarke i słuchawkę,

Klapka na ładowarkę i słuchawki może się szybko wyłamać,jak się nie umie nią obsługiwać xD Mam też ten telefon.Dostałem pod choinkę i bardzo mi się podoba.Najlepsze w Avili jest to,że kiedy podłączy się ten telefon do komputera poprzez USB,to bateria zacznie się ładować xD

 #377038  autor: kowcio
 27 gru 2009, 00:01
Toć S3310, a nie Avila :smt005
Segal pisze:Najlepsze w Avili jest to,że kiedy podłączy się ten telefon do komputera poprzez USB,to bateria zacznie się ładować xD
Tak było od zawsze w Samsungach ;-) Tylko Nokie się nie ładowały i może jakieś chińskie dziadostwa. Teraz już nawet Nokie się ładują ;) To dopiero postęp.

 #377047  autor: Segal
 27 gru 2009, 00:16
Ach,no tak ! xD Ale Samsung Avila jest o wiele lepszy !

 #377064  autor: Worczynski
 27 gru 2009, 02:23
I tu bym polemizował z Tobą, Kolego, ale jako, że nie ten temat i wogóle to byłby OT to poprzestańmy na tym, że S3310 to rewelacyjny telefon oferujący obecnie najlepszy stosunek cena jakość;)

Jazz do łez:)

 #377083  autor: kowcio
 27 gru 2009, 11:22
Segal pisze:Ach,no tak ! xD Ale Samsung Avila jest o wiele lepszy !
A wiesz, że to jest akurat SPAM? Piszesz posty, które są dość mało intelektualne (dla Ciebie to jest lepsze, dla innych coś innego, dlatego niezbędne jest uzasadnienie) i w sumie nic nie wnoszą do tematu.
Tutaj masz temat o Avili. Nie mieszaj mi w tym temacie jeszcze jednego telefonu. Tutaj piszemy tylko i wyłącznie o S3310.
Ostatnio zmieniony 27 gru 2009, 14:54 przez kowcio, łącznie zmieniany 1 raz.

 #377105  autor: Worczynski
 27 gru 2009, 12:28
Wnoszę o małe sprostowanie. Dajesz cytat słów, których nie wypowiedziałem, podpisujesz moim nickiem i niestety każdy kto to przeczyta odniesie to do mnie, więc radziłbym i gorąco wnosił, żebyś to zmienił, Kowcio.

Jazz do łez:)

 #377134  autor: kowcio
 27 gru 2009, 14:54
Worczynski pisze:Wnoszę o małe sprostowanie. Dajesz cytat słów, których nie wypowiedziałem, podpisujesz moim nickiem i niestety każdy kto to przeczyta odniesie to do mnie, więc radziłbym i gorąco wnosił, żebyś to zmienił, Kowcio.
Wybacz, ale to jest wina cytowania telepolis.pl, nie moja ;) Już poprawione. Nie wiem czemu, ale często pojawia się bład przy cytowaniu i wyświetlają się nicki z postów wyżej. Zrobione.

 #377235  autor: Worczynski
 28 gru 2009, 00:01
W każdym razie dziękuje, dziś mój s3310 przekroczył 50 godzin wygadanych i bardzo dobrze, ale pojawiają się przetarcia na obudowie, czego nie lubię. Ale reszta, tzn jakość rozmów, wszystko w porządku. Mój mały problem to skrzynka sms, nie wiem gdzie, ale doczytałem, że tel mieści 500 wiadomości, a mój przy 300 melduje już koniec, każe kasować:/ A większość wiadomości mieści się w 160 znakach.

Jazz do łez:)

 #377334  autor: kowcio
 28 gru 2009, 16:46
Worczynski, bo 200 wiadomości masz w wysłanych. Jak wyłączysz zapisywanie wysłanych wiadomości, to powinno być 500 w odbiorczej.

Ja przetrać nie mam. Wstawisz zdjęcie jak to wygląda? Ja mam przegadane 25h. Więcej rozmawiam z drugiego telefonu.

 #381351  autor: ryke24
 18 sty 2010, 11:16
Czytam czytam i czytam i w sumie tak wychwalacie ten telefon:)Jako ze dalej szukam telefonu który ma idealna jakość rozmowy tel. z waszych wypowiedzi pojawił się kolejny kandydat do zakupu:)Obudowa jak najbardziej mi odpowiada i wygląd a także parametry a to juz wiele.Teraz kilka pytan w sprawie rozmowy telefonicznej.Z tego co wyczytałem rozmowa super hiper i czysta i nie przerywa i wogóle.Spoko....A jak jest z jej głośnością???
JUz raz zaryzykowal;em kupilem e1070 i stwierdzam ze telefon jest mega cichy.Na 7 kresce jak dla mnie bylo kiepsciutko.W domku porozmawiać można było ale w terenie to już lipa.Na solidzie na 3 kresce juz mam glosniej;)Potem byl Sam.i550...tez mnie to jakość nie powaliło..chodz było juz głośniej;) Jak w tym modelu jest.Glosniejszy od 6300 K550i lub inny jakis znany popularny model?:)Lubei slyszec ludzi jak rozmawiam np w tranwaju badz w innym zatłoczonym miejscu.
Ostatnio zmieniony 18 sty 2010, 11:32 przez ryke24, łącznie zmieniany 2 razy.

 #381352  autor: kowcio
 18 sty 2010, 11:31
Dla mnie Nokia 6300 była zbyt cicha i m.in. dlatego jej się pozbyłem.
K550i- nie wiem.

Dla mnie głośność jest ok. W E1070 było gorzej, ale wielkiej różnicy nie ma.

Poza tym jak piszesz posty to pisz je tak, żeby nie zawierały błędów ortograficznych oraz zawierały polskie znaki i poprawiaj literówki. Takie posty naprawdę źle i długo się czyta. Masz Mozillę Firefox- podkreśla Ci błędy i literówki. Naciskasz prawy klawisz i masz propozycje.
 #382173  autor: Janek
 22 sty 2010, 16:20
Samsung S3310 ma dość denerwującą wadę. W aplikacjach Javowych nie ma przycisku do kasowania liter. Przykładowo, gdy czatuję przez eBuddy i wpiszę niewłaściwą literę to jedynym wyjściem jest skasowanie całej wypowiedzi poprzez wciśnięcie "Anuluj". Nie można skasować pojedyńczj litery. Wszysko albo nic.

Czy ktoś oprócz mnie spotkał się z tym poblemem? W internecie znalazłem jedynie kilka próśb o pomoć, ale nie było żadnego rozwiązania problemu.

PS. Z pisaniem smsów i wpisywaniem adresu strony w przeglądarce nie ma problemu.

 #382334  autor: kowcio
 23 sty 2010, 13:41
Janek pisze:Samsung S3310 ma dość denerwującą wadę. W aplikacjach Javowych nie ma przycisku do kasowania liter. Przykładowo, gdy czatuję przez eBuddy i wpiszę niewłaściwą literę to jedynym wyjściem jest skasowanie całej wypowiedzi poprzez wciśnięcie "Anuluj". Nie można skasować pojedyńczj litery. Wszysko albo nic.
To jest fakt i na tę dolegliwość cierpią inne nowe Samsungi :-/ Można usunąć jedną literę, ale trzeba nacisnąć opcje, wyczyść, wyczyść: wszystko, jeden znak- czy jakoś tak.
W ogóle to brakuje mi klawisza "c" do usuwania plików, wiadomości czy wprowadzonego tekstu.
Janek pisze:Czy ktoś oprócz mnie spotkał się z tym poblemem? W internecie znalazłem jedynie kilka próśb o pomoć, ale nie było żadnego rozwiązania problemu.
Tak ja ;-) To jak widać normalne jest... W drugim telefonie też tak mam :-/
Janek pisze:PS. Z pisaniem smsów i wpisywaniem adresu strony w przeglądarce nie ma problemu.
Dokładnie.

 #382629  autor: ryke24
 24 sty 2010, 11:24
Czy w/w telefonie klawiszem regulacji głośności można zwiększać pomniejszać wielkosć Trzcionki otrzymanego Sms-a.Czy można ustawić dużą trzcionke w trakcie pisania Smsa.Telefon ma być dla starszej osoby co ma problemy z wzrokiem.

 #382979  autor: siemens80
 25 sty 2010, 19:18
kowcio, mógłbyś bliżej opisać ten model? Wiem, że go posiadasz, ja jestem o krok od zakupu, jednak chciałbym parę rzeczy jeszcze przeczytać o nim.
Interesuje mnie:
-zasięg i jakość rozmów,
-stan obudowy po jakimś czasie użytkowania,
-stan klawiszy pod kątem ścierania się,
-bateria,
-aparat (jakość zdjęć).
Jeśli chodzi o ostatnią kwestię, byłbym niezmiernie wdzięczny za jakiekolwiek zdjęcia z aparatu tego modelu.
Pozdrawiam :)

 #383000  autor: kowcio
 25 sty 2010, 20:39
siemens80, Przecież o tym aż piszczy w tym temacie ;)
siemens80 pisze:-zasięg i jakość rozmów,
Zasięg trzyma bardzo dobrze- teraz ten tydzień przekonałem się o tym, jakość perfekto dla mnie.
siemens80 pisze:-stan obudowy po jakimś czasie użytkowania,
Ani jednej ryski, telefon mam od pocz. października, nie jest noszony w pokrowcu- tylko w kieszeni. Mogę nawet fotki zrobić, jak nie wierzysz ;)
-stan klawiszy pod kątem ścierania się,
Troszkę SMSów poszło i na razie nic się nie starło, oby tak zostało.
siemens80 pisze:-bateria,
Ojj tu różnie. Jak jasność wyświetlacza ustawiłem na 2/5, czas podświetlenia 10s+5s i dziennie kilka krótkich rozmów oraz paręnaście SMS- 8 dni wytrzymuje. Jesli włączę podświetlenie i więcej się pisze, to ok 3 dni. Ale przy długich rozmowach dłużej trzyma niż przy dużej ilości SMSów.
siemens80 pisze:-aparat (jakość zdjęć).
Średnie, w dzień ładne. Zwykłe 2MPx- rewelacji nie ma, ale tragedii tez nie (co można uświadczyć w np. 6300 z takimi samymi parametrami).
siemens80 pisze:Jeśli chodzi o ostatnią kwestię, byłbym niezmiernie wdzięczny za jakiekolwiek zdjęcia z aparatu tego modelu.
Może jutro, dzisiaj już nie ;)
Pozdrawiam :)
Również.

Powiem tak. Nowy telefon kupiłem za troszkę ponad 200 zł. To nie jest dużo za naprawdę dobry telefon do podstawowych czynności do tego aparat i MP3 z radiem oraz wielkim ekranem o dobrej jakości (tu mogłyby zostać poprawione nieco kąty widzenia, ale to moje widzimisię). A to wszystko zamknięte w bardzo trwałej, dość małej, cienkiej i lekkiej obudowie :) Nie sprzedam go chyba prędko, a to ostatnio często robiłem.

 #383013  autor: siemens80
 25 sty 2010, 21:02
Dzięki za odpowiedź :) (której udzieliłeś, mimo tych piszczących :P)

Będę wdzięczny za ewentualne fotki :)

 #383122  autor: kowcio
 26 sty 2010, 10:53
siemens80 pisze:Będę wdzięczny za ewentualne fotki :)
Są już fotki. Część robiona w domu, część przez okno. Jedno zdjęcie robione było pod światło, więc pominąć można ;) Tak jak mówiłem, aparat do złych nie należy, tak samo jak do dobrych- po prostu średnie i gołe 2MPx (brak AF i lampy). Pełna rozdziałka, można powiększyć sobie.



http://kowcio210.fotosik.pl/albumy/727747.html

 #383141  autor: kowcio
 26 sty 2010, 12:23
Jeszcze zgodnie z obietnicą dodaję zdjęcia stanu telefonu po pewnym czasie użytkowania. Zdjęcia w dość dużej rozdzielczości, nie były w ogóle edytowane/retuszowane.
Gwarancja jest podbita na połowę września, telefon sam używam od 5. października 2009 roku na moim "głównym" bądź "prywatnym" telefonie- jak kto woli. Cały czas noszony w kieszeni bez pokrowca:


http://kowcio210.fotosik.pl/albumy/727771.html


Co do baterii, to teraz jak widać mam 1 kreskę z 5. Telefon ostatnim razem był odłączony w czwartek rano od ładowarki. Dzisiaj jest wtorek. W tym czasie wykonałem i odebrałem łącznie 95 minut połączeń (w ilości połączeń: 24)- te statystyki nie wyssałem z palca, tylko podliczyłem to co telefon podaje, rejestr poł. jest tu bardzo rozbudowany.
Wiadomości na oko wysłałem 60, tyle samo odebrałem.

Ustawienie wyświetlacza to: jasność 3/5, podświetlenie łącznie 15 sek.

Do tego budzik codziennie i czasami sprawdzałem często godzinę.

Bateria źle nie trzyma.