DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
  • Strona 1 z 11
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 11
 #337542  autor: user_delete7
 26 maja 2009, 22:16
Od jakiegoś czasu występują zakłócenia przy rozmowie, z każdym jak gadam to podczas rozmowy urywa mi zdania, jest głucha cisza, na sekundę i tak co jakieś 20 sekund. Ktoś ma jakiś pomył co może być nie tak?
Ostatnio zmieniony 26 maja 2009, 22:18 przez user_delete7, łącznie zmieniany 1 raz.

 #337559  autor: abramek92
 26 maja 2009, 23:09
1.Przechodzenie z zasięgu Plusa do Playa.
2. Słaby zasięg
3. Widzę, że masz E51 więc wyłącz Tryb podwójny - UMTS + GSM na GSM only.
4. Reklamacje
5. Reklamacje
6. Nie jesteś sam - wiele ludzi tak ma.

 #337565  autor: Pijo
 26 maja 2009, 23:19
Wymuszanie zasięgu GSM Plusa to jedyne sensowne rozwiaznie . GSM Playa to porazka jakas ;]. Na GSM Playa w Białymstoku na E51 mam te same obajwy co ty. NA UMTSie Playa nie zauwazylem wiekszych problemów (poza szybszym rozładowywaniem sie telefonu , ale taki to juz urok WCDMA).

 #337611  autor: Claudec
 27 maja 2009, 12:00
TSB, w opcjach telefonu wybierz "ręczne wyszukiwanie sieci", wyszukaj dostępne sieci i wybierz Plusa.
To tymczasowe rozwiązanie, za jakiś czas sprawdź czy sytuacja poprawiła się w twoim miejscu zamieszkania.
Play szybko stawia swoje przekaźniki, czym szybciej postawią własną sieć tym szybciej odetną się od Plusa i nie będzie takich problemów.

 #337623  autor: abramek92
 27 maja 2009, 14:13
U mnie na:
LG Prada i na Motoroli V3x jest problem z utrzymaniem ręcznym sieci Polkomtela, więc ja mam trochę większy problem

 #337650  autor: fortel
 27 maja 2009, 16:58
A wydawałoby się,że Poznań to taka metropolia i nie powinno być problemów?Ja podejrzewałbym również lużny styk od anteny wewnątrz telefonu,ale to trzeba sprawdzić rozkręcając fona.TSB,jeśli masz zdjętego simloka sprawdz również na innych kartach{możesz pożyczyć do sprawdzenia od znajomych?}czy to zjawisko się powtarza-jeśli tak-to serwis lub komis!

 #337673  autor: kwistas
 27 maja 2009, 18:38
fortel, ilość lientów sieci rośnie, a co za tym idzie stacje się nie wyrabiają, miałem taki sam przypadek, po reklamacjach dostawili w całym mieście ze 3 nadajniki, problem znikł, teraz na GSM PLAYa można swobodnie gadać jakość rozmów jest bardzo dobra. Jakość połączeń w 3,5G Playa od kiedy pamiętam była bardzo dobra.

Jeśli problem nie ustąpi, pisał bym do PLAY, a jak na razie tymczasowo przeszedł na zasięg Plusa.

 #337720  autor: Barciur
 27 maja 2009, 22:33
No ja widzialem w Warszawie i jak i w Lublinie dobra jakosc... wiec nie ma problemow

 #337765  autor: user_delete7
 28 maja 2009, 11:45
to tak, telefon pracuje w GSM Play cały czas i właśnie na tym paśmie występją problemy mieszkam przy centrum koło MTP gdzie jest multum nadajników więc napewno nie jest to przeciążenie sieci w szczycie, też testowałem inny nr Play i jest ta sama sutuacja przy rozmowie urywaja się słowa. Przejdę na 3G jak polecacie lub ewentualnie przełączę na Plusa manualnie i napiszę która z tych opcji pomogła. Ewentualnie jeszcze to nie pomoże lecę do salonu Play oddać "walnięty" telefon do naprawy

 #337774  autor: Artur051
 28 maja 2009, 12:48
Ja ostatnio odkryłem, że gdy telefon zaloguje się do 1 stacji bazowej u mnie w mieście to podczas rozmowy urywane są słowa, a jak w czasie tej samej rozmowy zmieni nadajnik na inny to rozmowa jest już na dobrym poziomie.

 #337870  autor: bolek2004
 28 maja 2009, 18:51
Ostatnio w Lublinie na nadajnikach 2g playa zaobserwowałem to samo. Czyli jeśli ktoś do mnie dzwoni to podczas rozmowy ucinane są słowa także ciężko się dogadać. Na pewno nie jest to wina fona bo wcześniej tego nie było to wina sieci.

 #337892  autor: bora1410
 28 maja 2009, 19:55
To samo w moim miescie 50 tysiecznym. Polaczenia zrywa, czasem majac 5 kresek przerywa jakby nie bylo zasiegu. Chcialo sie zaoszczedzic no i sie zaoszczedzilo. Czekam na zniesienie oplat za przeniesienie numeru i wracam spowrotem do Orange.

 #337908  autor: senshiro
 28 maja 2009, 21:14
Jak widać opłaca się ładować telefon trochę częściej, ale ustawić go w tryb 3G - tam takich problemów nie ma, a rozmowa jest czysta i wyraźna :)

Obrazek

 #337911  autor: Navigare
 28 maja 2009, 21:30
Już nie mam siły do tej sieci. Umowę podpisałem na 2 lata rok temu - wtedy z zasięgiem w obrębie Wawa - Wola było ok. Od ok pół roku totalnie się posypało (wcześniej chyba byli na nadajnikach plusa teraz poustawiali swoje).

Mój problem to ciagłe zrywanie połączeń, rwanie rozmowy, b. niska jakość połączeń - i to w centrum Warszawy (dokładnie Górczewska, Wolska, Wawelberga).

Próbowałem już wszystkiego - wyłączenie 3G, manual na Plusa 3G, manual na Plusa 2G, manual na Play 3G i 2G - wszędzie jest źle.

Zmieniłem nawet telefon z Toshiby G900 na Samsunga I780 i ciągle jest to samo. Oczywiście na infolinii totalna zlewka, niekompetencja i ignorancja. Telefon używam służbowo i nie mogę sobie pozwolić na taką jakość rozmów z klientem.

Zainstalowałem nawet program Nicetrack do pomiaru siły sygnału gsm - aktualnie mam ustawiony na auto z wył. 3G i ciągle skacze mi po różnych bts'ach (11/10502, 11/10678 - te dwa najczęściej). Siła sygnału to ok. 65-49 dbm, a wykres wygląda jak wykres z kardiogramu. Co dziwne jak tel jest w standby - siła sygnału jest jeszcze w miarę ok, dziwna rzecz się dzieje podczas rozmowy, jakby przełaczał na zupełnie inny bts i tam jest już tylko jedna kreska.

Czy możecie mi podpowiedzieć czy da się coś z tym zrobić, czy są planowane jakieś nowe bts w tej okolicy, czy poprostu muszę zrezygnować i przejść do innej sieci (a to nie będzie łatwe z uwagi na umowę - czy da się to jakoś podeprzeć złą jakością świadczonych uslug).

Najbardziej zależałby mi na naprawieniu problemu bo cenami jednak się broni nieco ta sieć...

 #337923  autor: politykier
 28 maja 2009, 22:16
Navigare, dziwna to sytuacja, że we wszystkich 4 kombinacjach jest ta sama sytuacja, bo jeśli nawet GSM Playa szwankuje to czemu ma szwankować też 3G, albo Plus i tu i tu? Może problem leży gdzie indziej jeśli nie w telefonie. Nie ukrywam że fachowcem nie jestem ale może np. karta SIM zawiniła? Odwiedź jakiś salon Playa i porozmawiaj, jeśli nie znajdą rozwiązania to reklamacja.

 #338163  autor: Navigare
 30 maja 2009, 11:05
politykier, dzięki za sugestię - to chyba jedyna możlwiośc która mi została. Inna możliwość to, że poprostu znajduje się w specyficznej lokalizacji na granicy zasięgu nadajników i jakiejść białej plamie zasięgu (problem występuje głównie w mieszkaniu). Czy u was też telefon tak często przeskakuje z nadajnika na nadajnik?

 #338170  autor: Claudec
 30 maja 2009, 11:17
Navigare, a wybieranie sieci jest ustawione na tryb "Ręczny" czy na "Automat"?
Ja jak mam ustawione ręczne wyszukiwanie sieci i wskaże Plusa to się trzyma tej sieci,
nie ma bata żeby coś zmienił.
Wiesz dlaczego zrywa Ci połączenia? Bo telefon skacze pomiędzy Plus a Play.

Navigare, rozumie twój ból, swego czasu też miałem problemy z Play ale to raczej z roamingiem Plusa.
Jak wiadomo 900MHz potrafi daleko siać zasięgiem, mieszkam w bloku dość wysoko i łapałem
stacje z Tychów które są oddalone jakieś 20km od mojego domu.
Oczywiście w czasie rozmowy zrywało połączenia bo telefon zmieniał BTSy.

Teraz znowu jestem w Play ale to dlatego ze postawili w moim zasięgu przekaźnik 3G i tam na nim nic mi nie skacze.
Zadaj sobie pytanie: Co się zmieniło przez te ostatnie miesiące w Play?
Od tego czasu właśnie Play stawia przekaźniki 2G, wcześniej ich nie miał.

 #338179  autor: Pawrzes
 30 maja 2009, 11:44
Navigare pisze:Już nie mam siły do tej sieci. Umowę podpisałem na 2 lata rok temu - wtedy z zasięgiem w obrębie Wawa - Wola było ok. Od ok pół roku totalnie się posypało (wcześniej chyba byli na nadajnikach plusa teraz poustawiali swoje).

Mój problem to ciagłe zrywanie połączeń, rwanie rozmowy, b. niska jakość połączeń - i to w centrum Warszawy (dokładnie Górczewska, Wolska, Wawelberga).

Próbowałem już wszystkiego - wyłączenie 3G, manual na Plusa 3G, manual na Plusa 2G, manual na Play 3G i 2G - wszędzie jest źle.

Zmieniłem nawet telefon z Toshiby G900 na Samsunga I780 i ciągle jest to samo. Oczywiście na infolinii totalna zlewka, niekompetencja i ignorancja. Telefon używam służbowo i nie mogę sobie pozwolić na taką jakość rozmów z klientem.

Zainstalowałem nawet program Nicetrack do pomiaru siły sygnału gsm - aktualnie mam ustawiony na auto z wył. 3G i ciągle skacze mi po różnych bts'ach (11/10502, 11/10678 - te dwa najczęściej). Siła sygnału to ok. 65-49 dbm, a wykres wygląda jak wykres z kardiogramu. Co dziwne jak tel jest w standby - siła sygnału jest jeszcze w miarę ok, dziwna rzecz się dzieje podczas rozmowy, jakby przełaczał na zupełnie inny bts i tam jest już tylko jedna kreska.

Czy możecie mi podpowiedzieć czy da się coś z tym zrobić, czy są planowane jakieś nowe bts w tej okolicy, czy poprostu muszę zrezygnować i przejść do innej sieci (a to nie będzie łatwe z uwagi na umowę - czy da się to jakoś podeprzeć złą jakością świadczonych uslug).

Najbardziej zależałby mi na naprawieniu problemu bo cenami jednak się broni nieco ta sieć...


CID-y które podałeś to są UMTS - 10502 z ul. Wolskiej 58 a 10678 z ul. Leszno 14 a możliwe że przerzuca Cię na tzw. drugą nośną z wysokiej i odległej lokalizacji.
A jak ustawisz tylko 2G to nie jest lepiej ? Najbliższy GSM jest z obu stacji - Wolska 58 ma CID 1828 [1,2,3] a Leszno 14 CID 1832 [4,5,6]
W tej części Młynowa na razie raczej bym się nie spodziewał nowych stacji Play, tylko Era odpaliła niedawno 2 nowe stacje (Młynarska 8/12, Górczewska 11) a nowy Plus jest przy S.Staszica 4 ale nie wiem czy już działa chodź stoi już wiele miesięcy - miał by CID 109.

Pozdrawiam

 #338217  autor: user_delete7
 30 maja 2009, 14:39
to tak zmieniłem manualnie w ustawieniach telefonu wybór sieci i dałem na 2G plusa rozmowy były czyste głośnie i bez zrywania zdań, też przez 3G Play rozmowy są czyste i bez zakłóceń :-) reasumując GSM Play mam dość duże problemy w realizacji rozmów, chyba jest za mała przepustowość przez GSM nadajnik i dlatego tak dzieje?
Ostatnio zmieniony 30 maja 2009, 18:50 przez user_delete7, łącznie zmieniany 1 raz.

 #338241  autor: Pawrzes
 30 maja 2009, 15:43
TSB pisze:chyba jest za mała przepustowość przez jedne nadajnik i dlatego tak dzieje?
Po prostu na dzień dzisiejszy za mało jest stacji bazowych. Jeśli ktoś jest w zasięgu wielu odległych stacji o podobnym poziomie zasięgu a nie bliższej dominującej to będą problemy. Oprócz tego mała ilość wykorzystywanych kanałów może powodować ich nakładanie się w tej samej lokalizacji z różnych stacji.

Pozdrawiam
  • Strona 1 z 11
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 11
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 11